Kultūra

Etninės kultūros specialistai dėkingi už šiltą priėmimą

Seminaras

Seminaras

Kernavėje gegužės 10-12 dienomis vyko XXI etninės kultūros specialistų seminaras „Šventumo dėmuo – iš paveldėtosios kultūros“. Renginyje dalyvavo net 137 specialistai iš 46 savivaldybių – etninės kultūros centrų, muziejų, nacionalinių bei regioninių parkų etninės kultūros darbuotojai, taip pat Tautodailininkų sąjungos skyrių, amatų centrų atstovai.  Skaityti daugiau »

Pasirodė antroji krašto poetės Veronikos Masiukienės knyga

Veronikos Masiukienės rankose dažais kvepianti jos pačios kūrybos knyga „Aš pakeleivis“.

Veronikos Masiukienės rankose dažais kvepianti jos pačios kūrybos knyga „Aš pakeleivis“.

„Kaip gera suteikti džiaugsmo pačiam brangiausiam pasaulyje žmogui – Mamai. Antroji Mamytės kūrybos eilėraščių ir prisiminimų knyga Jos rankose. Džiaugsmas ir jaudulys užlieja širdį matant, kokia laiminga mūsų Mama“, – savo „Facebook“ paskyroje gegužės 7 dieną rašė Dalia Janulienė – Rubikonių kaimo gyventojos, krašto poetės Veronikos Masiukienės duktė.

Džiugi žinia pasiekė ne tik pačią poetę Veroniką Masiukienę, bet ir jos poezijos gerbėjus. Motinos dienos bei Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga pasirodė antroji poezijos knyga „Aš pakeleivis“. Tai Veronikos dukters Dalios ir sūnaus Alvydo dovana mamai. Skaityti daugiau »

Širvintos šventė Europos dieną

Europos diena Širvintose

Europos diena Širvintose

Jau ketvirtus metus iš eilės Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka organizavo Europos dienos šventę. Šiais metais šventinės veiklos vyko dvi dienas.

Gegužės 9-ąją – Europos dieną – Viešosios bibliotekos skaitykloje vyko bendruomenių Europrotmūšis. Jame susirungė penkios komandos: Družų kaimo, Čiobiškio, Gelvonų bendruomenių, Širvintų miesto bendruomenės „Mūsų Širvintos“ ir Širvintų kaimo bendruomenės „Upė“. Skaityti daugiau »

Lietuvos policijos kapeliono kun. Algirdo Toliato knygos „Žmogaus ir Dievo metai“ pristatymas

Almantas Lukša ir Algirdas Toliatas

Almantas Lukša ir Algirdas Toliatas

Viešosios bibliotekos skaitykloje vyko Lietuvos policijos kapeliono kun. Algirdo Toliato knygos „Žmogaus ir Dievo metai“ pristatymas. Svečią pristatė Širvintų r. policijos komisariato viršininkas Almantas Lukša. Renginį organizavo Širvintų r. policijos komisariatas.

Pasiklausyti knygos pristatymo susirinko gausus būrys žmonių. Knygos autorius, remdamasis Šventuoju Raštu, kalbėjo apie dvasines ir dorovines žmogaus vertybes, atskleidė pozityvų požiūrį į žmogaus ir Dievo santykį, dėstė dvasines tikėjimo tiesas.  Skaityti daugiau »

80-mečio proga Viešajai bibliotekai nuostabi dovana – Igno Šeiniaus vardas

Merės dovana aktyviausiai skaitytojai Andrėjai Buinickajai

Merės dovana aktyviausiai skaitytojai Andrėjai Buinickajai

„Aš dar kartą grįžtu“ – šie rašytojo Igno Šeiniaus žodžiai ne kartą skambėjo minint bibliotekos 80-mečio šventę. Ignas Šeinius dar kartą sugrįžo tam, kad jo vardas įprasmintų vienos iš svarbiausių mūsų rajono kultūros įstaigų – bibliotekos – reikšmę.

Širvintų rajono Savivaldybės tarybos narys, Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininkas Romas Zibalas perskaitė Širvintų rajono savivaldybės tarybos sprendimą suteikti Viešajai bibliotekai rašytojo Igno Šeiniaus vardą – sakydamas, jog nuo šiol biblioteka oficialiai įgauna žinomo žmogaus, kūrėjo vardą.

Iškilios ir bibliotekai svarbios šventės metu buvo prisimintos gijos, jungiančios biblioteką su rašytoju Ignu Šeiniumi. Bibliotekos ir Igno Šeiniaus pėdsakų gimtosios žemės istorijoje buvo išties daug. Skaityti daugiau »

Skulptūra – tik išoriškai šalta

Skulptorių sveikina Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė ir merės padėjėja Janina Greiciūnaitė.

