Progimnazijos futbolininkus respublikos finale lydėjo sėkmė

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos jaunieji futbolininkai Pasvalyje.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos jaunieji futbolininkai Pasvalyje.

Vasario 11 dieną Pasvalio sporto mokykloje vyko respublikinės mažojo futbolo 5×5 berniukų komandų varžybos. Jaunieji futbolininkai, gimę 1998 metais ir jaunesni, varžėsi dėl Lietuvos mokinių olimpinio festivalio čempionų vardo. Į rungtynes atvyko Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazijos, Kauno „Žiburio“ vidurinės mokyklos, Širvintų „Atžalyno‘ progimnazijos ir Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos komandos.

Respublikos vicečempionais tapo atžalyniečiai

„Atžalyno“ progimnazijos komandai pirmasis susitikimas su varžovais iš Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazijos buvo labai reikšmingas. Pirmą įvartį įmušė Naujosios Akmenės futbolininkas. Buvo šiek tiek neramu, kad širvintiškių komanda nepalūžtų po pirmosios nesėkmės. Nerimauti nebuvo verta, nes netrukus „Atžalyno“ komandos lyderis Arminas Čivilis įmušė įvartį ir rezultatą išlygino. Dramatiška kova tęsėsi iki paskutinės rungtynių minutės. Varžybos baigėsi lygiosiomis (1:1).

Antrajame susitikime kovėsi Pasvalio ir Kauno komandos. Rezultatu 2:0 nugalėjo pasvaliečiai. Trečiasis varžovų susitikimas nustebino rezultatu. Net 7:1 Naujosios Akmenės komanda sutriuškino kauniečius. Ketvirtosiose rungtynėse varžėsi Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos ir Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos komandos. Nuo pirmų susitikimo minučių atžalyniečiai perėmė iniciatyvą ir palaužė priešininkus rezultatu 4:0. Rezultatu galima buvo ir džiaugtis. Deja, kitame susitikime Naujosios Akmenės komanda į pasvaliečių vartus įmušė net 7 įvarčius ir tapo varžybų lyderiu.

„Atžalyno“ komanda, pradėjusi kovą su kauniečiais, jau turėjo aiškią užduotį: jeigu yra noras laimėti pirmąją vietą, reikia įmušti net 8 įvarčius. Atrodo, kad „Atžalyno“ komanda labai troško pergalės. Po pirmųjų smūgių į kauniečių vartus buvo pradėta tikėti, kad Fortūna bus palanki. Per pirmąsias 7 susitikimo minutes (o susitikimas truko 40 minučių) širvintiškiai spėjo įmušti net 4 įvarčius. Per likusias minutes seko ir jėgos, ir entuziazmas. Daug gražių atakų nebuvo vainikuotos įvarčiais. Kauniečių pelnytas įvartis, matyt, jiems suteikė naujų jėgų ir Kauno komanda bandė įrodyti, jog taip pat neblogai žaidžia futbolą. Tik antrajame kėlinyje širvintiškiai pelnė dar vieną įvartį ir rezultatu 5:1 nugalėjo Kauno „Žiburio“ vidurinės mokyklos komandą.

Susumavus rezultatus, suskaičiavus įmuštus įvarčius, paaiškėjo, kad pirmąją vietą laimėjo ir čempionais tapo Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazijos komanda. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos jaunieji futbolininkai, vadovaujami trenerio Arūno Dalalos, laimėjo antrąją vietą ir tapo respublikos vicečempionais. Trečiąją vietą užėmė Pasvalio Svalios pagrindinės mokyklos komanda.

Komandos lyderis Arminas Čivilis.

Komandos lyderis Arminas Čivilis.

Prizinių vietų laimėtojai – žaidėjai, treneriai, komandų vadovai – buvo apdovanoti diplomais. Medaliai bus įteikti vėliau. „Atžalyno“ komandai įvarčius pelnė Arminas Čivilis, Dominykas Aleksandravičius, Aertonas Kuznecovas (po 2), Lukas Keliotis, Povilas Pušklevičius, Ernestas Bilotas, Jokūbas Pimpis (po 1). Šauniai žaidė Edvinas Pavlovas, Vytautas Jakimavičius, Simonas Dačka. Patikimai vartus saugojo Kimantas Bartusevičius.

Žaidybinės patirties semiamasi ne tik Lietuvoje

Galima tik pasidžiaugti, kad Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos komandą į varžybas lydi ir tėvai. Jie ne tik stebi savo atžalų žaidimą, bet ir analizuoja drauge su treneriu Arūnu Dalala komandos techninį bei taktinį pasiruošimą. Galima būtų ieškoti priežasčių, kodėl nelaimėta pirmoji vieta. Pagrindinė priežastis būtų labai atsilikusi rajono mokyklų sporto bazė. Mažoje salėje neįmanoma žaisti futbolo „su užribio taisykle“, vaikai gauna mažesnį fizinį krūvį. Tokio puikaus rezultato pasiekta tik jaunųjų futbolininkų, jų tėvų ir trenerio dėka.

Malonu pranešti, jog futbolininkų komanda žaidybinės patirties semiasi ne tik Lietuvoje vykstančiuose turnyruose, bet ir dalyvaudama rungtynėse už Lietuvos ribų. Tai ir Baltarusijoje, ir Latvijoje. Tokios kelionės kainuoja, o už viską moka tėvai. Būtina nuoširdžiai padėkoti jauniesiems žaidėjams, jų tėvams ir treneriui Arūnui Dalalai už padovanotą gražią pergalę „Atžalyno“ mokyklai ir visam Širvintų rajonui.

Leonas Vaicekauskas
Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos kūno kultūros mokytojas ekspertas, komandos vadovas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Progimnazijos futbolininkus respublikos finale lydėjo sėkmė”

  1. skaityk pagaliau parašė:

    to surimtekit pagaliau
    Pirk laikrasti ir skaityk. Viskas parasyta yra ir apie tai. Nebuk darmaniukas uz veltui viska cia rasti..

  2. surimtekit pagaliau parašė:

    O kad Sirvintu riedulininkai Lietuvos cempionais tapo tai nei kriu nei mu, ar ir cia politines paziuros svarbiausia?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+