Visuomenė ir policija

Jaunųjų policijos rėmėjų žygis

P6270577Birželio 27-28 dienomis Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariatas jau ketvirtus metus organizavo tradiciniu tapusį turistinį žygį jauniesiems policijos rėmėjams (toliau – JPR) Ukmergės r. Siesarties kraštovaizdžio draustinyje, poilsiavietė – Ukmergės r. Vidiškių sen., Baraučiznos k., prie Šventosios upės. JPR turistinio žygio tikslas – skatinti moksleivių savarankiškumą, ugdyti pareigos ir atsakomybės jausmą, gerinti JPR narių fizinį pasirengimą, policijos ir jaunimo bendravimą bei bendradarbiavimą.

Į Ukmergės r. policijos komisariato salę susirinko 51 JPR narys, tai ne tik senbuviai bet ir nauji šios organizacijos nariai iš Ukmergės r. PK, Vilniaus aps. VPK Vilniaus miesto, lydimi Prevencijos skyriaus specialistės Jolitos Lamauskienės, trys JPR narės iš Širvintų r. PK – Samanta Silko, Miglė Rinkevičiūtė, Greta Šalkauskaitė, lydimos specialistės Gintos Čepienės. Skaityti daugiau »

Zibališkių ekskursija pas policijos kinologus

Zibališkiai susipažino su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologais.

Zibališkiai susipažino su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologais.

Kovo 6-ąją keturiolika Zibalų pagrindinės mokyklos pradinukų, lydimi pradinių klasių mokytojos J. Budzevičienės, socialinės pedagogės G. Zitikaitės ir Širvintų rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio specialistės G. Čepienės, lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato patrulių rinktinėje, kur susipažo su kinologo specialybe.

Ekskursiją zibališkiams pravedė patrulių būrio vadas Egidijus Šimonis ir patrulis Audrius Petrėnas.

Kinologai – tai su šunimis dirbantys policininkai. Patrulių rinktinėje yra dešimties kinologų grupė, joje – ir viena moteris. Kiekvienas kinologas turi savo šunį – „pareigūną“, jie kartu gyvena, su šunimis žaidžia, eina pasivaikščioti, moko. Šunys – nepakeičiami pagalbininkai užtikrinant viešąją tvarką bei saugumą įvairiuose objektuose. Tą patį garsą šuo išgirs būdamas keturis kartus toliau nei žmogus, pamatys net už puskilometrio judantį objektą. Keturkojai už žmogų pranašesni ir tūkstantį kartų jautresne uosle, geresniu matymu naktį, greičiu. Be to, šuniui kyšio nepasiūlysi, jo darbo rezultatų nesuklastosi. Šunys efektyviai dirba 4 valandas, paskui – ilsisi. Skaityti daugiau »

Susitiko su aklaisiais ir silpnaregiais

G. Dovidavičius įteikė kiekvienam dalyvavusiam susitikime po segimą ant rankovės atšvaitą ir palinkėjo, kad kiekvieną kartą visi saugiai grįžtų į namus.

G. Dovidavičius įteikė kiekvienam dalyvavusiam susitikime po segimą ant rankovės atšvaitą ir palinkėjo, kad kiekvieną kartą visi saugiai grįžtų į namus.

Šalyje daugėja telefoninio sukčiavimo atvejų, o nukentėję asmenys patiria didelę moralinę ir materialinę žalą. Šių nusikaltimų tyrimas yra ypač sudėtingas, reikia daug laiko ir pastangų.

Nuo tokių nusikaltimų dažnai nukenčia socialiai labiausiai pažeidžiami žmonės: pensininkai, neįgalūs asmenys. Sprendžiant šią problemą ir siekiant apsaugoti žmones nuo telefoninių sukčių, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Giedrius Dovidavičius kartu su socialine darbuotoja Asta Labuckiene Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Širvintų filiale suorganizavo susitikimą su regėjimo negalią turinčiais Širvintų rajono gyventojais. Jiems G. Dovidavičius papasakojo, kokiais būdais sukčiai bando išvilioti pinigus ar kitas vertybes iš žmonių, kaip reikia elgtis, jei kyla įtarimų, kad skambinantis ar pas gyventoją apsilankęs asmuo nori išvilioti asmens ar kitus duomenis ir taip apgauti. Skaityti daugiau »

Prevencinė akcija „Būk matomas!“

MES vadovė, sumanytoja ir rengėja Jurgita Pocienė vykdė akciją „Būk matomas“. Jai talkino Lietuvos edukologijos universiteto studentė savanorė Jolita bei Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato Nepilnamečių reikalų specialistė Ginta Čepienė.