Skulptorių sveikina Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė ir merės padėjėja Janina Greiciūnaitė.

Balandžio 25-ąją Kultūros centro parodų salėje vyko skulptoriaus Henriko Orakausko kūrybos darbų parodos „Transformacija“ atidarymas. Henriko pasveikinti atvyko artimiausi šeimos nariai, bičiuliai, Savivaldybės atstovės ir žmonės, kuriems skulptoriaus darbai kelią pasigėrėjimą.  Skaityti daugiau »

Šeštadienis praskriejo šokių sūkuryje

Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė konkurso pradžioje tarė sveikinimo žodį. Šalia direktorės - konkurso vedėjai Rugilė Pumputytė ir Andrius Rokas.

Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė konkurso pradžioje tarė sveikinimo žodį. Šalia direktorės - konkurso vedėjai Rugilė Pumputytė ir Andrius Rokas.

Šeštadienis Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centre buvo kiek kitoks nei įprastai. Sugužėjo daugybė žmonių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Vyko dar vienas Tautinio kostiumo metams skirtas renginys „Pora už Poros 2017“. Tai suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkursas, kuriame dalyvavo ir širvintiškių liaudiškų šokių grupė „Viesula“ (vadovas Ugnius Cikanas). Ne tik dalyvavo, bet taipogi iškovojo pirmąją vietą ir pateko į respublikinį turą.

Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė džiaugėsi šitokia gausa susirinkusių šokėjų bei visiems linkėjo kuo didžiausios sėkmės ir smagaus laiko praleidimo. Skaityti daugiau »

Dvidešimt aštuoni žvilgsniai į rašytoją Igną Šeinių

Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymas

Čiobiškio pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymas

Prieš 28-erius metus rašytojas Ignas Jurkūnas-Šeinius sugrįžo į gimtąjį sodžių, į Širvintų kraštą, į Lietuvą. Sugrįžo, kad savo kūryba mums, atgimstančios Lietuvos vaikams, pasakytų, kurios tiesos ir vertybės svarbios žmogui, sugrįžo, kad patikrintų mus, ar nesame pametę savęs, savo protėvių dvasios. 28-erius metus gyvenome rašytojo kūrybos šviesoje, augome, brendome ir saugojome jo atminimą.

Balandžio 5 d. dvidešimt aštuntą kartą Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinė mokykla ir Širvintų rajono švietimo centras rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinius ir lietuvių kalbos mokytojus pakvietė į kūrybinį sambūrį „Dvidešimt aštuoni žvilgsniai į rašytoją Igną Šeinių“, skirtą rašytojo Igno Šeiniaus 128-osioms gimimo metinėms. Skaityti daugiau »

Siekis puoselėti šeimos kultūrą suvienijo dvi Bartkuškio kaime veikiančias organizacijas

Kūrybinės dirbtuvės

Kūrybinės dirbtuvės

Vaikų dienos centras „Bartkuškio vaikai“ įsteigtas 2016 m. gruodžio 15 d. Vaikų dienos centras veikia Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro patalpose 4 kartus per savaitę po 4 val. Jame dirba socialinis darbuotojas, socialinis pedagogas, sporto treneris ir savanoriai. Artimiausiu metu vaikų dienos centre bus teikiamos psichologo paslaugos, organizuojami seminarai tėvams. Vaikų dienos centrą lanko beveik 30 vaikų iš Bartkuškio ir aplinkinių kaimų. Skaityti daugiau »

„Aš dar kartą grįžtu“: Širvintose lankėsi Igno Šeiniaus anūkas

Garbingus svečius Igną Šeinių su sūnumi Feliksu Savivaldybėje priėmė rajono merė Živilė Pinskuvienė ir administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Garbingus svečius Igną Šeinių su sūnumi Feliksu Savivaldybėje priėmė rajono merė Živilė Pinskuvienė ir administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

„Aš dar kartą grįžtu,“ – taria širvintiškiams mūsų krašto šviesuolis, rašytojas ir diplomatas Ignas Šeinius. Po 26 metų, balandžio 7 d., tuos pačius žodžius ištarė ir jo anūkas, medijų specialistas, televizijos prodiuseris Ignas Šeinius (Ignas Scheynius). Paskutinį kartą Širvintose jis viešėjo 1991 m. su savo tėvu, šviesios atminties Širvintų krašto garbės piliečiu Irviu Šeiniumi. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jums buvo įsisiurbusi erkė?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 7 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.