Teisėtvarka

Šuo įkando šuniui

Vasario 9-11 dienos

Per keturias dienas policija išaiškino 25 administracinius nusižengimus. Skaityti daugiau »

Ir vėl tas pats per tą patį … alų…

Jauniūnų seniūnijos gyventojas Vytautas S. kartą jau išvengė baudžiamosios atsakomybės, kai 2016 metų vasarį Širvintų rajono apylinkės teismas atleido nuo jos ir iškeltą bylą nutraukė. Priežastis – teisiamasis susitaikė su šeštą dešimtį įpusėjusiu tėvu, kurį sumušė. Paskelbdamas tokį sprendimą, teismas atsižvelgė į tai, kad tėvas atleido jį nuskriaudusiam sūnui. Šis, būdamas neblaivus, jam tyčia rankomis smūgiavo į veidą, paskui numetė nuo lovos, kurioje jis gulėjo, ir spardė į veidą, padarydamas daugybines poodines kraujosruvas veide, daugybinius veido kaulų lūžius. Smurtiniai veiksmai taip pat sukėlė ūmų kraujo išsiliejimą po kietuoju galvos smegenų dangalu virš dešinės kaktinės skilties.  Skaityti daugiau »

Teismas aiškinosi, ar širvintiškis mokėjo už tai, kad nebūtų laikomas „gaidžiu“

Kauno apygardos teisme keturi nuteistieji iš balos išlipo sausi, mat taip ir nebuvo įrodyta, jog jie prievartavo turtą iš tuo metu Pravieniškėse bausmę atlikusio Širvintų rajono gyventojo. Bylą į teismą pasiuntę prokurorai norėjo įrodyti, kad ketveriukei Širvintų seniūnijos gyventojas J. Š. buvo tapęs geru pasipinigavimo šaltiniu. Kartu su juo bausmę atlikę nuteistieji, kurių dalis ir šiandien dienas leidžia už grotų, pasinaudojo dar nuo sovietmečio įkalinimo įstaigose tebeegzistuojančiomis nerašytomis nuteistųjų elgesio taisyklėmis, kitaip – kalėjimo „subkultūros“ reikalavimais („poniatkėmis“). Skaityti daugiau »

Širvintų savivaldybė įvardyta kaip pavyzdinė

Beveik visos Savivaldybės aktyviai įsitraukia į korupcijos prevencijos veiklą, tačiau kai kurios iš jų dar netiki korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo proceso nauda, todėl tam skiria per mažai dėmesio, – teigia Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai. Skaityti daugiau »

Palėpėje aptiko šovinių

Sausio 26-30 dienos

Per keturias dienas policija išaiškino 21 asmenį, padariusį administracinį nusižengimą. Tarp jų buvo neblaivių vairuotojų. Sausio 27 dieną Zibalų seniūnijoje dviratį neblaivus vairavo 1962 metais gimęs vietos gyventojas. Skaityti daugiau »

Neblaivus vairuotojas smogė patruliui į veidą

Sausio 19-25 dienos

Per savaitę Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai išaiškino 65 asmenis, pažeidusius Administracinių nusižengimų kodeksą. Tarp jų buvo neblaivių vairuotojų. Sausio 19 dieną Gelvonų seniūnijoje automobilį „Suzuki“ neblaivus vairavo 1956 metais gimęs ukmergiškis, kuris buvo pristatytas į Policijos komisariatą. Tądien buvo užregistruotas ir tarnybinis pranešimas, kad į Komisariato patalpas administracinio nusižengimo protokolo surašymui pristatytas 1956 metais gimęs ukmergiškis kartą kumščiu trenkė vyriausiajam patruliui į veidą ir taip jam sukėlė fizinį skausmą. Skaityti daugiau »

Teismo sprendimai – vairuotojų naudai

Šios dvi istorijos gal kam pasirodys nereikšmingos ar net banalios, vis dėlto jos gali pasitarnauti pavyzdžiu kitiems, kaip elgiamasi tokiose situacijose. Abiem atvejais vairuotojams buvo surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai dėl transporto priemonės vairavimo neturint tam teisės, tačiau priimti sprendimai – skirtingi.

