Vieną galą tvarkome, kitą gadiname

Pietiniame Širvintų rajone nuo ankstyvo pavasario gatves tvarko UAB "Fegda".

Pietiniame Širvintų rajone nuo ankstyvo pavasario gatves tvarko UAB "Fegda".

Keliame problemą

Džiaugiamės, kad vadinamajame Širvintų pietiniame kvartale gyventojai pagaliau vaikščios ir važinės ne žvyruotomis lyg gūdžiausiame kaime gatvėmis. Artimiausiu metu šio mikrorajono gatvės ir šaligatviai bus grįsti trinkelėmis, čia gyvenantys žmonės turės vandens ir kanalizacijos tinklus. Ateityje gal nebeliks ir elektros kabelių bei laidų raizgalynės…

Bet didėjant asfaltu ir betono trinkelėmis išklotų plotų, didėja ir surenkamo paviršinio vandens kiekis (jo vis mažiau susigeria į žemę). Naujai sutvarkytų gatvių lietaus kanalizacijos tinklai taip pat sutvarkyti, bet jie sujungti su senais tokios paskirties vamzdžiais, kurių skersmuo tikriausiai turėtų būti daug didesnis, nei dabar yra. Taigi, jau dabar, šiek tiek gausiau palijus, persipildo pakelyje tarp Pavasario ir P. Cvirkos gatvių esanti kūdra, į kurią ir suteka visas pietinio kvartalo lietaus kanalizacijos vanduo. Kadangi iš jos į upę nutiesti vamzdžiai tam nepritaikyti, kūdra, kurioje lig šiol vanduo buvo labai švarus, kurioje veisėsi net vėžiai, išsilieja iš krantų, vanduo apsemia netoli jos esančius fekalinės kanalizacijos šulinius, viskas susimaišo. Į Širvintų miesto valymo įrenginius bėga susimaišęs tualetų ir lietaus skystis, jo didesniam kiekiui išvalyti reikia sunaudoti daugiau elektros energijos, darbo sąnaudų, todėl, nėra abejonės, kanalizavimo paslaugos dar brangs. Iš kanalizacijos šulinių pakilę teršalai, nėra abejonės, patenka į kūdrą, o iš jos – į tvenkinį. Taip teršiama Širvintos upė. Minimos kūdros vanduo pažaliavo, jame jau vengia maudytis net vaikai. Po gausesnių lietų pažliugusios aplinkos vanduo šiemet apsemia Pavasario ir artimiausių gatvių gyventojų rūsius… Pasaka be galo.

 Visas to mikrorajono gatvių vanduo, sako, subėga į šią kūdrą.

Visas to mikrorajono gatvių vanduo, sako, subėga į šią kūdrą.

Apie lietaus kanalizacijos trasų šiame rajone rekonstrukciją niekas nė nebando kalbėti – tam reikalui nėra pinigų. Taip ir išeina – vieną galą tvarkome, bet kitą gadiname.

O gal yra numatytų kokių nors inžinerinių sprendimų šiai problemai išspręsti? Apie juos turėtų žinoti Savivaldybės, UAB “Širvintų vandenys” specialistai. “Širvintų kraštas” laukia jų atsiliepimų, nes gyventojai nerimauja – jiems nusibodo vandenį iš rūsių po kiekvieno lietaus pompuoti.

Steponas Liktoravičius

Naujausi komentarai
  • pietinio kvartalo gyventojas    2010-07-30 22:21         

    Steponai Liktoravičiau nepisk (frazė, kuria norima pasakyti “nenusisnekek” arba “nesipaistyk”)proto tu gi ne melioratorius ir ne santechnikas . Jai jau tokia problema pasakyk savo giminaičiui slizikui tegul jis ir sprendzia.(Visas to mikrorajono gatvių vanduo, sako, subėga į šią kūdrą) – griau tikrink faktus..

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.