Per dvejas rungtynes – dvi skaudžios traumos

Po Regionų krepšinio lygos (RKL) 2008-2009 metų čempionato dvejų startinių rungtynių sportu besidomintys širvintiškiai gali spėlioti: ar šįmet varžovai tokie stiprūs, ar komanda iš Širvintų toli gražu pajėgi, kaip ankstesniais metais.

„LSGG-Alekniškio“ treneris Arūnas Majeras kol kas linkęs nedaryti skubotų išvadų, tačiau pripažįsta, kad komandos startas buvo labai sunkus. Kur kas sunkesnis, nei buvo galima įtarti. Visagine tik po labai atkaklios kovos pavyko užkariauti Fortūnos simpatijas. Širvintose kurį laiką atrodė, kad rungtyniauja dviejų skirtingų lygų komandos.

Visaginiečius nužudė pražangos

Visagino „Visaginas“ – Širvintų „LSGG-Alekniškis“ 75:80 (13:15; 25:21; 25:21; 12:23). Širvintų komandai taškų pelnė: Mantas Kikulskis – 27; Aurimas Guiga – 14; Otas Majeras – 13; Andrius Filipovas – 9; Irmantas Bernotas – 7; Sigitas Zinkevičius – 6; Karolis Bliūdžius – 4.

Širvintiškiai Visagine tik ketvirtajame kėlinyje atstatė turėtą persvarą ir išplėšė pergalę iš pakiliai žaidusių visaginiečių rankų. Šeimininkai iš visų pozicijų atakavo taikliau ir pataikė net 13 tritaškių metimų iš 41, tačiau širvintiškiams pergalę lėmė didesnis mestų ir pataikytų baudų, taip pat atkovotų kamuolių skaičius. Net keturi „Visagino“ krepšininkai surinko po penkias pražangas, tad rungtynių pabaigoje svečiai tuo sumaniai pasinaudojo.

Tiesos dėlei reikėtų pasakyti, kad ir „LSGG-Alekniškio“ komandoje nerungtyniavo Marius Tenikaitis. Jį puikiai pakeitė eksšvenčioniškis Mantas Kikulskis, per 36 minutes atkovojęs net 17 kamuolių, dukart blokavęs šeimininkų metimus ir pelnęs 27 taškus. Surinkęs 32 efektyvumo balus, 195 cm ūgio „LSGG-Alekniškio“ puolėjas vienui vienas galėjo varžytis su visu „Visagino“ dvyliktuku, kurio kolektyvinio triūso rezultatas – vos 36 efektyvumo balai.

Apskritai šiose rungtynėse keturi buvę „Švenčionių“ žaidėjai širvintiškiams kartu pelnė 51 tašką ir buvo pagrindiniai pergalės ramsčiai.

Po šios dvikovos širvintiškių treneris Arūnas Majeras stebėjosi dar vienu tradiciniu visaginiečių sekretoriato „išradimu“ – šiose rungtynėse kelias minutes žaidęs ir net pražangą gavęs Tomas Jasiulis kažkodėl iš RKL pateikto tų rungtynių protokolo išgaravo kaip kamparas. Galbūt todėl, kad per tas rungtynes Tomas patyrė sunkią akies traumą ir apskritai abejojama, ar jis šiame sezone bepasirodys aikštelėje?

Bloga pradžia – pusė pralaimėjimo

Širvintų „LSGG-Alekniškis“ – Ukmergės KK 81:89 (14:27; 21:29; 22:16; 24:17). Širvintų komandai taškų pelnė: Irmantas Bernotas – 24; Otas Majeras – 21; Mantas Kikulskis – 10; Sigitas Zinkevičius – 7; Karolis Bliūdžius – 7; Marius Tenikaitis – 4; Aurimas Guiga – 4; Andrius Filipovas – 4.

Širvintiškiai pirmuosius taškus pelnė, kai švieslentėje rezultatas 12:0 šypsojosi svečiams iš Ukmergės. Vieną akimirką atrodė, kad dėl padidėjusios debiutinės įtampos perdegusius saugiklius pasikeitę „LSGG-Alekniškio“ krepšininkai greitai sugebės atsitiesti, tačiau po dviejų kėlinukų kaimynai jau buvo įgiję grėsmingą 21 taško persvarą. Pirmojoje rungtynių pusėje jiems sekėsi viskas: kamuoliai skrodė tinklelius, lankai netaikliai mestus kamuolius išspjaudavo tiesiai Ukmergės KK žaidėjams į rankas. Žinoma, viso to negalima paaiškinti tik sėkme – Ukmergės KK komanda žaidė brandų kolektyvinį žaidimą, o štai širvintiškiai saviems žiūrovams norėjo įtikti ir nelabai stengdamiesi. Maža to, koją pakišo ir Mariaus Tenikaičio gauta peties trauma. Kai širvintiškių pagrindinė „kamuolių surinkimo mašina“ atsisėdo ant atsarginių suolelio, ukmergiškiai po krepšiais plačiai išskleidė sparnus.

Tačiau apie tikrąsias tokių dalykų priežastis nutuokė ne visi. Svečių persvara tapo solidi, ir iškilo grėsmė, kad po pertraukos į salę grįžę žiūrovai kišenėse gali atsinešti netgi supuvusių kiaušinių.

Tai suprasdami, širvintiškiai ėmė mankštinti ne tik rankas. Pagaliau pavyko sureguliuoti išsiderinusius taikiklius, tad žiūrovai vis dažniau ėmė džiūgauti po taiklių Oto Majero ar Irmanto Bernoto tolimųjų metimų. Pradėjus pataikyti nebe tokia skaudžia atrodė ir kovų dėl atšokusių kamuolių problema.

Likus žaisti 7 minutes, ukmergiškių persvara ištirpo iki vienženklio skaičiaus. Nuo svečių atsarginių žaidėjų suolelio padvelkė panika. Tačiau pirmojoje rungtynių pusėje širvintiškiai jau buvo iššvaistę per daug, o jų išretėjusios gretos – pernelyg pavargusios. Ukmergės KK ekipa sugebėjo suglausti plačius pečius, kelis kartus apsigynė nuo labai svarbių metimų ir, galima sakyti, iš inercijos pasiekė finišo liniją.

Širvintiškiai galėjo guostis, kad namuose pavyko, jei taip galima pasakyti, pralaimėti garbingai. Tiesa, pergalė ar pralaimėjimas atspindi tik rezultatą. O jis dar ir toks: per visą šių komandų tarpusavio rungtynių RKL istoriją tai buvo trečioji ukmergiškių pergalė. Širvintiškiams viltis įsirašyti pirmąją pergalę šiuose kaimynų mūšiuose teks atidėti bent iki revanšinių rungtynių.

Gintaras Bielskis

Ukmergiškiai veržliomis atakomis draskė širvintiškių gynybos voratinklius.

Ukmergės KK prasiveržimo kaina – Mariaus Tenikaičio (Nr. 19) peties trauma.

Galima pajuokauti, kad Irmantas Bernotas sukrapštė triskart daugiau taškų, nei įpareigoja jo numeris (Nr. 8).