Dar iki Naujųjų galiojęs Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už transporto priemonių vairavimą neturint teisės jų vairuoti ar neturint teisės vairuoti šios rūšies transporto priemonių numatė 289-434 Eur baudą arba administracinį areštą. Nuo 2017 metų sausio 1-osios galiojantis Administracinių nusižengimų kodeksas už transporto priemonių vairavimą neturint teisės jas vairuoti ar neturint teisės vairuoti šios rūšies transporto priemones užtraukia 300-450 Eur baudą. Skaityti daugiau »

Prokurorams atrodė, kad pensininkę partrenkusiam ir pasprukusiam vairuotojui skirta per švelni bausmė, tuo tarpu teismas manė, kad žuvusioji – pati kalta

Ankstų 2015 metų spalio 10-osios rytą, apie 4 val., Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai gavo pranešimą, kad Jauniūnų seniūnijoje, Medžiukų kaime, kelio važiuojamojoje dalyje guli žmogaus kūnas. Į įvykio vietą atskubėję policininkai iš karto įtarė, kad tai – eismo įvykio padarinys, nes ant kelio pastebėjo daug automobilio duženų. Pareigūnai iškėlė versiją, kad 77 metų vietos gyventoją partrenkęs ir ją mirtinai sužalojęs vairuotojas su automobiliu pasišalino.  Skaityti daugiau »

Į teismą iškeliavo pirmoji neblaivaus vairuotojo byla

Sausio 16-18 dienos

Policija praneša, kad per šias dienas išaiškino 12 asmenų, pažeidusių Administracinių nusižengimų kodeksą. Vienas jų – 1989 metais gimęs rajono gyventojas, antradienį Musninkuose neblaivus vairavęs dviratį. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis. Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, dviračių vairavimas, vadeliojimas ir jojimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenys, taip pat vengimas pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo baudžiamas 150-200 Eur bauda. Skaityti daugiau »

Miesto svečias norėjo komunalininkų pasiteirauti, kurgi tas tualetas?

Šiek tiek daugiau nei per du dešimtmečius net penkiolika kartų Kėdainių, Biržų, Tauragės, Panevėžio, Vilniaus, Molėtų, Rokiškio ir net Latvijos Jekabpilio apylinkės teismuose už įvairias vagystes teistas panevėžietis Mindaugas J. savo žemėlapyje jau gali įsmeigti vėliavėlę ir ties Širvintomis. Prieš didžiąsias metų šventes, 2016-ųjų gruodžio 14-ąją, Širvintų rajono apylinkės teismas Mindaugui J. skyrė galutinę 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurią vyrui teks atlikti pataisos namuose. Šie panevėžiečiui, tikėtina, vis dėlto nėra joks baubas, mat per visą savo nuteistojo karjerą Mindaugas J. tik kartą išgirdo, kad jam skiriama bauda. Visus kitus kartus, nuo šiol – net keturiolika sykių, teisiamajam buvo skiriamos trumpesnės ar ilgesnės laisvės atėmimo bausmės pataisos namuose. Galima sakyti, tai tikrai neeilinis atvejis Lietuvos teisėtvarkoje.

Mindaugas J. Širvintose „uodegą įmerkė“ 2016 metų balandžio 21 dieną. Tądien policijoje buvo užregistruotas 1963 metais gimusios moters pareiškimas, kad vienoje Širvintų uždarųjų akcinių bendrovių iš neužrakinto kabineto dingo jos piniginė, kurioje buvo 185 Eur, asmens tapatybės kortelė, trys banko mokėjimo kortelės. Vėliau iš sutuoktinio sąskaitos bankomate buvo paimta 190 Eur. Moteris patirtą žalą įvertino 405 Eur.

