Valdžia nusipelnė gyventi geriau, o „runkeliai“ net ir MMA padidinimo neverti?

Praėjusių metų gruodžio 19 dieną dauguma rajono tarybos valdančiosios koalicijos balsų buvo palaimintas sprendimas nuo 2014 m. sausio 21 d. Širvintų rajono savivaldybės merui Vincui Jasiukevičiui nustatyti devynių procentų pareiginės algos priedą už ištarnautus Lietuvos valstybei metus, kitaip dar vadinamą „priedu už bėgantį laiką“...

Praėjusių metų gruodžio 19 dieną dauguma rajono tarybos valdančiosios koalicijos balsų buvo palaimintas sprendimas nuo 2014 m. sausio 21 d. Širvintų rajono savivaldybės merui Vincui Jasiukevičiui nustatyti devynių procentų pareiginės algos priedą už ištarnautus Lietuvos valstybei metus, kitaip dar vadinamą „priedu už bėgantį laiką“...

Merui Vincui Jasiukevičiui ir vicemerui Andriui Jozoniui krizė baigiasi. Ketvirtadienį rajono taryba, matyt, įvykdys Vyriausybės sprendimą jų atlyginimus grąžinti į prieškrizinį lygį. Sprendimo projektuose numatyta, vadovaujantis įsigaliojusiomis Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo nuostatomis, nuo sausio 1 d. nustatyti mero pareiginės algos koeficientą – 10,5 bazinio dydžio (nuo 2009 m. buvo 9,45), o vicemero – 8,8 bazinio dydžio (nuo 2009 m. buvo 7,92). Algos bazinis dydis šiuo metu – 450 litų. Taigi, padauginus, nesunku suskaičiuoti: 4725 Lt ir 3960 Lt. Be priedų. O juk jau rašėme, kad praėjusių metų gruodžio 19 dieną dauguma rajono tarybos valdančiosios koalicijos balsų buvo palaimintas sprendimas nuo 2014 m. sausio 21 d. Širvintų rajono savivaldybės merui Vincui Jasiukevičiui nustatyti devynių procentų pareiginės algos priedą už ištarnautus Lietuvos valstybei metus, kitaip dar vadinamą „priedu už bėgantį laiką“…

Tiesa, eilinio iš minimalios algos gyvenančio žmogelio akimis, ir „kriziniai“ valdžios vyrų atlyginimai buvo visiškai neblogi, duok Dieve, kiekvienam mažo rajonėlio dirbančiajam tokius: štai, vadovaujantis Širvintų savivaldybės tinklalapyje skelbiamais duomenimis, praėjusių metų ketvirtą ketvirtį mero vidutinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių buvo 4493 Lt, o vicemero – 3557 Lt, trečią ir antrą ketvirtį – dar keliais litais didesni.

Tačiau… „gražus dangus, bet ne tau, Martynai“. Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei prakalbus apie minimalios algos padidinimą iki 1509 Lt, piestu stojo ir Vyriausybė, ir seimūnai, ir verslininkai, ir visokiausi ekspertai. Esą tai nerealu, sužlugdys verslą, išaugs infliacija… Argumentai prieš MMA didinimą pilasi kaip iš gausybės rago, pamirštant visiškai neseną faktą, kad, nors buvo labai priešinamasi ir MMA didinimui iki 1000 Lt, bet padidinus, atrodo, nei masiniai verslo bankrotai prasidėjo, nei infliacija kažkaip ypatingai padidėjo…

Anot Kauno technologijos universiteto profesoriaus, politologo Algio Krupavičiaus, „2012 metais mažiausias atlyginimas padidintas 200 litų, tačiau infliacija beveik neaugo. O kiek augo, tai dėl kitų priežasčių. Visų pirma – dėl ekonomikos augimo. Taip pat – dėl emigrantų į Lietuvą atsiunčiamų pinigų. Neseniai buvo paskelbti skaičiai, kad perlaidos iš užsienio siekia milijardus litų, nuo kurių nemokami mokesčiai, kurie didina vartojimą. Tiesa, vartojimas pats savaime nėra blogas dalykas, nes padeda vystytis ekonomikai. Todėl L.Graužinienė, raginanti kuo sparčiau didinti MMA, nėra beraštė.“

Tik MMA didinimo priešininkai nenori girdėti oponentų argumentų ir toliau spyriojasi. Tautos „runkeliai“ neverti gyventi geriau?

Tiesa, Seime yra užregistruotas siūlymas bent šiek tiek pažaboti rajonų vadukų apetitą. Pagal tą siūlymą, savivaldybių merų ir jų pavaduotojų pareigines algas nustatytų bei darbo užmokestį tvirtintų savivaldybės taryba, atsižvelgdama į vidutinį tos savivaldybės gyventojų mėnesinį darbo užmokestį. Alga didėtų arba mažėtų priklausomai nuo to, kaip dirba meras. Siūloma, kad mero pareiginė alga negalėtų viršyti dviejų su puse, o vicemero – dviejų vidutinių tos savivaldybės mėnesinių darbo užmokesčių. Esą savivaldybių vadovų atlyginimai turėtų priklausyti nuo pastangų gerinti gyventojų gyvenimą: pritraukti daugiau investicijų, plėtoti darbo rinką, didinti rajono gyventojų uždarbius. Jei rajonas merdi, vadinasi, ir vadovai nenusipelnė gyventi geriau.

