„O, amžinoji Antikos Dvasia!“

(eilutės iš olimpinio himno)

Visą savaitę vykusios „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos VI olimpinės žaidynės penktadienį baigėsi medalių dalybomis. Paaiškėjo, kad šauniausiai pasirodė 7d klasė.

„Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokytojas ekspertas Leonas Vaicekauskas sakė, kad šios mokyklos olimpinės žaidynės yra ypatingos, nes vyko olimpiniais metais. Jei tradicija bus tęsiama, pakaks ir jėgų, ir noro, kita su 2012 metų Londono vasaros olimpinėmis žaidynėmis sutapsianti mokyklos olimpiada bus jubiliejinė – dešimtoji. Galimas dalykas, po ketverių metų atžalyniečiai galės didžiuotis turintys ir savo auklėtinę olimpietę. Buvusi „Atžalyno“ mokyklos mokinė stalo tenisininkė Lina Misikonytė yra „londonietė“, kadangi gauna Lietuvos tautinio olimpinio komiteto stipendiją kaip galima 2012 metų Londono vasaros olimpinių žaidynių dalyvė.

Olimpiečių buvo ir šįmet – į iškilmingą olimpinio deglo įžiebimą atvyko Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentas, buvęs irkluotojas Eugenijus Levickas, dalyvavęs 1964 metų Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse, taip pat Lietuvos olimpinės akademijos direktorė Jūratė Vainilaitienė.

Tačiau sporto varžybos – ne vienintelis, nors ir pagrindinis šios šventės akcentas. Pagal organizatorių sumanymus, kiekviena mokyklos klasė simbolizavo vieną iš olimpinių šalių, kuriose vyko olimpinės žaidynės. Olimpiečiai pristatė pasirinktą šalį, supažindino su simbolika, olimpiados talismanais, žaidynių istorija, kai kurios klasės siuvosi drabužius, visos klasės sukūrė savo vėliavas, dalyvavo šventiniame parade, dainavo savo sukurtus himnus. Taigi, norint gerai pasirodyti olimpinėse žaidynėse, teko ne tik gerai sportuoti, bet ir parodyti išmonę.

Olimpinių žaidynių ugnį įžiebė vieni geriausių mokyklos sportininkų – Gintarė Visockaitė, respublikinėse varžybose mokyklai pelniusi daugiausiai taškų (7 rungtys, 392 taškai), ir Laurynas Jočys (5 rungtys, 194 taškai). Olimpinių žaidynių vėliavos pakėlimas patikėtas ne tik geriems sportininkams, bet ir vieniems geriausių mokyklos mokinių, štai Ingrida Danytė ir Justinas Česonis iškėlė mokyklos vėliavą.

Mokytojai džiaugėsi, kad vaikai olimpines žaidynes priėmė kaip įdomų žaidimą. Nors buvo skeptikų ir nusišalinusių nuo šios veiklos, kai kurių mokinių entuziazmas pranoko visų lūkesčius. Juo labiau, kad kiekvienam mokiniui buvo pasiūlyta jo sugebėjimus ir jėgas atitinkančios varžytuvės. Mokyklos olimpinėse žaidynėse išdalyti 48 medalių komplektai.

Tądien mokyklos direktorė Helena Vaicekauskienė paskelbė, kad mokykla 11-ąjį kartą iš eilės pelnė šalyje sportiškiausios mokyklos vardą. 16-oje sporto šakų mokyklos ir rajono garbę gynė 31 komanda.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “„O, amžinoji Antikos Dvasia!“”

 1. sicily synogogue parašė:

  fecbiaz icaofwt wbmq wueds
  http://sicily-synogogue.bumka.bee.pl/index.html sicily synogogue

 2. .... parašė:

  mergos gj nepawydekit;p kita syk jus ydes;]

 3. čipsas parašė:

  jo prtariu jai…

 4. dačkaite parašė:

  galejot ne je viena deti i intika o visa vaiku burfi………………………………

Comments are closed.

scroll to top
+