Valdui Radionovui – nauja atsakomybės grėsmė?

Sniego nuošliauža prie "Norfos" prekybos centro "įkalino" lengvąjį automobilį.

Sniego nuošliauža prie "Norfos" prekybos centro "įkalino" lengvąjį automobilį.

Savaitgalį dėl sniego nuošliaužų nuo stogų kentėjo ne tik Šiauliai, kur apgadinta per 10 automobilių. Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad dėl tų pačių priežasčių mažiau ar daugiau apgadinta apie 15 automobilių Vilniuje.

Širvintos netapo išimtimi. Savaitgalį nuo Širvintų rajono mero pavaduotojo Valdo Radionovo PĮ „Naidras“ priklausančio pastato stogo nuslydęs sniegas prispaudė priešais „Camelia“ vaistinę pastatytą automobilį „Renault Megane“ su Vokietijoje, Vakarų Vestfalijoje, išduotais laikinaisiais numeriais.

Jei tuo metu čia būtų ėjęs žmogus, be abejonės, jis būtų patyręs rimtų traumų ar net žuvęs, kadangi nuo stogo nušliuožęs sniegas galėjo sverti daugiau nei toną.

Sniego griūtis ilgėliau įkalino tik šį automobilį. Neatmetama, kad pastato savininkui ar valdytojui gali tekti atlyginti nukentėjusio automobilininko patirtą žalą, jei dėl to bus pareikšta pretenzijų. Pagal galiojančią praktiką, Vokietijoje laikinųjų numerių naudotojams draudimo bendrovės paprastai taiko gana didelius įkainius.

Nuo Valdo Radionovo PĮ "Naidras" pastato stogo savaitgalį nušliuožė keli kubiniai metrai sniego.

Nuo Valdo Radionovo PĮ "Naidras" pastato stogo savaitgalį nušliuožė keli kubiniai metrai sniego.

Bet yra ir kita šios istorijos pusė: Lietuvos Respublikos administraicinės teisės pažeidimų kodekse yra numatyta atsakomybė už Miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą (161 str.). Ten numatyta, kad savivaldybių tarybų patvirtintų miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas, taip pat miestų ir gyvenamųjų vietovių statinių tinkamos priežiūros taisyklių nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą iki 2000 litų.

2009 metų vasario 27 dieną Širvintų rajono savivaldybės tarybos patvirtintų Širvintu rajono aplinkos tvarkymo, higienos ir sanitarijos taisyklių 48 straipsnis nurodo, kad „visi tvarkytojai privalo rudenį ir žiemą laiku valyti ir išvežti sniegą, barstyti smėlį ir nukapoti ledą, varveklius jiems priskirtuose plotuose, o pirmiausia nuo gyvenamųjų namų bei kitų pastatų stogų, lietaus vamzdžių ir balkonų (…)“ Tų pačių taisyklių 4.1 punktas paaiškina, kad tvarkytojais taip pat laikomos įmonės ar pastatų savininkai bei nuomininkai.

Įdomu, ar Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų partijos narys taps krikščionišku pavyzdžiu kitiems, bus skaidrus bei principingas ir sutiks, kad dėl jo įmonės aplaidumo ar principingumo stokos kilo didelė grėsmė aplinkiniams? O gal Valdas Radionovas visą šią atsakomybę paprasčiausiai „nusprigtuos“ ant kieno nors kito, pavyzdžiui – pastato nuomininkų, pečių ir pademonstruos, kad pačių politikų patvirtintos taisyklės vienaip galioja paprastiems žmonėms, o kitaip – prisibrovusiems prie tos valdžios lovio?

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • jo parašė:

  nu jo tiesa sakai

 • darbuotoja parašė:

  dirbau pas tą ryžą- tai boba vadovavo, o savivaldybėje be Davidavičienės nei žingsnio.

 • :)) parašė:

  ruosias Sodrai vadovaut, o ne kaminu valyt:))

 • ir vel parašė:

  baig tu valdai „pat blatnova kasit“me sita „purvina“darba ir eik kaminu valyti,matai kad nesigauna tau nifiga,ar lauksi kol dar koki by…i isknis ant tavo galvos,o isknysti gali,tik jei panores…

 • Valduks parašė:

  tai gal Camelijos darbuotojos liks kaltos?:)

 • x parašė:

  kas atlygins zala

 • jo parašė:

  sudegusio teatro direktorius

 • xxx parašė:

  nemazi debesys kaupiasi ant Radionovo galvos:)

Kiti straipsniai:

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Nuo 14 val. stebėkite pirmąjį Tarybos posėdį internetu!

Kokių staigmenų sulauksime pirmame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje?

Ką per prezidento rinkimus parems Vytas Šimonėlis?

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Rajono gyventojai kviečiami į pirmąjį naujosios kadencijos tarybos posėdį!

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Jeigu niekas nesikeis, norinčių dirbti teks ieškoti su žiburiu

Partijų marginalams skaudžiai smogė ne tik visuomeninio rinkimų komiteto konkurencija, bet ir smarkiai sumažėjęs jų pačių palaikymas

Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo

A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos