Švietimas

Mokyklai atiduoti metai paženklinti puikiais mokinių pasiekimais

Aldona Barkauskienė (dešinėje) su seserimi Monake.

Aldona Barkauskienė (dešinėje) su seserimi Monake.

Visi tie, kas pažįsta Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos geografijos mokytoją Aldoną Barkauskienę, sutiks, jog tai yra pedagogė, kuri dvejoti nelinkusi. Ji vaikus moko mokytis, skatina informacijos ieškoti įvairiuose šaltiniuose, sudaro sąlygas išreikšti savo požiūrį, parodo geografijos žinių svarbą ir visada pasiekia tikslą. Jos ugdomi mokiniai nuolat įvairiuose rajoniniuose ir respublikiniuose konkursuose pelno prizines vietas. Daugiau nei 40 metų pedagoginio darbo stažą turinti mokytoja sakosi, jog savęs kitame darbe net neįsivaizduojanti. Mokytoja maloniai sutiko papasakoti ne tik apie mokyklą ir mokinius, bet ir apie vaikystę, prabėgusią atokiame Dzūkijos kaime, keliones po pasaulio šalis. Skaityti daugiau »

Vileikiškių darželis perkeltas į naujas patalpas

Vileikiškių darželio grupėje

Vileikiškių darželio grupėje

„Norint kaimiškose vietovėse padėti jaunoms šeimoms, sprendimą galima surasti. Geras pavyzdys – Vileikiškiai, kur kartu su bendruomene surasta išeitis ir 14 darželyje ugdomų vaikučių perkelti iš senojo darželio į privačiame name pritaikytas patalpas, kur mažųjų laukia jauki, saugi, šilta aplinka ir tinkamos sąlygos,“ – sakė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kai gegužės 8 d. buvo atidaryta nauja darželio grupė Vileikiškiuose. Skaityti daugiau »

Penktą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Nominacija „Už Širvintų krašto garsinimą“ įteikta Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 8C klasės mokiniui Justinui Blažiui (antras iš dešinės).

Nominacija „Už Širvintų krašto garsinimą“ įteikta Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 8C klasės mokiniui Justinui Blažiui (antras iš dešinės).

Gegužės 10-osios vakarą Širvintų rajono švietimo centras penktąkart suorganizavo didžiulę rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių – rajoninių, regioninių, respublikinių olimpiadų bei konkursų nugalėtojų – apdovanojimų šventę „Sėkmės paukštė“. Drauge su mokiniais šventėje, vykusioje Kultūros centro didžiojoje salėje, dalyvavo mokytojai, mokyklų vadovai, tėvai, gausus būrys svečių. Į šventę susirinkusiuosius pasveikino Širvintų rajono švietimo centro direktorė Daiva Vinciūnienė ir Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė. Skaityti daugiau »

Lietuvos mokinių istorijos olimpiadoje

Istorijos olimpiada

Istorijos olimpiada

Balandžio 21-22 dienomis dalyvavau XXVII istorijos olimpiadoje, kuri vyko Kaune. Olimpiada prasidėjo dvyliktą valandą organizatorių ir svečių sveikinimo kalbomis. Po to sekė pietūs, o visiems pavalgius prasidėjo tai, dėl ko ir atvykau, – užduočių sprendimas. Reikia pripažinti, kad užduotys buvo nelengvos, nors pasitaikė ir nesunkių. Kai visi baigė spręsti, prasidėjo orientacinės varžybos, kurių metu reikėjo surasti nurodytus objektus. Bet dėl prastų oro sąlygų varžybos buvo sutrumpintos. Varžybų tikslas buvo nueiti nuo Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos (kur vyko olimpiada) iki Putvinskio g. įsikūrusio VDU filialo. Ten mūsų laukė įdomi žinomo istoriko E. Aleksandravičiaus paskaita apie ATR (Abiejų Tautų Respubliką).  Skaityti daugiau »

Naujos patirtys Švedijoje

Oskarshamn gimnazijos mokytojų kambarys

Oskarshamn gimnazijos mokytojų kambarys

Kaip efektyviai naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis ir „nepaskęsti“ informacijos lietuje? To reikia mokytis, reikia būti raštingais šioje srityje, tai yra – gebėti identifikuoti, gauti, vertinti, atrinkti ir etiškai bei atsakingai naudoti informaciją iš įvairių šaltinių.

