Konfliktinė situacija

Ar Savivaldybė bus priversta nugriauti naują tiltą?

Daugybę metų lauktu Plikiškių tiltu per Musę vietos gyventojai, bendruomenė be galo džiaugiasi.

Daugybę metų lauktu Plikiškių tiltu per Musę vietos gyventojai, bendruomenė be galo džiaugiasi.

Tęsiant skundų prieš Širvintų rajono savivaldybės atliekamus darbus temą, „Širvintų krašto“ redakciją pasiekė informacija apie tai, kad rajono tarybos opozicija rankų sudėjusi nesnaudžia. Vieningai atsisakę dirbti komisijoje tiriant situaciją Širvintų pradinėje mokykloje dėl esą trūkstamos kompetencijos, didelio darbo krūvio, komandiruočių ar asmeninių priežasčių, mažumos veikėjai V. Šimonėlis, J. Šiukštienė, K. Pakalnis, J. Purvaneckas ir V. Mateika laiko kurpti dar vieną skundą suranda. Skaityti daugiau »

Rajono merės pozicija griežta: kliūčių naudotis Pigonių keliu neturi ir negali būti

„Širvintų kraštas“ ne kartą aptarinėjo susiklosčiusią situaciją dėl keliuko per Pigonių kaimą. Taip nutiko, kad savininkams grąžinus žemę natūra, joje atsidūrė ruožas kelio, kurį žmonės nuo seno vadina Napoleono keliu. Susizgribę, kad galimai suklydo, žemėtvarkininkai vėliau nustatė servitutą, kuris reglamentavo to kelio ruožo naudojimą. Po vyro mirties turtą paveldėjusi Mikalina Gumuliauskienė tokius žemėtvarkininkų veiksmus apskundė teismui. Kaip ji yra sakiusi „Širvintų kraštui“, kelias yra jos nuosavybė, o joje žmogus turi Konstitucijos garantuojamą teisę šeimininkauti. Skaityti daugiau »

Apleistų pamatų savininkų laukia teismas

Apleisti pamatai

Apleisti pamatai

„Širvintų kraštas“ ne kartą rašė apie miesto žmonėms aktualią problemą – tikrą „galvos skausmą“ – Upelio gatvėje tarp daugiabučių, visai netoli „Atžalyno“ progimnazijos, apleistame žemės sklype stūksančius pamatus. Yra žinoma, kad šis „sąvartynas“ priklauso gyvenamojo namo bendrijai „Atžalynas“, kuri galimai siejama su kai kuriais politikais. Politikais, buvusiais rajono valdžioje. Gal todėl daugelį metų niekam nerūpėjo nei tie pamatai, nei tai, kad jie tampa ne tik išgerti mėgstančiųjų prieglauda, bet net vaikų žaidimų aikštele. Taip keldami grėsmę mūsų, širvintiškių, sveikatai ir gerovei. Skaityti daugiau »

Sena vandentiekio atšaka tapo ginklu tarp atskyrusiųjų ir atskirtųjų

Įsiplieskus nesutarimams dėl anuomet įrengtos vandentiekio atšakos, Marija Apanavičienė greičiausiai vienintelė liks be vandens. Gudulinės kaime kilę nesutarimai Jauniūnų seniūnei Neringai Lubytei buvo nemalonus netikėtumas.

Įsiplieskus nesutarimams dėl anuomet įrengtos vandentiekio atšakos, Marija Apanavičienė greičiausiai vienintelė liks be vandens. Gudulinės kaime kilę nesutarimai Jauniūnų seniūnei Neringai Lubytei buvo nemalonus netikėtumas.

Šią vasarą septyniolika Gudulinės kaimo gyventojų šeimų bendromis pastangomis įsirengė naują vandens gręžinį. Tam, kad vamzdžiais į gyventojų namus atitekėtų vanduo, bendru sutarimu visi namų ūkiai sudėjo kiek daugiau nei po 100 eurų. Tikėjo, kad ši investicija ilgam išspręs kartais gyvenvietėje iškylančias vandens tiekimo problemas.

Kaip sako pačiame Gudulinės pakraštyje gyvenanti Rasa Labunskienė, vandentiekis kaime veikė nuo neatmenamų laikų, įrengtas dar sovietmečiu. Kai griuvo kolūkiai, visa tai liko kaimo žmonėms. Niekam jis nebuvo perduotas, niekas jo neprivatizavo, niekas neturi jokių dokumentų, brėžinių, jokių planų, todėl Gudulinės gyventojai laiko, kad tai – visų Gudulinės žmonių turtas. Skaityti daugiau »

Peticija. Arba pilnatis veikia?

„Širvintų krašto“ redakcija, praeitame numeryje išspausdinusi informaciją apie Širvintų rajono savivaldybės renginį, skirtą centrinės aikštės įrengimo projektiniams pasiūlymams pristatyti, sulaukė daug skaitytojų laiškų ir skambučių. Suprantama, tema aktuali. Džiugu, kad miestiečiams rūpi, kokioje aplinkoje jie gyvena, kokie pokyčiai planuojami.  Skaityti daugiau »

Keršto akcija… kultūrai?!

