Konfliktinė situacija

Komisijos išvados ir rekomendacijos dėl incidento Pradinėje mokykloje

Širvintų pradinė

Širvintų pradinė

Kovo 15 d. „Širvintų krašte“ rašydami apie problemas, susijusias su Pradinėje mokykloje kilusiu incidentu tarp vaikų, pažadėjome skaitytojams, kad komisijos išvados bus pateiktos artimiausiu metu. Kreipėmės į Savivaldybę klausdami, ar jau yra išvados ir galbūt jau galima su jomis supažindinti mūsų skaitytojus. Skaityti daugiau »

Ar Savivaldybė bus priversta nugriauti naują tiltą?

Daugybę metų lauktu Plikiškių tiltu per Musę vietos gyventojai, bendruomenė be galo džiaugiasi.

Daugybę metų lauktu Plikiškių tiltu per Musę vietos gyventojai, bendruomenė be galo džiaugiasi.

Tęsiant skundų prieš Širvintų rajono savivaldybės atliekamus darbus temą, „Širvintų krašto“ redakciją pasiekė informacija apie tai, kad rajono tarybos opozicija rankų sudėjusi nesnaudžia. Vieningai atsisakę dirbti komisijoje tiriant situaciją Širvintų pradinėje mokykloje dėl esą trūkstamos kompetencijos, didelio darbo krūvio, komandiruočių ar asmeninių priežasčių, mažumos veikėjai V. Šimonėlis, J. Šiukštienė, K. Pakalnis, J. Purvaneckas ir V. Mateika laiko kurpti dar vieną skundą suranda. Skaityti daugiau »

Rajono merės pozicija griežta: kliūčių naudotis Pigonių keliu neturi ir negali būti

„Širvintų kraštas“ ne kartą aptarinėjo susiklosčiusią situaciją dėl keliuko per Pigonių kaimą. Taip nutiko, kad savininkams grąžinus žemę natūra, joje atsidūrė ruožas kelio, kurį žmonės nuo seno vadina Napoleono keliu. Susizgribę, kad galimai suklydo, žemėtvarkininkai vėliau nustatė servitutą, kuris reglamentavo to kelio ruožo naudojimą. Po vyro mirties turtą paveldėjusi Mikalina Gumuliauskienė tokius žemėtvarkininkų veiksmus apskundė teismui. Kaip ji yra sakiusi „Širvintų kraštui“, kelias yra jos nuosavybė, o joje žmogus turi Konstitucijos garantuojamą teisę šeimininkauti. Skaityti daugiau »

Apleistų pamatų savininkų laukia teismas

Apleisti pamatai

Apleisti pamatai

„Širvintų kraštas“ ne kartą rašė apie miesto žmonėms aktualią problemą – tikrą „galvos skausmą“ – Upelio gatvėje tarp daugiabučių, visai netoli „Atžalyno“ progimnazijos, apleistame žemės sklype stūksančius pamatus. Yra žinoma, kad šis „sąvartynas“ priklauso gyvenamojo namo bendrijai „Atžalynas“, kuri galimai siejama su kai kuriais politikais. Politikais, buvusiais rajono valdžioje. Gal todėl daugelį metų niekam nerūpėjo nei tie pamatai, nei tai, kad jie tampa ne tik išgerti mėgstančiųjų prieglauda, bet net vaikų žaidimų aikštele. Taip keldami grėsmę mūsų, širvintiškių, sveikatai ir gerovei. Skaityti daugiau »

Sena vandentiekio atšaka tapo ginklu tarp atskyrusiųjų ir atskirtųjų

Įsiplieskus nesutarimams dėl anuomet įrengtos vandentiekio atšakos, Marija Apanavičienė greičiausiai vienintelė liks be vandens. Gudulinės kaime kilę nesutarimai Jauniūnų seniūnei Neringai Lubytei buvo nemalonus netikėtumas.

Įsiplieskus nesutarimams dėl anuomet įrengtos vandentiekio atšakos, Marija Apanavičienė greičiausiai vienintelė liks be vandens. Gudulinės kaime kilę nesutarimai Jauniūnų seniūnei Neringai Lubytei buvo nemalonus netikėtumas.