Dabar galima patikslinti, kad ši vagystė buvo įvykdyta UAB „Širvintų komunalinis ūkis“ patalpose, o pinigai paimti iš vieno bankomato … Panevėžyje.

Aiškinantis šį nusikaltimą, siūlo galas policijos pareigūnus vis dėlto atvedė prie Mindaugo J. Šis, nors ir neneigė apsivogęs Širvintose, papasakojo palyginti painią istoriją, kuri galėtų pretenduoti konkursui „Neįtikėtinos vieno nusikaltimo aplinkybės“. Taigi Mindaugas J. paporino, jog 2016 metų balandžio 21-ąją jis važiavo autobusu iš Vilniaus į Panevėžį. Autobusas sustojo Širvintose. Kadangi norėjo greitai kažko nusipirkti, keliauninkas išlipo iš autobuso. Nuėjęs iki parduotuvės, nusipirko kažko užvalgyti, tik štai grįžęs į stotį pastebėjo, kad jo autobusas jau „tiu-tiu“ – išvažiuoja. Įlipti nespėjęs vyras liko Širvintose. Palaukęs dar ir nukabinęs nosį, jog kitas autobusas į Panevėžį greitai neatvažiuoja, Mindaugas J. nusprendė pasivaikščioti po Širvintas. Eidamas pėsčiųjų taku jis kitoje kelio pusėje pastebėjo pastatą, o priėjęs prie jo pamatė, kad tai – Širvintų komunalinis ūkis. Sako, kad į patalpas eidamas „tikslo kažką pagrobti“ neturėjo, tiesiog ėjo kažko paklausti, gal – „kur tualetas?“. Taip atvykėlis užlipo į antrąjį pastato aukštą ir užėjo į vieną iš kabinetų. Jo durys buvo praviros, bet žmonių nebuvo. Kabinete pamatė moterišką rankinę. Kadangi žmonių nebuvo, Mindaugas J. susigundė patikrinti, kas joje yra gero, ir taip atrado piniginę, kurią, aišku, paėmė ir užsikišo už savo striukės. Patenkinęs smalsumą, vyras iš karto išėjo iš kabineto ir paties pastato. Nenorėdamas dar kartą pavėluoti į autobusą, niekur nebevaikščiojo ir nuskubėjo į stotį, kur jau laukė autobusas. Bilietą į Panevėžį pirko už „savus pinigus“, tačiau ten, prie vieno iš prekybos centrų, ištuštino piniginėje rastos vienos kortelės sąskaitą.

Tai, kad dingo piniginė, širvintiškė susigriebė darbo dienos pabaigoje. Prisijungusi prie elektroninės bankininkystės ji pastebėjo, kad ką tik Panevėžyje buvo ištuštinta sutuoktinio sąskaita.

Miške neberado 5 medžių…

Sausio 12-15 dienos

Policija praneša išaiškinusi 11 asmenų, pažeidusių Administracinių nusižengimų kodeksą. Sausio 14 dieną Širvintose automobilį „Chevrolet“ neblaivus vairavo 1972 metais gimęs Zibalų seniūnijos gyventojas, o kitą dieną Musninkų seniūnijoje neblaivus automobilį „Nissan“ – 1978 metais gimęs vietos gyventojas.

Policija gavo 19 skundų, pareiškimų, pranešimų. Apie kai kuriuos informuoja plačiau. Sausio 12 dieną buvo gautas 1986 metais gimusio kauniečio pareiškimas, kad jo močiutės miške, kuris yra mūsų rajone, nupjauti penki medžiai. Sausio 14 dieną buvo gautas 1996 metais gimusio širvintiškio pareiškimas, kad namuose 1998 metais gimęs brolis kumščiu trenkė į veidą, taip sukeldamas fizinį skausmą. Įtariamasis buvo pristatytas į policiją.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar vasario 16-ąją ant jūsų namo plevėsavo valstybės vėliava?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 15 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.