Keršto akcija… kultūrai?!
Savivaldybės vadovių mintis, kad nuo rajono centro nutolusiame Medžiukų kaime reikia atgaivinti kultūros židinį, kad čia svarbu sukurti šiltą ir jaukią vietą, kurioje galėtų rinktis tiek po pamokų sugrįžę vaikai, tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės, jau tuoj tuoj turėjo būti įgyvendinta…
Merei Živilei Pinskuvienei apsilankius Medžiukuose, buvo imtasi planuoti patalpų tvarkymo, būtiniausius remonto darbus, kad žmonėms nereikėtų kvėpuoti pelėsiais, kad aplinka būtų kuo švaresnė ir jaukesnė. Sutarta su kultūros darbuotojais dėl veiklos galimybių. Administracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės pavedimu, Savivaldybės biudžete buvo numatytos lėšos šiems darbams.
Viešosios bibliotekos kolektyvas Medžiukams skyrė šiemetinę akciją „Darom“ – tvarkė teritoriją, rinko šiukšles. Visi dirbo, tikėdamiesi šviesaus pavasario, turėdami viltį greitai pakviesti Medžiukų gyventojus kultūrinei veiklai.
Deja… Šį savaitgalį vandalai ne tik nuniokojo sutvarkytą teritoriją. Įšdaužę daugelį langų, įsibrovę į pastatą laužė, daužė, purškė dažais tai, kas turėjo tapti kaimo kultūros židiniu.
„Kam skirta ši keršto akcija? Man, kultūros įstaigų vadovėms, darbuotojams? Ne! Tai blogis, nukreiptas prieš jus, prieš jūsų kaimo vaikus, bendruomenę. Prieš kultūrą… Svyra rankos, sulaukus tokio atgalinio ryšio,“ – sako Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.
Žinoma, dėl šio vandalų siautėjimo buvo kreiptasi į Policiją, tikimasi, kad komisariatas netruks išsiaiškinti, kas ėmėsi tokių keršto priemonių, juolab kad galimi įtariamieji buvo įvardyti. Pasak Ž. Pinskuvienės, tikimasi, kad Policijos komisariato vadovas įdės pastangų atskleidžiant šiuos barbariškus nusižengimus – juos nuodugniai ištirti yra Policijos pareiga…
Tačiau šie vandalizmo faktai kalba apie tai, kad Medžiukuose atgaivinti kultūros kampelį bus labai sudėtinga. Kol kas visi darbai yra sustabdyti.
vasaris 184, 243, 251  Po merės Živilės Pinskuvienės apsilankymo Medžiukuose buvo imtasi planuoti patalpų tvarkymo, būtiniausius remonto darbus.
bibliotekos darom    Viešosios bibliotekos kolektyvas akcijos „Darom“ metu dirbo puoselėdamas viltį, kad netrukus Medžiukų gyventojai bus pakviesti kultūrinei veiklai.
Šie vandalizmo faktai kalba apie tai, kad Medžiukuose atgaivinti kultūros kampelį bus labai sudėtinga.
Šie vandalizmo faktai kalba apie tai, kad Medžiukuose atgaivinti kultūros kampelį bus labai sudėtinga.

Šie vandalizmo faktai kalba apie tai, kad Medžiukuose atgaivinti kultūros kampelį bus labai sudėtinga.

Savivaldybės vadovių mintis, kad nuo rajono centro nutolusiame Medžiukų kaime reikia atgaivinti kultūros židinį, kad čia svarbu sukurti šiltą ir jaukią vietą, kurioje galėtų rinktis tiek po pamokų sugrįžę vaikai, tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės, jau tuoj tuoj turėjo būti įgyvendinta… Skaityti daugiau »

Rajono merė: „Pasipinigauti sumanęs renginių organizatorius pirmiausia turi atsiklausti vietos gyventojų.“

Rajono merė: „Pasipinigiauti sumanęs renginių organizatorius pirmiausia turi atsiklausti vietos gyventojų.“
Praėjusį sekmadienį Jauniūnų seniūnijoje, Paspėriuose, turėjusį vykti automobilių sporto renginį nutraukė policija. Mūsų žiniomis, tądien Širvintų automobilių sporto klubas ant Spėros ežero ledo organizavo vairavimo įgūdžių treniruotes, į kurias iš visos šalies atvyko per 40 automobilininkų. Tačiau dar renginiui neprasidėjus rajono merei Živilei Pinskuvienei paskambino keli vietos gyventojai, kurie nusistebėjo, kad organizatoriai neatsižvelgė į vietos gyventojų nuomonę, suvažiavę svetimi automobilininkai drumsčia ramybę, gadina aplinkinių vietovių kelius.
Informacija apie automobilininkų renginį buvo perduota policijai.
Širvintų rajono policijos komisariatas išplatino pranešimą spaudai, kad policija netoleruos lenktynių ant užšalusių vandens telkinių.
„Širvintų rajono policijos pareigūnai gavo informacijos, kad prie Spėros ežero būriuojasi žmonės, ant ežero lenktyniauja automobiliai. Policijos pareigūnams nuvykus, prie Spėros ežero jau būriavosi apie 40 automobilių, besiruošiančių ledo raliui. Leidimų tokiam renginiui jo organizatorius pateikti negalėjo, todėl policijos pareigūnai susirinkusiuosius įspėjo, kad už važiavimą ledu gresia administracinė atsakomybė ir paragino susirinkusius išsiskirstyti, – rašoma pranešime spaudai. – Dalis susirinkusiųjų išsiskirstė, tačiau atkakliausi policijos pareigūnų įspėjimo nepaklausė ir ėmėsi bandyti ledo trasą. Kadangi buvo pažeisti gamtosauginiai reikalavimai, visa su įvykiu susijusi medžiaga protokolų surašymui perduota Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Širvintų rajono agentūrai.“
Policijos komisariatas informuoja, kad už važiavimą ledu ir už automobilių statymą vandens telkinių apsaugos zonose ar pakrančių apsaugos juostose vairuotojams bus surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 78 1 straipsnį („Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis“) bei pagal 55 straipsnį („Vandens apsaugos reikalavimų pažeidimas“). Pagal pirma paminėtą straipsnį numatytas įspėjimas arba bauda nuo 14 iki 144 eurų, pagal kitą – įspėjimas arba bauda piliečiams nuo 28 iki 144 eurų, pareigūnams – bauda nuo 86 iki 289 eurų.
„Asmenys, kuriems kyla noras važinėtis automobiliais ant užšalusių vandens telkinių, rizikuoja savo ir aplinkinių gyvybe. Širvintų rajono policija primena, kad pernai netoli Panevėžio tragiškai pasibaigė kompanijos pasivažinėjimas ant užšalusio tvenkinio ledo. Slystančiam šonu automobiliui atsitrenkus į pakrantėje augančius medžius, buvo sunkiai sužalota 26 metų mergina, kuri netrukus po nelaimės ligoninėje mirė,“ – primena Širvintų policija.
Širvintų automobilių sporto klubo vadovas Vygintas Šuminskas „Širvintų kraštui“ patvirtino, kad atvykusi policija nutraukė dar neprasidėjusį renginį. Anot jo, teko dalyviams grąžinti jų sumokėtus 70 eurų startinius mokesčius. Jis pripažino, kad policijai negalėjo pateikti jokio leidimo organizuoti renginį, tačiau mano, kad to ir neprivalėjo daryti. Vyginto Šuminsko žodžiais, renginys vyko privačioje teritorijoje, o jos (ežero) savininko sutikimą jis turėjo. Klubo vadovas teigė nieko negalintis pasakyti apie gresiančias nuobaudas ir protokolus, kadangi, jo žiniomis, „niekas niekam nesurašė“.
Anot policijos pranešimo spaudai, dabar aplinkosaugininkai vertins, ar automobilininkai pažeidė nustatytus reikalavimus.
Apie praėjusį savaitgalį įvykusį konfliktą rajono merė Živilė Pinskuvienė „Širvintų kraštui“ sakė:
- Kiek pamenu, jau ne vienerius metus rajone kyla įvairiausių nesusipratimų dėl Širvintų automobilių sporto klubo organizuojamų renginių. Manau, kad konfliktai nuolat kyla dėl netinkamos organizatoriaus pozicijos. Susidaro įspūdis, kad Vygintui Šuminskui apskritai neegzistuoja vietos gyventojų nuomonė, nuolat ieškoma būdų, kaip apeiti keliamus reikalavimus. Kai gyventojai pradeda skųstis dėl kylančių problemų, keliamo triukšmo, per varžybas uždaromų ir sugadinamų kelių, ponas Šuminskas pirmiausia aiškina neprivalantis nieko derinti, o savo renginiams turintis leidimus. Paskui pradeda aiškėti, kad tokių leidimų teisėtas savininkas ar valdytojas nėra išdavęs.
Pasak rajono vadovės, Širvintų automobilių sporto klubo vadovas prisidengia gražiomis frazėmis apie automobilių sporto populiarinimą, vairavimo įgūdžių lavinimą, tačiau tikėtina, kad pagrindinis tokių renginių organizavimas – paprasčiausias pasipinigiavimas neatlygintinai naudojantis sukurta kelių infrastruktūra. Rajono vadovai ieško įvairiausių būdų, kaip gauti lėšų ne tik pagrindiniams, bet ir vietiniams keliams tvarkyti. Deja, tas pastangas nubraukia kelios dešimtis kelių „gaidelių“, galingais automobiliais „ariančių“ miškų keliukus, išvažinėjančių melioracijos griovius, ūkininkų pievas, keliančių dulkes, baidančių gyvulius, trikdančių miškų ir laukų faunos ramybę, sukeliančių nors ir laikinų, bet kartais – nenumatytų problemų vietos gyventojams.
- Esu įsitikinusi, kad organizatoriui dėl savo renginių pirmiausia reikėtų pasirūpinti gyventojų bendruomenių, vietos valdžios pritarimu. Nederėtų apsiriboti arogantiškais paaiškinimais, kad renginys vyksta privačioje teritorijoje, todėl visos pretenzijos – „iki lemputės“. Apskritai nuolat kylantys konfliktai dėl Širvintų automobilių sporto klubo renginių man kažkuo primena anksčiau buvusią situaciją Kernavės apylinkėse, Valiukiškiuose, kai Arvydo Jankausko privačioje teritorijoje vykstančiais triukšmingais renginiais piktindavosi aplinkiniai gyventojai. Prisiminkime, kad įsisenėjusi problema pagaliau išsisprendė gyventojų, kurių interesų nebūdavo paisoma, naudai. Kalbant apie konkretų pastarąjį renginį ant Spėros ežero ledo, reikia pažymėti, kad, vykstant į tegul privačią valdą, automobiliai neatskrido oru, vis dėlto buvo naudojamasi keliais, vietos gyventojai susidūrė su sudėtingesnėmis eismo sąlygomis. Girdime, kad atvykstantys dalyviai bei žiūrovai automobilius stato valstybinėje žemėje ar vandens telkinių apsaugos zonose, šiukšlina, teršia gamtą, riboja vietos gyventojų ūkinę veiklą, laisvalaikį. Sakykite, ar varžybas rengiantis Širvintų automobilių sporto klubas pasirūpina šiukšlių konteineriais, pastato biotualetų? Kiek žinau, ne. Tad ką susirinkusiems daryti? Jie tiesiog būna priversti šiukšlinti, dergti. Renginys baigiasi, visi išsivažinėja, o apšnerkštas vietoves turi tvarkyti seniūnija, tam eikvojamos rajono biudžeto lėšos. Taip pat nepamirškime, kad tokie renginiai yra labai pavojingi, ir ne tik dalyviams, bet ir pašaliniams, taip pat gamtai, todėl atitinkamų tarnybų turėtų būti įvertinta galima grėsmė, jos likvidavimo būdai. Gerai, jei nieko nenutinka, bet ką reikėtų kaltinti, jei įvyktų tragedija ir gyvybės kaina būtų skaičiuojama minutėmis? Nesuskubusius gelbėtojus, vėluojančius medikus? O gal, kaip dažniausiai daroma, – „abejingą vietos valdžią“? – sakė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.
ŠK informacija
Širvintų RPK nuotrauka
Nepaisydami policijos nurodymo nepažeidinėti nustatytos tvarkos, kai kurie dalyviai ėmė bandyti ežero ledą…
Nepaisydami policijos nurodymo nepažeidinėti nustatytos tvarkos, kai kurie dalyviai ėmė bandyti ežero ledą... (Širvintų RPK nuotrauka)

