Moterims – medaliai iš Slovėnijos, vyrams – įspūdžiai iš Gibraltaro

Lietuvos moterų rinktinė iškovojo Europos pirmenybių III diviziono sidabrą.
LŽRF nuotr.

Kaip informuoja Lietuvos žolės riedulio federacija, Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė sėkmingai pasirodė Slovėnijoje vykusiame Europos III diviziono žolės riedulio čempionate.

Nedaug trūko, kad mūsų šalies rinktinės pasirodymas būtų vainikuotas aukso medaliais. Paskutinėse rungtynėse su Prancūzijos rinktine, lietuvės pirmosios pelnė įvartį, o paskui persvarą netgi padvigubino, kai realizavo baudinį.

Tačiau antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo kėlinio pradžioje iniciatyvą perėmusi Prancūzijos rinktinė pelnė 4 įvarčius. Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė prisivijo Prancūzijos rinktinę, tačiau išlyginti rezultato nepavyko. Pralaimėta 3:4.

Pusfinalyje lietuvės rezultatu 3:0 nugalėjo kroates, o toje dvikovoje įvartį pelnė ir širvintiškė Paulina Pumputytė.

Čempionato finalo link lietuvės žengė užtikrintai. Pogrupyje užimta pirmoji vieta, kai 9:1 įveiktos vengrės (po įvartį pelnė širvintiškės Paulina Pumputytė, Karolina Urbonavičiūtė, Sandra Adomovičiūtė), 3:1 – šveicarės (įvartį pelnė ir Paulina Pumputytė), 2:0 – slovakės.

Bendroje įskaitoje Lietuvos riedulininkės užėmė 2 vietą, pasipuošė sidabro medaliais ir iškovojo kelialapį į Europos II diviziono čempionatą.

Be minėtų riedulininkių Slovėnijoje Lietuvai atstovavo ir Širvintų žolės riedulio auklėtinė Ugnė Aučynaitė.

Lietuvos vyrų žolės riedulio rinktinė garsiosios Gibraltaro uolos fone. LŽRF nuotr.

O štai vienintele kolonija Europoje kartais pavadinamame Gibraltare baigėsi analogiškas Europos III diviziono vyrų žolės riedulio čempionatas, kuriame lietuviai liko septinti. Nors pasirodyta silpnai, jie išsaugojo mūsų šaliai vietą šiame divizione.

Lietuviai galėjo finišuoti šešti, bet rungtynes slovakams pralaimėjo 1:2, nors po širvintiškio Žygimanto Balsiuko įvarčio pirmavo.

Lietuvos rinktinė aplenkė paskutinę vietą užėmusius Maltos riedulininkus, kuriuos tarpusavio dvikovoje nugalėjo 5:3. Vieną įvartį tose rungtynėse pelnė ir Žygimantas.

Prieš tai rezultatu 2:4 buvo pralaimėta turkams (abu įvarčius pelnė Žygimantas Balsiukas), lygiosiomis 1:1 sužaista su Gibraltaro, kuriame gyvena vos dukart daugiau gyventojų nei Širvintų rajone, rinktine ir net 1:11 nusileista šveicarams.

Be jo, į rinktinės sudėtį buvo įtraukta ir daugiau širvintiškių – Algirdas Jackevičius, Arvydas Bilotas, Justinas Blažys, Lukas Janukaitis, Laimonas Aleknavičius.