Živilės Pinskuvienės siūlymo likimas – valdančiųjų rankose

Živilė Pinskuvienė.

Živilė Pinskuvienė.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė, Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkė Živilė Pinskuvienė rajono tarybos posėdžiui, įvyksiančiam vasario 23 dieną, parengė sprendimo projektą „Dėl 2011-2012 metų sezono būsto šildymo išlaidų kompensavimo“.

Sprendimo projekto tikslas – Širvintų miesto gyventojams kompensuoti dalį 2011-2012 metų sezono būsto šildymo išlaidų nepasiturintiems gyventojams, ypač pensininkams ir mažas pajamas gaunančioms šeimoms, kurie neturi teisės gauti kompensacijos už būsto šildymo paslaugas pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, bei turintiems ne mažesnį kaip 1 Valstybės remiamų pajamų dydžio (VRP yra 350 Lt) įsiskolinimą už būsto šildymo paslaugas, sudariusiems sutartį (sutartis) dėl skolos apmokėjimo ir jos (jų) laikosi.

Socialinę paramą siūloma skirti pensinio amžiaus būsto savininkui (-ams) ar nuomininkui (-ams), kurio vidutinės mėnesio pajamos neviršija 700 Lt vienam asmeniui bei būsto savininkui (-ams) ar nuomininkui (-ams), kurio vidutinės mėnesio pajamos taip pat neviršija 700 Lt vienam šeimos nariui.

Taip pat siūloma nustatyti, kad piniginė socialinė parama asmenims, atitinkantiems šio sprendimo 1.1 ir 1.2 punktų reikalavimus, būtų teikiama pervedant lėšas įmonei, teikiančiai būsto šildymo paslaugas.

Gyventojams siūloma skirti 0,5 Valstybės remiamų pajamų dydžio, t.y. 175 Lt, vienkartinę paramą šilumos išlaidoms kompensuoti.

– Suprantu, kad Savivaldybės biudžetas skurdus, bet jei surandama lėšų naujiems automobiliams pirkti, kitiems ne būtiniausiems reikalams, tai, manau, ir kompensacijoms įmanoma surasti, – sako sprendimo projekto autorė Živilė Pinskuvienė. – Šį sprendimo projektą parengiau matydama realią padėtį ir suprasdama žmones, kurių pajamos vos keletu litų viršija nustatytą normatyvą, nuo kurio skiriamos kompensacijos. Daugeliui tokių žmonių, sąžiningai sumokėjus visus mokesčius, visiškai nebelieka lėšų pragyvenimui, neretas skundžiasi, kad neturi už ką nusipirkti vaistų, kitų būtiniausių dalykų. O jei tokioje šeimoje yra moksleivių, studentų, išsiversti apskritai sudėtinga. Reikia suprasti, kad tokiems žmonėms ir keliolika papildomų litų – labai dideli pinigai. Rinkimų į Savivaldybės tarybą programoje įrašydami, kad „pastebėsime kiekvieną skurstančią, nedarbo ir ligos paliestą šeimą, kiekvieną vargstantį žmogų, padėsime ir paremsime“, mes nesišvaistėme tuščiais pažadais. To įrodymas – ir šis sprendimo projektas. Darbo partijai atstovaujančių rajono tarybos narių – tik 6, tačiau viliuosi, kad ir kitoms partijoms atstovaujantys rajono tarybos nariai peržengs savo ambicijas, palaikydami mano siūlymą parodys žmogiškumą, ir sprendimas bus priimtas.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

24 Atsakymai į “Živilės Pinskuvienės siūlymo likimas – valdančiųjų rankose”

 1. ***o* parašė:

  Tupakas ir …..

 2. Kazimiera parašė:

  Saunuole pinckuvieme taryboje pasake is kur pinigu gauti tik ekoservisa zmones sake k.pakulnis gyne kaip liutas savo vaikus

 3. Mari parašė:

  Viska galima kompensuoti,tik p.Pinskiene turetu pasiulyti is kieno kisenes tai padaryti??? Pigus populizmas:)

 4. nu joo parašė:

  pasiulyti gali ir kukutis,bet kaip tai padaryti?va kame beda,pazadejo patiesijo nedave negriesijo…

 5. valio parašė:

  … laikrastis yra musu langas i Europa. Kitaip liktume be jokiu rajono ziniu.

 6. 175 Lt, parašė:

  Taip sutinku pašalpos turi mums išmokėt turtingi

 7. pašalpos turi mums išmokėt turtingi parašė:

  Neviduriuokit nuo makaronu valdantieji sitokio siulymo tikrai nepraleis.

 8. jis parašė:

  Šis straipsnis yra tik priešrinkiminiai “makaronai” būsimiems rinkėjams:

 9. Tuk tukas parašė:

  Kompensacijos, išmokos, pašalpos turi mums išmokėt turtingi Lietuvos žmones o ne valdžia .Tada mes gyvensime vienodai gerai .

 10. nuomonė parašė:

  175 litų vienkartinė parama skolai už šildymą padengti neišgelbės tų gyventojų, kurių skolos tūkstantinės, o tie, kurie įsiskolina kelis šimtus litų per šildymo sezoną, nesunkiai padengia jas patys, pasibaigus šildymo sezonui.
  Kompensacijos, išmokos, pašalpos ir kitokie veltui duodami pinigai nieko gero neduoda, nei gyventojams, kurie įpranta laukti ar reikalauti, kad kažkas uždirbtų ir jiems duotų, nei savivaldybės biudžetui.
  Norint kažkam duoti – reikia pirmiausia surasti iš kur paimti, ar iš ko atimti tuos pinigus:)
  Šis straipsnis yra tik priešrinkiminiai „makaronai“ būsimiems rinkėjams:)

 11. pagalba zmonems maladec darbieciai parašė:

  maladiec seniai ,bet cia mat neprilyčno kazka gerai sakyti.

 12. Janina parašė:

  O kodel kiti sedimtis taryboje mielo nesiulo tingi ar isrinko ir sedim pilvus papute o cia zmogus pasiule ir loja visi ir vel blogai o as manau kad gerai ar taip ar taip isleis vejais tuos pinigus o cia nors pagalba zmonems maladec darbieciai

 13. ) parašė:

  O kas ka kur kaip daro nuosirdziai???? Nuosirdumo usinorejo. Nu cia tai nonsensas. Padeada bet nenuopsirdziai. Taia dar blogai????. Man reikia gyventi o ne dirptinio nuosirdumo. O kur kur tas nuosirdumas. Kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuur? Gal cia kommientarai labai nuosirdus/ Ot butu geras jeigu prie kiekvieno atsirastu rasitojo pavarde. Ot tada pasimatytuu visas nuosirdumas. Psaoimatytu visi nuosirdeji. Chaaaaaaaaaa chaa nuosirdumo noras islindo is po vasario sniego.

 14. Lionė parašė:

  Tikrai yra skurdziai gyvenanciu, nepavydekite. Tegul padeda, kad ir nenuosirdziai…

 15. to kUKUTIS parašė:

  TAu gal savaitgali kukuti galva kas po skerstuviu sudauze , kad tokias pievas rasai.

 16. Kukutis parašė:

  Pabudo rytą Kukutis ir mato:
  Jis pats guli šalia nebegyvas.
  Troba atšalusi,o pro duris mato:
  Ant snieguoto kalnelio šermenim skerdžia kiaulę.
  Prie stalo moterys duonriekiu
  Ieško kažko atverstuos plaučiuos.
  Ir mato Kukutis pro langą: leidžiasi aeroplanas,
  Pakyla išgąsdintos varnos.

 17. G parašė:

  O ko gi nepasireklamuoti kitu saskaita

 18. s parašė:

  reklama kitu saskaita

 19. Vietinis parašė:

  Kada pasikeis rajono valdzia nusbodo davai pakalni sugerkit buteli su darbieciais ir viskas tvarka bus ir kuolas visiems

 20. Saulėtas Rytas parašė:

  …mes laimėsim …

 21. tai va parašė:

  O kaipgi rinkimai arteja reikia dividendus krautis i partijos sarasiuka papulti.

 22. runkelis parašė:

  geda cia vilniaus tuteisiu savivaldybei pasiulymas pamirsot pridet 6000 atlyginima pagal zokula

 23. Kaimynas parašė:

  Norai kompensuoti grazus. Bet kodel is bendros kisenes, o ne is pvz. remeju ar aukotoju kiseniu. Vilniaus namo Nr.41 gyventojai net ir spaudziant -20 laipsniu saltukui nesiteikia uzdaryti lauko duru, jos akmenuku paremtos kiaura para. Dauguma sio namo gyventojai nemokus, bet mielai „dalyvauja“ rinkimuose.
  Kompensavimas is bendro katiliuko kvepia populizmu.

 24. Sovetai parašė:

  Ką jau valdžia keičiasi

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+