+

Energetikos viceministrų vizitas Širvintose: perspektyvos atnaujinti gatvių apšvietimą ir šilumos ūkį

Rugpjūčio 18 d. Širvintose viešėjo Energetikos viceministrai Vidmantas Macevičius ir Rokas Baliukovas. Susitikime su mere Živile Pinskuviene, Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene, UAB „Širvintų vandenys“, UAB „Širvintų šiluma“, UAB Širvintų komunalinio ūkio vadovais buvo aptarta viena iš aktualiausių mūsų miesto gyventojų problema – gatvių apšvietimas. Susitikime dalyvavęs Širvintų komunalinio ūkio direktorius Jonas Rinkevičius sakė, kad apšvietimo sistema yra apgailėtinos būklės, smarkiai nusidėvėjusi, 70-80 proc. būtina visiška rekonstrukcija. Pasak viceministro Roko Baliukovo, Savivaldybei ketinant rekonstruoti apšvietimo sistemą, galima rinktis dvi galimybes: per Energetikos ministeriją gauti paskolą lengvatinėmis sąlygomis arba vykdyti rekonstrukciją pagal ESKO modelį kartu su investuojančia trečiąja šalimi. Ministerijos atstovai tvirtino, kad šiuo metu 11 šalies savivaldybių modernizuoja apšvietimo sistemas. Prieš apsisprendžiant, būtina atlikti išsamią dabartinės būklės analizę, susitarti su elektros energijos tiekėju LESTO dėl bendrų darbų ir tuomet ieškoti būdų moderniai sistemai įdiegti.
Susitikimo metu aptartos galimybės apšiltinti visuomeninius pastatus, kurių Širvintų mieste ir rajone yra ne vienas. Pasak viceministrų, atsižvelgiant į visuomeninių pastatų įstaigų veiklą, dėl jų apšiltinimo galima kreiptis į atsakingas institucijas, o Savivaldybės vadovų iniciatyva gali būti svari priežastis svarstyti finansavimo galimybes. Živilės Pinskuvienės teigimu, dėl Policijos komisariato pastato būklės nedelsiant bus kreipiamasi į Vidaus reikalų ministeriją, ieškoma būdų renovuoti daug sąnaudų reikalaujantį didžiulį ligoninės pastatą.
Energetikos viceministrai kartu apsilankė UAB „Širvintų šiluma“. Įmonę, jos įrenginius aprodė bei su problemomis supažindino laikinai direktoriaus pareigas einantis Raimondas Ragauskas. Pasak jo, nors Širvintos šalyje savo vartotojams šilumą tiekia viena iš mažiausių kainų, tačiau yra problemų, kurias būtina išspręsti. Siekiant sumažinti šildymo kainas, reikia renovuoti apie ketvirtadalį daugiabučių šilumos mazgų, pakeisti baigiantį susidėvėti biokuro katilą, įvesti nuotolinį Čiobiškio bei Gelvonų katilinių valdymą. Viceministro Vidmanto Macevičiaus teigimu, atlikus šiuos darbus, efektas pasijustų labai greitai, todėl įmonė, padedama Savivaldybės vadovų, turi ieškoti galimybių gauti lėšų jiems atlikti.
Merė Živilė Pinskuvienė, dėkodama Energetikos viceministrams už bendradarbiavimą, pabrėžė, kad klausimai, kurie buvo iškelti, ypač svarbūs rajono žmonėms. Pasak jos, siekiant inovacijų, reikalingos nemažos lėšos, todėl bus ieškoma geriausių variantų, kad gatvių apšvietimas būtų modernizuotas, kad ir rudenį, ir žiemą Širvintose gatvėse nebūtų tamsu, žmonės jaustųsi saugūs.
Savivaldybės administracijos informacijos

rugpjutis 018Rugpjūčio 18 d. Širvintose viešėjo Energetikos viceministrai Vidmantas Macevičius ir Rokas Baliukovas. Susitikime su mere Živile Pinskuviene, Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene, UAB „Širvintų vandenys“, UAB „Širvintų šiluma“, UAB Širvintų komunalinio ūkio vadovais buvo aptarta viena iš aktualiausių mūsų miesto gyventojų problema – gatvių apšvietimas. Susitikime dalyvavęs Širvintų komunalinio ūkio direktorius Jonas Rinkevičius sakė, kad apšvietimo sistema yra apgailėtinos būklės, smarkiai nusidėvėjusi, 70-80 proc. būtina visiška rekonstrukcija. Pasak viceministro Roko Baliukovo, Savivaldybei ketinant rekonstruoti apšvietimo sistemą, galima rinktis dvi galimybes: per Energetikos ministeriją gauti paskolą lengvatinėmis sąlygomis arba vykdyti rekonstrukciją pagal ESKO modelį kartu su investuojančia trečiąja šalimi. Ministerijos atstovai tvirtino, kad šiuo metu 11 šalies savivaldybių modernizuoja apšvietimo sistemas. Prieš apsisprendžiant, būtina atlikti išsamią dabartinės būklės analizę, susitarti su elektros energijos tiekėju LESTO dėl bendrų darbų ir tuomet ieškoti būdų moderniai sistemai įdiegti.