Šią vasarą septyniolika Gudulinės kaimo gyventojų šeimų bendromis pastangomis įsirengė naują vandens gręžinį. Tam, kad vamzdžiais į gyventojų namus atitekėtų vanduo, bendru sutarimu visi namų ūkiai sudėjo kiek daugiau nei po 100 eurų. Tikėjo, kad ši investicija ilgam išspręs kartais gyvenvietėje iškylančias vandens tiekimo problemas.

Kaip sako pačiame Gudulinės pakraštyje gyvenanti Rasa Labunskienė, vandentiekis kaime veikė nuo neatmenamų laikų, įrengtas dar sovietmečiu. Kai griuvo kolūkiai, visa tai liko kaimo žmonėms. Niekam jis nebuvo perduotas, niekas jo neprivatizavo, niekas neturi jokių dokumentų, brėžinių, jokių planų, todėl Gudulinės gyventojai laiko, kad tai – visų Gudulinės žmonių turtas. Skaityti daugiau »

Peticija. Arba pilnatis veikia?

„Širvintų krašto“ redakcija, praeitame numeryje išspausdinusi informaciją apie Širvintų rajono savivaldybės renginį, skirtą centrinės aikštės įrengimo projektiniams pasiūlymams pristatyti, sulaukė daug skaitytojų laiškų ir skambučių. Suprantama, tema aktuali. Džiugu, kad miestiečiams rūpi, kokioje aplinkoje jie gyvena, kokie pokyčiai planuojami.  Skaityti daugiau »

Keršto akcija… kultūrai?!

Keršto akcija… kultūrai?!
Savivaldybės vadovių mintis, kad nuo rajono centro nutolusiame Medžiukų kaime reikia atgaivinti kultūros židinį, kad čia svarbu sukurti šiltą ir jaukią vietą, kurioje galėtų rinktis tiek po pamokų sugrįžę vaikai, tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės, jau tuoj tuoj turėjo būti įgyvendinta…
Merei Živilei Pinskuvienei apsilankius Medžiukuose, buvo imtasi planuoti patalpų tvarkymo, būtiniausius remonto darbus, kad žmonėms nereikėtų kvėpuoti pelėsiais, kad aplinka būtų kuo švaresnė ir jaukesnė. Sutarta su kultūros darbuotojais dėl veiklos galimybių. Administracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės pavedimu, Savivaldybės biudžete buvo numatytos lėšos šiems darbams.
Viešosios bibliotekos kolektyvas Medžiukams skyrė šiemetinę akciją „Darom“ – tvarkė teritoriją, rinko šiukšles. Visi dirbo, tikėdamiesi šviesaus pavasario, turėdami viltį greitai pakviesti Medžiukų gyventojus kultūrinei veiklai.
Deja… Šį savaitgalį vandalai ne tik nuniokojo sutvarkytą teritoriją. Įšdaužę daugelį langų, įsibrovę į pastatą laužė, daužė, purškė dažais tai, kas turėjo tapti kaimo kultūros židiniu.
„Kam skirta ši keršto akcija? Man, kultūros įstaigų vadovėms, darbuotojams? Ne! Tai blogis, nukreiptas prieš jus, prieš jūsų kaimo vaikus, bendruomenę. Prieš kultūrą… Svyra rankos, sulaukus tokio atgalinio ryšio,“ – sako Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.
Žinoma, dėl šio vandalų siautėjimo buvo kreiptasi į Policiją, tikimasi, kad komisariatas netruks išsiaiškinti, kas ėmėsi tokių keršto priemonių, juolab kad galimi įtariamieji buvo įvardyti. Pasak Ž. Pinskuvienės, tikimasi, kad Policijos komisariato vadovas įdės pastangų atskleidžiant šiuos barbariškus nusižengimus – juos nuodugniai ištirti yra Policijos pareiga…
Tačiau šie vandalizmo faktai kalba apie tai, kad Medžiukuose atgaivinti kultūros kampelį bus labai sudėtinga. Kol kas visi darbai yra sustabdyti.
vasaris 184, 243, 251  Po merės Živilės Pinskuvienės apsilankymo Medžiukuose buvo imtasi planuoti patalpų tvarkymo, būtiniausius remonto darbus.
bibliotekos darom    Viešosios bibliotekos kolektyvas akcijos „Darom“ metu dirbo puoselėdamas viltį, kad netrukus Medžiukų gyventojai bus pakviesti kultūrinei veiklai.
Šie vandalizmo faktai kalba apie tai, kad Medžiukuose atgaivinti kultūros kampelį bus labai sudėtinga.
Šie vandalizmo faktai kalba apie tai, kad Medžiukuose atgaivinti kultūros kampelį bus labai sudėtinga.