Nepaisydami policijos nurodymo nepažeidinėti nustatytos tvarkos, kai kurie dalyviai ėmė bandyti ežero ledą... (Širvintų RPK nuotrauka)

Praėjusį sekmadienį Jauniūnų seniūnijoje, Paspėriuose, turėjusį vykti automobilių sporto renginį nutraukė policija. Mūsų žiniomis, tądien Širvintų automobilių sporto klubas ant Spėros ežero ledo organizavo vairavimo įgūdžių treniruotes, į kurias iš visos šalies atvyko per 40 automobilininkų. Tačiau dar renginiui neprasidėjus rajono merei Živilei Pinskuvienei paskambino keli vietos gyventojai, kurie nusistebėjo, kad organizatoriai neatsižvelgė į vietos gyventojų nuomonę, suvažiavę svetimi automobilininkai drumsčia ramybę, gadina aplinkinių vietovių kelius. Skaityti daugiau »

Renovacijos kokybę patikrino vėjas

Renovacijos kokybę patikrino vėjas
Į redakciją paskambinusi Kalnalaukio gatvės gyventoja Aušra L. piktinosi, kad nuo jų renovuojamo namo (Nr.33) stogo vėjas nuplėšė didelį skardos lakštą: „Sekmadienį vėjo gūsiai nebuvo itin stiprūs, tik smarkiai lijo. Kas bus, kai pakils didžiulė audra? Tuo labiau, kad stogas jau lyg ir suremontuotas…“
Nuvykus prie minėto namo, darbininkai tvarkė nuplėštą skardą. Pasak darbų vadovo R. Ligaičio, darbininkai netvirtai prisuko kamino stogą, kuris, papūtus vėjui, nukrito ant žemės. „Dievas mūsų pasigailėjo… Šis įvykis bus gera pamoka,“ – pripažino darbininkai.
O juk iš tikrųjų galėjo atsitikti ir didesnė nelaimė – sunkus skardos lakštas galėjo sužeisti žmones arba apgadinti kieme stovinčias mašinas. Darbų vadovas patikino, kad šį kartą kamino dangtis bus tinkamai ir saugiai pritvirtintas. Namo gyventojai viliasi, kad bus patikrinta ir kitų detalių tvirtinimo kokybė.
„Širvintų krašto“ replika
DSC02377  Vėjas nuplėšė kamino „kepurę“.
DSC2957 Darbininkai pripažino, kad šis įvykis bus pamoka dirbti atsakingiau.
DSC02371  Tik per plauką nenukentėjo kieme stovintis automobilis.
Sauliaus Lipeikio ir Remigijaus Bonikato nuotraukos
Tik per plauką nenukentėjo kieme stovintis automobilis.

Tik per plauką nenukentėjo kieme stovintis automobilis.

Į redakciją paskambinusi Kalnalaukio gatvės gyventoja Aušra L. piktinosi, kad nuo jų renovuojamo namo (Nr.33) stogo vėjas nuplėšė didelį skardos lakštą: „Sekmadienį vėjo gūsiai nebuvo itin stiprūs, tik smarkiai lijo. Kas bus, kai pakils didžiulė audra? Tuo labiau, kad stogas jau lyg ir suremontuotas…“ Skaityti daugiau »

