Rajoninėse matematikos olimpiadose

Matematikos olimpiados užduotis sprendžia 3-4 klasių mokiniai.

Baigėsi mokinių rajoninių olimpiadų maratonas. Paskutinėse Švietimo centro organizuotos olimpiados buvos skirtos 5-8 ir 3-4 klasių mokinių matematikos žinių patikrinimui.

5-8 klasių mokinių matematikos rajoninėje olimpiadoje dalyvavo keturiasdešimt aštuoni rajono mokiniai: Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 28, Barskūnų pagrindinės mokyklos 6, Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro 6, Gelvonų gimnazijos 2, Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos 6 mokiniai.

Mokiniai kruopščiai sprendė rajono vertinimo komisijos parengtas užduotis.

Olimpiados dalyviai vertinti atskirose amžiaus grupėse.

Tarp penktų klasių mokinių I vietą laimėjo „Atžalyno“ progimnazijos 5D klasės mokinys Rokas Braidokas. II vieta skirta tos pačios klasės mokinei Meilei Graužinytei. Mokinius olimpiadai parengė mokytoja metodininkė Virginija Burlėgaitė. III vietos nugalėtoju tapo tos pačios progimnazijos 5C klasės mokinys Kristijonas Česonis (vyresnioji mokytoja Valerija Danienė).

Šeštų ir septintų klasių grupėse prizines vietas laimėjo taip pat „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai. I vietą iškovojo 6B klasės mokinys Ignas Jakšta, II vietą – Patrikas Jarmak, III vietą – Edgaras Bilotas. Tarp septintų klasių I vieta skirta 7B klasės mokiniui Kristupui Vaitkūnui. II vietą laimėjo tos pačios klasės mokinys Jokūbas Šilgalys. Mokinius olimpiadai parengė mokytoja metodininkė Virginija Burlėgaitė. III vieta skirta Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro 7 klasės mokinei Gretai Kazakevičiūtei (vyresnioji mokytoja Rima Šukštienė).

Tarp aštuntų klasių triumfavo „Atžalyno“ progimnazijos 8C klasės mokiniai: Eimantas Katinas (I vieta), Justė Šimonytė (II vieta) ir Modestas Gujis (III vieta) (mokytoja metodininkė Virginija Burlėgaitė).

Noriai į matematikos olimpiadą rinkosi ir 3-4 klasių mokiniai. Olimpiadoje dalyvavo trylika rajono mokinių iš Gelvonų ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijų bei Širvintų pradinės mokyklos.

3-4 klasių mokinių darbų vertinimo komisija.

Dirba 5-8 klasių mokinių darbų vertinimo komisija.

Tarp 3 klasių mokinių I vietą laimėjo Širvintų pradinės mokyklos 3b klasės mokinys Aleksandras Bissekerskij, II vietą iškovojo tos pačios klasės mokinys Laurynas Kvaselis. III vieta skirta tos pačios klasės mokiniui Jurgiui Dapkevičiui. Mokinius olimpiadai parengė mokytoja metodininkė Svetlana Paliukėnienė. Dar viena III vieta skirta Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos 3 klasės mokiniui Povilui Mockūnui (mokytoja metodininkė Danguolė Blusevičienė).

Tarp ketvirtų klasių jaunųjų matematikų prizininkais tapo Širvintų pradinės mokyklos mokiniai. I vietą iškovojo 4c klasės mokinys Kristijonas Dvilevičius (vyresnioji mokytoja Živilė Lisauskienė), II vietą laimėjo 4a klasės mokinys Nojus Kralikevičius (vyresnioji mokytoja Adelė Gelažunienė), III vieta skirta 4d klasės mokiniui Jauniui Krūminui (vyresnioji mokytoja Lena Ivanauskienė).

Džiugu, kad rajoninės matematikos olimpiadose dalyvavo gausus būrys mokinių, kurie domisi matematika, jos pasireiškimu aplinkoje. Matematika ugdo mokinių mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą ir atkaklumą. Vienas pagrindinių matematikos olimpiadų tikslų yra rasti itin gabius vaikus ir juos ugdyti, skatinti jų pastangas pažinti ir siekti.