Tačiau kol kas yra, kaip yra. Nepaisant to, kad eilinį kartą į geriausių šalies rajonų merų trisdešimtuką ir šiemet mūsų rajono meras Vincas Jasiukevičius nepateko, alga vis tiek padidės.

Aldona Bareckienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

22 Atsakymai į “Valdžia nusipelnė gyventi geriau, o „runkeliai“ net ir MMA padidinimo neverti?”

 1. Anonimas parašė:

  🙂 :0 🙂

 2. Fedka parašė:

  aplamai rajoną panaikint ir URA ….

 3. ciungacenga parašė:

  Patarejos atsisake – tai gal ir be mero issiverstu rajonas?

 4. Skaičiuotė parašė:

  taip jei tik dirba 3000 Lt + dar pravesta tarybos posedi 2000 Lt + dar ir priedą … 1000 LT ir tada lygu 6000 Lt (geras meras)

 5. Pofik'tologas parašė:

  Zuoko…..?? gal geriau Aleksandrą Lukašenką ….

 6. yerq parašė:

  Plojimai politologui.

 7. Politologas parašė:

  Geram merui galima moketi ir 6000 Lt., nes mazdaug tiek gauna geras vadybininkas. Taciau uz ta veikla, kuria vykdo dabartiniai rajono vadovai tai ir 3000 per daug. Manau surastume neviena galinti mero kabinete pasedeti, padeti parasa, pasneketi renginyje, dar pravesti tarybos posedi ir uz 2000 Lt. Man susidaro ispudis, kad dabartiniai vadovai nieko daugiau ir nedaro tik stengiasi issilaikyti savo kedese. Todel ir atsiranda tokie psiaubo projektai, kaip rusu jogos ar Juodiskiu dvaro, kurio net teisine priklausomybe neaiski projektai, Barskunu mokyklos priestato statyba uz kelis milijonus is rajono biudzeto. Akyvaizdu, kad rajono vadovai neturi nei vizijos rajono, nei pletros strategijos. Jeigu Zuoko tauta neisrinks Prezidentu, vaziuosiu ir maldausiu, kad kandidatuotu i rajono merus, nes nematau rajone nei vienos partijos lyderio, kuris pakeltu rajona is letargo miego.

 8. to **** parašė:

  ir kas taip jau nori tu politikų rokiruočių .Naiviai galvoji jie niekad ne dirbs kad rajonui naudos butu . Jus žiūrite tik savęs ir …….

 9. **** parašė:

  Politikų rokiruotes bus naudingos rajonui. Gal nors kiek prades dirbti.

 10. keliais procentais nuo 2014-01-01 padidėjo. parašė:

  pinigiukai pinigiukai

 11. 12 parašė:

  koks čia šaltis – 7….baik juokus viskas OK

 12. 11 parašė:

  Turbūt šaltis koalicijai pakenkė…………..

 13. gyventi gera parašė:

  taip mūsų minimalios algos turi būti 1509 Lt ir nemažiau o vėliau – 4493 Lt

 14. dieta parašė:

  Kubilius mums viska pamazino. Valioooooooooooooo

 15. money money parašė:

  Va Graužinienė truputi bažnyčias pakratys ir atlyginimus pakels kaip gerai bus visi gyvensim kaip seimo nariai ….URA URA ….

 16. to k8 parašė:

  Ką norejote pasakyti tokiu komentaru??

 17. k8 parašė:

  Galetu ir dar pakelt. Joks protingas zmogus nedirbtu uz tokius grasius, kai salia Vilnius. 🙂

 18. JAU GREIT parašė:

  Kap girai iemis tcin vlidžyuoe greicti ateitū DRBU PARTYJA i važiu tai msiu minimielius algą padydėta iki 1509 Lt

 19. Rytas parašė:

  Jo ir seimo narių padidėjo o mums – tik gražus dangus………ir nemokama žemė ………

 20. Taip ir bus parašė:

  labai gerai kad MERO atlyginimas padidėjo .

 21. Centas parašė:

  Gerai,Mero algą jau apskaičiavote, perskaičiau, miegu ramiai.
  Dabar laukiu, kada Graužinienės algą apskaičiuosit. Būtinai paskaičiuokite, keliais procentais nuo 2014-01-01 padidėjo.

 22. xxx parašė:

  Ar byranciai daugumai nereikia palaikomojo gydymo ir slaugos?

Comments are closed.

scroll to top
+