Teistas, išmestas „partijų turistas“

Paskutinę vasaros dieną Vilniuje šėlo apie 14 tūkst. dykinėtojų surinkęs skandalingojo Egidijaus Dragūno-Selo koncertas. Interneto portalai suskubo vardyti, kiek ir kokių visuomenės „elito“ atstovų linksminosi koncerto VIP zonoje, tačiau nė vienas nepasvarstė, ar tarp tų išrinktųjų buvo … Darbo partijos Širvintų skyriaus naujokų.

VRK pirmininkė pažadėjo kreiptis į Generalinę prokuratūrą

Praėjusią savaitę kilo skandalas, kai televizija pranešė, jog žmonės gauna SMS žinučių, kurių gavėjams siūlomi arti 100 eurų kainuojantys bilietai į SEL-o koncertą mainais į narystę Darbo partijoje. Žurnalistams paskambinus nurodytu telefonu, buvo patvirtinta, kad reikės stoti į … Darbo partijos Širvintų skyrių, tik štai klausimas, ar dar likę tų bilietų? Na, jei tikrai skambinančioji norinti, pašnekovas sakė susisieksiąs su Alfredu ir sužinosiąs.

Žurnalistų manymu, Alfredas – tai naujasis Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininkas Alfredas Astikas. Jis žurnalistams išsigynė, kad taip renkami partiečiai, nors sakė, kad į koncertą pats ir partiečiai galbūt važiuosią.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė mano, kad VRK turėtų patikrinti, ar Darbo partija tikrai užsiima tokiais veiksmais ir išsiaiškinti, iš kokių lėšų perkami koncerto bilietai. „Jeigu pasitvirtintų ta informacija, aš asmeniškai vertinčiau, kad tai mažų mažiausiai skandalinga dėl to, kad narystė partijoje yra paremta savanoriškumo pagrindais ir čia negali būti jokių mainų, – LRT teigė pirmininkė. – Galimas daiktas, kad kreipsimės ir į Generalinę prokuratūrą, kad ji atliktų situacijos teisinį vertinimą (…) ir kad patikrintų iš kokių lėšų finansuojama tokia veikla“.

Pasiteiravus reportaže minimo pono Alfredo Astiko, ką jis mano apie kilusį skandalą, šis „Širvintų kraštui“ pasiūlė kreiptis „į to skandalo autorę Živilę Pinskuvienę“.

Keliavo per partijas

Priminsime, kad Alfredas Astikas į paviršių vėl išplaukė, kai Darbo partiją paliko Živilė Pinskuvienė. Ji su savimi išsivedė per ilgus metus pačios suburtą komandą. Tačiau tuščia vieta po saule nebūna, teigia liaudies išmintis. Gegužę buvo paskelbta, kad Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininku išrinktas mūsų rajono gyventojams savo politinių pažiūrų kaitaliojimu gerai žinomas buvęs nušalinto prezidento R. Pakso sekėjas Alfredas Astikas. Kažko nesutaręs su „tvarkiečiais“, šis rajono lygio politikas per 2012 metų rinkimus į Seimą prisiplakė prie A. Zuoko įkurtos sąjungos „Taip“, kurios sąraše buvo įrašytas 59-uoju numeriu. Judėjimui patyrus fiasko, o pačiam Alfredui nusmukus net į 93 poziciją, jo keliai išsiskyrė ir su šiuo politiniu judėjimu. 2015 metais „partijų turistas“ jau Darbo partijos sąraše kandidatavo į Širvintų rajono tarybą ir per plauką pelnė mandatą. Pelnė, nors iš 6 pozicijos nusirito į 9.

Tačiau Širvintų rajono tarybos nariu Alfredas Astikas teišbuvo kiek daugiau nei pusmetį. 2015-ųjų rudenį jis buvo nuteistas už šmeižimą, mat 2013-aisiais vieną garbų Širvintų bendruomenės ir parapijos narį internete pavadino gėjumi, o paskui socialiniame tinkle facebook pakartojo panašaus turinio šmeižiančią žinutę. Paskleidusiam tikrovės neatitinkančią informaciją Alfredui Astikui Vilniaus apygardos teismas skyrė 8 MGL baudą ir iš dalies patenkino nukentėjusiojo civilinį ieškinį – priteisė 2000 Eur neturtinės žalos.