Šie vandalizmo faktai kalba apie tai, kad Medžiukuose atgaivinti kultūros kampelį bus labai sudėtinga.

Savivaldybės vadovių mintis, kad nuo rajono centro nutolusiame Medžiukų kaime reikia atgaivinti kultūros židinį, kad čia svarbu sukurti šiltą ir jaukią vietą, kurioje galėtų rinktis tiek po pamokų sugrįžę vaikai, tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės, jau tuoj tuoj turėjo būti įgyvendinta… Skaityti daugiau »

Rajono merė: „Pasipinigauti sumanęs renginių organizatorius pirmiausia turi atsiklausti vietos gyventojų.“

Rajono merė: „Pasipinigiauti sumanęs renginių organizatorius pirmiausia turi atsiklausti vietos gyventojų.“
Praėjusį sekmadienį Jauniūnų seniūnijoje, Paspėriuose, turėjusį vykti automobilių sporto renginį nutraukė policija. Mūsų žiniomis, tądien Širvintų automobilių sporto klubas ant Spėros ežero ledo organizavo vairavimo įgūdžių treniruotes, į kurias iš visos šalies atvyko per 40 automobilininkų. Tačiau dar renginiui neprasidėjus rajono merei Živilei Pinskuvienei paskambino keli vietos gyventojai, kurie nusistebėjo, kad organizatoriai neatsižvelgė į vietos gyventojų nuomonę, suvažiavę svetimi automobilininkai drumsčia ramybę, gadina aplinkinių vietovių kelius.
Informacija apie automobilininkų renginį buvo perduota policijai.
Širvintų rajono policijos komisariatas išplatino pranešimą spaudai, kad policija netoleruos lenktynių ant užšalusių vandens telkinių.
„Širvintų rajono policijos pareigūnai gavo informacijos, kad prie Spėros ežero būriuojasi žmonės, ant ežero lenktyniauja automobiliai. Policijos pareigūnams nuvykus, prie Spėros ežero jau būriavosi apie 40 automobilių, besiruošiančių ledo raliui. Leidimų tokiam renginiui jo organizatorius pateikti negalėjo, todėl policijos pareigūnai susirinkusiuosius įspėjo, kad už važiavimą ledu gresia administracinė atsakomybė ir paragino susirinkusius išsiskirstyti, – rašoma pranešime spaudai. – Dalis susirinkusiųjų išsiskirstė, tačiau atkakliausi policijos pareigūnų įspėjimo nepaklausė ir ėmėsi bandyti ledo trasą. Kadangi buvo pažeisti gamtosauginiai reikalavimai, visa su įvykiu susijusi medžiaga protokolų surašymui perduota Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Širvintų rajono agentūrai.“
Policijos komisariatas informuoja, kad už važiavimą ledu ir už automobilių statymą vandens telkinių apsaugos zonose ar pakrančių apsaugos juostose vairuotojams bus surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 78 1 straipsnį („Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis“) bei pagal 55 straipsnį („Vandens apsaugos reikalavimų pažeidimas“). Pagal pirma paminėtą straipsnį numatytas įspėjimas arba bauda nuo 14 iki 144 eurų, pagal kitą – įspėjimas arba bauda piliečiams nuo 28 iki 144 eurų, pareigūnams – bauda nuo 86 iki 289 eurų.
„Asmenys, kuriems kyla noras važinėtis automobiliais ant užšalusių vandens telkinių, rizikuoja savo ir aplinkinių gyvybe. Širvintų rajono policija primena, kad pernai netoli Panevėžio tragiškai pasibaigė kompanijos pasivažinėjimas ant užšalusio tvenkinio ledo. Slystančiam šonu automobiliui atsitrenkus į pakrantėje augančius medžius, buvo sunkiai sužalota 26 metų mergina, kuri netrukus po nelaimės ligoninėje mirė,“ – primena Širvintų policija.
Širvintų automobilių sporto klubo vadovas Vygintas Šuminskas „Širvintų kraštui“ patvirtino, kad atvykusi policija nutraukė dar neprasidėjusį renginį. Anot jo, teko dalyviams grąžinti jų sumokėtus 70 eurų startinius mokesčius. Jis pripažino, kad policijai negalėjo pateikti jokio leidimo organizuoti renginį, tačiau mano, kad to ir neprivalėjo daryti. Vyginto Šuminsko žodžiais, renginys vyko privačioje teritorijoje, o jos (ežero) savininko sutikimą jis turėjo. Klubo vadovas teigė nieko negalintis pasakyti apie gresiančias nuobaudas ir protokolus, kadangi, jo žiniomis, „niekas niekam nesurašė“.
Anot policijos pranešimo spaudai, dabar aplinkosaugininkai vertins, ar automobilininkai pažeidė nustatytus reikalavimus.
Apie praėjusį savaitgalį įvykusį konfliktą rajono merė Živilė Pinskuvienė „Širvintų kraštui“ sakė:
- Kiek pamenu, jau ne vienerius metus rajone kyla įvairiausių nesusipratimų dėl Širvintų automobilių sporto klubo organizuojamų renginių. Manau, kad konfliktai nuolat kyla dėl netinkamos organizatoriaus pozicijos. Susidaro įspūdis, kad Vygintui Šuminskui apskritai neegzistuoja vietos gyventojų nuomonė, nuolat ieškoma būdų, kaip apeiti keliamus reikalavimus. Kai gyventojai pradeda skųstis dėl kylančių problemų, keliamo triukšmo, per varžybas uždaromų ir sugadinamų kelių, ponas Šuminskas pirmiausia aiškina neprivalantis nieko derinti, o savo renginiams turintis leidimus. Paskui pradeda aiškėti, kad tokių leidimų teisėtas savininkas ar valdytojas nėra išdavęs.
Pasak rajono vadovės, Širvintų automobilių sporto klubo vadovas prisidengia gražiomis frazėmis apie automobilių sporto populiarinimą, vairavimo įgūdžių lavinimą, tačiau tikėtina, kad pagrindinis tokių renginių organizavimas – paprasčiausias pasipinigiavimas neatlygintinai naudojantis sukurta kelių infrastruktūra. Rajono vadovai ieško įvairiausių būdų, kaip gauti lėšų ne tik pagrindiniams, bet ir vietiniams keliams tvarkyti. Deja, tas pastangas nubraukia kelios dešimtis kelių „gaidelių“, galingais automobiliais „ariančių“ miškų keliukus, išvažinėjančių melioracijos griovius, ūkininkų pievas, keliančių dulkes, baidančių gyvulius, trikdančių miškų ir laukų faunos ramybę, sukeliančių nors ir laikinų, bet kartais – nenumatytų problemų vietos gyventojams.
- Esu įsitikinusi, kad organizatoriui dėl savo renginių pirmiausia reikėtų pasirūpinti gyventojų bendruomenių, vietos valdžios pritarimu. Nederėtų apsiriboti arogantiškais paaiškinimais, kad renginys vyksta privačioje teritorijoje, todėl visos pretenzijos – „iki lemputės“. Apskritai nuolat kylantys konfliktai dėl Širvintų automobilių sporto klubo renginių man kažkuo primena anksčiau buvusią situaciją Kernavės apylinkėse, Valiukiškiuose, kai Arvydo Jankausko privačioje teritorijoje vykstančiais triukšmingais renginiais piktindavosi aplinkiniai gyventojai. Prisiminkime, kad įsisenėjusi problema pagaliau išsisprendė gyventojų, kurių interesų nebūdavo paisoma, naudai. Kalbant apie konkretų pastarąjį renginį ant Spėros ežero ledo, reikia pažymėti, kad, vykstant į tegul privačią valdą, automobiliai neatskrido oru, vis dėlto buvo naudojamasi keliais, vietos gyventojai susidūrė su sudėtingesnėmis eismo sąlygomis. Girdime, kad atvykstantys dalyviai bei žiūrovai automobilius stato valstybinėje žemėje ar vandens telkinių apsaugos zonose, šiukšlina, teršia gamtą, riboja vietos gyventojų ūkinę veiklą, laisvalaikį. Sakykite, ar varžybas rengiantis Širvintų automobilių sporto klubas pasirūpina šiukšlių konteineriais, pastato biotualetų? Kiek žinau, ne. Tad ką susirinkusiems daryti? Jie tiesiog būna priversti šiukšlinti, dergti. Renginys baigiasi, visi išsivažinėja, o apšnerkštas vietoves turi tvarkyti seniūnija, tam eikvojamos rajono biudžeto lėšos. Taip pat nepamirškime, kad tokie renginiai yra labai pavojingi, ir ne tik dalyviams, bet ir pašaliniams, taip pat gamtai, todėl atitinkamų tarnybų turėtų būti įvertinta galima grėsmė, jos likvidavimo būdai. Gerai, jei nieko nenutinka, bet ką reikėtų kaltinti, jei įvyktų tragedija ir gyvybės kaina būtų skaičiuojama minutėmis? Nesuskubusius gelbėtojus, vėluojančius medikus? O gal, kaip dažniausiai daroma, – „abejingą vietos valdžią“? – sakė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.
ŠK informacija
Širvintų RPK nuotrauka
Nepaisydami policijos nurodymo nepažeidinėti nustatytos tvarkos, kai kurie dalyviai ėmė bandyti ežero ledą…
Nepaisydami policijos nurodymo nepažeidinėti nustatytos tvarkos, kai kurie dalyviai ėmė bandyti ežero ledą... (Širvintų RPK nuotrauka)