Motiejūniškiai savo nuomonę dėl eismo ribojimo priemonių išreiškė vieningai

Motiejūniškiai savo nuomonę dėl eismo ribojimo priemonių išreiškė vieningai
Spalio 1 d. buvo surengtas Širvintų rajono savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisijos posėdis dėl saugaus eismo užtikrinimo Motiejūnų I kaime, Širvintų seniūnijoje. Susitikime su gausiai susirinkusiais kaimo gyventojais dalyvavo ir Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė bei Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.
Posėdis buvo surengtas, kadangi Vilniaus administracinis apygardos teismas pripažino, kad 2014 m., ketindama nagrinėti saugaus eismo užtikrinimo klausimus su Motiejūnų kaimo gyventojais, buvusi valdžia susirinkimą organizavo netinkamai, nesilaikydama gyventojų informavimo administracinių procedūrų. Dabartinė Savivaldybės administracija, vadovaujama direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės, ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisija posėdį surengė laikydamosi visų procedūrinių reikalavimų.
Posėdžio metu savo nuomonę dėl saugaus eismo užtikrinimo Motiejūnų I kaimo gyventojai išreiškė vieningai – jų manymu, kaime nėra būtinybės riboti sunkiasvorio transporto greitį ar svorį, įrengti greičio slopinimo kalnelius. Vienas nenuolatinis Motiejūnų kaimo gyventojas šiuo klausimu susilaikė.
Merė Živilė Pinskuvienė pažadėjo, kad artimiausiu metu susitiks su Motiejūnų kaimo apylinkėse ūkinę veiklą vykdančiu ūkininku Ąžuolu Jankausku aptarti sunkiasvorio transporto srautus, galimybes labiau juos kontroliuoti.
Susitikimo metu aptarti ir kiti kaimo bendruomenei aktualūs klausimai.
Susitikimo metu aptarti ir kiti kaimo bendruomenei aktualūs klausimai.

Susitikimo metu aptarti ir kiti kaimo bendruomenei aktualūs klausimai.

Spalio 1 d. buvo surengtas Širvintų rajono savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisijos posėdis dėl saugaus eismo užtikrinimo Motiejūnų I kaime, Širvintų seniūnijoje. Susitikime su gausiai susirinkusiais kaimo gyventojais dalyvavo ir Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė bei Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. Skaityti daugiau »

Dilema teismui: ar savaitę darbe nesirodęs įstaigos vadovas – pravaikštininkas?

