Ūkis

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas: ūkininkų šiemet laukia nemažai naujovių

Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Jūratė Meškutavičienė: „Šiemet viena iš naujovių - ūkininkai įsipareigoja deklaruoti tik tuos plotus, kuriuos patys dirba.“

Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Jūratė Meškutavičienė: „Šiemet viena iš naujovių - ūkininkai įsipareigoja deklaruoti tik tuos plotus, kuriuos patys dirba.“

Prasideda žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas. Šiemet jis vyks nuo balandžio 10 d. iki birželio 6 d. Tiesa, visi vėluojantieji deklaruoti, šį darbą galės atlikti iki liepos 1 d., tačiau už kiekvieną uždelstą dieną galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc. (išskyrus vėlavimo atvejus, nepriklausančius nuo pareiškėjo valios, pvz.: pareiškėjo mirtis, ilgalaikis profesinis nepajėgumas, stichinė nelaimė, padariusi stiprų poveikį valdai).

Apie deklaravimo taisykles ir naujoves kalbamės su Savivaldybės Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Jūrate Meškutavičiene. Skaityti daugiau »

Ketinate remontuoti būstą – nepamirškite pranešti Savivaldybei

Pernai lapkričio 9 d. buvo priimtas ir nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Vyriausybės nutarimas „Dėl triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo aprašo patvirtinimo“. Pagal jį planuojantys buto remontą – griauti butų sienas, keisti grindis, langus ar santechniką, montuoti kabamąsias lubas ir dirbti kitus triukšmą keliančius darbus – daugiabučio gyventojai apie tai ne vėliau kaip prieš 7 dienas privalo raštu pranešti savivaldybėms. Jei tai nebus padaryta, o kaimynai ims skųstis dėl drumsčiamos ramybės, remontuojamo buto savininkui gresia rimti nemalonumai. Pirmą kartą gali būti skiriama nuo 50 iki 300 eurų bauda ir nurodoma stabdyti remonto darbus, kol nebus sutvarkyti visi dokumentai. Antrą kartą nustačius pažeidimų, bauda gali siekti ir 600 eurų. Taigi, kas mano, kad buto remonto metu keliamas triukšmas – dėmesio neverta smulkmena, labai klysta. Skaityti daugiau »

Ar Savivaldybė bus priversta nugriauti naują tiltą?

Daugybę metų lauktu Plikiškių tiltu per Musę vietos gyventojai, bendruomenė be galo džiaugiasi.

Daugybę metų lauktu Plikiškių tiltu per Musę vietos gyventojai, bendruomenė be galo džiaugiasi.

Tęsiant skundų prieš Širvintų rajono savivaldybės atliekamus darbus temą, „Širvintų krašto“ redakciją pasiekė informacija apie tai, kad rajono tarybos opozicija rankų sudėjusi nesnaudžia. Vieningai atsisakę dirbti komisijoje tiriant situaciją Širvintų pradinėje mokykloje dėl esą trūkstamos kompetencijos, didelio darbo krūvio, komandiruočių ar asmeninių priežasčių, mažumos veikėjai V. Šimonėlis, J. Šiukštienė, K. Pakalnis, J. Purvaneckas ir V. Mateika laiko kurpti dar vieną skundą suranda. Skaityti daugiau »

Ūkininkas iš Liukonių tiki geresne ateitimi

Drėgvų šeima Tatrų kalnuose

Drėgvų šeima Tatrų kalnuose

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje jau 23-iąjį kartą į Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuojamą konkursą „Metų ūkis 2016“ Kauno kultūros ir sporto centre „Girstutis“ rinkosi geriausieji šalies žemdirbiai. Konkurse dalyvavo 450 ūkių iš 42 savivaldybių. Iš jų 126 tapo nugalėtojais. Kiekviena savivaldybė pristatė savo tris geriausius 2016-ųjų metų ūkius. Širvintų savivaldybėje antroji vieta buvo skirta Gelvonų seniūnijos Liukonių kaimo Astos ir Irmanto Drėgvų ūkiui. Irmantas mielai sutiko pasidalyti mintimis apie savo ūkio reikalus.

- Tradicinis klausimas ūkininkui: ar daug turite dirbamos žemės ir ką joje auginate?

- Ūkininkaujame kartu su seserimi Egle. Man priklauso 196 hektarai, o Eglei – 187 hektarai. Didžiausi plotai užsėti žieminiais kviečiais ir miežiais. Anksčiau dar ir žieminių rapsų sėdavau, tačiau derliaus ne kažin kokio sulaukdavau. Skaityti daugiau »

Vieneri metai su užstato sistema Širvintų rajone: grąžinta daugiau nei 2,6 milijono pakuočių

Prie „Maxima“ prekybos centro esantis taromatas

Prie „Maxima“ prekybos centro esantis taromatas

Pernai vasarį pradėjusi veikti užstato sistema buvo itin sėkminga. Viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) duomenimis, per metus šalies gyventojai į ją grąžino per 455 milijonus vienkartinių gėrimų pakuočių. Tai sudaro beveik 18 tūkstančių tonų atliekų – tiek, kiek vidutiniškai sveria 9000 lengvųjų automobilių.