Nepaisydami policijos nurodymo nepažeidinėti nustatytos tvarkos, kai kurie dalyviai ėmė bandyti ežero ledą... (Širvintų RPK nuotrauka)

Praėjusį sekmadienį Jauniūnų seniūnijoje, Paspėriuose, turėjusį vykti automobilių sporto renginį nutraukė policija. Mūsų žiniomis, tądien Širvintų automobilių sporto klubas ant Spėros ežero ledo organizavo vairavimo įgūdžių treniruotes, į kurias iš visos šalies atvyko per 40 automobilininkų. Tačiau dar renginiui neprasidėjus rajono merei Živilei Pinskuvienei paskambino keli vietos gyventojai, kurie nusistebėjo, kad organizatoriai neatsižvelgė į vietos gyventojų nuomonę, suvažiavę svetimi automobilininkai drumsčia ramybę, gadina aplinkinių vietovių kelius. Skaityti daugiau »

Renovacijos kokybę patikrino vėjas

Renovacijos kokybę patikrino vėjas
Į redakciją paskambinusi Kalnalaukio gatvės gyventoja Aušra L. piktinosi, kad nuo jų renovuojamo namo (Nr.33) stogo vėjas nuplėšė didelį skardos lakštą: „Sekmadienį vėjo gūsiai nebuvo itin stiprūs, tik smarkiai lijo. Kas bus, kai pakils didžiulė audra? Tuo labiau, kad stogas jau lyg ir suremontuotas…“
Nuvykus prie minėto namo, darbininkai tvarkė nuplėštą skardą. Pasak darbų vadovo R. Ligaičio, darbininkai netvirtai prisuko kamino stogą, kuris, papūtus vėjui, nukrito ant žemės. „Dievas mūsų pasigailėjo… Šis įvykis bus gera pamoka,“ – pripažino darbininkai.
O juk iš tikrųjų galėjo atsitikti ir didesnė nelaimė – sunkus skardos lakštas galėjo sužeisti žmones arba apgadinti kieme stovinčias mašinas. Darbų vadovas patikino, kad šį kartą kamino dangtis bus tinkamai ir saugiai pritvirtintas. Namo gyventojai viliasi, kad bus patikrinta ir kitų detalių tvirtinimo kokybė.
„Širvintų krašto“ replika
DSC02377  Vėjas nuplėšė kamino „kepurę“.
DSC2957 Darbininkai pripažino, kad šis įvykis bus pamoka dirbti atsakingiau.
DSC02371  Tik per plauką nenukentėjo kieme stovintis automobilis.
Sauliaus Lipeikio ir Remigijaus Bonikato nuotraukos
Tik per plauką nenukentėjo kieme stovintis automobilis.

Tik per plauką nenukentėjo kieme stovintis automobilis.

Į redakciją paskambinusi Kalnalaukio gatvės gyventoja Aušra L. piktinosi, kad nuo jų renovuojamo namo (Nr.33) stogo vėjas nuplėšė didelį skardos lakštą: „Sekmadienį vėjo gūsiai nebuvo itin stiprūs, tik smarkiai lijo. Kas bus, kai pakils didžiulė audra? Tuo labiau, kad stogas jau lyg ir suremontuotas…“ Skaityti daugiau »

