Konfliktinė situacija

Skundų lavina nesibaigia…

Dar vienas Savivaldybės darbas – dar vienas skundas. Šį kartą, „Širvintų krašto“ žiniomis, – pateiktas itin „pilietiško“ Širvintų gyventojo Valstybinei darbo inspekcijai. Apie tai, kad jam labai nepatinka, jog Širvintose yra daroma kažkas naujo, gero ir reikalingo, žmogus viešai pasigyrė savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook. Skaityti daugiau »

Už ką skundžia Savivaldybės tarnautojus?

Dar vienas skaitytojų pranešimas pasiekė „Širvintų krašto“ redakciją. Žmogus teiravosi, ar tiesa, kad laikraštyje mes apskundėme Širvintų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėją Deimantę Oršauskaitę, kuri, atseit, darbo metu su UAB Širvintų komunalinio ūkio darbuotojais sodino gėles. Kadangi „Širvintų kraštas“ nieko panašaus nerašė, apie tai pasiteiravome Širvintų rajono savivaldybės administracijos. Skaityti daugiau »

Darbo inspekcijos vizitas Širvintų rajono savivaldybėje

Stiprinti vaiko teisių apsaugą, intensyvinti darbą su socialinės rizikos šeimomis, kontroliuoti socialinių išmokų gavėjus, siekti socialinės paramos efektyvumo ir t.t… Tokie skambūs tikslai formuluojami Lietuvos savivaldybėms jau ne pirmus metus. Seimas šiemet priėmė ir Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisas. Žiniasklaidoje įvairių ministerijų atstovai nuolat „kompetentingai“ pareiškia savo nuomonę, kad vaiko teisių apsaugos specialistai turi dirbti 24 valandas per parą. „Ant kilimėlio“ į Seimą, Prezidentūrą ir kitas institucijas pasiaiškinti dėl provincijoje vykstančių skaudžių istorijų kviečiami Savivaldybių merai… Skaityti daugiau »

„Valstietis“ Vytas Šimonėlis nerimsta. Politikieriui užkliuvo ir „Širvintų kraštas“

Vytas Šimonėlis šių metų pradžioje Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai sukurpė skundą „Dėl tikrovės neatitinkančios informacijos, publikuotos Širvintų rajono laikraštyje „Širvintų kraštas“ ir interneto svetainėje http://www. sirvinta.net“, kuriame teigiama, kad 2016 m. gruodžio 20 d. publikacijoje „Šventinis palinkėjimas V. Šimonėliui: nusiraminkite“ paskelbta tikrovės neatitinkanti, šmeižianti informacija ir prašė „įvertinti leidėjo veiksmus“.  Skaityti daugiau »

Komisijos išvados ir rekomendacijos dėl incidento Pradinėje mokykloje

Širvintų pradinė

Širvintų pradinė

Kovo 15 d. „Širvintų krašte“ rašydami apie problemas, susijusias su Pradinėje mokykloje kilusiu incidentu tarp vaikų, pažadėjome skaitytojams, kad komisijos išvados bus pateiktos artimiausiu metu. Kreipėmės į Savivaldybę klausdami, ar jau yra išvados ir galbūt jau galima su jomis supažindinti mūsų skaitytojus. Skaityti daugiau »

Ar Savivaldybė bus priversta nugriauti naują tiltą?

Daugybę metų lauktu Plikiškių tiltu per Musę vietos gyventojai, bendruomenė be galo džiaugiasi.

Daugybę metų lauktu Plikiškių tiltu per Musę vietos gyventojai, bendruomenė be galo džiaugiasi.

Tęsiant skundų prieš Širvintų rajono savivaldybės atliekamus darbus temą, „Širvintų krašto“ redakciją pasiekė informacija apie tai, kad rajono tarybos opozicija rankų sudėjusi nesnaudžia. Vieningai atsisakę dirbti komisijoje tiriant situaciją Širvintų pradinėje mokykloje dėl esą trūkstamos kompetencijos, didelio darbo krūvio, komandiruočių ar asmeninių priežasčių, mažumos veikėjai V. Šimonėlis, J. Šiukštienė, K. Pakalnis, J. Purvaneckas ir V. Mateika laiko kurpti dar vieną skundą suranda. Skaityti daugiau »

Rajono merės pozicija griežta: kliūčių naudotis Pigonių keliu neturi ir negali būti

„Širvintų kraštas“ ne kartą aptarinėjo susiklosčiusią situaciją dėl keliuko per Pigonių kaimą. Taip nutiko, kad savininkams grąžinus žemę natūra, joje atsidūrė ruožas kelio, kurį žmonės nuo seno vadina Napoleono keliu. Susizgribę, kad galimai suklydo, žemėtvarkininkai vėliau nustatė servitutą, kuris reglamentavo to kelio ruožo naudojimą. Po vyro mirties turtą paveldėjusi Mikalina Gumuliauskienė tokius žemėtvarkininkų veiksmus apskundė teismui. Kaip ji yra sakiusi „Širvintų kraštui“, kelias yra jos nuosavybė, o joje žmogus turi Konstitucijos garantuojamą teisę šeimininkauti. Skaityti daugiau »

Apleistų pamatų savininkų laukia teismas

Apleisti pamatai

Apleisti pamatai

„Širvintų kraštas“ ne kartą rašė apie miesto žmonėms aktualią problemą – tikrą „galvos skausmą“ – Upelio gatvėje tarp daugiabučių, visai netoli „Atžalyno“ progimnazijos, apleistame žemės sklype stūksančius pamatus. Yra žinoma, kad šis „sąvartynas“ priklauso gyvenamojo namo bendrijai „Atžalynas“, kuri galimai siejama su kai kuriais politikais. Politikais, buvusiais rajono valdžioje. Gal todėl daugelį metų niekam nerūpėjo nei tie pamatai, nei tai, kad jie tampa ne tik išgerti mėgstančiųjų prieglauda, bet net vaikų žaidimų aikštele. Taip keldami grėsmę mūsų, širvintiškių, sveikatai ir gerovei. Skaityti daugiau »

Sena vandentiekio atšaka tapo ginklu tarp atskyrusiųjų ir atskirtųjų

Įsiplieskus nesutarimams dėl anuomet įrengtos vandentiekio atšakos, Marija Apanavičienė greičiausiai vienintelė liks be vandens. Gudulinės kaime kilę nesutarimai Jauniūnų seniūnei Neringai Lubytei buvo nemalonus netikėtumas.

Įsiplieskus nesutarimams dėl anuomet įrengtos vandentiekio atšakos, Marija Apanavičienė greičiausiai vienintelė liks be vandens. Gudulinės kaime kilę nesutarimai Jauniūnų seniūnei Neringai Lubytei buvo nemalonus netikėtumas.

Šią vasarą septyniolika Gudulinės kaimo gyventojų šeimų bendromis pastangomis įsirengė naują vandens gręžinį. Tam, kad vamzdžiais į gyventojų namus atitekėtų vanduo, bendru sutarimu visi namų ūkiai sudėjo kiek daugiau nei po 100 eurų. Tikėjo, kad ši investicija ilgam išspręs kartais gyvenvietėje iškylančias vandens tiekimo problemas.

Kaip sako pačiame Gudulinės pakraštyje gyvenanti Rasa Labunskienė, vandentiekis kaime veikė nuo neatmenamų laikų, įrengtas dar sovietmečiu. Kai griuvo kolūkiai, visa tai liko kaimo žmonėms. Niekam jis nebuvo perduotas, niekas jo neprivatizavo, niekas neturi jokių dokumentų, brėžinių, jokių planų, todėl Gudulinės gyventojai laiko, kad tai – visų Gudulinės žmonių turtas. Skaityti daugiau »

Peticija. Arba pilnatis veikia?

„Širvintų krašto“ redakcija, praeitame numeryje išspausdinusi informaciją apie Širvintų rajono savivaldybės renginį, skirtą centrinės aikštės įrengimo projektiniams pasiūlymams pristatyti, sulaukė daug skaitytojų laiškų ir skambučių. Suprantama, tema aktuali. Džiugu, kad miestiečiams rūpi, kokioje aplinkoje jie gyvena, kokie pokyčiai planuojami.  Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jums buvo įsisiurbusi erkė?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 6 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.