Širvintų rajone vartotojai pridavė daugiau nei 2,6 milijono gėrimų pakuočių – 1,9 milijono plastiko buteliukų, per 716 tūkstančių metalinių skardinių ir daugiau nei 58 tūkstančius stiklo buteliukų. Vidutiniškai vienas Širvintų gyventojas per metus grąžino 166 taros vienetus. Skaityti daugiau »

Širvintų savivaldybėje verslo įmonės laikėsi gana gerai

Lietuvos bankrotų, turto areštų, įmonių, likusių be darbuotojų, koncentracijos žemėlapis

Lietuvos bankrotų, turto areštų, įmonių, likusių be darbuotojų, koncentracijos žemėlapis

Pernai bankrotai, areštai, personalo netekimas mažiausiai kamavo Tauragės, Šakių ir Šilalės savivaldybėse įsikūrusias įmones, o labiausiai nuo verslo nesėkmių kentėjo Visagine, Klaipėdoje bei Palangoje registruoti verslo subjektai, rodo įmonių kreditingumą vertinančios UAB „Creditreform Lietuva“ duomenys. Skaityti daugiau »

Atliekų tvarkymas: apmokėjimo naujovės

2016 m. gruodžio 19 d. vykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas rajono gyventojams labai svarbus sprendimas „Dėl Širvintų rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų ir dydžių nustatymo metodikos patvirtinimo“.

Skaitytojams pateikiame informaciją apie tai, kokius pasikeitimus atliekų tvarkymo ir mokėjimų srityje nulems šis sprendimas ir kodėl jis buvo priimtas. Į klausimus maloniai sutiko atsakyti atliekų tvarkymo sritį kuruojanti Administracijos direktoriaus pavaduotoja Elona Pečiukaitienė. Skaityti daugiau »

Pažadai rajono žmonėms ir toliau tesimi

Baigiama asfaltuoti Družų gatvė

Baigiama asfaltuoti Družų gatvė

Rugsėjo pabaigoje merė Živilė Pinskuvienė su Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene apžiūrėjo Družų kaimo Draugystės gatvės rekonstrukciją, o dabar gyventojai džiaugiasi, kad asfaltavimo darbai jau baigiami. Vienoje iš pagrindinių kaimo gatvių asfaltbetonio danga jau įrengta, vykdomi baigiamieji darbai. Skaityti daugiau »

Širvintose vaikų žaidimo aikštelių renesansas

Per pastaruosius pusantrų metų daugiabučių namų kiemuose įrengta bent keletas estetiškai atrodančių, saugių, patrauklių žaidimų aikštelių.

Per pastaruosius pusantrų metų daugiabučių namų kiemuose įrengta bent keletas estetiškai atrodančių, saugių, patrauklių žaidimų aikštelių.

Dažnas tėtis ar mama visokeriopai siekia, kad vaikas kuo daugiau judėtų, sportuotų ir rinktųsi aktyvų laisvalaikio leidimo būdą. Vis daugiau tėvų pastebi, kad dėl įnirtingo spoksojimo į telefonų ekranus ir dėl nuolatinio tysojimo prie kompiuterio prastėja vaikų sveikata. Nerimo varpais skambina medikai ir vis skatina atkreipti dėmesį į vaikų laikyseną.

Kad vaikai būtų užimti, reikalingos daugiabučių kiemuose patrauklios vaikų žaidimo aikštelės. Vaikų laisvalaikiui reikalingos sūpynės, laipynės, čiuožyklos, smėlio dėžės. Kad ir kaip bekeiksnotume sovietmetį, bet tuomet, statant daugiabučių kvartalus, buvo įrengta nemažai vaikų žaidimo aikštelių. Deja, per daugiau nei du dešimtmečius iš jų beveik nieko nebeliko, geriausiu atveju – galima „pasidžiaugti“ keliais metaliniais strypais, surūdijusių laipynių likučiais, viena kita neestetiška čiuožykla. Visas šis palikimas netgi kelia pavojų. Skaityti daugiau »

Širvintiškiai džiaugiasi naująja MAXIMA

Merė Živilė Pinskuvienė su „Maxima X“ tinklo direktoriumi Mindaugu Skardžiumi (dešinėje) ir Širvintų prekybos centro vadovu Sauliumi Bakšansku (kairėje) buvo pakviesta perkirpti simbolinę juostelę.

Merė Živilė Pinskuvienė su „Maxima X“ tinklo direktoriumi Mindaugu Skardžiumi (dešinėje) ir Širvintų prekybos centro vadovu Sauliumi Bakšansku (kairėje) buvo pakviesta perkirpti simbolinę juostelę.

Lapkričio 8 d. Širvintose duris atvėrė nauja, ilgai širvintiškių laukta parduotuvė „MAXIMA“. Atidarymo ceremonijoje kartu su prekybos centro kolektyvu dalyvavo ir rajono merė Živilė Pinskuvienė, administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. Merė buvo pakviesta kartu su „Maxima X“ tinklo direktoriumi Mindaugu Skardžiumi, Širvintų prekybos centro vadovu Sauliumi Bakšansku perkirpti simbolinę juostelę.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar dalyvaujate kasmetinėse švarinimosi akcijose „Darom“?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 6 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.