Motiejūniškiai savo nuomonę dėl eismo ribojimo priemonių išreiškė vieningai

Motiejūniškiai savo nuomonę dėl eismo ribojimo priemonių išreiškė vieningai
Spalio 1 d. buvo surengtas Širvintų rajono savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisijos posėdis dėl saugaus eismo užtikrinimo Motiejūnų I kaime, Širvintų seniūnijoje. Susitikime su gausiai susirinkusiais kaimo gyventojais dalyvavo ir Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė bei Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.
Posėdis buvo surengtas, kadangi Vilniaus administracinis apygardos teismas pripažino, kad 2014 m., ketindama nagrinėti saugaus eismo užtikrinimo klausimus su Motiejūnų kaimo gyventojais, buvusi valdžia susirinkimą organizavo netinkamai, nesilaikydama gyventojų informavimo administracinių procedūrų. Dabartinė Savivaldybės administracija, vadovaujama direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės, ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisija posėdį surengė laikydamosi visų procedūrinių reikalavimų.
Posėdžio metu savo nuomonę dėl saugaus eismo užtikrinimo Motiejūnų I kaimo gyventojai išreiškė vieningai – jų manymu, kaime nėra būtinybės riboti sunkiasvorio transporto greitį ar svorį, įrengti greičio slopinimo kalnelius. Vienas nenuolatinis Motiejūnų kaimo gyventojas šiuo klausimu susilaikė.
Merė Živilė Pinskuvienė pažadėjo, kad artimiausiu metu susitiks su Motiejūnų kaimo apylinkėse ūkinę veiklą vykdančiu ūkininku Ąžuolu Jankausku aptarti sunkiasvorio transporto srautus, galimybes labiau juos kontroliuoti.
Susitikimo metu aptarti ir kiti kaimo bendruomenei aktualūs klausimai.
Susitikimo metu aptarti ir kiti kaimo bendruomenei aktualūs klausimai.

Susitikimo metu aptarti ir kiti kaimo bendruomenei aktualūs klausimai.

Spalio 1 d. buvo surengtas Širvintų rajono savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisijos posėdis dėl saugaus eismo užtikrinimo Motiejūnų I kaime, Širvintų seniūnijoje. Susitikime su gausiai susirinkusiais kaimo gyventojais dalyvavo ir Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė bei Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar dalyvaujate kasmetinėse švarinimosi akcijose „Darom“?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 11 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.