Sportas mokslui nemaišo…

Šiais metais Greta Gujytė (dešinėje) įsitvirtino tarp pajėgiausių Lietuvos jaunių stalo tenisininkių. Kairėje - Gretos trenerė Virginija Lisevičienė.

Šiais metais Greta Gujytė (dešinėje) įsitvirtino tarp pajėgiausių Lietuvos jaunių stalo tenisininkių. Kairėje - Gretos trenerė Virginija Lisevičienė.

Prieš mėnesį Šalčininkuose vyko Lietuvos jaunių stalo teniso čempionatas, kuriame dalyvavo 24 vaikinai ir 24 merginos. Pasibaigus finaliniam merginų vienetų varžybų etapui, Lietuvos jaunių čempione tapo Ingrida Preidžiūtė, antra liko Vitalija Venckutė, o trečia – širvintiškė Greta Gujytė.

Balandžio 13 dieną Vilniaus sporto mokykloje „Tauras“ vyko Lietuvos jaunučių (1998 m.g.) ir jaunių (1995 m.g.) TOP-12 asmeninės pirmenybės. Jose galėjo dalyvauti tik dvylika pajėgiausių pagal reitingą išsirikiavusių stalo tenisininkių. Vilniuje pasikartojo Šalčininkų scenarijus… Pirmąją vietą iškovojo Ingrida Preidžiūtė, antrąją – Vitalija Venckutė, o trečiąją – Greta Gujytė.

Pasak trenerės Virginijos Lisevičienės, Greta žaidė fantastiškai. Ji nusileido tik vyresnėms ir labiau patyrusioms varžovėms (Greta net dvejais metais yra jaunesnė už Ingridą ir Vitaliją). Galima drąsiai sakyti, kad ateityje Širvintos turės ir Lietuvos čempionę. „Greta yra šauni mergina, ji daug dirba treniruotėse, mokosi dešimtoje klasėje vien dešimtukais,“ – pagyrimo žodžių negaili trenerė. Pasirodo, sportas nė kiek nemaišo mokslui, o mokslas sportui tik padeda… Stalo tenise vien tik kamuoliuką atmušinėti neužtenka, čia reikia ir „galvą turėti“ – suspėti per sekundės dalelytę priimti teisingą sprendimą.

Jaunių (1995 m.g.) TOP-12 asmeninėse pirmenybėse Gretos draugėms sekėsi šiek tiek blogiau: Evelina Žygytė (septinta) ir Jurgita Gurskaitė (vienuolikta). Jaunučių (1998 m.g.) TOP-12 neblogai sekėsi Daimonui Ušackui (septintas) ir Karolinai Raginskaitei (šešta).

2013 metų Lietuvos stalo teniso varžybų kalendoriuje numatyta nemažai įvairių jaunių ir jaunučių atvirų čempionatų užsienyje: gegužės 22-26 dienomis Lenkijoje, gegužes 30 – birželio 2 dienomis Slovakijoje, birželio 24-26 dienomis – Estijoje, liepos 13-21 dienomis – Čekijoje, lapkričio 6-10 dienomis – Vengrijoje. Tik… tokioms kelionėms reikia pinigų. Belieka tik pasvajoti… O gal vis dėlto, atsiras Širvintų rajone pasiturintis ūkininkas ar verslininkas, ar šiaip geras dėdė, kuris paims ir nupirks mūsų kelioms perspektyviausioms merginoms bilietus į šias varžybas?..

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Sportas mokslui nemaišo…”

  1. Anonimas parašė:

    gėlės

  2. ;) parašė:

    sveikinimai!

Comments are closed.

scroll to top
+