MES vadovė, sumanytoja ir rengėja Jurgita Pocienė vykdė akciją „Būk matomas“. Jai talkino Lietuvos edukologijos universiteto studentė savanorė Jolita bei Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato Nepilnamečių reikalų specialistė Ginta Čepienė.

Lapkričio 22 dieną Alionių ir Bagaslaviškio I. Šeiniaus pagrindinėse mokyklose Daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė, sumanytoja ir rengėja Jurgita Pocienė vykdė akciją „Būk matomas“. Jai talkino Lietuvos edukologijos universiteto studentė savanorė Jolita bei Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato Nepilnamečių reikalų specialistė Ginta Čepienė.

Pasak keturias savo atžalas auginančios akcijos sumanytojos J. Pocienės, paprasti juostiniai arba prisegamieji atšvaitai greitai pametami arba vaikai juos paprasčiausiai pamiršta segėti, o tada ir nelaimė čia pat.

Šios akcijos metu nemokamai dalijami atšvaitai yra ypatingi tuo, kad jų tiesiog neįmanoma pamesti. Specialiu aparatu jie saugiai ir tvirtai prilipdomi („prikepami“) prie vaikų viršutinių drabužių. Taip vaikai visada bus matomi kelyje bei saugūs, nes vaikai – brangiausias visų mūsų turtas. Terminiu būdu ant drabužio klijuojama plėvelė yra atspari aplinkos poveikiui, nesueižėja ir nesutrupa skalbiant, taigi vaiko viršutinį drabužį gali puošti ne vieną sezoną. Patikimi atšvaitai ypač aktualūs kaimiškose vietovėse gyvenantiems vaikams, kur nėra apšvietimo ir tamsa tiesiog negailestinga. Kasmet Lietuvos keliuose žūva kone visa klasė mokinių. Skaityti daugiau »

Piešinių konkursas „Gatvėj būki atidus, saugok save ir draugus!“

Apdovanojimas - iš Komisariato viršininko rankų.

Apdovanojimas - iš Komisariato viršininko rankų.

„…Angele Sarge, skrisk man virš galvos, kai einu gatve, kai man gresia nelaimė, skrisk man virš galvos, kai pametu kelią, Angele, Angele, šviesk man kaip saulė, mėnulis ir žvaigždės, Angele, Angele, saugok mane…“

(„Jurgos maldos ant angelo rūbo“. D. Zelčiūtė).

Visi mokiniai eina, važiuoja, bėga, tiesiog – skuba į mokyklą, bet skubant nereikia pamiršti saugaus elgesio taisyklių. Tad Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariatas (organizatorė – Prevencijos poskyrio specialistė G. Čepienė) rugsėjo-spalio mėnesiais pakvietė Širvintų pradinės mokyklos 1-4 klasių mokinius dalyvauti piešinių konkurse „Gatvėj būki atidus, saugok save ir draugus!“ Vaiko piešinys – ryški augančios asmenybės išraiška.

Vaikai buvo kviečiami nupiešti piešinį, kuriame būtų pavaizduotas saugus kelias į mokyklą mažo vaiko akimis. Taip, prasidedant mokslo metams, norima paskatinti vairuotojus būti atidžius, priminti saugaus elgesio gatvėje būtinybę, į saugaus eismo užtikrinimą įtraukti vaikus, nelikti abejingiems, saugoti save ir draugus. Skaityti daugiau »

Policininkai – mūsų draugai!

Pareigūnė parodė ir policininkų darbo įrankius: guminę lazdą, antrankius, neperšaunamą liemenę, skydą ir šalmą, kuriuos dažniausiai pareigūnai naudoja raišių metu.

Pareigūnė parodė ir policininkų darbo įrankius: guminę lazdą, antrankius, neperšaunamą liemenę, skydą ir šalmą, kuriuos dažniausiai pareigūnai naudoja raišių metu.

Ar pamenate, kaip vaikystėje suaugusieji mūsų klausinėdavo, kuo norime tapti užaugę? Jau tada, atsakę į šį klausimą, buvome padarę savo pirmąjį karjeros planavimo žingsnį. Paprastai profesinės karjeros dienos rengiamos vyresniųjų klasių mokiniams, tačiau, atkreipę dėmesį į tai, kad pirmasis karjeros žingsnis prasideda dar vaikystėje, šį kartą pradėjome nuo pradinių klasių mokinių.

Atlikę apklausą, sužinojome, kad policininko darbas – kone kiekvieno berniuko svajonė. Todėl spalio 17 dieną Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai išvyko į Širvintų policijos komisariatą susipažinti su policininko profesija ir jų darbu iš arčiau.

