Žolynų gatvės Venecijoje gyvena antrarūšiai žmonės?

Visą vasarą ir rudenį Žolynų gatvė atrodo taip.

Visą vasarą ir rudenį Žolynų gatvė atrodo taip.

Mūsų gyvenimo grimasos

Žolynų gatvė – beveik pačiame Širvintų miesto centre, netoli bažnyčios. Žmonės pasistatė namus, gražiai susitvarkė aplinką – gyvenk ir norėk. Problemos prasidėjo prieš gerą dešimtmetį, kai remontavo Vilniaus gatvės šaligatvius, tiesė pėsčiųjų taką palei Plento gatvę. Po lietaus vanduo nuo tų gatvių Žolynų gatvės asfaltu bėga į žemiausią vietą, ten kur gyvena Algis Vilkevičius, Ramutė Purienė, Danutė Kunigėlienė. Apie 50 metrų gatvės dalis būna nuolat apsemta 20 – 22 centimetrų gylio „ežeru“. Gyventojai nespėja vežti žvyro ir tverti šaligatvio, kad vanduo nebėgtų į kiemus. Bet, pasak Algio Vilkevičiaus ir Danutės Kunigėlienės, tokios priemonės nepadeda, rūsiuose nuolat telkšo vanduo, dabar šlapią rudenį jis apsėmė ten įrengtas krosnis, žmonės gyvena ne tik šlapiose, bet ir nešildomose patalpose. Parvažiavęs namo dažnas negali ne tik į kiemą įvažiuoti, bet ir iš automobilio išlipti per vairuotojo dureles (tenka brautis per keleivio dureles kitoje pusėje). Lauko tualetų turinį  gyventojai priversti siurbti vos ne kas savaitę, tai kainuoja didelius pinigus.

Algis Vilkevičius sako iki šios negali užkurti krosnies, nes rūsyje viskas apsemta, taigi, namas nešildomas.

Algis Vilkevičius sako iki šios negali užkurti krosnies, nes rūsyje viskas apsemta, taigi, namas nešildomas.

Dėl savo bėdų Žolynų gatvės gyventojai ne vieną kartą kreipėsi į Savivaldybę. Buvęs rajono meras Vytas Šimonėlis esą vis atsakydavo, kad šią problemą žino, kad ji bus išspręsta, kai bus pinigų. Merai keitėsi, problema liko. Pernai visi Žolynų gatvės gyventojai surašė graudų raštą, surinko parašus ir lapkričio 25 dieną įteikė merui Kęstučiui Pakalniui. Meras, nuolat deklaruojantis, kad jis dirba tik žmonių labui, į gyventojų raštą iki šiol neva neatsakė, o neoficialiai žmonėms esą buvo pasakyta, kad gal po 10 metų ir padarys.

Gyventojai daug tikėjosi iš šių metų vasarą vykusios vandentiekio ir nuotėkų trasų rekonstrukcijos. Trasas tiesė ir Žolynų gatve. Visą vasarą žmonės negalėjo važinėti automobiliais, buvo išknisti giliausi grioviai, kuriais tiesė kažkokius vamzdžius, rengė šulinius. Gal lietaus vanduo subėgs į juos? Bet griovius užkasė, asfaltą suremontavo, o vandens gatvėje atsirado dar daugiau. Pasak gyventojų, išsisprendė tik vienas humoristo plunksnos vertas reiškinys: rajono meras namo Žolynų gatve esą nebevažiuoja, tikriausiai bijo paskęsti.

Ramutė Purienė kartu su Ramybės gatvėje gyvenančiomis moterimis sako pastebėjo, kad Atminties gatvėje naktimis esą plieskia net trys elektros lemputės.

Ramutė Purienė kartu su Ramybės gatvėje gyvenančiomis moterimis sako pastebėjo, kad Atminties gatvėje naktimis esą plieskia net trys elektros lemputės.

