Širvintose – įspūdinga ralio „Aplink Lietuvą“ šventė

Rugsėjo 6-ąją Kaune, Rotušės aikštėje, bus duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą 2018“, kurį rengia tikrasis FIA narys, 1926 metais įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK) ir kurio dalyviai tradiciškai varžosi dėl garbingiausio trofėjaus – Prezidento taurės.

Raliai „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių sporto varžybos šalyje. Pirmasis ralis tokiu pavadinimu surengtas 1931 m. liepos 24 dieną, tačiau šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ tebus tik 27-tasis. Keturi raliai įvyko prieškario Lietuvoje, o nuo 1996-ųjų, atgaivinus LAK veiklą ir atstačius jo narystę FIA, raliai „Aplink Lietuvą“ vyksta kasmet.

Kas šiemet iškovos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurę, sužinosime rugsėjo 8-ąją, kai ralio dalyviai, per tris dienas įveikę 1090 kilometrų, finišuos Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, priešais prezidentūros rūmus.

„Šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ skiriamas valstybės atkūrimo 100-čiui, todėl organizatoriai pasistengs, kad dėl pagrindinio ir kitų svarbių ir reikšmingų apdovanojimų varžytųsi 100 automobilių ekipažai, – sako ralį rengiančio LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – Noriu patikinti, kad ralis taps didele ir įsimintina švente ne tik jo dalyviams, bet ir miestų bei miestelių, per kuriuos drieksis jo maršrutai, gyventojams“.

Vienas tokių miestų – Širvintos, kurias ralio „Aplink Lietuvą“ dalyviai pasieks paskutinę, trečiąją lenktynių dieną, rugsėjo 8-ąją.

10.30 val. Širvintų Vilniaus gatvėje prasidės slalomo varžybos, kurių dalyviai kausis ne tik dėl greitų sekundžių ir aukštesnės vietos bendroje ralio „Aplink Lietuvą“ įskaitoje, bet ir dėl rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės taurių, kurios bus įteiktos geriausių rezultatų pasiekusiems moterų ir istorinių automobilių ekipažams.

Širvintos – vienas iš nedaugelio miestų, kurio gyventojams savo meistriškumą demonstruos ir istorinių automobilių vairuotojai, o pertraukėlės metu šios technikos gerbėjai turės galimybę pabendrauti su istorinės technikos puoselėtojais ir restauratoriais. Ypač didelį susidomėjimą kelia retroautomobiliai, pagaminti iki 1945 metų, kurių starto ir kitose vietose bus ne mažiau penkiolikos.

Šalies istorinių automobilių entuziastai tikisi, jog jų riedančių eksponatų gretas papildys ir kolegos iš Latvijos, Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos ir kitų respublikų. Jau dabar žinoma, kad žiūrovai turės unikalią galimybę pasigėrėti ir seniausiu – 1922 metų gamybos „Nash Touring Sport“ keturračiu, kuris pagrįstai laikomas daugelio kolekcijų pažiba.

Tokia istorinės technikos gausa leidžia viltis, jog tiek garbių senolių viename renginyje niekas nėra regėjęs nuo pat paskutinio prieškario metais, 1938-aisiais įvykusio ralio „Aplink Lietuvą“.

Ir šiemetiniame ralyje tęsiama graži, 1996-aisias gimusi tradicija, kai kartu su visų kitų įskaitų dalyviais varžosi ir žmonės su negalia, kuriems būtent raliai „Aplink Lietuvą“ tapo vienintele tokia galimybe išbandyti jėgas.

Ralio „Aplink Lietuvą 2018“ spaudos centras

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+