rugpjutis 023Susitikimo metu aptartos galimybės apšiltinti visuomeninius pastatus, kurių Širvintų mieste ir rajone yra ne vienas. Pasak viceministrų, atsižvelgiant į visuomeninių pastatų įstaigų veiklą, dėl jų apšiltinimo galima kreiptis į atsakingas institucijas, o Savivaldybės vadovų iniciatyva gali būti svari priežastis svarstyti finansavimo galimybes. Živilės Pinskuvienės teigimu, dėl Policijos komisariato pastato būklės nedelsiant bus kreipiamasi į Vidaus reikalų ministeriją, ieškoma būdų renovuoti daug sąnaudų reikalaujantį didžiulį ligoninės pastatą.

Energetikos viceministrai kartu apsilankė UAB „Širvintų šiluma“. Įmonę, jos įrenginius aprodė bei su problemomis supažindino laikinai direktoriaus pareigas einantis Raimondas Ragauskas. Pasak jo, nors Širvintos šalyje savo vartotojams šilumą tiekia viena iš mažiausių kainų, tačiau yra problemų, kurias būtina išspręsti. Siekiant sumažinti šildymo kainas, reikia renovuoti apie ketvirtadalį daugiabučių šilumos mazgų, pakeisti baigiantį susidėvėti biokuro katilą, įvesti nuotolinį Čiobiškio bei Gelvonų katilinių valdymą. Viceministro Vidmanto Macevičiaus teigimu, atlikus šiuos darbus, efektas pasijustų labai greitai, todėl įmonė, padedama Savivaldybės vadovų, turi ieškoti galimybių gauti lėšų jiems atlikti.

Merė Živilė Pinskuvienė, dėkodama Energetikos viceministrams už bendradarbiavimą, pabrėžė, kad klausimai, kurie buvo iškelti, ypač svarbūs rajono žmonėms. Pasak jos, siekiant inovacijų, reikalingos nemažos lėšos, todėl bus ieškoma geriausių variantų, kad gatvių apšvietimas būtų modernizuotas, kad ir rudenį, ir žiemą Širvintose gatvėse nebūtų tamsu, žmonės jaustųsi saugūs.rugpjutis 025

Savivaldybės administracijos informacijos

rugpjutis 030rugpjutis 032

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Jaunimo sodas atidarytas – saugokime ir tausokime tai, kas mūsų visų

Darbą pradės dar vienuolika seniūnaičių

Prasideda senojo kino teatro transformacija!

Susitikimas su gyventojais

Bartkuškyje atidaryta nauja daugiafunkcė sporto aikštelė – jau 4-oji Širvintų rajone

Nauji mokslo metai – įkurtuvės Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje

Susitikime su gyventojais paaiškėjo: problemos tos pačios

Širvintos vėl tapo medžio skulptūros centru

Pristatytas naujosios žiedinės sankryžos Žarnavagių k. projektas

Naująjį rugsėjį pasitiko dar gausesnis pirmokų būrys

Pasirašydami nepamirškite atsakomybės

Širvintose rugsėjį gims 8 nauji briedžiai

Pažymėjimai – naujai išrinktiems seniūnaičiams

Širvintų rajonas tvarkosi – išvežamas asbestinis šiferis

Merė sutiko tarptautinio bėgimo dalyvius

Merė Ž. Pinskuvienė: šeimoms reikia konkrečios pagalbos, o ne brangių strategijų

Projektai pasiekia ir mažesnes kaimiškas vietoves

Gyventojai išreiškė nuomonę

Susitikimas su pakuočių tvarkymo organizacijomis – ką svarbu žinoti kiekvienam

Širvintose įrengtas lauko batutų parkas

Ansamblis „Czerwone Maki“ minėjo 30-ties metų gyvavimo sukaktį

Kiek Širvintų rajono įmonių atsiras Šeimos kortelės partnerių sąraše?

Medžiukuose įrengiama daugiafunkcė sporto aikštelė

Žaisti statybvietėje nesaugu!

Pinskuvienė: tikiu, jog mūsų rajono verslininkai noriai prisidės prie Šeimos kortelės idėjos įgyvendinimo

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+