Žinoma, reikėtų įrengti gatvės lietaus kanalizaciją, bet, pasak gyventojų, šiai problemai iš dalies išspręsti pakaktų aukštesnėse gatvės vietose padaryti užtvaras lietaus vandeniui, t. y. jį nukreipti kita linkme. Blogiausia, kad Žolynų gatvės gyventojai Širvintų valdžiai ir specialistams visiškai nerūpi. Pinigų atsiranda Staviškių kvartalo gatvėms tvarkyti, pralaidoms rengti, lietaus kanalizacija rengiama Pietinio kvartalo gyventojams, o Žolynų, Ramybės  gatvių  gyventojai gal antrarūšiai? Vienoje gatvėje naktimis dega viena lemputė, kitoje – visiškai tamsu, bet kaimyninėje Atminties gatvėje, kurioje gyvena pirmasis rajono asmuo, esą plieskia net trys. Ten ir vandens rūsiuose bei gatvėje nėra. Jis nuo tos gatvės subėga ten, kur gyvena pensininkai, kuriems rajono meras „atstovauja“.

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

7 Atsakymai į “Žolynų gatvės Venecijoje gyvena antrarūšiai žmonės?”

 1. Khalil parašė:

  J.Kovas 31, 2011 12:20Grįžau iš audito. Buvau šį kartą ne ajaotuiudma, o audituojanti. Pasitvirtinau žinojimą: tikrai matosi ir vaikai išduoda, jeigu mokytojas rengia spektaklį ir yra nenuoširdus, ne kaip visada Nuoširdžiai dirbančio mokytojo joks auditas negali išversti iš koto , jis nesodina dirbtinai mokinių grupėmis, jei to nereikia pamokos uždaviniui pasiekti, jis atidžiai stebi, kaip sekasi mokiniams, ar jie dirba pamokoje, ar viskas suprantama (ne klausia vaikai, aišku? , o tiesiog mato, kad Juozukas muistosi, prieina prie jo ir padeda). Labai daug gražių dalykų daro mokytojai, geba ir moka. Žinoma, yra dalykų, kuriuos galima ir reikia tobulinti (pvz., pamokos uždavinį skelbti ne triaukšte, dirbtinai skambančia, o VAIKAMS suprantama ir priimtina kalba; teisingai ir nuosekliai taikyti VAIKAMS žinomas ir priimtinas vertinimo formas ir būdus; stebėti, ar sekasi sudaryti mokiniams galimybę pajusti sėkmę ir t.t. ir t.t.). Kiekvienam savo. Jaučiu didelę atsakomybę eidama į svetimas pamokas, stengiuosi nebūti valdiška , iš visų pastebėtų tobulintinų dalykų stengiuosi akcentuoti tuos, kurie, mano nuomone, labiau svarbūs tiems klasėje sėdintiems mokiniams. Taip, suprantu, kad esu vertintoja, bet labai noriu būti objektyvi, todėl daug mokausi. Atidžiai skaitau diskusijų komentarus apie auditą, taiklias pastabas priimu sau, tikrinuosi, ar ir aš taip elgiuosi Norėčiau būti tikra pagalbininke sunkiame mokytojo darbe.

 2. zz parašė:

  vietoj vekslenimo galima susitart kaimynams ir sklypo riba prasikast griovi – tiek tos bedos. Nuolydis yra, o vanduo sekmingai gali isteket. Bet, ne – verkiam, ieskom kaltu.

 3. Juozas parašė:

  Taip ,gatvių pavadinimai sugalvoti ne šių dienų biurokratų. Bet pavadinimus peržiūrėjo ir pakeitė tai jau po Nepriklausomybės paskelbimo. Taip kad „šių dienų “ valdžios brokas.Ir taisyti atrodo nesirengia.

 4. GatvĖ parašė:

  bus tada ir Zivkos vardo gatvė

 5. Li parašė:

  Nieko, ateis Zivka i valdzia- sutvarkys viska, keliai bus kaip Svedijoj 🙂

 6. Florijonas parašė:

  Tuos kvailus gatvių pavadinimus tikrai ne šių dienų biurokratai sugalvojo. Įdomu, kas tarybiniais laikais kuravo tą sritį. Vien ko verti gatvių pavadinimai: Kriaušių, Slyvų, Vyšnių, gerai, kad niekas anais laikais nežinojo apie abrikosus, paprikas, karčiuosius pipirus, pastarnokus… Būtume sulaukę net tokių pavadinimų. Kažkaip neįtikėtina, kad toks mažas miestukas turėjo Gorkio, Puškino, Požėlos, bent dvi Komjaunimo gatves. Tikrai to darbo kuratoriui (-iams) fantazijos netrūko.

 7. Juozas parašė:

  Pasirodo , Širvintose yra dvi panašios gatvės: tai „Žolynų “ ir „Žolyno“ .Net fantazijos truksta mūsų biurokratams.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+