Šalčininkuose – čempionių laurai

Praėjusį savaitgalį Šalčininkuose pasibaigusiose 1996 metais gimusių ir jaunesnių vaikų bei jaunučių komandinėse-asmeninėse stalo teniso pirmenybėse triumfavo jaunoji Širvintų sporto mokyklos stalo tenisininkių karta. Gedimino Ušacko auklėtinė Evelina Žygytė ir Virginijos Lisevičienės auklėtinės Greta Gujytė, Gabrielė Blažytė bei Jurgita Gurskaitė tapo šalies čempionėmis. Į Šalčininkus susirinko 10 stipriausių didžiųjų miestų ir rajonų komandų.

– Jau pogrupio kovose paaiškėjo, kad širvintiškės gali kovoti dėl medalių, – sakė trenerė Virginija Lisevičienė. – Mūsų komanda vienodais rezultatais 3:0 sutriuškino Šalčininkų, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio žaidėjas.

Nugalėjusios visas keturias pogrupio varžoves, širvintiškės pelnė „auksinį“ tašką ir drauge su šalčininkietėmis pateko į finalinę ketveriukė. Čia mergaitės nesustojo: 3:0 įveikė alytiškes ir 3:2 – vilnietes. Taigi nugalėjusi visas priešininkes, Širvintų SM komanda iškovojo čempionų taurę ir aukso medalius.

Antroji vieta atiteko vilnietėms, trečioji – alytiškėms.

Kitą dieną vyko asmeninės varžybos. Geriausiai tarp širvintiškių sekėsi Evelinai Žygytei, kuri iškovojo sidabro medalį. Per žingsnį nuo medalio liko Greta, užėmusi ketvirtąją vietą. Gabrielė tarp 36 stalo tenisininkių buvo aštunta, Jurgita – dešimta.

Po šių varžybų paaiškėjo, kad Evelina Žygytė pirmuoju numeriu pateko į 1996 metais gimusių Lietuvos mini kadečių rinktinę ir šaliai atstovaus rugpjūčio pabaigoje Strasbūre rengiamame Europos mini kadetų čempionate. Be to, yra galimybė, kad antruoju numeriu 1997 metais gimusių mini kadetų čempionate mūsų šaliai atstovaus ir Greta Gujytė.

Tose pat sporto mokyklų varžybose žaidę Širvintų berniukai užėmė komandinę šeštąją vietą. Pogrupio varžybose širvintiškiai vienodais rezultatais 3:0 įveikė vilkaviškiečius ir klaipėdiškius, o 0:3 pralaimėjo vilniečiams ir jonavieškiams. Dvikovą dėl 5-6 vietų širvintiškiai rezultatu 1:3 nusileido šiauliečiams.

Asmeninėse varžybose Daimonas Ušackas buvo keturioliktas, Matas Lukša – penkioliktas, o Simonas Verbilis – dvidešimt pirmas.