Ūkis

Širvintų savivaldybėje verslo įmonės laikėsi gana gerai

Lietuvos bankrotų, turto areštų, įmonių, likusių be darbuotojų, koncentracijos žemėlapis

Lietuvos bankrotų, turto areštų, įmonių, likusių be darbuotojų, koncentracijos žemėlapis

Pernai bankrotai, areštai, personalo netekimas mažiausiai kamavo Tauragės, Šakių ir Šilalės savivaldybėse įsikūrusias įmones, o labiausiai nuo verslo nesėkmių kentėjo Visagine, Klaipėdoje bei Palangoje registruoti verslo subjektai, rodo įmonių kreditingumą vertinančios UAB „Creditreform Lietuva“ duomenys. Skaityti daugiau »

Atliekų tvarkymas: apmokėjimo naujovės

2016 m. gruodžio 19 d. vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas rajono gyventojams labai svarbus sprendimas „Dėl Širvintų rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų ir dydžių nustatymo metodikos patvirtinimo“.

Skaitytojams pateikiame informaciją apie tai, kokius pasikeitimus atliekų tvarkymo ir mokėjimų srityje nulems šis sprendimas ir kodėl jis buvo priimtas. Į klausimus maloniai sutiko atsakyti atliekų tvarkymo sritį kuruojanti Administracijos direktoriaus pavaduotoja Elona Pečiukaitienė. Skaityti daugiau »

Pažadai rajono žmonėms ir toliau tesimi

Baigiama asfaltuoti Družų gatvė

Baigiama asfaltuoti Družų gatvė

Rugsėjo pabaigoje merė Živilė Pinskuvienė su Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene apžiūrėjo Družų kaimo Draugystės gatvės rekonstrukciją, o dabar gyventojai džiaugiasi, kad asfaltavimo darbai jau baigiami. Vienoje iš pagrindinių kaimo gatvių asfaltbetonio danga jau įrengta, vykdomi baigiamieji darbai. Skaityti daugiau »

Širvintose vaikų žaidimo aikštelių renesansas

Per pastaruosius pusantrų metų daugiabučių namų kiemuose įrengta bent keletas estetiškai atrodančių, saugių, patrauklių žaidimų aikštelių.

Per pastaruosius pusantrų metų daugiabučių namų kiemuose įrengta bent keletas estetiškai atrodančių, saugių, patrauklių žaidimų aikštelių.

Dažnas tėtis ar mama visokeriopai siekia, kad vaikas kuo daugiau judėtų, sportuotų ir rinktųsi aktyvų laisvalaikio leidimo būdą. Vis daugiau tėvų pastebi, kad dėl įnirtingo spoksojimo į telefonų ekranus ir dėl nuolatinio tysojimo prie kompiuterio prastėja vaikų sveikata. Nerimo varpais skambina medikai ir vis skatina atkreipti dėmesį į vaikų laikyseną.

Kad vaikai būtų užimti, reikalingos daugiabučių kiemuose patrauklios vaikų žaidimo aikštelės. Vaikų laisvalaikiui reikalingos sūpynės, laipynės, čiuožyklos, smėlio dėžės. Kad ir kaip bekeiksnotume sovietmetį, bet tuomet, statant daugiabučių kvartalus, buvo įrengta nemažai vaikų žaidimo aikštelių. Deja, per daugiau nei du dešimtmečius iš jų beveik nieko nebeliko, geriausiu atveju – galima „pasidžiaugti“ keliais metaliniais strypais, surūdijusių laipynių likučiais, viena kita neestetiška čiuožykla. Visas šis palikimas netgi kelia pavojų. Skaityti daugiau »

Širvintiškiai džiaugiasi naująja MAXIMA

Merė Živilė Pinskuvienė su „Maxima X“ tinklo direktoriumi Mindaugu Skardžiumi (dešinėje) ir Širvintų prekybos centro vadovu Sauliumi Bakšansku (kairėje) buvo pakviesta perkirpti simbolinę juostelę.

Merė Živilė Pinskuvienė su „Maxima X“ tinklo direktoriumi Mindaugu Skardžiumi (dešinėje) ir Širvintų prekybos centro vadovu Sauliumi Bakšansku (kairėje) buvo pakviesta perkirpti simbolinę juostelę.

Lapkričio 8 d. Širvintose duris atvėrė nauja, ilgai širvintiškių laukta parduotuvė „MAXIMA“. Atidarymo ceremonijoje kartu su prekybos centro kolektyvu dalyvavo ir rajono merė Živilė Pinskuvienė, administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. Merė buvo pakviesta kartu su „Maxima X“ tinklo direktoriumi Mindaugu Skardžiumi, Širvintų prekybos centro vadovu Sauliumi Bakšansku perkirpti simbolinę juostelę.  Skaityti daugiau »

Šimonėlio valdymo saulėlydį menanti koncesija stovi skersai gerklės jau trečiai valdančiųjų kartai

Teismo sprendimu, UAB „Autovelda“ turi investuoti į Autobusų stotį per 107 tūkst. Eur, kad ji atitiktų nors antros kategorijos reikalavimus

Teismo sprendimu, UAB „Autovelda“ turi investuoti į Autobusų stotį per 107 tūkst. Eur, kad ji atitiktų nors antros kategorijos reikalavimus

Lietuvos apeliacinis teismas nutarė, kad 2006 metų pabaigoje UAB „Širvintų autobusų parkas“ koncesijos atvirąjį viešą konkursą laimėjusi UAB „Autovelda“ privalo investuoti į transporto priemonių įsigijimą ir mechaninių dirbtuvių modernizavimą 277 627,01 Eur, taip pat turi investuoti į Širvintų autobusų stotį 107 994,83 Eur, kad autobusų stotis atitiktų nors antros kategorijos reikalavimus. Skaityti daugiau »

Dar vienas naujas objektas mieste – bus statomas viešbutis

Tarp „Sodros“ pastato ir turgavietės verslininkas Augenijus Baravykas rengiasi statyti viešbutį.

Tarp „Sodros“ pastato ir turgavietės verslininkas Augenijus Baravykas rengiasi statyti viešbutį.

Turbūt daugelis širvintiškių nekantraudami laukia naujojo „Maxima“ prekybos centro atidarymo. Juk laukta jau daugelį metų. Daugelį metų Savivaldybė buvo užvėrusi duris verslui, kai reikėdavo visai nedaug, – supaprastinti biurokratinius mechanizmus ir geranoriškai susitarti. Galbūt buvusiai valdžiai nerūpėjo, gal nusiimti karūnas buvo sunku, tačiau faktas nepaneigiamas, kad, nepraėjus nė metams po Savivaldybės tarybos priimto sprendimo pritarti investicijų į Savivaldybės infrastruktūrą sutarčiai, kurią su įmone pasirašė merė Živilė Pinskuvienė, prekybos centras „Maxima“ jau lapkričio mėnesį atvers duris. O klausimas, kurio nesugebėjo išspręsti buvusi valdžia, – Savivaldybės infrastruktūros sutvarkymas ir pritaikymas. Tuo tarpu dabar pasiekta, kad bendrovė savo lėšomis suprojektavo ir pagal visus reikalavimus baigia įrengti I. Šeiniaus gatvės atkarpą, apšvietimą, įvažiavimus į prekybos centrą, pėsčiųjų perėjas.  Skaityti daugiau »

Savaitgalį Širvintose atidaryta nauja kavinukė

Naujoje kavinukėje...

Naujoje kavinukėje...

Spalio 8 d. Širvintose, I. Šeiniaus g. 4 (Širvintų knygyno pastate) duris atvėrė nauja, jauki kavinė! Tai dar viena Savivaldybės įmonės UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ veiklos sritis. Kavinėje prekiaujama karštaisiais ir gaiviaisiais gėrimais, užkandžiais, desertais. Tikimasi, kad sukurtas jaukus interjeras, pakiliai nusiteikęs kolektyvas leis šiai vietai tapti mėgstama tiek senjorams, tiek jaunimui, tiek į Širvintas užsukusiam svečiui pasikalbėti, pailsėti, pabendrauti.

Kavinės atidarymo dieną čia jau užsuko ne vienas širvintiškis, šeimos su vaikais ir močiutės su anūkais. UAB „Širvintos verslui ir laisvalaikiui“ sveikino rajono merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė. Skaityti daugiau »

Širvintos – tarp savivaldybių, pasižymėjusių verslumu

Daugiausiai mažų ir vidutinių įmonių tūkstančiui gyventojų tarp mažesnių (iki 50 tūkst. gyventojų turinčių) šalies savivaldybių pernai buvo užregistruota Palangoje, Druskininkuose ir Molėtų rajone, rodo „Verslios Lietuvos“ analitikų išleista Savivaldybių verslumo rodiklių duomenų bazė. Skaityti daugiau »

Lino namuose – lino šventė

Šventėje dalyvavo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, merės patarėja Janina Greiciūnaitė, Administarcijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Šventėje dalyvavo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, merės patarėja Janina Greiciūnaitė, Administarcijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Rugsėjo 24 dieną Bagaslaviškio miestelyje, Liubomiro ir Janinos Vošterių ūkyje, vyko „Lino šventė”. Po Šv. Mišių bažnyčioje kas pėsčiomis, kas važiuoti skubėjo ūkininkų sodybos link, kuri dar vadinama „Lino namais“. Šalia gražiai į vieną liniją sustatytų traktorių ir kombainų, ties tvenkiniu su arkiniu tiltu, kuriuo galima patekti į nedidelę salą, grįstoje aikštėje, galima buvo įsitaisyti ant suolų po didžiulių palapinių stogais. Tą dieną darbo užteko ne tik akims ir ausims, tačiau ir… pilvui.

Šventės metu svečiams nuobodžiauti neleido mišrus choras „Dermė“, kapela „Noragas“ bei folkloro kolektyvas „Savingė“, dainavo Lietuvos operos ir baleto teatro solistas Liutauras Navickas.

B. L.Vošterio darbų įkvėptas poetas Stasys Žlibinas perskaitė savos kūrybos eiles, skirtas linui „Nepamirški, Lietuva, linų.“ Šventės šeimininko Liubomiro Vošterio paprašyti, visi susirinkusieji atsistojo ir sugiedojo himną linui. Po himno balandininkas Gediminas Žilinskas į dangų paleido pulką balandžių, kurie nunešė žinią apie vykstančią lino šventę ir Bagaslaviškyje vis dar „gyvus“ linus. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar vasario 16-ąją ant jūsų namo plevėsavo valstybės vėliava?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.