Švietimas

Dvidešimt aštuoni žvilgsniai į rašytoją Igną Šeinių

Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymas

Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymas

Prieš 28-erius metus rašytojas Ignas Jurkūnas-Šeinius sugrįžo į gimtąjį sodžių, į Širvintų kraštą, į Lietuvą. Sugrįžo, kad savo kūryba mums, atgimstančios Lietuvos vaikams, pasakytų, kurios tiesos ir vertybės svarbios žmogui, sugrįžo, kad patikrintų mus, ar nesame pametę savęs, savo protėvių dvasios. 28-erius metus gyvenome rašytojo kūrybos šviesoje, augome, brendome ir saugojome jo atminimą.

Balandžio 5 d. dvidešimt aštuntą kartą Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla ir Širvintų rajono švietimo centras rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinius ir lietuvių kalbos mokytojus pakvietė į kūrybinį sambūrį „Dvidešimt aštuoni žvilgsniai į rašytoją Igną Šeinių“, skirtą rašytojo Igno Šeiniaus 128-osioms gimimo metinėms. Skaityti daugiau »

Siekis puoselėti šeimos kultūrą suvienijo dvi Bartkuškio kaime veikiančias organizacijas

Kūrybinės dirbtuvės

Kūrybinės dirbtuvės

Vaikų dienos centras „Bartkuškio vaikai“ įsteigtas 2016 m. gruodžio 15 d. Vaikų dienos centras veikia Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro patalpose 4 kartus per savaitę po 4 val. Jame dirba socialinis darbuotojas, socialinis pedagogas, sporto treneris ir savanoriai. Artimiausiu metu vaikų dienos centre bus teikiamos psichologo paslaugos, organizuojami seminarai tėvams. Vaikų dienos centrą lanko beveik 30 vaikų iš Bartkuškio ir aplinkinių kaimų. Skaityti daugiau »

Karjeros diena „Atžalyno“ progimnazijoje

Karjeros diena

Karjeros diena

Kovo 22 d. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vyko karjeros diena, skirta pažintinei, praktinei veiklai. Tikslas – ugdyti mokinių bendrąsias ir karjeros kompetencijas, organizuojant susitikimus su įvairių profesijų atstovais, dalyvaujant aktyviuose užsiėmimuose, diskutuojant. Tą dieną įprastas pamokas pakeitė užsiėmimai pagal suplanuotas įvairias veiklas, kurias organizavo klasių vadovai, tėveliai, svečiai iš kitų ugdymo įstaigų, verslo įmonių, organizacijų.

5 – 8 klasių mokiniams buvo vedamos netradicinės pamokos, kurių metu jie analizavo savo polinkius, aiškinosi, kokių svajonių turi, kokių savybių reikia norint dirbti vienokį ar kitokį darbą. Skaityti daugiau »

Rajoninėse matematikos olimpiadose

Matematikos olimpiados užduotis sprendžia 3-4 klasių mokiniai.

Matematikos olimpiados užduotis sprendžia 3-4 klasių mokiniai.

Baigėsi mokinių rajoninių olimpiadų maratonas. Paskutinėse Švietimo centro organizuotos olimpiados buvos skirtos 5-8 ir 3-4 klasių mokinių matematikos žinių patikrinimui. Skaityti daugiau »

Edukaciniai užsiėmimai „Skaitau, žaidžiu ir kuriu pats“

Užsiėmimas Bartkuškyje

Užsiėmimas Bartkuškyje

Vykdant Širvintų viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projektą „Nuo nemokėjimo skaityti iki negalėjimo neskaityti“ kovo 27 d. Kernavės darželyje vyko edukacinis užsiėmimas „Skaitau, žaidžiu ir kuriu pats“.

Stalo žaidimais skatiname vaikus domėtis istorija, skaityti knygas, mokytis greito skaičiavimo ir kitų pažintinių dalykų. VšĮ „Vikingų kaimo“ edukatorė Judita Korsakienė aptarė su vaikais, kodėl reikia skaityti knygas. Visi priėjo prie išvados, kad daug skaitantys žmonės daug ir žino, net pradeda kurti žaidimus. Skaityti daugiau »

Mokiniai kūrybinius polinkius ir gebėjimus plėtojo rajoninėje geografijos olimpiadoje

Siekiant atpažinti gabius mokinius ir padėti atskleisti jų kūrybinius polinkius ir gebėjimus, skatinant juos praktiniame gyvenime taikyti įgytas žinias ir įgūdžius, organizuota rajoninė 9-12 klasių mokinių geografijos olimpiada, kurioje dalyvavo septyniolika mokinių iš Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, Gelvonų ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijų. Skaityti daugiau »

Pasaulinė vandens diena Širvintų lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Kovo 22-ąją, minėdamas Pasaulinę vandens dieną, Širvintų vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“ organizavo sveikatingumo rytmetį „Vanduo – vaistas, kuris nieko nekainuoja“. Jau ketvirtus metus skiriamas ypatingas dėmesys šiai dienai, kurios tikslas: skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Žmogui vanduo reikalingas taip, kaip oras ir maistas.

Renginio metu vaikai, auklėtojos ir bendruomenė žiūrėjo skaidres, susipažino su vandens svarba, sužinojo, kodėl organizmui reikia vandens, kas atsitinka, jei organizme vandens trūksta, kiek jo reikia išgerti? Daugelis mano, kad, geriant arbatą, kavą, sultis, organizmui pakanka skysčių, bet iš tikrųjų taip nėra. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja išgerti 8 stiklines vandens per parą.  Skaityti daugiau »

Širvintų rajono jaunųjų ugniagesių komandos kovingumas sužavėjo net tituluotus varžovus…

Kostas Barauskas

Kostas Barauskas

Kovo 22 dieną Širvintų švietimo centro neformalaus vaikų švietimo programos „Būk saugus ir išmokyki kitus“ jaunieji ugniagesiai viešėjo Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje, kur vyko Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos surengtos Jaunųjų ugniagesių kliūčių ruožo uždarose patalpose varžytuvės.

Širvintų krašto jaunųjų ugniagesių garbę šį kartą varžytuvėse gynė Zibalų pagrindinės mokyklos mokiniai Akvilė Petkevičiūtė, Deimantė Bukortaitė, Džiugas Stupakas, Erikas Stupakas, Lukas Bukartas, Miglė Bukortaitė, Nikolia Vaitkūnaitė ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai Karolina Pučinskaitė, Kostas Barauskas, Paulius Vitkauskas ir Valentinas Bareckas.

Ne pirmą kartą pakviesti į netradicinės sporto šakos varžybas širvintiškiai rungėsi su Švenčionių, Šalčininkų, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos Kalvelių „Aušros“ gimnazijos ir Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos Vilniaus miesto komandomis. Skaityti daugiau »

Naujasis Širvintų lopšelio-darželio pavadinimas – „Boružėlė“

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Kovo 25 dieną Širvintų lopšelis-darželis „Buratinas“ širvintiškius pakvietė į muzikinį spektaklį „Dangus griūva“. Vaidinimas, vykęs Kultūros centro didžiojoje salėje, suteikė daug teigiamų emocijų ne tik gausiai susirinkusiems žiūrovams, bet ir patiems mažiesiems aktoriams. Žaismingumo spektakliui suteikė personažų drabužiai, apgalvota kompozicija ir scenografija.  Skaityti daugiau »

Knygnešio dienos renginiai

„Kieno, jei ne knygos, šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir mūsų pačių širdies labirintais?“

(Just. Marcinkevičius) Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar dalyvaujate kasmetinėse švarinimosi akcijose „Darom“?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 11 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.