Prizus už gerus rezultatus gavo ir balandžiai

Belgas Ivan Mees įvertina Donato Kepalo atsivežtus jauniklius.

Belgas Ivan Mees įvertina Donato Kepalo atsivežtus jauniklius.

„Širvintų kraštas“ dar rugpjūčio mėnesį rašė apie mūsų rajone įsteigtą sportinių balandžių klubą „Širvinta“. Kalba sukosi apie tai, kad klubui trūksta žmonių, nes tikrieji klubo nariai buvo tik du: Antanas Stimburys ir Gediminas Žilinskas. Tam, kad klubą oficialiai įregistruotų Lietuvos sportinių balandžių federacija, reikalingi mažiausiai penki žmonės. Trūkstant narių, klubas „Širvinta“ negalėjo dalyvauti federacijos rengiamose varžybose, todėl teko jas organizuoti patiems. 

Tradiciškai visi balandininkai sezono rezultatus susirenka aptarti prie kavos puodelio. Šįkart „Širvinta“ savo prabėgusio sezono rezultatais dalijosi ir iškilusias problemas gvildeno kavinėje „Suzana“.

Pasak balandininkų, įregistravus savo klubą ir dalyvaujant sportinių balandžių federacijos rengiamose varžybose ir balandžiai, ir jų šeimininkai įgytų daugiau patirties. Interneto svetainėje balandziusportas.lt rašoma (redaguota): „1999 metais buvo įkurta Lietuvos sporto balandžių federacija, kuri yra tarptautinės organizacijos FCI (Federation Colombophile Internationale) narė. Organizacija vienija 56 valstybių sporto balandžių federacijas. Iš viso organizacijoje yra 160 000 balandininkų. Lietuvoje šiuo metu veikia 6 klubai. Mūsų šalies atstovai sėkmingai dalyvauja pasaulio ir Europos sporto balandžių čempionatuose, neretai nustebindami savo rezultatais. Nuo įkūrimo daug kas keitėsi. Atsirado modernūs elektroniniai balandžių varžybų apskaitos prietaisai. Atsivėrus sienoms į Vakarus, pasikeitė ir skrydžių kryptis. Vietoje Minsko, Smolensko ar Maskvos šiandien mes savo paukščių paleidimo taškais renkamės Lenkijos miestus, kartais siekiame Berlyną.“

Šiuo metu klube „Širvinta“ yra šeši nariai: Antanas Stimburys (Širvintos), Gediminas Žilinskas (Bagaslaviškis), Donatas Kepalas (Panevėžys), Erikas Jakučionis (Kavarskas), Arvydas Kasperaitis (Molėtų rajonas), Egidijus Tručinskas (Panevėžys). Rezultatų aptarime dalyvavo svečias iš Vilniaus klubo Arūnas Jurgaitis ir belgų balandininkas Ivan Mees.

Susirinkimo metų vyko klubo narių apdovanojimai: geriausiems buvo įteiktos taurės ir diplomai. Gedimino Žilinsko balandžių komanda užėmė pirmąją, Antano Stimburio – antrąją, Arvydo Kasperaičio – trečiąją vietas. Pasak Gedimino Žilinsko, Glitiškių kaime (Molėtų rajonas) įsikūręs trečios vietos laimėtojas Arvydas Kasperaitis turi didžiausią patirtį, tačiau dalyvavo tik keliuose etapuose, nes tuo pačiu metu jo paukščiai dalyvavo Vilniaus klubo turuose, o su klubu Širvinta“ lyg ir treniravosi. „Jo balandžių įskaita taip pat buvo tvarkoma, ir nors dalyvavo ne visuose turuose, tačiau užėmė trečiąją vietą. Jeigu būtų dalyvavęs visuose turuose ir naudojęs elektroninį laikrodį, tai gal būtų mus visus aplenkęs,“ – sako Gediminas.

Šiais metais pirmąją vietą iškovojo Gedimino Žilinsko balandžiai.

Šiais metais pirmąją vietą iškovojo Gedimino Žilinsko balandžiai.

Sportinių balandžių klubo „Širvinta“ pirmininkas Antanas Stimburys skirsto žiedus balandžiams. Kiekvienais metais žiedų spalva keičiasi, 2018 metų žiedai mėlyni.

Sportinių balandžių klubo „Širvinta“ pirmininkas Antanas Stimburys skirsto žiedus balandžiams. Kiekvienais metais žiedų spalva keičiasi, 2018 metų žiedai mėlyni.

Apdovanojimai buvo įteikti prie vaišių stalo.

Apdovanojimai buvo įteikti prie vaišių stalo.

Panevėžietis Donatas Kepalas su savimi atsivežė tris jaunus balandžius, kuriuos padovanojo klubo nariams. Donatas pernai neteko daug paukščių: iš pačių pirmųjų varžybų negrįžo labai daug balandžių ir bendroje įskaitoje jis užėmė penktąją vietą. Pasak draugų, žmogus labai laukė sugrįžtančių į namus savo auklėtinių ir daug iš jų tikėjosi. Dabar balandininkas varžyboms ruošiasi rimtai: pirko iš gerų balandininkų paukščius, šie išperėjo daug jauniklių, kuriuos treniravo per visą vasarą, kad kitais metais galėtų dalyvauti varžybose. Kad išmoktų geriau orientuotis, kad neskrįstų būriu, leisdavo po vieną, po du paukščius. Erikas Jakučionis iš Kavarsko šiais metais varžybose nedalyvavo, jis paukščius dar tik treniruoja. Nuo kitų metų dalyvaus kaip naujas klubo narys.

Belgas Ivan Mees į Lietuvą atvyko prieš penkerius metus ir apsigyveno Taujėnuose. Su savimi Ivanas atsivežė du bolonės veislės šunis, papūgą, akvariumą su viena žuvyte ir balandžius. Belgijoje – senos sportinių balandžių tradicijos. Ši šalis – viena pirmųjų, pradėjusi populiarinti pašto balandžius, kuriuos naudojo dar Pirmojo pasaulinio karo metu. Ten iš kartos į kartą buvo perduodamos balandžių linijos. Patys kilmingiausi po pasaulį paplitę balandžiai kilę iš Belgijos. Ivanas kolegoms iš Lietuvos rodė savo archyvus, savo paukščių kilmės geneologinį medį ir aiškino, kad jo paukščių linija dar iš senelio laikų, dar nuo XX amžiaus pradžios. Iš senelio tuos paukščius paveldėjo tėvas, kartu su tėvu jis nuo mažens juos prižiūrėjo. Susitikimo pabaigoje Ivan Mees pažadėjo nuo kitų metų taip pat dalyvauti klubo veikloje.

Varžybų įskaita buvo tvarkoma ir sportinių balandžių daugiakovėje, kurioje pirmąją vietą laimėjo Gedimino Žilinsko balandžiai (624,27 taškai). Antano Stimburio balandžiai jų turėtojui atnešė antrąją vietą (467,95 taškai), Arvydas Kasperaitis – trečias (323,46 taškai). Diplomus gavo ir patys varžybų dalyviai – balandžiai. Pirmąsias tris vietas užėmė Gedimino Žilinsko paukščiai: pirmoji vieta skirta balandžiui LTU-09-2016-225, užėmusiam septynias konkursines vietas iš septynių ir surinkusiam šeimininkui 201,876 taškus. Antroji vieta atiteko paukščiui LTU-09-2016-211 (172,337 taškai, šešios konkursinės vietos iš septynių), trečioji – LTU-09-2016-220 (147,617 taškai, šešios konkursinės vietos iš septynių).

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Prizus už gerus rezultatus gavo ir balandžiai"

  1. Vilkelis parašė:

    Nežinau,ar Gediminas Dačka turi sportinių balandžių,tačiau tokio balandžių mylėtojų Širvintose vienetai

Comments are closed.

scroll to top