Ir vėl tas pats per tą patį … alų…

Jauniūnų seniūnijos gyventojas Vytautas S. kartą jau išvengė baudžiamosios atsakomybės, kai 2016 metų vasarį Širvintų rajono apylinkės teismas atleido nuo jos ir iškeltą bylą nutraukė. Priežastis – teisiamasis susitaikė su šeštą dešimtį įpusėjusiu tėvu, kurį sumušė. Paskelbdamas tokį sprendimą, teismas atsižvelgė į tai, kad tėvas atleido jį nuskriaudusiam sūnui. Šis, būdamas neblaivus, jam tyčia rankomis smūgiavo į veidą, paskui numetė nuo lovos, kurioje jis gulėjo, ir spardė į veidą, padarydamas daugybines poodines kraujosruvas veide, daugybinius veido kaulų lūžius. Smurtiniai veiksmai taip pat sukėlė ūmų kraujo išsiliejimą po kietuoju galvos smegenų dangalu virš dešinės kaktinės skilties. 

Tada teisiamas sūnus aiškino, kad ant tėvo supyko už tai, kad šis iš piniginės paėmė kelis eurus ir už juos nusipirko alaus.

Nors teismas Vytautą S. ir atleido nuo baudžiamosios atsakomybės, jam vis tiek nurodė atlyginti 529,52 Eur, kuriuos savo civiliniame ieškinyje dėl sužalotojo gydymo suskaičiavo Vilniaus teritorinė ligonių kasa. Vytautas S. taip pat buvo įpareigotas 10 mėnesių dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Paskelbęs sprendimą, teismas Vytautą S. tuo pačiu įspėjo, kad gali panaikinti sprendimą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ir spręsti dėl jos už visas padarytas nusikalstamas veikas, jei vyras per vienerius metus padarys baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą. Ankstesnis sprendimas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiama dėl jos už visas padarytas nusikalstamas veikas, jeigu Vytautas S. per vienerius metus padarys naują tyčinį nusikaltimą.

Tačiau pastarųjų įspėjimų Vytautas S., matyt, nepasivargino perskaityti, juolab kad jie buvo parašyti pačioje sprendimo pabaigoje, žemiau jį pradžiuginusių eilučių apie atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės ir baudžiamosios bylos nutraukimą. Kitaip būtų sunku paaiškinti, kodėl prabėgus kiek daugiau nei pusmečiui Vytautas S. vėl išsiliejo ant tėvo. 2016 metų rugsėjo 25-osios popietę policija gavo pranešimą, kad Vyrautas S., būdamas neblaivus (1,86 prom.), namų virtuvėje tyčia pastūmė tėvą, o šiam pargriuvus ant grindų – tyčia kumščiu dukart sudavė į skruostą ir sukėlė fizinį skausmą.

Teisme Vytautas S. kaltu prisipažino tik iš dalies ir paaiškino, kad nepamena, dėl ko tarp jų kilo konfliktas ir teigė, kad tai jį tėvas pargriovė ant grindų. Tądien Vytautas Barskūnuose buvo išgėręs 3 litrus alaus ir jo dar parsivežė į namus, kur kartu su tėvu išgėrinėjo.

Tėvas prisiminė daugiau. Jis paaiškino, kad konfliktą sukėlė pinigų pradėjęs reikalauti sūnus. Jiems susikibus dėl išgerto alaus, tėvas parvertė sūnų ant grindų ir jį užgulęs ėmė smaugti. Norėdamas išsivaduoti, sūnus ir trenkė tėvui į veidą, o paskui išėjo iš namų. Nukentėjusiojo pasakojimą patvirtino ir žmona.

Bylą išnagrinėjęs teismas pareiškė, kad šiuo atveju nesvarbu, kas pirmasis pradėjo konfliktą, reikšmės turi tai, kas yra kaltas dėl sukelto fizinio skausmo. Dėl to kaltu pripažinęs Vytautą S., Širvintų rajono apylinkės teismas jam skyrė galutinę subendrintą 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymą atidėjo metams. Nuteistasis įpareigotas pradėti dirbti, dalyvauti elgesio pataisos programoje ir nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Moterį išplūdo parduotuvėje

Vasario 6-8 dienos

Per šias dienas policija nustatė 34 atvejus, kai buvo nusižengta Administracinių nusižengimų kodeksui. Tarp išaiškintų asmenų buvo ir neblaivių vairuotojų: pirmadienį Širvintose dviratį neblaivus vairavo 1969 metais gimęs vietos gyventojas, o Zibalų seniūnijoje – 1962 metais gimęs tenykštis gyventojas.

Policija gavo 13 skundų, pareiškimų ar pranešimų, tarp jų – vienos UAB direktoriaus pareiškimą, kad sausio 29 dieną Širvintose esančioje kavinėje vyriškis apgadino interjerą. Žala – 70 eurų.

Taip pat gautas 1976 metais gimusios Širvintų seniūnijos gyventojos skundas, kad vasario 5 dieną parduotuvėje ją necenzūriniais žodžiais išplūdo iš matymo pažįstamas vyriškis.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei Prezidento rinkimai būtų rytoj, už ką balsuotumėt?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 13 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.