Dilema teismui: ar savaitę darbe nesirodęs įstaigos vadovas – pravaikštininkas?
Birželio 22 dieną dėl šiurkštaus darbo pareigų pažeidimo iš užimamų pareigų atleidus Eriką Druskiną, ne vienas buvo įsitikinęs, kad taip greitai ši, iš pirmo žvilgsnio paprasta, istorija nesibaigs. Kai kurioms politinėms jėgoms tapęs savotiška „vėliava“ prieš birželį vykusius pakartotinius mero – savivaldybės tarybos nario rinkimus, Erikas Druskinas per įvairias žiniasklaidos priemones ėmė aiškinti tapęs politinio susidorojimo auka ir leido suprasti, kad galimai pažeistas savo teises gins teisme.
Ir tikrai Širvintų rajono apylinkės teismui buvo įteiktas liepos 21 diena datuotas ieškinys dėl neteisėto darbo sutarties nutraukimo, išmokų, susijusių su darbo užmokesčiu, priteisimo ir neturtinės žalos atlyginimo. Atstovaujamas Advokatų profesinės bendrijos „Černiauskas ir partneriai“ advokato Gintaro Černiausko, Erikas Druskinas reikalavo, kad teismas jo atleidimą pripažintų neteisėtu, o atleidimo formuluotę pakeistų į atleidimą šalių susitarimu. Dėl „nepalankios aplinkos“ buvęs vadovas nepageidavo būti grąžintas į pareigas, kurias ėjo pusantro mėnesio, tačiau iš Širvintų rajono savivaldybės siekė prisiteisti dėl priverstinių pravaikštų negautą atlyginimą (maždaug po 600 Eur už kiekvieną mėnesį iki sprendimo įvykdymo), taip pat 818,63 Eur bylinėjimosi išlaidų ir 4000 eurų neturtinės žalos atlyginimą.
Pastarąjį reikalavimą Erikas Druskinas motyvavo tuo, kad dėl atleidimo nuskambėjusi istorija jam padarė prastą reputaciją, dėl to nelaimėjo keturiuose konkursuose į pretenduojamas pareigas.
Rugsėjo 28 dieną teisme ši byla buvo išnagrinėta.
Kelionę vertina skirtingai
Trumpai priminsime, kad dar prieš rinkimus konkursą užimti Širvintų kultūros centro direktoriaus pareigas laimėjęs Erikas Druskinas darbo sutartį su Savivaldybės administracija sudarė tik gegužės 5-ąją. Tačiau ši trumpa jo darbo Širvintose karjera, kaip teisme ne kartą minėjo dabar jau buvęs vadovas, netrukus buvo paženklinta kilusiais prieštaravimais ir nesutarimais su laikinaisiais rajono vadovais.
Daugiau nei valandą teisme trukusį „ekskursą į praeitį“ ieškovas Erikas Druskinas daugiausia skyrė smulkiam detalizavimui, kada ir kokie buvo šaukiami artėjančios miesto šventės organizatorių susirinkimai, kokios buvo finansinės galimybės ir kokiomis išlaidomis tai grėsė, kiek tūkstančių eurų buvo paprašyta už koncertą, kiek minučių trūko vienas ar kitas pasitarimas, kiek laiko vėlavo merė, kiek pastangų jis skyrė organizavimui ir kaip sumaniai pakoregavo šventės programą dėl trumpalaikių liūčių, taip pat nepamiršo pabrėžti savo ryšių ir sugebėjimų: „Kur prisiliečiu, šventė atpinga pusantro – du kartus.“
Iš visos šios kalbos buvo galima suprasti viena: su Eriku Druskinu esą buvo susidorota dėl Savivaldybės vadovams neįtikusios jo asmeninės pozicijos, o pretekstu tam tapo kelionė į Gruzijos Respubliką, kur gegužės 18-24 dienomis rajoninio kultūros centro vadovas dalyvavo tarptautiniuose renginiuose. Vykti į Gruziją Erikas Druskinas buvo pakviestas Gruzijos ambasados, su kuria, kaip paskui prisipažino, palaiko ilgamečius santykius.
Štai čia, kaip reikia vertinti šią kelionę ir tai, ar į ją Savivaldybės įstaigos darbuotojas išvyko nepažeisdamas tvarkos, išsiskyrė ieškovo ir atsakovo pozijos.
Erikas Druskinas įsitikinęs, kad į Gruziją vyko užmegzti kultūrinių ryšių tarp kai kurių šios šalies regionų ir Širvintų rajono, taip pat padėti pagrindą naujiems projektams, kurie pagyvintų kultūrinį regionų bendradarbiavimą, taptų pradžia kultūriniams renginiams mūsų rajone. Paties ieškovo žodžiais, tam jį įpareigoja šių metų kovo 19 dieną patvirtinta Širvintų kultūros centro veiklos programa, taip pat ir jo pareigybės aprašas. Nors, kaip paaiškėjo teisme, šiuose dokumentuose nėra nė užuominos apie galimus ryšius su Gruzija, apie kokius nors konkrečius projektus su šios šalies subjektais, Erikas Druskinas keliuose punktuose įžvelgė tokiai iniciatyvai jam suteikiamas teises.
Tuo tarpu Savivaldybės pozicija priešinga: esami dokumentai nesuteikia teisės Kultūros centro vadovui savavališkai keisti Širvintų kultūros centro veiklos programos, o vadovo kelionė į Gruziją ir ten mezgami kontaktai tebuvo jo ankstesnių asmeninių ryšių bei projektų, vykdomų nuo 2011-ųjų metų, tąsa, neturinti nieko bendro su Širvintų rajono kultūros centro veikla ir pareigomis, kurias Erikas Druskinas buvo priimtas eiti.
- Kaip atrodytų, jei ir kitų savivaldybės įstaigų vadovai ar specialistai, kad ir su gražiausiais ketinimais, darbo metu dalyvautų asmeninėse iniciatyvose? Manau, kad tokia veikla negali būti vykdoma tiesioginio darbo metu, – teisme teigė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.
Beje, Širvintų rajono savivaldybė kreipėsi į Gruzijos Respublikos ambasadą prašydama informuoti, kokio pobūdžio buvo ta kelionė, kokiu tikslu į ją buvo pakviestas Erikas Druskinas, tačiau atsakymo nesulaukė nei ji, nei teismas.
Išvyko nesulaukęs sprendimo
Nors teisme daug dėmesio ieškovas ir jo advokatas skyrė tam, ar galiojantys dokumentai suteikia teisę savo iniciatyva ieškoti kultūrinių ir kitų kontaktų užsienyje, paaiškėjo, kad Erikas Druskinas į komandiruotę Gruzijoje išvyko galimai pažeisdamas galiojančią tvarką. Ilgesnė nei vieną darbo dieną trunkanti išvyka darbo reikalais yra laikoma tarnybine komandiruote, tad pagal galiojančią tvarką tam būtinas darbdavio leidimas. Tiesa, likus mažiau kaip savaitei iki išvykos, Erikas Druskinas žodžiu informavo laikinąją Širvintų vadovę apie planuojamą išvyką ir, anot ieškovo, dėl to neišgirdo jokio prieštaravimo, priešingai – pasiūlymą parašyti prašymą. Tą prašymą Erikas Druskinas parašė, nurodė, kad išvyksta į Gruziją, ir paprašė palikti darbo vietą, priklausantį atlyginimą bei gegužės 15-osios popietę atnešė į Savivaldybę ir paliko priimamajame. Kartu, kaip priedą, pridėjo Gruzijos ambasados kvietimą.
Tad kodėl Erikas Druskinas išvyko be leidimo? Darbdavys prieštaravo tokiai kelionei? Anaiptol. Pagal galiojančius įstatymus, laikinieji rajono vadovai negali priimti tokių sprendimų, nes tai gali padaryti tik rajono taryba. O pateikti kurį nors prašymą tarybai apsvarstyti pagal reglamentą galima ne anksčiau kaip prieš tris darbo dienas iki tokio posėdžio sušaukimo. Erikas Druskinas prašymą dėl kelionės atnešė penktadienio popietę, o pirmadienis jau buvo pirmoji jo pageidaujamos kelionės diena. Ir pirmoji darbo diena nuo prašymo gavimo, norint sušaukti tarybos posėdį.
