Gaisrai

Žolės degintojai bus stebimi iš paukščių skrydžio

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai kartu su Širvintų rajono savivaldybės administracijos civilinės saugos specialistu Mykolu Braška kelia žvalgą į orą.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai kartu su Širvintų rajono savivaldybės administracijos civilinės saugos specialistu Mykolu Braška kelia žvalgą į orą.

Mūsų šalyje dūmų kamuoliai virš pavasarį nurudavusių pievų jau senokai nebestebina nei ugniagesių atstovų, nei pačių mūsų krašto gyventojų. Nors išdegusios pievos – vaizdas įprastas, tačiau sunkiai suprantamas mūsų krašto žmonių noras rizikuoti, beje, iš to neturint jokios naudos (na, galbūt adrenalino pliūpsnį – gal nenubaus pareigūnai?).  Skaityti daugiau »

Širvintų rajono jaunųjų ugniagesių komandos kovingumas sužavėjo net tituluotus varžovus…

Kostas Barauskas

Kostas Barauskas

Kovo 22 dieną Širvintų švietimo centro neformalaus vaikų švietimo programos „Būk saugus ir išmokyki kitus“ jaunieji ugniagesiai viešėjo Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje, kur vyko Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos surengtos Jaunųjų ugniagesių kliūčių ruožo uždarose patalpose varžytuvės.

Širvintų krašto jaunųjų ugniagesių garbę šį kartą varžytuvėse gynė Zibalų pagrindinės mokyklos mokiniai Akvilė Petkevičiūtė, Deimantė Bukortaitė, Džiugas Stupakas, Erikas Stupakas, Lukas Bukartas, Miglė Bukortaitė, Nikolia Vaitkūnaitė ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai Karolina Pučinskaitė, Kostas Barauskas, Paulius Vitkauskas ir Valentinas Bareckas.

Ne pirmą kartą pakviesti į netradicinės sporto šakos varžybas širvintiškiai rungėsi su Švenčionių, Šalčininkų, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos Kalvelių „Aušros“ gimnazijos ir Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos Vilniaus miesto komandomis. Skaityti daugiau »

Akcija „Kūrenkime saugiai“

Aiškinamas dūmų jutiklio veikimo principas.

Aiškinamas dūmų jutiklio veikimo principas.

Jau tampa prasta tradicija, kad mūsų šalyje viduržiemiai būna paženklinti skaudžių padarinių sukėlusiais gaisrais. Šių metų sausį šalyje kilo 751 gaisras, juose žuvo 20 žmonių, dar 19 patyrė traumas.

Šiuo metų laiku gaisrai dažniausiai kyla dėl netvarkingų ir netinkamai eksploatuojamų šildymo įrenginių. Beje, nemažai gaisrų sukelia ir rūkaliai, kurie dėl savo pomėgio patenkinimo nesivargina šaltuoju metu laiku išeiti į lauką. Dar pavojingiau, kai „pavargę“ nuo svaigalų ir siekdami „visiško komforto“ rūkaliai traukia dūmą net neišsirisdami iš šilto guolio. Skaityti daugiau »

Alionyse rudens šventė – iš širdies…

Alionyse rudens šventė – iš širdies…
Pilnutėlė salė žiūrovų, smagus šokis, skambi daina, šiltas bendravimas – visa tai ir dar daugiau alioniškius ir jų svečius tamsų spalio 23 d., penktadienio, vakarą subūrė į Alionių seniūnijos rudens šventę. Ši šventė tapo svaresnė dėl dar vienos ypatingos progos – įkurta Alionių kaimo bendruomenė!
Kartu su alioniškiais puikia nuotaika dalijosi, juos sveikino ir visa ko geriausia linkėjo merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, merės padėjėja Janina Greiciūnaitė.
Šventės šeimininkas seniūnas Sigitas Bankauskas, nuoširdžiai dėkojo renginio rėmėjams: Karoliui Mučiniui, Teresei ir Vytui Dindams, Broniui Žukauskui, Artūrui Drėgvai, Janui Germanui, Vimdantui Vyšniauskui, Juozui Beinorui, Valiui Mažuliui, Danieliui ir Rimai Galiniams.
Komentarai prie foto:
219 – Merė pasveikino Alionių bendruomenės pirmininku tapusį Martyną Preikšaitį.
231, 232 – Rajono vadovės sveikino gausiai susirinkusius alioniškius.
226 – Živilė Pinskuvienė įteikė padėkas visuomenininkams, negailintiems laiko ir jėgų seniūnijos aplinkai tvarkyti (nuotraukoje – Valda Gujytė).
253 – Gražios rajono vadovių tradicijos pradžia – bendruomenės renginiuose dalyvauti kartu su vyrais (iš kairės į dešinę Jonas Pinskus ir Neivaldas Četrauskas).
284, 250 – Seniūnas dėkoja visuomet į pagalbą skubantiems rėmėjams
276 – Naujai susibūręs ansamblis
275 – Charizmatiškasis gitaristas
311 – Šokio sūkuryje
314 – Alioniškės džiaugiasi gardžiomis šventės vaišėmis.
293 – Gražuolę sidabrinę eglutę sodina Alionių bendruomenės pirmininkas Martynas Preikšaitis ir seniūnas Sigitas Bankauskas.
299 – Šventės svita prie naujojo simbolio – sidabrinės eglutės
Merė pasveikino Alionių bendruomenės pirmininku tapusį Martyną Preikšaitį.

Merė pasveikino Alionių bendruomenės pirmininku tapusį Martyną Preikšaitį.

Pilnutėlė salė žiūrovų, smagus šokis, skambi daina, šiltas bendravimas – visa tai ir dar daugiau alioniškius ir jų svečius tamsų spalio 23 d., penktadienio, vakarą subūrė į Alionių seniūnijos rudens šventę. Ši šventė tapo svaresnė dėl dar vienos ypatingos progos – įkurta Alionių kaimo bendruomenė! Skaityti daugiau »

Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gaisrinių automobilių parką papildė nauja gaisrinė autocisterna

Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gaisrinių automobilių parką papildė nauja gaisrinė autocisterna
Nuo liepos 21 dienos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba į incidentus vyksta nauju gaisriniu automobiliu „Renault D 14“. Iki šiol paskutinis naujas automobilį širvintiškiai gavo dar sovietmečiu, todėl šį įvykį ugniagesiai sutiko su dideliu džiaugsmu.
Kartu su uždarojoje akcinėje bendrovėje „Iskada“ sukomplektuota 3 tonas vandens vežančia gaisrine autocisterna širvintiškiai gavo ir naujas gaisrines žarnas bei kitą gaisrų gesinimui ir gelbėjimo darbams naudojamą įrangą. Nors automobilis tarnybą pasiekė daugmaž parengtas gesinti gaisrus, teko prisidėti ir patiems ugniagesiams. Juk labai svarbu, kad visa autocisternos skyriuose esanti įranga būtų tinkamai pritvirtinta ir patogiai išdėstyta, kad ugniagesiai gelbėtojai kuo mažiau sugaištų paruošdami ją darbui įvykio vietoje. Ruošiant automobilį eksploatacijai buvo galima pasigerėti puikiu komandiniu darbu – čia buvo įvertinti visų ugniagesių praktiniai patarimai ir pastabos, o didžiausią techninį darbą rengiant automobilį „koviniam budėjimui“ atliko ugniagesiai gelbėtojai Mantas Tamošiūnas ir Evaldas Jurevičius.
Belieka palinkėti, kad naujuoju automobiliu Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai laiku spėtų ir tinkamai suteiktų pagalbą visiems nelaimės ištiktiesiems.
Širvintų PGT informacija ir nuotraukos
„Renault D 14“

„Renault D 14“

Nuo liepos 21 dienos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba į incidentus vyksta nauju gaisriniu automobiliu „Renault D 14“. Iki šiol paskutinį naują automobilį širvintiškiai gavo dar sovietmečiu, todėl šį įvykį ugniagesiai sutiko su dideliu džiaugsmu. Skaityti daugiau »

