Kultūra

Meilės laivas

Renginio akimirka

Renginio akimirka

„Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi; meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia.“ Artėjant Šv. Valentino – įsimylėjusiųjų dienai, šiais Šventojo rašto žodžiais šeštadienio vakarą Jauniūnų seniūnija išplaukė į koncertinį kupiną meilės, jausmingo skambesio, geros emocijos ir sklidiną šiltų jausmų kruizą. Mylėti, būti mylimam – neįkainojama vertybė. Meilė žmogui suteikia vidinę laisvę ir už tai nereikalauja jokio atlygio. Jos siekis, kad visa žmonija būtų laiminga ir vieninga. Skaityti daugiau »

Džiaugėsi, kad kalba lietuviškai

Renginio akimirka

Renginio akimirka

„Kalba – brangesnė už viso pasaulio auksą. Ji yra ir mąstymo priemonė. Kalbėti bet kaip – vadinasi, mąstyti bet kaip: netiksliai, nepatikimai, nesuprantamai. Tai – savotiškas visų mūsų miestas, kurio statybai, kiekvienas gyvenantis šioje žemėje atneša savo akmenį: naują žodį, skambią frazę, tekstą. Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išsaugota ir užfiksuota visa jos prigimtis: istorija, būdas, dvasia. Maža garbė – svetimomis kalbomis kalbėti, o didelė gėda savos nemokėti.“ Šiais garsaus lietuvių kalbininko Jono Jablonskio žodžiais nuaidėjo pirmieji Alionių seniūnijos kultūros dienos koncerto akordai. Kiekvienas lietuvis privalo didžiuotis sava kalba, o ypač pačia skambiausia ir, pasak etnologų, reikšmingiausia Europoje – lietuvių kalba. Skaityti daugiau »

Aš mačiau, girdėjau malūne naujieną…

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Ilgai lauktas rajono seniūnijų kultūros dienų „maratonas“ prasidėjo. Pirmieji pasirodymu džiugino – Širvintų seniūnijos kolektyvai (Širvintų kultūros centro Družų ir Motiejūnų filialai). Penktadienio vakarą Avižonių bendruomenės namus drebino besisukantys malūno sparnai: „Ant Širvintos upės kranto stovėjo ūkininko vėjinis malūnas. Nuo neatmenamų laikų mosavo jis savo dideliais sparnais, tarytum norėjęs pasikelti ir nuskristi… Jo sparnų ūžimas susiliedavo su upės murmėjimu į vieną svaiginantį gaudesį, kuris užkerėdavo savo paslaptingumu…“. Šiais kiek perfrazuotais Kazio Borutos kūrinio „Baltaragio malūnas“ žodžiais atsivėrė durys į nematytą ir neregėtą linksmybių kupiną gyvenimą, kuris virte virė malūno viduje.

Malūnas nuo seno yra laikomas smagių susibūrimų vieta, karščiausių kaimo naujienų židiniu ir sunkaus bei atsakingo darbo simboliu. Kadangi Širvintų rajone gyvena nemažai ūkininkų, kodėl gi negrąžinus senų laikų ir nesubūrus visų į malūną, kuriame galima išgirsti ir pamatyti neregėtų dalykų? Tad organizatoriai, remdamiesi Kazio Borutos apysakos „Baltaragio malūnas“ motyvais, visus sukvietė pažiūrėti smagios malūnininko gyvenimo istorijos. Skaityti daugiau »

Kultūros dienų maratoną pradės Širvintų seniūnija, pabaigs kernaviškiai

Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė: „Saviveiklininkams dėkoju, kad esate, kad dirbate, kad nenuleidžiate rankų.“

Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė: „Saviveiklininkams dėkoju, kad esate, kad dirbate, kad nenuleidžiate rankų.“

Apie Naujųjų 2017-ųjų renginius, kolektyvus, jubiliejus, ateities perspektyvas maloniai sutiko papasakoti Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė:

- Kokie aktualiausi šiandienos Širvintų kultūrinio gyvenimo rūpesčiai? Kuo alsuoja Kultūros centras, jo direktorė ir darbuotojai?

