UAB Širvintų komunalinis ūkis ir UAB „Širvintų šiluma“ = 1?

„Tai, kad Savivaldybės kontroliuojamos įmonės neišnaudoja visų galimybių, kad jų veiklą optimizuoti reikėtų, dėmesį akcentuojant į paslaugų kokybės gerinimą, turimo turto naudojimo efektyvumą, administracinių sąnaudų mažinimą, buvo aišku jau pernai, pradėjus dirbti ir gerai išanalizavus finansinę situaciją, veiklos apimtis,“ – teigia Širvintų rajono savivaldybes administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Ateinančiame Tarybos posėdyje, kuris vyks rugpjūčio 30 dieną, bus svarstomas klausimas dėl inicijavimo reorganizuoti UAB Širvintų komunalinį ūkį ir UAB „Širvintų šiluma”. Sprendimo projektas parengtas atlikus išsamų tyrimą dėl Savivaldybės kontroliuojamų komunalinių paslaugų įmonių veiklos ir finansų optimizavimo galimybių, atsižvelgus į abiejų įmonių valdybų sprendimus, įvertinus galimas pasekmes, apčiuopiamą naudą gyventojams, remiantis geraisiais kitų Lietuvos savivaldybių pavyzdžiais (Elektrėnų, Ignalinos ir kt.).

Tad kokia būtų reali nauda sujungus šias dvi įmones?

* Reikalingas paslaugas gyventojai gautų iš vieno tiekėjo. Šiuo metu dažnai susiduriama su nepatogumais, kai komunalines paslaugas (šilumos tiekimo, karšto vandens, komunalinių tinklų priežiūros, teritorijos valymo, būsto nuomos, renovacijos, santechniko darbų ir kt.) paslaugas gauna iš trijų skirtingų komunalines paslaugas teikiančių įmonių. Taigi, pagal atskirų įmonių patvirtintas tvarkas yra teikiamos paslaugos, kurios savo esme yra labai panašios ir netgi dubliuojasi.

* Sumažėtų administracinės (valdymo) sąnaudos. Optimizavus ar centralizavus tam tikras funkcijas, atsirastų galimybių įdiegti pažangias technologijas. Išnaudojus sezoniškumo skirtumus (šilumininkų darbymetis – šaltuoju metų sezonu, komunalininkų – šiltuoju) galima būtų galvoti apie teikiamų paslaugų savikainos ir kainų mažėjimą.

* Gyventojai gautų vieną bendrą sąskaitą.

* Padidėtų įmonių turimo turto naudojimo efektyvumas. Šiuo metu įmonės turi nemažai nenaudojamo veikloje turto, darbų sezoniškumas lemia, kad tam tikru laiku turima įranga stovi nenaudojama arba nuomojama kitai įmonei.

„Kadangi Savivaldybė yra šių įmonių akcininkė, turime dėti visas pastangas, kad jų veikla pirmiausia atitiktų gyventojų poreikius, paslaugos būtų paklausios, būtų užtikrinta stabili finansinė būklė. Pasiekę šiuos tikslus, galvotume apie didelę bendros įmonės veiklos perspektyvą tapti buitinių atliekų vežėja Širvintų rajone,“ – sako mere Živilė Pinskuvienė.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Stasė parašė:

  Iš liūdnos patirties, jei valdžia kalba apie optimizaciją, tobulinimą ir apie tai, kad paslaugos atpigs, tai sąskaitos padidės bent per pusę. Laukiam. Jau gi aiškinama, kad ūkis visai nugyventas, taigi prasidės rekonstrukcijos, remontai, otkatai…. žiūrėsim.

 • domas parašė:

  geras sprendimas

 • qas parašė:

  Sujungimui pritariu.

 • kuo maziau parašė:

  istaigu ir direktoriu, tuo geriau valstybei

 • eziukas parašė:

  kas geriau jei reikia skubios operacijos?-specialistas chirurgas ar bendros praktikos gydytojas kuris gydo viska….neveltui ir cia padalinimas ivestas…blogai bus kai valytojai vadovaus garo katilui…- o bendra dispecerine tarnyba- pritarciau-zmonems nuo to butu geriau

 • aras parašė:

  Šilumos tinklai susikūrė atskilę nuo KĮK apie 1985 metus.

 • jane parašė:

  Kuo maziau kontoru, tuo geriau.

Kiti straipsniai:

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos