Pradeda kovą dėl olimpinių kelialapių

Didysis žolės riedulys sugrįžta į Lietuvą. Kaip informuoja Lietuvos žolės riedulio federacija, rugpjūčio 21-26 dienomis Vilniuje vyks „Hockey Series“ turnyro, pakeitusio Pasaulio lygą, pirmojo etapo turnyras. Tuo pačiu tai bus ir pirmasis atrankos į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes etapas.

Šiame turnyre Lietuvos moterų rinktinei, kuri 2018 metų liepą pasauliniame reitinge tarp 75 reitinguotų komandų buvo 36-ta, teks varžytis su Čekijos (19), Turkijos (33), Ukrainos (27) ir Velso (26) nacionalinėmis komandomis.

Ilgametis žolės riedulio teisėjas, FIH komisaras Borisas Sockis „Širvintų kraštui“ sakė, kad, jo manymu, lietuvėms bus nelengva. Nepaisant reitingo vietų, kaip pajėgiausias varžoves Borisas išskyrė ukrainietes, ypač tuo atveju, jei ši rinktinė surinks visas pajėgiausias riedulininkes. Boriso Sockio manymu, galima tikėtis sėkmės rungtynėse su turkėmis, čekėmis.

Pagal pateiktą paraišką, Vilniuje Lietuvos rinktinei turėtų atstovauti penkios širvintiškės – Sandra Adomavičiūtė, Dovilė Juraitė, Ugnė Chmeliauskaitė, Paulina Pumputytė ir Karolina Urbonavičiūtė. Pirmosios trys riedulininkės nacionaliniame čempionate atstovauja Vilniaus „Žuvėdrai-Taurui“, o Lietuvos nacionalinėje rinktinėje debiutuojančios Paulina ir Karolina – Širvintų SC-„Intos“ komandai.

Rugpjūčio pradžioje Lietuvos moterų rinktinė viešėjo Gardine (Baltarusija), kur sužaidė dvejas kontrolines rungtynes su 2018 metų Baltarusijos čempione „Ritm“ komanda. Pirmosiose rungtynėse, kurias Lietuvos rinktinė laimėjo 6:3, du įvarčius pelnė Sandra Adomavičiūtė. Lietuvės rezultatu 7:5 laimėjo ir antrąsias rungtynes.

Kiti moterų „Hockey Series“ pirmojo etapo turnyrai įvyko arba dar vyks Meksikoje, Singapūre, Pancūzijoje, Vanuatu ir Čilėje, o vyrų – Meksikoje, Singapūre, Kroatijoje, Vanuatu, Lenkijoje, Portugalijoje, Čilėje ir Pakistane. Beje, egzotiškojo Vanuatu (Naujųjų Hebridų salyno Melanezijoje, Ramiajame vandenyne) moterų žolės riedulio rinktinė pasauliniame reitinge užima 74-ąją, priešpaskutinę vietą, lenkdama tik Mianmaro (Birmos) rinktinę, o pirmauja Nyderlandų riedulininkės.

Lietuvos vyrų rinktinė pasauliniame reitinge buvo 48-ta tarp 91 reitinguotos valstybės. Tarp vyrų rinktinių aukščiausiai stovėjo Australija, o paskutinę vietą užėmė Bulgarija.

Vyrai rugpjūčio 28-rugsėjo 2 dienomis rungtyniaus Gniezne, Lenkijoje. Jų varžovai bus čekai (28), italai (37), ukrainiečiai (25), lenkai (21) ir kipriečiai (60).

Iš pirmojo etapo turnyrų mažiausiai 15 komandų pateks į tris finalinius turnyrus, kuriuose dalyvaus po 8 komandas. Finaliniuose turnyruose bus kovojame dėl kelialapių į olimpinius atrankos turnyrus.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+