- Yra daug žmonių, asmenybę vertinančių pagal jos laisvalaikį, kaimų ir miestų įvaizdį – pagal gyventojų laisvalaikį. Mes, kultūros darbuotojai, stengiamės, kad rajono gyventojų laisvalaikis būtų prasmingesnis, įdomesnis ir įvairesnis, tenkiname gyventojų kultūrinius poreikius, siekiame ugdyti jų kultūrinę kompetenciją. Skaityti daugiau »

Atšuoliavo „Vėjų arkliukas“

Visus sveikino Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė. Šalia jos - renginio vedėjas Rokas Štikanas.

Visus sveikino Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė. Šalia jos - renginio vedėjas Rokas Štikanas.

Penktadienį į Širvintų kultūros centrą atšuoliavo nepaprastas, pilnas gyvybės „Vėjų arkliukas“ – lėlių teatro festivalis. Vaikai pamatė dar nematytų, negirdėtų atgijusių pasakų ir personažų. Nuo 10:00 iki 18:00 valandos Kultūros centras buvo pilnas vaikų klegesio, džiugios nuotaikos ir pasakų pasaulio magijos. Ne vienam kyla mintis: „Kodėl šis festivalis pavadintas „Vėjų arkliuku“? Festivalio organizatorių atsakymas paremtas tuo, kad lėlė yra lyg ir negyva, tad jai reikia įpūsti emocijos, oro, kuris palaiko tą gyvybę. Visa tai vyksta žmonių dėka – lėlės atgyja, pasakoja istorijas ir džiugina tiek mažuosius, tiek vyresnio amžiaus žiūrovus. Arklys parinktas taip pat ne atsitiktinai – simbolizuoja greitį, ištvermę, ir jam prabėgus kyla vėjo gūsiai… Skaityti daugiau »

Viešąją biblioteką papuošė neįgaliųjų darbai

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Maslinskienė papasakojo apie draugijos veiklą.

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Maslinskienė papasakojo apie draugijos veiklą.

Sausio 19 dieną Viešojoje bibliotekoje vyko Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos narių darbų parodos pristatymas. Į renginį susirinko gausus būrys neįgaliųjų draugijos narių, jų draugų, rankdarbių meno gerbėjų.

Renginį pradėjo Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Almutė Kanapienienė. Ji padėkojo už parodą, pasidžiaugė darbų autorių kūrybiškumu, darbštumu, spalvų pojūčiu.

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Maslinskienė papasakojo apie draugijos veiklą, jos tikslus ir uždavinius. Įsikūrusi prieš 25 metus, šiuo metu draugija vienija 623 negalią turinčius ir garbaus amžiaus narius. Skaityti daugiau »

Dar daugiau pramogų Širvintų mieste – atidaryta čiuožykla

Renginio vedėjas Olafas (Egidijus Sinkevičius) bendravo su vaikais.

Renginio vedėjas Olafas (Egidijus Sinkevičius) bendravo su vaikais.

Sausio 12 d., Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės iniciatyva, Širvintų mieste buvo atidaryta ledo aikštelė. Į renginį sugužėjo būrys įvairaus amžiaus čiuožimo entuziastų. Smagu, kad su savo atžalomis atvyko ir tėveliai, kurie nepabūgo išbandyti gebėjimų ledo aikštelėje.

Šalčiui „užkirto kelią“ smagi muzika, žaidybiniai šokiai bei renginio vedėjas – Olafas (Egidijus Sinkevičius, Širvintų kultūros centro Šiaulių filialo vedėjas). Šis personažas, organizatorių (Širvintų rajono savivaldybė ir Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centras) parinktas neatsitiktinai, nes jis yra vaikų pamilto animacinio filmuko „Frozen“ herojus. Jis atsivežė Elzą (Norvilė Iljeitytė) – dainuojančią Sniego karalienę.

Prieš ledo aikštelės atidarymą Olafas visus subūrė į ratelį, kuriame susirinkusieji smagiai šoko, trypė ir skleidė gerą nuotaiką. Prie viso šito prisidėjo nuotaikingieji vakaro „žvėreliai“ (merginų šokių grupė „SO“, vadovė Odeta Žinienė), kurie šokių pasirodymu džiugino šventės dalyvius. Skaityti daugiau »

Parodos atidaryme pagerbtas Laisvės kovotojų atminimas

Sausio 13-osios pavakarę visi būriavosi Širvintų miesto Kultūros centre parodų salėje, kurioje atidaryta Širvintų rajono tautodailininkų ir liaudies menininkų darbų paroda. Tai vienas iš renginių, skirtų Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Tylos minute pagerbti Lietuvos laisvės gynėjai.

Tylos minute pagerbti Lietuvos laisvės gynėjai.

Susirinkusius svečius pasirodymu pasveikino liaudies instrumentų ansamblis (Širvintų meno mokykla, mokytoja Rūta Savickienė). Įžangos žodį tarė tautiniais drabužiais pasipuošusi Kultūros centro etninės kultūros specialistė Laima Bikulčienė: „Be liaudies meno paveldo, vargu ar būtų galima įsivaizduoti modernios kultūros puoselėjimą, tautinės savimonės ugdymą. Kiekvienas liaudies meno kūrinys, pradedant puošybos detalėmis ir baigiant monumentaliąja skulptūra, tradicinės ir neįprastos formos, liudija apie lietuvių tautos buvimą, jos kūrybinį potencialą ir materialines bei dvasines galimybes.“  Skaityti daugiau »

Dilema: ar Rasos šventės tradicijas perkelsime ant dirbtinių piliakalnių?

Rasos Kernavėje

Rasos Kernavėje

Kernavė – mūsų rajono perlas, 2004 m. įtraukta į pasaulinį UNESCO paveldo sąrašą. Tai senoji, istorinė Lietuvos sostinė, kuri kasmet trumpiausią metų naktį, švenčiant Rasos šventę, vis atgimsta. Pasinerti į senovę, ieškoti paslaptingojo paparčio žiedo, kupoliauti, pinti ir pasroviui Nerimi leisti vainikus, deginti laužus čia suguža ne tik šimtatūkstantinės lietuvių minios, bet ir užsienio turistai. Rasos šventės metu prikeliamos senosios tradicijos, etnografija.

Daugelį metų Širvintų r. savivaldybės Kultūros centras rašydavo tęstinį projektą Lietuvos kultūros tarybai ir gaudavo finansavimą šiam išskirtiniam renginiui organizuoti. Tačiau šiemet sulaukta akibrokšto – po kone 15 metų tęstinio finansavimo Kultūros taryba nusprendė Rasos šventės nefinansuoti. Visiškai! Skaityti daugiau »

Žvilgsnis į senąsias, mūsų protėvių, tradicijas

Laima Bikulčienė: „Labai noriu, kad kiekvienas lietuvis, kiekvienas žmogus mūsų krašte gerbtų senuosius papročius, tradicijas, nes tai yra be galo svarbu.“

Laima Bikulčienė: „Labai noriu, kad kiekvienas lietuvis, kiekvienas žmogus mūsų krašte gerbtų senuosius papročius, tradicijas, nes tai yra be galo svarbu.“

XXI amžius – naujų technologijų vystymosi ir plėtros laikotarpis. Stengiamės neatsilikti nuo naujų mados tendencijų, vis rečiau atsigręžiame į senąsias protėvių tradicijas, papročius. Džiugu, kad Širvintose yra entuziastų, kurie ne tik puoselėja visa tai, bet ir stengiasi sudominti rajone gyvenančius žmones, uždegti jų širdyse meilę etninei kultūrai, akimirkai stabtelėti atsigręžiant į tikrąsias vertybes. Tad kas geriau, jei ne Laima Bikulčienė, mums gali papasakoti apie šią sritį. Ji yra etinės kultūros specialistė, dirbanti Širvintų kultūros centre, besirūpinanti etninių renginių organizavimu ir tradicijų puoselėjimu Širvintų rajone.

- Pirmiausia norėtųsi daugiau sužinoti, kodėl pasirinkote būtent šią sritį.

- Esu iš tų, kurie ne itin mėgsta pasakoti apie save, tad pasakysiu pagrindinius dalykus. 1980 m. baigiau Vilniaus aukštesniąją kultūros mokyklą ir pradėjau dirbti choreografe Zarasų rajone. Vėliau ištekėjau, grįžau į tėviškę t.y., Širvintas, susilaukiau dukters ir įstojau į Klaipėdos universitetą studijuoti kultūros vadybą. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar vasario 16-ąją ant jūsų namo plevėsavo valstybės vėliava?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 17 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.