Taisyklės negalioja. Laisvę gyvūnams!

Praėjusią savaitę į „Širvintų krašto“ redakciją kreipėsi miesto gyventoja. Moteris piktinosi, kad valdžia visiškai nesirūpina, jog būtų laikomasi Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių. Anot jos, kai kurie Širvintų miesto gyventojai leidžia savo vištoms vaikščioti kur panorėjus (pievelėje tarp Janonio ir Plento gatvių, palei rekonstruotą tiltą per upelį), nors taisyklėse aiškiai parašyta, kad miestuose ir miesteliuose ūkinės paskirties gyvūnai gali būti laikomi savininkų atskiruose nuosavose uždarose valdose, uždarose valdose prie nuosavų namų, kuriose gyvena po vieną šeimą (esant kelioms atskiroms šeimoms – tik gavus raštišką kitų šeimų, pilnamečių narių sutikimą) arba specialiai ūkinių gyvūnų laikymui pastatytuose ūkiniuose pastatuose prie daugiabučių namų.

Nesilaikant minėtų taisyklių, miesto teritorijoje (prie „Luktarnos“, netoli „Atžalyno“ stadiono) ganomi ir arkliai, karvės, ožkos.

Kreipėmės į Savivaldybės administracijos direktorę Elena Davidavičienę norėdami išsiaiškinti, ar kas nors užtikrina, kad būtų laikomasi Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių. Deja, vietoj atsakymo išgirdome retorinį klausimą, ar yra koks nors teisinis aktas, kurio būtų besąlygiškai laikomasi?! Bei paaiškinimą, kad ne, nesilaikoma, mat yra daug negerovių, ties kuriomis dirbama.

Taigi Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklės kol kas „veikia“ tik popieriuje. Gaila, bet jos ne venintelės. Tikriausiai daugelis prisimena, kad dar sausio mėnesį rajono taryba patvirtino Vietinės rinkliavos už gyvūnų registravimą ir laikymą daugiabučiuose namuose ir surinktų lėšų naudojimo tvarkos aprašą, tačiau per 5 mėnesius niekas taip ir nesugebėjo paskelbti viešojo konkurso ženklinimo paslaugoms teikti. O gyventojai vis dažniau skundžiasi beglobiais šunimis, kurie ne tik gąsdina žmones, bet neretai pridaro ir žalos. Tačiau, kaip paaiškėjo kalbantis su administracijos direktore, dėl lėšų trūkumo kol kas niekas net nesiruošia skelbti minėto konkurso. Anot jos, iš naujo bus peržiūrėtos visos funkcijos ir kada nors vėliau projektas vėl bus pateiktas svarstyti tarybai.

Taigi Savivaldybė artimiausiu metu ne tik nesiruošia rūpintis savo augintiniais (beglobiai gyvūnai priklauso Savivaldybei), bet net neaišku, kas ir kada pradės rūpintis, kad būtų laikomasi Gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių. Tad nenustebkite, jei pievoje priešais Savivaldybės rūmus kurį nors rytą pamatysite žolę berupšnojančią karvutę…

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

7 Atsakymai į “Taisyklės negalioja. Laisvę gyvūnams!”

 1. Vaiva parašė:

  O man visai netrukdo nei besiganantys arkliai. Visgi didmiesčio lygio dar nepasiekėme, ir visai smagu gyvent ten kur yra kažkas gyvo tikro ir natūralaus 🙂

 2. Studenciokas parašė:

  ko cia visi putojasi, kad arklys prie mokyklos?! Dziaukites, kad vaikai per gamtos pazinimo pamokas mato gyva pavyzdi, nes tuoj ir zoologijos sode to nepamatysim… Tuuuupi visiskai mano miesto gyventojai!!!

 3. Juozukas parašė:

  Mieste visokioms karvems ir pan. ne vieta

 4. och parašė:

  To Sirvintiete,labai gražūs žodeliai iš tamstos burnos lenda,bet ar nereiks prašyti to pienelio apie kurį taip nepagrbiai burnojies.

 5. To Sirvintiete parašė:

  Tamsta mayty ne viska straipsnyje supratai. Cia eina kalba apie beglobius sunys,kates, o taip pat miesto teritorijoje ganancius gyvulius. O man pofig tas pienelis,ir dar is arklio,jei visa zole „apdergta“, ir karves ar arklio su… tai ne zvirblio.O jei nori laikyti ta arkli tiegu laiko, bet kaip tas arklys ganosi prie mokyklos stadione tai ATSIPRASAU,vienu zodziu BARDAKAS.

 6. Širvintietė parašė:

  Reikėtų ne kritikuoti, o džiaugtis, kad dar liko entuziastų, kurie miesto sąlygomis dar kokį gyvuliuką laiko. Kad turime galimybę nusipirkti natūralaus, o ne pusės metų galiojimo pieno pakaitalo, atvežto iš ES ar dar toliau.
  Dėl vis mažėjančių pieno supirkimo kainų ir didėjančių reikalavimų kaimuose žmonės nebeaugina karvučių. Dar uždrauskite ir tiems, keliems entuziastams gyvuliuką laikyti – po kelių metų vaikams ir anūkams karvę ir arklį rodysime tik paveikslėlyje.
  Nuo neatmenamų laikų Lietuva garsėjo savo ekologišku maistu, kurį su malonumu iš mūsų pirko kaimyninės šalys.
  Ar ne laikas būtų atgaivinti ekologinius ūkius, gaminti, patiems valgyti ir kaimynams pasiūlyti šviežio, be konservantų, modifikuotų organizmų ir kitokio šlamšto maisto, o ne piktintis pamačius besiganančią karvutę.
  O dėl beglobių gyvūnų – yra daugybė tarnybų, kurios galėtų ir privalėtų pasirūpinti tokiais gyvūnais. Tai ir veterinarinė tarnyba, ekologai už visuomenės sveikatą atsakingi asmenys. Tiesiog kažkuri iš tų tarnybų turėtų būti įpareigota rūpintis šiais gyvūnais, nes biurokratų daugybė, skelbia konkursus, komisijas ir t. t., o problema lieka.

 7. tyui parašė:

  nu tas arklys ir snd ganosi. Nu ir kas, Jis gi i namo sienas nesikaso.

Comments are closed.

scroll to top
+