Mokinius maloniai priėmė ir apie policininko darbą pasakojo prevencijos poskyrio specialistė G. Čepienė. Vaikai sužinojo, kokias savybes turi turėti policijos pareigūnas, kokius mokslus reikia baigti, kad galima būtų juo tapti, kokius darbus dirba kelių policininkas, ką veikia tyrėjas ir kitokio rango pareigūnai – policininkai. Vėliau vaikai diskutavo apie saugų eismą, apie netinkamą mokinių elgesį mokykloje ir kieme bei numatomas bausmes, dalyvavo viktorinoje. Skaityti daugiau »

Kastuvo kaina – 5430 Lt + metai laisvės apribojimo

Baudžiamajame kodekse atsiradus atsakomybei dėl smurto artimoje aplinkoje, ne tik sumenko dominuojanti vagysčių dalis tarp visų užregistruotų nusikalstamų veikų, bet ir išaugo bendras nusikalstamumo lygis. Tiesa, smurto artimoje aplinkoje specifika leido pagerinti tyrėjų darbo rezultatus, taigi į teismus plūstelėjo nemažai tokių bylų.

Nors daugelyje bylų aplinkybės labai panašios, o kaltininkų poelgis – nuspėjamas, kartais nutinka, kad smurtautojai pademonstruoja ir šiokį tokį „išradingumą“. Tarp tokių galima priskirti ir širvintiškį A.T. Skaityti daugiau »

Globotinis siūlė pasivaišinti vynu ir likimo draugams

Už tai, kad Širvintų parapijos globos namuose girtas šlaistėsi šių namų gyventojas K.Š., gimęs 1949 metais, jam skirta 150 Lt bauda.

Gegužės 2-ąją policijai buvo pranešta, kad jau ryte, apie 9.40 val., Širvintų parapijos globos namų verandoje, kur renkasi globos namų gyventojai, K.Š. gėrė alkoholinius gėrimus, paskui šlitinėjo koridoriumi, brovėsi į kitų gyventojų kambarius, siūlė ir jiems išgerti vyno.

Atvykę pareigūnai Globos namų koridoriuje rado sėdintį neblaivų K.Š., kuris nepastovėjo ant kojų, nesiorientavo aplinkoje, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas. Jis buvo pristatytas į Širvintų rajono policijos komisariatą. Paaiškėjo, kad globotinis yra vidutiniškai (2,21 promilės) apgirtęs.

Tai ne pirmas sykis, kai K.Š. bendravo su policijos pareigūnais. Už neblaivaus pasirodymą viešoje vietoje K.Š. per metus buvo nubaustas jau trečią kartą. Tiesa, į teismo posėdį, kuriame spręsta, kokią skirti nuobaudą, prasižengėlis neatvyko.

„Širvintų krašto“ informacija

Antipedagoginis čiobiškiečių poelgis gali pasidengti užmaršties dulkėmis

Birželio 19-ąją „Širvintų krašte“ aprašėme keistą istoriją, kai Ukmergės rajone prieš važiuojantį Čiobiškio pagrindinės mokyklos geltonąjį autobusiuką pažiro … eurų lietus. Pasirodo, juos pametė tuo keliu važiavęs motociklininkas. Sustabdęs autobusėlį, vairuotojas, keli pedagogai ir būrelis mažųjų čiobiškiečių su juos lydėjusiais tėvais ėmė rinkti pinigus. Manoma, kad iš viso motociklininkas pametė 10 tūkst. eurų, kurių didžiąją dalį esą ir surinko į Anykščius vykę ekskursantai iš Čiobiškio.

Nors Civilinis kodeksas numato, kad apie radinį per savaitę nuo radimo privaloma pranešti policijai, o už didelės vertės radinio pasisavinimą yra numatyta net baudžiamoji atsakomybė, čiobiškiečiai surinktus pinigus paprasčiausiai pasisavino. Galbūt visa tai būtų likę paslaptyje, jei kalbos apie radinį nebūtų išplitusios už ekskursantų rato, juo labiau kad ne visi čiobiškiečiai stumdėsi ant kelio ir rinko pamestus pinigus. Netrukus informacija apie „nuotykį kelyje“ pasiekė policiją. Kadangi ji jau turėjo informacijos apie kelyje prarastus pinigus, viskas išlindo į dienos šviesą. Skaityti daugiau »

Tiriamos berniuko sužalojimo aplinkybės

Liepos 1-3 dienos

Per šias dienas Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio pareigūnai išaiškino 4 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

Pirmadienį Širvintose, Vilniaus gatvėje, dviratį neblaivus vairavo 1955 metais gimęs P.P. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip pastaraisiais metais pasikeitė Jūsų finansinė padėtis?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.