Jaunųjų ugniagesių varžytuvės Širvintose

Jaunųjų ugniagesių varžytuvės Širvintose
Gegužės 8-ąją nuo pat ryto į Jaunųjų ugniagesių varžytuves Širvintų progimnazijos stadione rinkosi rajono mokyklų 5-8 klasių mokiniai. Šios varžybos buvo skirtos šv. Florijono ugniagesių globėjo dienai ir ugniagesių gelbėtojų profesinei šventei paminėti. Jas organizavo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba ir Širvintų „Ažalyno“ progimnazija.
Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę tokios varžytuvės Širvintų rajone buvo surengtos pirmą kartą. Į jas siekta pritraukti kuo daugiau Širvintų rajono moksleivių, sudominti juos ugniagesio gelbėtojo darbu, skatinti kurti mokyklose jaunųjų ugniagesių būrelius ir jaunimą stoti į Lietuvos jaunuosius ugniagesius vienijančią sąjungą, o dar vėliau – tapti ir ugniagesiais savanoriais.
Nors dėl didelio moksleivių užimtumo į rengiamas varžytuves atvyko tik penkios komandos, kovos įkarščio ir aistrų rungčių metu tikrai nestigo. Komandos varžėsi „Gaisrinio mazgo rišimo“, „Gaisrinės estafetės“ ir „Gaisrinės žarnos traukimo“ rungtyse.
Ypač „karštai“ kovota gaisrinės estafetės, daugeliu elementų primenančioje ugniagesių kovinį išsidėstymą, rungtyje. Čia moksleiviams teko skubiai įveikti kliūčių ruožą, prie skirstytuvo ir gaisrinio švirkšto jungti gaisrines žarnas ir vandens čiurkšle nuversti gaisro židinį imituojančius taikinius, o už rungtyje padarytas klaidas komandoms grėsė baudos sekundės.
Po varžytuvių prie stadiono pasirodė ugniagesių gelbėtojų gaisrinis automobilis. Kol buvo skaičiuojami rezultatai ir ruošiami apdovanojimai, varžytuvių dalyviai ir svečiai turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti gaisrinę techniką ir įrangą, pabendrauti su ugniagesiais gelbėtojais ir susipažinti su ugniagesio darbu.
Paaiškėjo, kad kiek netikėtai aplenkę net ir didesnę patirtį turinčius ir vyresnius širvintiškius, pirmąją bendrą komandinę vietą užėmė Bartkuškio pagrindinės mokyklos Nepriklausomybės kovų kuopos šauliai. Antra – Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 1-oji komanda, trečia – progimnazijos 2-oji komanda. Prizininkams buvo įteiktos taurės ir medaliai, atskirų rungčių nugalėtojams ir nieko nelaimėjusiems dalyviams – diplomai ir padėkos raštai.
Džiugu, jog pasibaigus varžytuvėms moksleiviai ir komandų vadovai išsakė pageidavimą, kad būtų surengta daugiau ugniagesybos rungčių, o Jaunųjų ugniagesių varžytuvės taptų tradicine rajono mokyklų pavasario sporto švente.
Širvintų PGT informacija
0940 Jungiama gaisrinė žarna.
1082 Eugenijus Iziumcevas įteikia taurę už prizinę vietą.
Jungiama gaisrinė žarna.

Bartkuškiečiai jungia gaisrinę žarną.

Gegužės 8-ąją nuo pat ryto į Jaunųjų ugniagesių varžytuves Širvintų progimnazijos stadione rinkosi rajono mokyklų 5-8 klasių mokiniai. Šios varžybos buvo skirtos šv. Florijono ugniagesių globėjo dienai ir ugniagesių gelbėtojų profesinei šventei paminėti. Jas organizavo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba ir Širvintų „Ažalyno“ progimnazija.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę tokios varžytuvės Širvintų rajone buvo surengtos pirmą kartą. Į jas siekta pritraukti kuo daugiau Širvintų rajono moksleivių, sudominti juos ugniagesio gelbėtojo darbu, skatinti kurti mokyklose jaunųjų ugniagesių būrelius ir jaunimą stoti į Lietuvos jaunuosius ugniagesius vienijančią sąjungą, o dar vėliau – tapti ir ugniagesiais savanoriais. Skaityti daugiau »

Du mįslingi gaisrai Šarkaičiuose

Du mįslingi gaisrai Šarkaičiuose
Pagal gaisrininkų pateiktą informaciją praėjusį trečiadienį, sausio 14 dieną, vakare, Šarkaičių kaime degė du ūkiniai pastatai. Važiuojant keliu į Mančiušėnus, kaimo gale iš tikrųjų matosi apdegę ūkiniai pastatai. Vieno pastato ir gegnės, ir skersinės lentos beveik sveikos, tik apsvilusios. Sudegę tik šiferio lapai. Kito pastato stogas kiek blogesnės būklės, tačiau viena jo dalis liko visiškai sveika.
Gaisrai Lietuvoje ne toks jau ir retas atvejis, tačiau Šarkaičiuose degė ne vienas, o du ūkiniai pastatai. Tokiais atvejais žmonėms kyla įvairiausių minčių. Pasak pirmos sodybos šeimininkės Valentinos Šlujinskajos, pirmiausiai apie 18 valandą užsidegė jos kaimyno ūkinis pastatas. Toje sodyboje nuolat niekas negyvena, todėl apie gaisrą pranešė kažkoks keliu važiavęs žmogus. Tokiu metu jau tamsu, todėl ir menka ugnelė gerai matosi. Gaisras buvo nors ir atsitiktinai, tačiau greitai pastebėtas ir apie jį pranešta. Gaisrininkai atvyko iš Gelvonų, Musninkų, Veprių ir Širvintų. Šarkaičiai nuo Gelvonų netoli, matyt, dėl to ir pastatas sudegė ne visas, – spėta užgesinti.
Apie 23 valandą užsidegė ponios Valentinos ūkinis pastatas. „Laimė, kad prie pirmojo gaisro židinio dar budėjo gaisrininkai, todėl ir mūsų pastatą spėjo laiku užgesinti. Visai šalia – medinis sandėliukas ir toks pat medinis gyvenamasis namas. Jeigu ne budėję gaisrininkai, būtų viskas sudegę“, – pasakojo moteris. Anot šeimininkės praėjo jau savaitė, o gaisro priežastys neaiškios, vis dar atliekamas tyrimas.
Kitoje kelio pusėje gyvenanti kaimynė apie gaisro priežastis nekalba, tik prisimena, kad vėjas tada pūtė tiesiai į jų sodybą. Sodyba yra į šiaurę nuo užsidegusio pastato, vadinasi, vėjas galėjo pūsti iš pietų, na, sakykim, iš pietvakarių į šiaurės rytus, o kitas užsidegęs ūkinis pastatas yra rytinėje pusėje, už 80 – 100 metrų. Žmonės kalba apie kelias galimas gaisro kilimo versijas. Pirma – ūkinis pastatas užsidegė dėl kažkokių elektros instaliacijos gedimų – juk kaip galėjo ugnies kibirkštėlė nuskrieti ne pavėjui apie šimtą metrų iki kitos sodybos ir net po penkių valandų įplieksti joje gaisrą. Nors „gyvos“ kibirkšties pakliuvimo tikimybė ir labai maža, tačiau ši versija visai tikėtina, nes pastate buvo laikomi seni minkštieji baldai.
Antra versija – galbūt ir nelabai tikėtina, tačiau taip pat galima. Juk pasitaikė ir anksčiau Lietuvoje maniakų, mėgstančių padeginėti namus ir gėrėtis liepsna. O gal koksai pilietis panoro patikrinti gaisrininkų reakciją…
Kol vyksta oficialus tyrimas, žmonės spėlioja, kelia įvairias versijas. Iš nežinojimo kyla baimė… Reikia tikėtis, kad šis tyrimas nebus užmirštas, o apie jo rezultatus bus pranešta visiems Šarkaičių gyventojams.
Remigijus Bonikatas
473 – Apie 18 valandą užsidegęs pirmasis ūkinis pastatas
468 – Po penkių valandų užsidegė Valentinos Šlujinskajos ūkinis pastatas
467 – Atstumas tarp ūkinių pastatų apie šimtas metrų…
Atstumas tarp ūkinių pastatų - apie pusšimtį metrų...

Atstumas tarp ūkinių pastatų - apie pusšimtį metrų...

Pagal gaisrininkų pateiktą informaciją praėjusį trečiadienį, sausio 14 dieną, vakare, Šarkaičių kaime degė du ūkiniai pastatai. Važiuojant keliu į Mančiušėnus, kaimo gale iš tikrųjų matosi apdegę ūkiniai pastatai. Vieno pastato ir gegnės, ir skersinės lentos beveik sveikos, tik apsvilusios. Sudegę tik šiferio lapai. Kito pastato stogas kiek blogesnės būklės, tačiau viena jo dalis liko visiškai sveika.     Skaityti daugiau »

Širvintų rajone finišavo akcija „Kūrenkime saugiai 2014“

Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas nepagailėjo pagyrimo žodžių dėl sutvarkytos krosnies. Vis dėlto, tarus „A“ reikėtų pasakyti ir „B“ - būtų pravartu medinėje pirkioje esančią krosnį ir sienelę nubalinti, kad geriau matytųsi, ar neatsirado naujų įtrūkimų.

Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas nepagailėjo pagyrimo žodžių dėl sutvarkytos krosnies. Vis dėlto, tarus „A“ reikėtų pasakyti ir „B“ - būtų pravartu medinėje pirkioje esančią krosnį ir sienelę nubalinti, kad geriau matytųsi, ar neatsirado naujų įtrūkimų.

Ne vienerius metus Širvintų rajone nuo vėlyvo rudens iki pavasario ugniagesiai vykdo akciją „Kūrenkime saugiai“, kurios metu Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai kartu su Širvintų rajono savivaldybės seniūnijų atstovais lankosi socialiai remtinų šeimų gyvenamuosiuose būstuose. Tikrinama šildymo įrenginių būklė, gyventojai raginami pasitvarkyti dūmtraukius ir krosnis.  Skaityti daugiau »

Nuaidėjus galingam trenksmui dingo elektra

Sprogimo banga spintų duris bloškė į teritorijos apsauginę tvorą ir ją apgadino.

Sprogimo banga spintų duris bloškė į teritorijos apsauginę tvorą ir ją apgadino.

Trečiadienio rytą nemažai LESTO vartotojų Širvintų rajone ilgesniam ar trumpesniam laikui liko be elektros energijos po sprogimo Širvintų elektros transformatorių pastotėje. Apie 10.30 val. nuaidėjusį trenksmą buvo galima girdėti mažiausiai už kilometro, iš karto dingo elektra ne tik mieste, bet ir rajone. Greitai elektra rajone buvo įjungta, tačiau miesto vartotojams teko palūkėti. Po geros valandos buvo atstatytas elektros tiekimas centrinės miesto dalies gyventojams ir įstaigoms, paskui – ir gyvenamųjų kvartalų vartotojams.

Mūsų žiniomis, elektra dingo, kai prie kelio į Družus esančioje 10 kV elektros transformatorių pastotėje sprogo dalis vienos eilės elektros jėgos spintų. Galimai trumpo jungimosi sukelta banga išplėšė iš vyrių lauko spintų duris ir jas nubloškė į tvorą bei ją apgadino. Jei ne tvora, spintų durys, ko gero, būtų nulėkusios į pievas, mat jėgos būta tikrai galingos: buvo apgadintas ne tik metalinės tvoros tinklas, bet ir gelžbetoninis stulpas. Galima tik įsivaizduoti, ką tuo metu išgyveno greta pastotės besiganantys galvijai. Skaityti daugiau »

Už žolės deginimą teks mokėti baudas

Ugniagesių laukia naujas darbymetis.

Ugniagesių laukia naujas darbymetis.

Dar neatėjus pavasariui, šalyje pradėta deginti pernykštę žolę. Šiemet atvirose teritorijose jau kilo 172 gaisrai. Pernai ugniagesiai užgesino 4350 gaisrų atvirose teritorijose, išdeginusių daugiau nei 4 tūkstančius hektarų. Už šių skaičių slypi milžiniški nuostoliai gamtai ir žmonių turtui. Nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, o skaudžiausia, kad tokiuose gaisruose beveik kasmet žūva ir žmonių.

Žolės gaisrai atneša didelių nuostolių ir šalies priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms. Jų gesinimui išleidžiama daug lėšų, sunaudojama daug degalų – juk per dieną kartais tenka vykti gesinti net ne dešimtis, o šimtus tokių gaisrų. Be to, išvykę gesinti degančių pievų, ugniagesiai ne visada gali laiku suskubti į didesnius gaisrus ar kitas nelaimes, kai jų pagalbos reikia nedelsiant.

Siekiant užtikrinti efektyvią gaisrų atvirose teritorijose prevenciją, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai gaisrams kilti palankiu metu planuoja reidus į rajono seniūnijų atviras teritorijas, kurių metu techninėmis priemonėmis bus fiksuojamos išdegintų plotų koordinatės ir kita informacija. Ji bus kaupiama ir saugoma, o esant būtinybei pateikiama Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, sprendžiant paramos išmokos klausimus. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip pastaraisiais metais pasikeitė Jūsų finansinė padėtis?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama
  
Statistika
Dabar svetainėje: 18 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.