Dar prieš prarasdamas mandatą dėl teistumo, Širvintų rajono tarybos narys Alfredas Astikas bandė jo atsisakyti pats, kai Vyriausiajai rinkimų komisijai 2015 metų lapkričio 2 dieną pateikė prašymą sustabdyti jo, kaip Tarybos nario, įgaliojimus neva dėl nesuderinamų pareigų. Kaip aiškino tuometinis VRK vadovas Z. Vaigauskas, tuo atveju Alfredas Astikas būtų galėjęs vėl pretenduoti į mandatą, jei būtų išnykęs pareigų „nesuderinamumas“. VRK absoliučia balsų dauguma Tarybos nario įgaliojimus nutraukė ne Alfredo Astiko pasiūlytu pretekstu, o įsiteisėjus teismo nuosprendžiui.

Apie kokias gi su tarybos nario veikla nesuderinamas pareigas kalbėjo Alfredas Astikas? Ogi tuo metu jis buvo įsitaisęs Darbo partijos valdomai Žemės ūkio ministerijai pavaldžios UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ direktoriaus kėdėje. Jo paskyrimą į šias pareigas galima sieti su tuo metu Žemės ūkio viceministre dirbusia Živile Pinskuviene, kuri buvo paskirta šios bendrovės valdybos pirmininke.

Dabartinė Širvintų rajono merė neslepia, kad per ją Alfredas Astikas atsirado ministerijos akiratyje.

– Žemės ūkio ministru dirbęs dabartinis Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Virgilijus Jukna formavo komandą, kurioje galėtų dirbti savo srities žinovai. Be abejonės, ieškota tokių, kuriais galima pasitikėti. Žinodama, kad Alfredas Astikas turi įgijęs zooinžineriaus specialybę, pasakiau, kad yra toks žmogus. Tiesą sakant, susidarė įspūdis, kad tuo metu dar „tvarkiečiams“ rajono taryboje atstovaujantis ir prie valdančiosios koalicijos šliejęsis žmogus išgyveno ne pačias geriausias dienas, neturėjo darbo, nedirbo ir jo žmona. Norėjosi bent taip žmogui padėti. Nežiūrint jo skirtingų politinių pažiūrų, neimant domėn, kad jis, būdamas valdančiojoje koalicijoje, 2008-aisiais aktyviai palaikė mano atstatydinimą iš Savivaldybės administracijos direktorių. Taip jį ir paskyrė.

Įsižeidė negavęs naujo posto?

Tačiau daugybe gyvenimo viražų ir kritimų savo biografijoje galintis išvardyti širvintiškis ir čia išsilaikė vos kelerius metus. 2017-ųjų vasarį, kaip tada rašė manoukis.lt, šioje įmonėje prasidėjo permainos. Lietuvos galvijų veisėjų asociacija ir jai priklausantys pieno ūkiai ne kartą kritikavo UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ dėl jų teikiamų paslaugų kokybės ir monopolio. Ta tema buvo surengtas posėdis. Sužinoję apie tai, atvažiavo ir Alfredas Astikas, lydimas pavaduotojos ir nemažos grupės įmonės darbuotojų – kontrolės asistentų, tad „salėje, kur vyko susitikimas, atmosfera buvo labai įkaitusi“. Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos direktorius Edvardas Gedgaudas teigė, kad asociacija yra sunerimusi dėl „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ veiklos, neva tai „rodo ir valstybės kontrolės išvados, kuriose rašoma, kad nesudarytos sąlygos gyvulių produktyvumą vykdyti efektyviai, rašoma ir dėl paslaugų įkainių diferencijavimo, atsižvelgiant į ūkių dydžius, į valdymo sistemas, į kontrolės asistentų darbo krūvius.“ Kad kritika bendrovei ir jos vadovui nebuvo tik emocijų proveržis, rodo griežtos priemonės, kurių ėmėsi Žemės ūkio ministerija. Jau 2017-ųjų balandį Alfredas Astikas neteko UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ direktoriaus pareigų. Tikėtina, ne dėl to, kad jis buvo teistas, nors ši vadovo biografijos detalė, ko gero, prestižo nesuteiktų dažnai institucijai.

Alfredui Astikui netekus turėto posto, Širvintose ėmė sklisti kalbos, kad šis politikas renkasi postą rajone. Tai jį žmonės matė Širvintų šilumos vadovo kėdėje, tai jis neva jau tuoj vadovaus komunalininkams, tai perims ligoninės ar poliklinikos vairą. Sunku pasakyti, kiek tose kalbose buvo tiesos, kiek prasimanymų, bet dūmų be ugnies nebūna. Nors galėjo susidaryti įspūdis, kad Darbo partija jo neužtaria, kad buvimas politikoje su šia jėga jam neatneša naudos, taip vargu ar buvo. Merės kritikai ne kartą priekaištaudavo dėl tariamo protegavimo, kai Alfredo Astiko žmona buvo paskirta laikinai vadovauti Socialinių paslaugų centrui. Tikėtina, kad Alfredas Astikas iš tiesų tikėjosi užimti vieną iš vadovaujančių postų kurioje nors reorganizuojamoje savivaldybės valdomoje įmonėje, o kai nebuvo pasiūlyta – įsižeidė, pasipūtė.

Kaip buvo galima suprasti, Alfredo Astiko simpatijos Darbo partijai smarkiai atvėso, kai ši politinė jėga pralaimėjo 2016 metų Seimo rinkimus. Neužilgo širvintiškis paliko Darbo partijos gretas. Kaip apie tai buvo kalbėta tarp pačių „darbiečių“, partijos ir skyriaus reikalais jis seniai nesidomėjo, bendrapartiečius ignoravo. Panašu, kad jis iš partijos pasitraukė oficialiai, savo narystę nutraukė per Teisingumo ministerijos administruojamą sistemą.

Teistumas nebuvo kliūtis

Ir štai, kai Živilė Pinskuvienė pasitraukė iš Darbo partijos, į politinę areną vėl sugrįžo tai pas vienus, tai pas kitus bandantis prisiglausti ir, kaip rodo įvykiai, savęs vis nesurandantis Alfredas Astikas. Greičiausiai jį omenyje ir turėjo Viktoras, kai televizijoms teigė, kad jam grįžus „grįžta ir išėję partijos nariai“. „Darbiečių“ gimdytojui Viktorui Uspaskich stebint, jis buvo patvirtintas Darbo partijos Širvintų skyriaus pirmininku. Yra manančių, kad taip norėta dar labiau įkąsti Živilei Pinskuvienei, per tuos metus ne kartą palaikiusiai ir parėmusiai Alfredą Astiką.

Viktoro Uspaskich neišgasdino nei stebinantis Alfredo Astiko politinis nepastovumas, nei jo biografijos nepuošianti teistumo dėmė. Kita vertus, ko reikėtų baimintis? Juk anuomet dėl šmeižto buvo nuteistas ir partijon prisiviliotas Valentinas Mazuronis, kuriam buvo patikėta vairuoti Darbo partijos laivą per Seimo rinkimus. Užplukdė ant uolos. Partijos ir Lietuvos gelbėtoju save vadinantis Viktoras ir pats yra teistas. O dar prisiminus, kad jau antrą kartą į teisiamųjų suolą sėdo Viktoro augintinis ir patikėtinis Vytautas Gapšys, topteli, jog teisi liaudis, tokius veikėjus patraukusi per dantį: „Toks tokį pažino ir alaus gert pavadino“.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Aišku parašė:

  Kad A.A busimas vicemeras

 • neringa parašė:

  tai mes zinome, kad isrinks, bet kam tos paplavos pilstomos?

 • faktas parašė:

  faktas, kad isrinks, tiek padaryta rajonui, nera lygiu ir nebus

 • to medikas 2018-09-10 14:56 parašė:

  Tai jeigu ji agonijoje, tai kodel smeizikai, skundikai ir purvintojos dirba susitiprintu rezimu??? A???? Kam dar vargti ir smeizti?? Matyt jaucia, kad zmones ja rinks dar vienai kadencijai, todel visaip stengiasi pakenkti ir paniekinti?

 • A+A parašė:

  Nenurimsta žmogus. Nepaminėjote, kad pats „pirmas“ juo pabandymas buvo su anais socdemais. Bet tuometinė vadžia nepriėmė šito niekšo, tad pasuko link tvarkiečių. Dar galėjote priminti, kaip savo laiku jūsų laikraštį išdraskė, žmones redakcijoje supriešino, paminėkite, kaip stora, bedantė žurnalistė juo užsakymu šmeižikiškus straipsnius ant visų aplink rašė ir tt. Brudų brudas.

 • medikas parašė:

  Pinskė mato, kad ji mero pareigose yra paskutinius mėnesius, todėl negalėdama susitaikyti su liūdna tikrove puola į agoniją.

 • daivai parašė:

  brudas irgi dievo tvarinys 🙂

 • Faktas parašė:

  Darbo parcija širvintuose žlogo kai visokiais balkiais pasiramstė. manė kad jie atneš populiarumo tik nemanė kad tokiais dolbajebais protingus dar labiau atbaidys.

 • kosmonautai parašė:

  Tik nereikia pasakų!!! Tiek Pinskė tiek Fredis tik ir norėtų, kad iki rinkimų juos laikytų priešais. Oi verks kas už DP balsuos. Balsai už Fredį nueis Pinskei. Čia superplanas. Šimonėlis maladiec kad įspėjo!!!

 • kosmonautams parašė:

  astikas tikrai nera pinskuvienes projektas, kiauri kas taip galvoja

 • Daiva parašė:

  astikasss yra brudu brudas,niekam nelinkiu susidurti….

 • sel gerbeja parašė:

  Darbo parcija griebiasi senu metodu, A.A. dar bilietu turit? ar visi chronciai uz stojima pasieme? kaip gerai, kad mere isstojo is tos saikos, matyt, ne veltui….

 • juokutis parašė:

  klounu saika fredziukas susirinko, vienas raumenu kalnas su tuscia puodyne vietoj smegenu garsiai skelbiasi busimu seniunu ir svieta juokina, kitas nori visus laisvus sklypus pasiimti, gal knyga viena kita pradziai paskaitykit? besmegeniu saika

 • joooo parašė:

  jooooo viktoriukasryskiai prasove pastatydamas sita skalika , oi dar pasigailes,oi pasigailes…..

 • ? parašė:

  idomu ka siulo ir zada zmonems alfiukas prie norfos stovedamas? sel koncertas praejo, koks kitas artimiausias?

 • Rolis parašė:

  alfas bulke ir rure trys muskietininkai galinai suzlugdysiantys darbo parcija, tobulas viktoriuko pasirinkimas

 • idomu parašė:

  idomu, uz ka agituoja pupkaite? idomu, tiesa ar melas, kad ji labai bijo savo vyro?

 • to taigi parašė:

  :DDDDDDDDDDDDD kur grybus pirkai?

 • patarimas parašė:

  apeit tokius aferiugas kaip fredis…..chytra zo….

 • to Tajgi 2018-09-07 22:13 parašė:

  Negi Širvintose gero psichiatro nera, jeigu kyla noras tokias pievas skelbti???

 • Tajgi parašė:

  astikas yra Pinskienės projektas akim apdumpti. Tipo visi mano kad jis Darbo parcija o is tikruju Pinskienės balsai cia., juokingiausia kai del akiu tipo priesai. cia amziaus afera. teisingai Šimonėlis sakė per partijų susitikimą. Dar ir įnypinėja Pinskienei. O rašo blogai tyčia kad visi galvotų priešingai.

 • ? parašė:

  Būt labai įdomu pamatyt tai su AA žmona Pinskuvienė bendrauja

 • Patikslinimas parašė:

  Ne paskutinei, o paskutiniam. Tiesa, o kas tas savas…?

 • paskutinei parašė:

  Savo trubadure objektyvumo pamokinkit

 • ŠK parašė:

  Kad būti objektyviam, galėjot paminėti, kad ir dabartinė LSDDP pirmininko pavaduotoja turėjo rimtų reikalų su teisėsauga

 • Lsddp parašė:

  Juokiasi puodas,kad katilas juodas.

 • Na jo parašė:

  Zinodama, kad A.A. turi zooinzineriaus specialybe, pasakiau, kad yra toks zmogus. Ir ji paskyre. Tik cia klausimas – o jis i Darbo partija istojo pries paskyrima ar po???

Kiti straipsniai:

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

Apklausa

Jūsų finansinės galimybės per mėnesį:

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos