Mūsų vykdyti projektai

„Trumpas lino žydėjimas, ilgas lino gyvenimas…“

Svečiai pro didžiulius lininius vartus renkasi į linų šventę, vykusią Liubomiro Vošterio sodyboje.

Svečiai pro didžiulius lininius vartus renkasi į linų šventę, vykusią Liubomiro Vošterio sodyboje.

Vasario 3-ioji kalendoriuje pažymėta kaip Linų diena. Tą dieną lietuviai nuo seno šventino linus. Pašventinti linai buvo dedami ant aukuro prašant gero derliaus. Atėjus krikščionybei, senoji lietuvių šventė sutapatinta su šv. Blažiejaus varduvėmis. Linai pradėti šventinti bažnyčiose.

„Pamiršome linus? Atsiprašykime!“ – sako Bagaslaviškyje gyvenantis ūkininkas Liubomiras Vošteris. Jis jau 26 metus augina linus, kasmet apsėja 37-45 hektarus. Per tiek metų ūkininkas turi sukaupęs nemažai medžiagos apie linų auginimą ir jų naudą, apie buvusią ir šiandien jau beveik išblėsusią linų reikšmę Lietuvoje. Liubomiras Vošteris mielai sutiko pasidalinti savo žiniomis apie įdomią ir turtingą lino praeitį. Skaityti daugiau »

Kolionijos kaimo puošmena buvusi didžiulė liepa

Prisiminimais apie išnykusį Kolionijos kaimą pasidalijo buvęs jauniausias jo gyventojas Jonas Ragauskas.

Prisiminimais apie išnykusį Kolionijos kaimą pasidalijo buvęs jauniausias jo gyventojas Jonas Ragauskas.

Bet kuris Lietuvos gyventojas patvirtins liūdną žinią, kad nyksta kaimai. Medinių trobelių, kurios kažkada buvo pilnos gyvybės, vaikų klegesio, senolių bendravimo, langai vienas po kito užmerkia akis. Žmonių mažėja, jaunesnieji miestuose įsikuria, o senieji iškeliauja į Amžinybę. Kodėl nyksta lietuviški kaimai, kodėl naujakurių netraukia atokios vietovės, šiandieną priežasčių toli ieškoti nereikia, dažnas jų išvardins net po keletą.

Melioracija kaimus šlavė nuo žemės paviršiaus

Prie kaimų nykimo labai daug prisidėjo sovietinės valdžios noras pagerinti žemės ūkį. Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje prasidėjusi melioracija ne vieną kaimą nušlavė nuo žemės paviršiaus. Valdžia, mokėdama didelius pinigus, skatino vienkiemių ir atokių sodybų gyventojus keltis į centrines kolūkių gyvenvietes. Primygtinai prašomi, skatinami galimybe įsigyti statybinių medžiagų, nemažai sodiečių pardavė savo tėviškes ir persikėlė į centrines gyvenvietes. Skaityti daugiau »

Šaudymo varžybos Lietuvos kariuomenės dienai paminėti

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos direktorė D. Klimienė apdovanoja pirmosios vietos nugalėtoją Adriją Redeckaitę.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos direktorė D. Klimienė apdovanoja pirmosios vietos nugalėtoją Adriją Redeckaitę.

Karaliaus Mindaugo 10 šaulių rinktinės Širvintų 10 kuopos šauliai, jaunieji šauliai, kandidatai į jaunuosius šaulius ir neformaliojo vaikų švietimo programos „Taiklus šūvis“ nariai jau keletą mėnesių mokėsi šaudyti iš pneumatinio ir mažojo kalibro šautuvų.

Jaunesnės grupės mokiniams daugiau laiko buvo skiriama šaudymo pradmenų mokymui. Vyresnieji mokiniai gilino savo teorines ir praktines žinias, gerino šaudymo iš MK rezultatus.

Visą lapkričio mėnesį buvo šaudoma iš gulimos padėties nuo atramos. Atstumas – 25 metrai. Daugiausiai buvo kreipiamas dėmesys į taikymosi ir šūvio atlikimo techniką. Skaityti daugiau »

Kariūnas Žilvinas Putna: „Svajokite atsargiai ir atkakliai siekite savo tikslų…“

Kariūnai antrame kurse privalo lankyti pramoginių šokių fakultatyvą. Kariūnas Žilvinas Putna pasirodyme su kolektyvu „Šokte Marš“ Raseiniuose. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Žalgirio mūšio kuopos 142 būrio kariūnas Žilvinas Putna po priesaikos ceremonijos Žemutinės pilies Arsenalo kiemelyje. 2014 m.

Kairėje: Kariūnai antrame kurse privalo lankyti pramoginių šokių fakultatyvą. Kariūnas Žilvinas Putna pasirodyme su kolektyvu „Šokte Marš“ Raseiniuose; Dešinėje: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Žalgirio mūšio kuopos 142 būrio kariūnas Žilvinas Putna po priesaikos ceremonijos Žemutinės pilies Arsenalo kiemelyje. 2014 m.

Vis daugiau fiziškai stiprių, valingų, ištvermingų, savarankiškų, tėvynę Lietuvą mylinčių jaunų vaikinų, baigusių gimnazijas, renkasi karybos mokslus. Vienas iš jų – Žilvinas Putna, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Žalgirio mūšio kuopos 142 būrio kariūnas. „Širvintų krašte“ jau buvo rašyta, kad Žilvinas buvo susitikęs su Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistais. Kariūno pasiklausyti atėjo gausus būrys vaikinų ir merginų, siejančių savo ateitį su Karo akademija. Pasak gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Margaritos Vaičelytės, Žilvinas, pasitelkęs subtilų humorą, loginius testus, filmuotą medžiagą, išraiškingas nuotraukas, papasakojo apie mokslą Karo akademijoje. Kariūnas Žilvinas Putna sutiko pasidalyti mintimis apie karybos mokslus ir su „Širvintų krašto“ skaitytojais. Skaityti daugiau »

Pažinti, suvokti ir pamilti tai, kas yra svarbiausia…

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Tokie pikti daiktai kulka ir šalmas.
Dažnai nenorim jų matyt, į kitą pusę žiūrim,
Bet žinant, jog pasauly – ne tik baltos spalvos,
Vis tiek ramiau žinot, kad mes juos turim…

Klausiausi šių Marijono Mikutavičiaus dainos žodžių ir pagalvojau, jog retai kasdienybėje susiduriame su tais, kurie tarnauja Tėvynei. Nebent tai būtų mūsų broliai ar sūnūs, pašaukti atlikti karinės tarnybos. O ir Lietuvos kariuomenės diena mūsuose nėra populiari. Didžiuosiuose miestuose – taip, bet miesteliuose ji paprasčiausiai primiršta. Skaityti daugiau »

Lenkų generolas Širvintų kleboną tikino, kad jų kariuomenė jau prie Kauno

Prieškariu leisto Lietuvos karininkų ramovės žurnalo „Kardas“ duomenimis (1938, Nr. 22), tuomet buvo suskaičiuoti 22 žuvę ar nuo žaizdų mirę Vyčio ordino kavalieriai. Pirmuoju apdovanotu po mirties tapo karininkas Antanas Juozapavičius, 1919 metų vasario 13-ąją žuvęs Alytuje, susidūrime su bolševikais. Skaityti daugiau »

Vėlinių žygis laisvės kovotojų takais

Žvakės liepsna yra pagrindinis visų mirusiųjų dienos simbolis. Ugnis ne tik pritraukia mirusiųjų vėles, bet yra raktas į gyvųjų ir mirusiųjų susitaikymą. Lapkričio pirmosiosmis dienomis žvakių liepsnelės apšviečia net ir mažiausias kapinaites, tačiau yra vienišų ir užmirštų laisvės kovotojų kapų, kurie net ir visų mirusiųjų dieną lieka tamsūs. Skaityti daugiau »

Nepabuvęs kareivėliu…

Akimirka iš iškilmių...

Akimirka iš iškilmių...

Nuo 2014-ųjų kiekvienais metais į Lietuvos kariuomenę pašaukiama apie 3 tūkstančius karo prievolininkų. Šiais metais tėvai ir jų atžalos jau gali būti ramūs, nes spalio 10 dieną į du Lietuvos kariuomenės dalinius Rukloje atvykus paskutiniesiems 502 šauktiniams buvo paskelbta 2016 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pabaiga. Vis dėlto reikia žinoti, kad Seimas nutarė pratęsti nuolatinę Skaityti daugiau »

Šaudymo varžybose širvintiškis – trečias

Kaip informuoja Aplinkos apsaugos ministerijos Vilniaus regiono regiono aplinkos apsaugos departamentas, jo komanda dalyvavo šaudymo varžybose, kurios vyko Tauragės rajone, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotame pėstininkų batalione  Skaityti daugiau »

Jaunas Lietuvos gynėjas žuvo už tėvynės laisvę

Prie Lietuvos kariuomenės savanorio Romo Krumino kapo stovi dukterėčios: (iš kairės į dešinę) Almonė Jadvyga Zibalienė, Genovaitė Valionienė, Genovaitė Pakalnienė ir Janė Kruminaitė.

Prie Lietuvos kariuomenės savanorio Romo Krumino kapo stovi dukterėčios: (iš kairės į dešinę) Almonė Jadvyga Zibalienė, Genovaitė Valionienė, Genovaitė Pakalnienė ir Janė Kruminaitė.

Daug duomenų apie Lietuvos kariuomenės savanorius, jų kovas 1918-1920 metais surinkta per paskutiniuosius 20 metų. Išleista nemažai memuarinių kūrinių, dokumentikos, apybraižų, archyvinių studijų. Pirmą kartą visų Lietuvos savanorių sąrašas viešai paskelbtas 2010 metų rugpjūčio 18 dieną „Versmės“ leidyklos svetainėje. Deja, jauno tėvynės gynėjo Romo Krumino, žuvusio prie Širvintų, pavardės Lietuvos savanorių sąraše nėra. Galbūt dėl to, kad Romas Kruminas yra palaidotas nuošaliose (jau uždarytose) Vaiteliškių kaimo (Ukmergės rajonas) kapinaitėse šalia savo artimųjų. Istorikai ir kraštotyrininkai niekada jo biografija nesidomėjo.

Romas Kruminas yra gimęs 1900 metais Mykolo Krumino ir Uršulės Gaidytės – Kruminienės šeimoje Vaiteliškių kaime, pakrikštytas Pabaisko bažnyčioje. Kruminų šeimoje augo 6 sūnūs: Bronius, Nikodemas, Romas, Aleksandras, Jonas ir Stasys – bei 3 dukros: Elena, Angelė ir Veronika. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar per rengiamą akciją „Džiugios Kalėdos“ aukosite dovanėlių, kurios bus įteiktos nepasiturinčiose šeimose augantiems rajono vaikučiams?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 19 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.