Ž. Pinskuvienė: Seimo realybės šou „Patyčios, juokeliai ir privilegijos“

Živilė Pinskuvienė

Živilė Pinskuvienė

Nedaug trūksta, ir reportažus iš Seimo rūmų bus galima rodyti tik po dvyliktos valandos, kai vaikai jau kietai sumigę, o jų ausų nepasiekia piktų parlamentarų žodžių kirčiai, patyčios ir juokeliai. Užuot vykdę savo pažadus ir sprendę gerai žinomas, įsisenėjusias šalies problemas, seimūnai svaidosi pašaipų strėlėmis, aiškinasi tarpusavio santykius ir be jokios sąžinės graužaties naudojasi privilegijomis, kurias patys taip aršiai kritikavo.

Lietuvos žmonės gyvena nežinioje ir sutrikę laukia, kokius dar teisės aktus išrinktieji tautos atstovai priims, norėdami užsidėti pliusiuką ir parodyti, kad vis tik kažką dirba. Tuo tarpu seimūnai ir toliau gyvena viešbutyje, kurio išlaidos padengiamos iš mūsų visų mokamų mokesčių, ar darbo metu, kuomet Seimo posėdžiuose sprendžiami lemtingi klausimai, leidžiasi medaus mėnesio į šiltus kraštus. Galima tik įsivaizduoti, kas būtų, jei, pavyzdžiui, vaikų darželio auklėtoja, nepranešusi savo darbdaviui, staiga išvyktų medaus mėnesiui paatostogauti į Graikiją, kaip tai padarė Seime vos apšilti spėjęs „valstietis“ Tomas Tomilinas… Dar anksčiau, vos išrinkta atstovauti tautai, į darbą neskubėjo ir A. Bilotaitė, mieliau pasirinkusi ralį Afrikoje ir su pasididžiavimu besidalijusi akimirkomis socialiniuose tinkluose. Ar auklėtoja, mokytoja, socialinis darbuotojas tokioje ar panašioje situacijoje nebūtų nedelsiant atleisti?

O Lietuvoje gyvenimas teka. Tik teka labai neramiai. Sutrikę vaiko teisių apsaugos, švietimo sistemų specialistai, socialiniai darbuotojai laukia nesulaukia, kol garsiais aplodismentais sutiktas naujasis Vaiko teisių apsaugos įstatymas pagaliau nusileis į kasdienybę. Kol garsios frazės apie prevenciją ir sustiprintą kompleksinę pagalbą šeimai, specialistų darbą „visą parą“ bus pagrįstos reikalingu finansavimu. Galų gale, kol bus imtasi kalbėti ne tik apie detaliai aprašytas vaikų teises, bet ir jau senokai pamirštas jų pareigas. Nes šiandieninė pedagogo kasdienybė – nepažabotos patyčios, nepagarba ir netgi fizinis smurtas. Kažkodėl visi pamiršo, kad būtent savo darbu mokytojai kloja mūsų šalies ateities pamatą, ugdo žmones ir tik nuo jų priklauso, kokias profesines žinias, kokią moralę ir požiūrį turės jaunimas. Juk visais laikais, visose labiausiai išsivysčiusiose šalyse švietimo specialisto profesija buvo bene pati svarbiausia. Lietuvos regionuose pedagogų jau dabar trūksta, tačiau, panašu, niekam tai nerūpi. Juk neišsimokslinusią tautą – daug lengviau valdyti.

Sunerimęs Lietuvoje ir smulkus miestelio verslininkas, mažų parduotuvėlių savininkas galvoja apie išlikimo klausimus. Nes iš širdies pritardamas eskaluojamai blaivybės idėjai, jis žino, kad vien iš močiučių, ateinančių nusipirkti batono, tikrai neišsilaikys. Juo labiau neišlaikys ir vienos kitos kaime sukurtos darbo vietos.

Na o parlamentarai ir toliau pakylėti žmonių jiems suteikto pasitikėjimo, žaidžia savo „smėlio dėžėje“, nepasidalija žaislais ir, užuot sutrikusiems tautiečiams uždegę žalią šviesą, sukūrę konkrečių priemonių planą, kaip sugrąžinti į Tėvynę išvykusius uždarbiauti užsienyje, ima ir nubalsuoja už PVM lengvatos šildymui panaikinimą.

Gerbiami kolegos, susikaupkite ir imkitės darbo. Tik ne dėl pliusiuko, kai matome, kaip iš karto po balsavimo Seimo koridoriai ištuštėja ir priimti teisės aktai lieka kyboti erdvėje, atitrūkę toli nuo kasdienybės. Ne dėl tuščios garbės, kuomet pažeminant kitus laidomi įvairūs sumanūs juokeliai, pašaipomis užtrombuojama žiniasklaida ir socialinių tinklų erdvė. Bet konkrečiai ir aiškiai. Net jei dėl to ir tektų visiems prisėsti ant nusiraminimo kėdučių. Kreipiuosi į politikus, kuriais pasitikėjo žmonės: „Vyrai, išklausykite savo rinkėjus!“ Lietuvos žmogus nebežino, kas jo laukia rytoj. Valdžios rietenos ir tarpusavio žaidimai žmonių gyvenimuose kelia tik chaosą. Niekam nebeaišku, kas vyksta su Darbo kodeksu, kodėl reikia tokių keistų alkoholio ribojimų, kaip visa tai, kas vyksta, paveiks verslą, šeimą, kiekvieną iš mūsų. O realybės šou „Patyčios, juokeliai ir privilegijos“ lieka įdomūs tik jums patiems.

Ką po „valstiečių“ siūlymo Seime darys mokytojai, turintys „tik bakalaurą“

Živilė Pinskuvienė
Darbo partijos pirmininkė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

15 Atsakymų į “Ž. Pinskuvienė: Seimo realybės šou „Patyčios, juokeliai ir privilegijos“”

 1. rasa parašė:

  sansus prarado, bet suu tuo niekaip susitaikyti negali, nuo rinkimu nesusitaiko

 2. to gal parašė:

  Jie jau bet kokius sansus laimeti prarado, tai dabar del to visaip pylina merę.

 3. gal parašė:

  Gal opozija tegul pagaliau nustoja tyciotis is rinkeju, zmones pasirinko valdzia, reikia ja gerbti, zmoniu pasirinkimas, netrukdyti valdziai vykdyti zmoniu valia, o ne kenkti valdziai, kenki valdziai, vadinasi kenki zmonemis, kuriu dauguma sia valdzia pasirinko, leiskit atidirbti, o kitus rinkimus laimekite ir parodykite , ka galite padaryti zmoniu labui

 4. jj parašė:

  Šaunuolė merė. O pavyduoliai lai sprogsta iš pavydo 🙂

 5. to Kazė parašė:

  Jusų karsto naujienu laikrastuke pilna smeizto ir patyciu. Pries baksnodami kitus apsidairykite apie save.

 6. to Kaze parašė:

  Tokių baisių patyčių ir zmoniu skundimo, fotografavimo pro langus, masinu stovejimo aiksteleje niekada nebuvo. Ir viskas is pavydo, kad dabar darbai vyksta, kad nieko iki siol nepavyko padaryti, tokia stagnacija buvo, kad su pokyciais ir gerais pokyciais susitaikyti sunku. Nepersiokite meres, leiskite jai dirbti, o rinkejai ivertins.

 7. to Kaze parašė:

  jokiu patyciu nepastebejau, dirba puikiai, darbai kalba patys uz save, kad tik rajono zmonems butu geriau, o ka anie padare? istratino milijonus dumblui?

 8. Kazė parašė:

  O tai Pinskuvienė Širvintose kitaip valdo, ar čia nėra patyčių, šaipymosi iš kitų ir tik savų visur sodinimo, ar čia ponia apie save parašė?

 9. AČIŪ parašė:

  PARTIJAI IR TĖVYNEI IR MŪSŲ MEREI. Ruoškitės balsuoti už būsimą seimūnę. Va ji tai padarys Lietuvoje tvarką. Bus Seime nutupdyti ir valstiečiai ir socdemai ir visi, kas išdrys kitaip galvoti.. Širvintos tik repeticija. Jos gi polėkiai kur kas didesni.

 10. taip tai parašė:

  Kodėl mokykloje nebuvai tokia protinga?

 11. to aaaaaa parašė:

  O kuo ji kitokia negu jos pirmtakai? Tie tai pleskina visu pajegumu.

 12. aaaaa parašė:

  O mere dar laiko turi ir laikrasciui straipsnius rasyt?

 13. Vilkelis parašė:

  Kada gi Lietuvos žmonės supras,kad kas daug žada,nieko gero nenuveikia,tad laukiam eilinių seimo rinkimų su naujais gelbėtojais,o kaip suprasim,kad visko siekti reikia pačiam,gali būti ir per vėlu,busime gubernija.

 14. pritariu parašė:

  Ačiū Merei, kuri supranta padėtį, o ypač už tai, kad visada palaikė ir palaiko mokytojus. O dėl seimūnų darbo irgi labai teisingai parašė.

 15. Simas parašė:

  tikrai pritariu, cirkus krecia

Comments are closed.

scroll to top
+