Projekto „Medijų ir informacinio raštingumo ugdymas“ (MIR) II etapo dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir užfiksuoti gerąsias MIR ugdymo ir integravimo į mokyklos gyvenimą praktikas Švedijoje. Ugdymo plėtotės centras įvertino visus 300 projekto dalyvių darbus ir atrinko geriausius. Tad mes, keturi mūsų rajono mokytojai – Bartkuškio daugiafunkcinio centro mokytojos Regina Čepienė ir Dalia Jutelienė bei Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokytojai Rasa Gurčytė ir Almantas Piškinas – buvome pakviesti susipažinti su kolegų darbu Švedijoje. Skaityti daugiau »

Pirmokų piešiniai iškeliavo į Švediją

Piešiniais grožisi Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Piešiniais grožisi Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė

Visuomenės, piliečių iniciatyva bei Savivaldybės prisidėjimu 2016 metais spalio 6 dieną Širvintų I. Šeiniaus gatvėje iškilmingai atidengtas paminklas rašytojui Ignui Šeiniui. Paminklą „Regiu Lietuvą“ sukūrė skulptorius Henrikas Orakauskas.  Skaityti daugiau »

Velykų šventė Širvintų lopšelyje-darželyje „Buratinas“

Velykos „Buratine“

Velykos „Buratine“

Balandžio 13 ir 18 dienomis mūsų lopšelyje-darželyje „Buratinas“ vyko tradicinės Šv. Velykų šventės. Šventėms žaismingumo suteikė ugdytinių deklamuojami eilėraštukai, dainelės, žaidimai. Visus lydėjo džiugi pavasariška nuotaika.  Skaityti daugiau »

Dvidešimt aštuoni žvilgsniai į rašytoją Igną Šeinių

Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymas

Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymas

Prieš 28-erius metus rašytojas Ignas Jurkūnas-Šeinius sugrįžo į gimtąjį sodžių, į Širvintų kraštą, į Lietuvą. Sugrįžo, kad savo kūryba mums, atgimstančios Lietuvos vaikams, pasakytų, kurios tiesos ir vertybės svarbios žmogui, sugrįžo, kad patikrintų mus, ar nesame pametę savęs, savo protėvių dvasios. 28-erius metus gyvenome rašytojo kūrybos šviesoje, augome, brendome ir saugojome jo atminimą.

Balandžio 5 d. dvidešimt aštuntą kartą Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla ir Širvintų rajono švietimo centras rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinius ir lietuvių kalbos mokytojus pakvietė į kūrybinį sambūrį „Dvidešimt aštuoni žvilgsniai į rašytoją Igną Šeinių“, skirtą rašytojo Igno Šeiniaus 128-osioms gimimo metinėms. Skaityti daugiau »

Siekis puoselėti šeimos kultūrą suvienijo dvi Bartkuškio kaime veikiančias organizacijas

Kūrybinės dirbtuvės

Kūrybinės dirbtuvės

Vaikų dienos centras „Bartkuškio vaikai“ įsteigtas 2016 m. gruodžio 15 d. Vaikų dienos centras veikia Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro patalpose 4 kartus per savaitę po 4 val. Jame dirba socialinis darbuotojas, socialinis pedagogas, sporto treneris ir savanoriai. Artimiausiu metu vaikų dienos centre bus teikiamos psichologo paslaugos, organizuojami seminarai tėvams. Vaikų dienos centrą lanko beveik 30 vaikų iš Bartkuškio ir aplinkinių kaimų. Skaityti daugiau »

Karjeros diena „Atžalyno“ progimnazijoje

Karjeros diena

Karjeros diena

Kovo 22 d. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vyko karjeros diena, skirta pažintinei, praktinei veiklai. Tikslas – ugdyti mokinių bendrąsias ir karjeros kompetencijas, organizuojant susitikimus su įvairių profesijų atstovais, dalyvaujant aktyviuose užsiėmimuose, diskutuojant. Tą dieną įprastas pamokas pakeitė užsiėmimai pagal suplanuotas įvairias veiklas, kurias organizavo klasių vadovai, tėveliai, svečiai iš kitų ugdymo įstaigų, verslo įmonių, organizacijų.

5 – 8 klasių mokiniams buvo vedamos netradicinės pamokos, kurių metu jie analizavo savo polinkius, aiškinosi, kokių svajonių turi, kokių savybių reikia norint dirbti vienokį ar kitokį darbą. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jums buvo įsisiurbusi erkė?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 8 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.