Kultūra

Dvidešimt aštuoni žvilgsniai į rašytoją Igną Šeinių

Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymas

Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymas

Prieš 28-erius metus rašytojas Ignas Jurkūnas-Šeinius sugrįžo į gimtąjį sodžių, į Širvintų kraštą, į Lietuvą. Sugrįžo, kad savo kūryba mums, atgimstančios Lietuvos vaikams, pasakytų, kurios tiesos ir vertybės svarbios žmogui, sugrįžo, kad patikrintų mus, ar nesame pametę savęs, savo protėvių dvasios. 28-erius metus gyvenome rašytojo kūrybos šviesoje, augome, brendome ir saugojome jo atminimą.

Balandžio 5 d. dvidešimt aštuntą kartą Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla ir Širvintų rajono švietimo centras rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinius ir lietuvių kalbos mokytojus pakvietė į kūrybinį sambūrį „Dvidešimt aštuoni žvilgsniai į rašytoją Igną Šeinių“, skirtą rašytojo Igno Šeiniaus 128-osioms gimimo metinėms. Skaityti daugiau »

Siekis puoselėti šeimos kultūrą suvienijo dvi Bartkuškio kaime veikiančias organizacijas

Kūrybinės dirbtuvės

Kūrybinės dirbtuvės

Vaikų dienos centras „Bartkuškio vaikai“ įsteigtas 2016 m. gruodžio 15 d. Vaikų dienos centras veikia Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro patalpose 4 kartus per savaitę po 4 val. Jame dirba socialinis darbuotojas, socialinis pedagogas, sporto treneris ir savanoriai. Artimiausiu metu vaikų dienos centre bus teikiamos psichologo paslaugos, organizuojami seminarai tėvams. Vaikų dienos centrą lanko beveik 30 vaikų iš Bartkuškio ir aplinkinių kaimų. Skaityti daugiau »

„Aš dar kartą grįžtu“: Širvintose lankėsi Igno Šeiniaus anūkas

Garbingus svečius Igną Šeinių su sūnumi Feliksu Savivaldybėje priėmė rajono merė Živilė Pinskuvienė ir administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Garbingus svečius Igną Šeinių su sūnumi Feliksu Savivaldybėje priėmė rajono merė Živilė Pinskuvienė ir administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

„Aš dar kartą grįžtu,“ – taria širvintiškiams mūsų krašto šviesuolis, rašytojas ir diplomatas Ignas Šeinius. Po 26 metų, balandžio 7 d., tuos pačius žodžius ištarė ir jo anūkas, medijų specialistas, televizijos prodiuseris Ignas Šeinius (Ignas Scheynius). Paskutinį kartą Širvintose jis viešėjo 1991 m. su savo tėvu, šviesios atminties Širvintų krašto garbės piliečiu Irviu Šeiniumi. Skaityti daugiau »

Susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla

Metų skaitytojoms Urtei Kibildytei ir Emai Navickaitei susitikimą su rašytoju Tomu Dirgėla primins ši nuotrauka.

Metų skaitytojoms Urtei Kibildytei ir Emai Navickaitei susitikimą su rašytoju Tomu Dirgėla primins ši nuotrauka.

Švęsdami Tarptautinę vaikų knygos dieną į svečius pakvietėme rašytoją Tomą Dirgėlą. Jo pirma knyga „Apie raganą Šiokiątokią“ 2014 m. dalyvavo Metų knygos rinkimuose, taip pat buvo apdovanota Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą ir išrinkta stilingiausiai iliustruota metų knyga (dailininkė Dalia Karpavičiūtė). Rašytojo knyga „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla” paskelbta 2016 metų geriausia knyga vaikams.

Susitikime Viešojoje bibliotekoje dalyvavo Širvintų pradinės mokyklos 2c (mokytoja Gita Bakasėnienė), 2d (mokytoja Vitalija Šapurienė), 3a (mokytoja Nijolė Miliauskaitė) ir 4d (mokytoja Lena Ivanauskienė) klasių vaikai. Skaityti daugiau »

Mokėsi marginti kiaušinius

Marginami kiaušiniai...

Marginami kiaušiniai...

Balandžio 7 d. Savivaldybės kultūros centro Čiobiškio filiale vyko edukacinė programa „Rid, rid, rid margi margučiai“ – kiaušinių marginimas pagal lietuvių liaudies tradicijas ir naujoviškai.