„Kodėl laikinoji merė neinformavo, kad Erikas Druskinas negali vykti į komandiruotę?“ – tai klausimas, kuris domino buvusio vadovo advokatą. Pasak Savivaldybės administracijai teisme atstovaujančios Teisės ir personalo skyriaus vedėjos Romos Džiovėnaitės, tai ne laikinosios vadovės kompetencija, o Erikas Druskinas, kaip savivaldybei priklausančios įstaigos vadovas, pagal tokias pareigas užimančiam darbuotojui nustatytus reikalavimus pats privalo išmanyti ir žinoti mūsų šalyje galiojančius įstatymus. Nesulaukęs jokio sprendimo dėl savo prašymo, Širvintų kultūros centro vadovas tiesiog savavališkai visą savaitę nesirodė darbe be svarbios priežasties.
Teisme buvo pateikta Savivaldybės pozicija, kad taip pasielgęs Erikas Druskinas sutrikdė pasirengimo jubiliejinei miesto šventei ciklą, dėl to ir pasirengimo, ir pačios šventės metu kilo nenumatytų problemų. Maža to, į Gruzijos ambasadą kviestinių pietų Erikas Druskinas vyko ir pačios šventės metu, dėl to vėlavo kai kurie suplanuoti pasirodymai, teko koreguoti programą, buvo priekaištų dėl pakeistų atlikėjų pasirodymų.
Dirbo mažiau dienų, bet daugiau valandų?
Neliko nutylėta ir tai, kad ne nuo pat mėnesio pradžios dirbęs, visą darbo savaitę darbe nesirodęs Erikas Druskinas per gegužę sugebėjo išdirbti visą darbo sutartyje numatytą darbo valandų skaičių. Buvo paaiškinta, kad, jam pildant darbo apskaitos žiniaraštį, paskui buvusios išvykos į Gruziją dienos virto … vadovo poilsio dienomis, o neva išdirbtas laikas buvo pridėtas kai kurioms savaitgalių dienoms, pailgėjo ir kai kurios vadovo darbo dienos. „Rengdamas šventę, dirbau po 12-16 valandų, taip ir išdirbau sutartyje numatytą darbo laiką“, – teisme aiškino Erikas Druskinas. Anot jo, kelionę į Gruziją paskui pavertęs poilsio dienomis todėl, kad kilo reali grėsmė, jog per mėnesį bus dirbęs daugiau, nei leidžia darbo sutartis.
- Dėl to juk žalos padaryta nebuvo, mano klientas per mėnesį vis tiek išdirbo tiek, kiek ir numatyta, – Eriko Druskino išvyką į Gruziją teisino advokatas Gintaras Černiauskas.
Kaip teisme teigė Roma Džiovėnaitė, šiuo metu vis dar vyksta auditas dėl darbo apskaitos Kultūros centre įforminimo, galimas dalykas, gavus jo išvadas, bus svarstomas klausimas dėl nustatytų pažeidimų įvertinimo. Vadovo gebėjimu dirbti po 16 val. per parą suabejojo ir merė Živilė Pinskuvienė: „Nei aš, nei kiti Savivaldybės darbuotojai nematė, kiek, kur ir ką jis konkrečiai tomis dienomis dirbo, taigi negalime pasakyti, ar jas gerai suskaičiavo. Jei vadovui neužteko darbo dienos savo tiesioginėms pareigoms atlikti, jis privalėjo kreiptis į darbdavį dėl darbo grafiko pakeitimų. Pagal darbo sutartį, Širvintų kultūros centro vadovas turi 5 dienų darbo savaitę, darbo diena trunka 8 valandas.“
Erikas Druskinas sau į darbo laiką įskaitė ir prieš miesto šventę, gegužės 26-ąją, buvusią išvyką į Vilniuje vykusį Gruzijos vėliavos renginį. Anot jo, ta išvyka irgi buvusi dėl jau minėtos tiesioginės veiklos užmezgant kultūrinius ir projektinius ryšius tarp Gruzijos ir Širvintų.
Advokatas mano, kad Savivaldybė pražiopsojo terminą nubausti
Teisme Eriko Druskino atstovas iškėlė prielaidą, kad Savivaldybė, kaip darbdavys, taikydamas Erikui Druskinui nuobaudą, pažeidė nustatytus terminus, mat pagal galiojančią tvarką nuobauda turi būti skirta ne vėliau kaip per mėnesį. „Jeigu bus nustatyta, kad klientas vis dėlto pažeidė įstatymus, noriu atkreipti dėmesį, kad jis į Gruziją išvyko gegužės 18-ąją, taigi paskutinė diena jį nubausti turėjo būti birželio 18-oji“. Pasak advokato, nuobauda – atleidimas iš darbo – Erikui Druskinui buvo skirta birželio 22-ąją, jau pasibaigus tam terminui.
Su ieškovo advokatu nesutikusi Roma Džiovėnaitė aiškino, kad, pagal galiojančią tvarką, nuobauda turi būti skirta per mėnesį nuo pažeidimo paaiškėjimo, o ne nuo padarymo dienos. Laikantis šios taisyklės, terminą reikėtų skaičiuoti nuo birželio 11-osios, kai sušauktame tarybos posėdyje buvo paviešintas pravaikštos faktas, o tokią kelionę buvus pripažino ir pats Erikas Druskinas. „Kita vertus, Eriko Druskino padarytas pažeidimas yra tęstinis, trukęs nuo gegužės 18 iki 22 dienos. Vadinasi, atskaitos tašku galėtų būti paskutinė jo padarymo diena, gegužės 22-oji. Jei imtume vertinti pagal šį kriterijų, paskutinė diena, kai galima bausti, buvo birželio 22-oji, kada ir buvo skirta nuobauda“, – sakė Teisės ir personalo skyriaus vedėja.
Roma Džiovėnaitė akcentavo, kad atsiliepime teismui pateikta Savivaldybės pozicija nesikeičia: Erikas Druskino vykdyta veikla buvo pagrįsta asmenine nauda. Anot teisininkės, Erikas Druskinas paminėjo įvairius sumanymus ir projektus su Gruzijos Respublika, kurie dabar bus vykdomi jo vadovaujamame Rokiškio kultūros centre: „Jei tai būtų buvę daryta dėl Širvintų rajono, visa tai ir būtų pasilikę pas mus. Tai, kad ieškovas šiuos projektus ruošiasi įgyvendinti Rokiškyje, tik įrodo, kad tai buvo kelionė dėl tęsiamų asmeninių ryšių ir ankstesnių asmeninių projektų, kuriuos Erikas Druskinas vykdo nuo 2011 metų.“
Trumpai tariant, Savivaldybė įsitikinusi, kad Eriko Druskino kelionė buvo šiurkštus darbo tvarkos pažeidimas – pravaikšta, neatėjimas į darbą be svarbių priežasčių.
Neslėpė opozicijos paramos
Teisme Erikas Druskinas ne kartą užsiminė, kad santykius su buvusiu dabdaviu mato ir per politinę prizmę. „Tai – politinis žaidimas…“, „Opozicija manė, kad klausimas nebus svarstomas…“, „Birželio 11 dieną manęs atleisti nepavyko, nes opozicija nusišalino…“, „Tie, iš Darbo partijos…“, „Man iš opozicijos sakė…“, – šiomis ir panašiomis frazėmis ne sykį kalbėjo buvęs rajono kultūros darbuotojų vadovas. Jis tarsi priminė, kad per kilusį skandalą sulaukė kai kurių politinių jėgų, šiuo metu atstovaujamų rajono tarybos opozicijoje, palaikymo.
Niekam nebuvo paslaptis, kad tradiciškai rengiama Širvintų miesto šventė šįmet ne vienam rajono politikui tapo ašaka gerklėje. Prieš artėjančius pakartotinius rinkimus ne vieno jų ši šventė buvo prilyginta Živilės Pinskuvienės ir naujosios administracijos per trumpą laiką puikiai atliktų didelių darbų galimai reklamai. Taigi neatmetama, kad Kultūros centro vadovu dirbti pradėjęs ir savo ambicijų neslepiantis kultūros darbuotojas (beje, anuomet tarybai prisistatęs kaip socialdemokratas) atitinkamų politinių jėgų galėjo būti specialiai kurstomas prieštarauti naujųjų vadovų, šiuo atveju – ir politinių oponentų, pageidavimams, nesutikti su jų pozicija. Tad neatsitiktinai, kilus konfliktui tarp Savivaldybės ir galimai prasikaltusio Kultūros centro vadovo, šis sulaukė didelio opozijos palaikymo. Juo galima pavadinti ne tik minėtą opozicijos nusišalinimą svarstant galimą darbo drausmės pažeidimą, bet ir nemažą rezonansą šalies žiniasklaidoje sukėlusią Širvintų rajono kultūros centro ir jo filialų darbuotojų profesinės sąjungos, vadovaujamos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatės į rajono tarybą Astos Amankavičienės, „peticiją“, kurią būtų galima įvardyti labai trumpai: „Šalin rankas nuo Eriko Druskino!“
Sprendimą dėl Eriko Druskino ieškinio Širvintų rajono apylinkės teismas skelbs spalio 13 dieną.
Gintaras Bielskis

Birželio 22 dieną dėl šiurkštaus darbo pareigų pažeidimo iš užimamų pareigų atleidus Eriką Druskiną, ne vienas buvo įsitikinęs, kad taip greitai ši iš pirmo žvilgsnio paprasta istorija nesibaigs. Kai kurioms politinėms jėgoms tapęs savotiška „vėliava“ prieš birželį vykusius pakartotinius mero – savivaldybės tarybos nario rinkimus, Erikas Druskinas per įvairias žiniasklaidos priemones ėmė aiškinti tapęs politinio susidorojimo auka ir leido suprasti, kad galimai pažeistas savo teises gins teisme.

Erikui Druskinui (dešinėje) teisme atstovauja skandalingose bylose pagarsėjęs advokatas Gintaras Černiauskas.

Erikui Druskinui (dešinėje) teisme atstovauja skandalingose bylose pagarsėjęs advokatas Gintaras Černiauskas.

Ir tikrai Širvintų rajono apylinkės teismui buvo įteiktas liepos 21 diena datuotas ieškinys dėl neteisėto darbo sutarties nutraukimo, išmokų, susijusių su darbo užmokesčiu, priteisimo ir neturtinės žalos atlyginimo. Atstovaujamas Advokatų profesinės bendrijos „Černiauskas ir partneriai“ advokato Gintaro Černiausko, Erikas Druskinas reikalavo, kad teismas jo atleidimą pripažintų neteisėtu, o atleidimo formuluotę pakeistų į atleidimą šalių susitarimu. Dėl „nepalankios aplinkos“ buvęs vadovas nepageidavo būti grąžintas į pareigas, kurias ėjo pusantro mėnesio, tačiau iš Širvintų rajono savivaldybės siekė prisiteisti dėl priverstinių pravaikštų negautą atlyginimą (maždaug po 600 Eur už kiekvieną mėnesį iki sprendimo įvykdymo), taip pat 818,63 Eur bylinėjimosi išlaidų ir 4000 eurų neturtinės žalos atlyginimą. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar esate patenkintas savo atlyginimu?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 11 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.