+

Merė Ž. Pinskuvienė: šeimoms reikia konkrečios pagalbos, o ne brangių strategijų

„Gyvensime tokioje visuomenėje, kokią patys užauginsime. Todėl ir turime sudaryti sąlygas augti sveikiems, aktyviems, sumaniems, atsakymą į klausimus mokantiems surasti vaikams. Turime padėti dirbantiems tėvams – ne žodžiais, ne pažadais, o realiai.

Sutikime, vaikų užimtumas vasarą – daugialypė problema. Neturint senelių, tetų, auklių ir abiem tėvam dirbant, pasirūpinti, kad vaikas ištisą dieną netūnotų prie telefono, sveikai valgytų ir pakankamai judėtų – misija neįmanoma. Džiaugiuosi, kad įgyvendindami vieną sveikos gyvensenos skatinimo projektą, Širvintose padedame šeimoms spręsti visas šias problemas. Nemokama, patraukli stovykla vaikams praėjo puikiai, labai smagu matyti tiek laimingų veidų. Širvintose turime reikalingą laisvalaikio ir sporto infrastruktūrą, todėl tokio pobūdžio stovyklų tikrai pasiūlysime ir kitąmet. Manau, kad apie tokį užimtumą ir tikslinį finansavimą jam turėtų pagalvoti ir valstybės institucijos,“ – sako Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Puikus vasaros oras, gamta, linksmi, aktyvūs užsiėmimai, subalansuota mityba ir žaismingai pateikiamos žinios apie sveiką gyvenseną. Kas gali būti smagiau vaikams už vasaros stovyklos nuotykius? Kas gali būti svarbiau dirbantiems tėvams už vaiko saugumą ir kokybišką užimtumą?

Viešai vis kalbama ir svarstoma, kuriamos strategijos ir planai, ką daryti su prie kompiuterių ekranų ir išmaniųjų telefonų sveikatą prarandančiais vaikais vasarą, kaip juos išvilioti į lauką, kaip priversti judėti, kaip užtikrinti vaikų saugumą, kai tėvai dirba…

Širvintų rajono savivaldybė į šiuos klausimus atsakymą pateikia ne strategijomis ir skambiais žodžiais surašytais planais, bet konkrečiu projektu.

Rugpjūčio 19–21 dienomis kaimo turizmo sodyboje Širvintų rajone vyko nemokama sveikos gyvensenos elgsenos pagrindų mokomoji stovykla vaikams. Joje dalyvavo 30 vaikų.

Džiuginant puikiam orui, stovyklautojai laiką leido turiningai ir aktyviai – mankštos, pėsčiųjų žygis, fizinio aktyvumo užsiėmimai, komandinės rungtys, žaidimai, viktorinos, maudynės ežere, meditacijos, atsipalaidavimo terapija. Kartu su šiais aktyviais užsiėmimais buvo suderintos ir paskaitėlės apie sveiką maistą, fizinio aktyvumą naudą, asmens higieną, saugų elgesį gamtoje. Buvo diskutuojama, kaip išvengti ligų. Vaikai noriai ieškojo atsakymų ir dalijosi savo patirtimi bei klausėsi specialistų patarimų, kaip palaikyti gerus santykius su tėvais ir draugais.

Užs. Nr. 115.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus redakcija@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Bartkuškyje atidaryta nauja daugiafunkcė sporto aikštelė – jau 4-oji Širvintų rajone

Nauji mokslo metai – įkurtuvės Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje

Susitikime su gyventojais paaiškėjo: problemos tos pačios

Širvintos vėl tapo medžio skulptūros centru

Pristatytas naujosios žiedinės sankryžos Žarnavagių k. projektas

Naująjį rugsėjį pasitiko dar gausesnis pirmokų būrys

Pasirašydami nepamirškite atsakomybės

Širvintose rugsėjį gims 8 nauji briedžiai

Pažymėjimai – naujai išrinktiems seniūnaičiams

Širvintų rajonas tvarkosi – išvežamas asbestinis šiferis

Merė sutiko tarptautinio bėgimo dalyvius

Merė Ž. Pinskuvienė: šeimoms reikia konkrečios pagalbos, o ne brangių strategijų

Projektai pasiekia ir mažesnes kaimiškas vietoves

Gyventojai išreiškė nuomonę

Susitikimas su pakuočių tvarkymo organizacijomis – ką svarbu žinoti kiekvienam

Širvintose įrengtas lauko batutų parkas

Ansamblis „Czerwone Maki“ minėjo 30-ties metų gyvavimo sukaktį

Kiek Širvintų rajono įmonių atsiras Šeimos kortelės partnerių sąraše?

Medžiukuose įrengiama daugiafunkcė sporto aikštelė

Žaisti statybvietėje nesaugu!

Pinskuvienė: tikiu, jog mūsų rajono verslininkai noriai prisidės prie Šeimos kortelės idėjos įgyvendinimo

Mokyklose ir darželiuose – saulės jėgainės

Socialinių paslaugų centras ruošiasi įkurtuvėms

Mokyklose ir darželiuose – saulės jėgainės

Bręsta bendras Širvintų rajono ir Zambruvo krašto ugniagesių projektas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+