Visi, švęsiantys Velykas, be jokios abejonės, dės ant stalo margučių, svarbiausių šios šventės atributų! Jų marginimo būdų daugybė. Edukacinėje programoje Kultūros centro Vileikiškių filialo vedėja Janina Jankauskienė mokė marginti kiaušinius vašku, kaip išgauti įvairias spalvas, pasakojo apie tradicines spalvas, dažymo bei marginimo būdus. Skaityti daugiau »

27-osios regioninės armonikininkų varžytuvės

Rajono merė Živilė Pinskuvienė geros nuotaikos linki renginio vedėjui Kęstučiui Motiejūnui.

Rajono merė Živilė Pinskuvienė geros nuotaikos linki renginio vedėjui Kęstučiui Motiejūnui.

Šeštadienį, balandžio 1 dieną, Širvintų kultūros centre vyko tradicinė regioninė armonikininkų šventė – varžytuvės. Į Širvintas šiais metais atvažiavo per trisdešimt šauniausių armonikininkų iš Utenos, Kauno, Molėtų, Panevėžio, Kupiškio, Jonavos, Vilniaus, Ignalinos, Elektrėnų, ir, žinoma, iš Širvintų rajono.

Tylos minute buvo pagerbtas šių metų vasario 26 dieną mirusio žinomo Peterburgo armonikos virtuozo molėtiškio Algimanto Mieliausko atminimas.

Aukštaitijos regiono armonikininkų varžytuves sudaro dvi dalys. Pirmoji varžytuvių dalis vadinasi „Mažoji armonika“. Vaikai ir jaunimas varžėsi trijose amžiaus grupėse: 9-11, 12-15 ir 16-19 metų. Skaityti daugiau »

Kūryba sielvartui suteikia laisvę

Antanas Šimkus teigia, kad kūryba yra vidinio sielvarto išlaisvinimas. (Nuotrauka iš socialinės paskyros Facebook)

Antanas Šimkus teigia, kad kūryba yra vidinio sielvarto išlaisvinimas. (Nuotrauka iš socialinės paskyros Facebook)

Poezija – kūrybinis žmogaus menas, nuolatinis savęs ieškojimas bei gyvenimo grožio atradimas. Tai kalba, kuri sukelia jausmus, prisiminimus, galbūt tam tikrus skaudžius išgyvenimus ir suartina su pačiu kūrėju. Dažnam iš mūsų yra sunku analizuoti poezijos kūrinius, nes kiekvienas tą pasaulį mato savaip. Tad įdomu išgirsti viso to kūrybinio proceso užuomazgas iš paties poeto. Šį kartą kalbinsime jaunesnės kartos (g. 1977 m.) kūrėją – Antaną Šimkų. Poetas ne tik kuria eiles, bet dar yra literatūrologas, publicistas… 1995 m. Vilniuje baigė M. Daukšos vidurinę mokyklą. 1995-2000 m. VPU studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, įgijo bakalauro ir magistro laipsnį. 2004-2009 m. dirbo savaitraščio „Literatūra ir menas“ publicistikos skyriaus ir jaunimo puslapių „Aktyvios jungtys“ redaktoriumi, 2009-2015 m. – interneto dienraštyje „Bernardinai.lt“ kultūros temų redaktoriumi. Skaityti daugiau »

Knygnešio dienos renginiai

„Kieno, jei ne knygos, šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir mūsų pačių širdies labirintais?“

(Just. Marcinkevičius) Skaityti daugiau »

Vaikų lūpomis skambėjo lietuvių liaudies kūriniai

Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė įteikia padėkos raštus ir atminimo dovanėles.

Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė įteikia padėkos raštus ir atminimo dovanėles.

Ketvirtadienį Širvintų rajono savivaldybės kultūros centre vyko rajoninė folkloro šventė „Patrepsėlis“. Ji rengiama nuo 2005 metų. Kas antrus metus Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia folkloro atlikėjus į liaudies kūrybos atlikėjų konkursą „Tramtatulis“. Konkurse dalyvauja 3-7 metų vaikai ir 1-12 klasių moksleiviai. Jie skirstomi į 4 amžiaus grupes: 3-6; 7-10; 11-14; 15-19 metų.  Skaityti daugiau »

Aktyvus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo minėjimas

Bėgimo trasoje

Bėgimo trasoje

Kovo 11 – osios, šeštadienio, rytas širvintiškiams prasidėjo kitaip nei įprastai. Širvintų rajono savivaldybės kieme susirinko būrys bėgimo entuziastų, pasipuošusių Lietuvos trispalvės atributika. Ši Lietuvai svarbi data buvo paminėta Širvintų savivaldybės ir Sporto mokyklos organizuotu gyventojų bėgimu „Bėkime kartu“.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar dalyvaujate kasmetinėse švarinimosi akcijose „Darom“?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 5 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.