+

Sutaupė pusę milijono. Todėl šiluma širvintiškiams nebrangs

Dienos tema


Praėjusį penktadienį, nors dauguma miestiečių tuo netikėjo, kaip buvo žadėta, UAB „Širvintų šiluma“ pradėjo tiekti miesto gyventojams karštą vandenį. Direktorius Sigitas Jozonis pats vykdė magistralinių vamzdynų renovacijos darbų techninę priežiūrą ir sako, kad darbai padaryti gerai, pagal reikalavimus. Tiesa, pasak S.Jozonio, kai ką reikėjo truputį pakoreguoti, bet rekonstrukciją vykdžiusi UAB „Žemkasta“ specialistai labai stengėsi, jų nė kontroliuoti labai nereikėjo. Kiekvieną iškilusią problemą „Žemkastos“ ir „Širvintų šilumos“ specialistai sprendė kartu. Jokių priekaištų vieni kitiems neturi.

O kiek pernai kalbėta, kiek kartų oficialiai ir neoficialiai kaltinta buvusi Savivaldybės administracijos direktorė Živilė Pinskuvienė už tai, kad pernai atšaukė vamzdynų renovavimo darbų konkurso rezultatus, paskelbė naują konkursą, atseit, tik tam, kad proteguoja saviškę įmonę. Atstatydinant direktorę iš pareigų, kalbėta, kad UAB „Žemkasta“ nesugebės atlikti darbų, todėl pražus Europos Sąjungos struktūrinių fondų pinigai, Širvintų šilumos trasos liks nepakeistos. Daug kuo abejota.

O pasirodė, kad visa tai buvo tik iš piršto laužtos politikuotojų šnekos. Nieko neatsitiko, kad trasos buvo remontuojamos šią, o ne praėjusią vasarą. Priešingai, UAB „Širvintų šiluma“ dėl pasikeitusio rangovo sutaupė lygiai pusę milijono litų. (Pernai darbai būtų padaryti už 2,4 milijono, o šiemet „Žemkasta“ padarė juos už 1,9 milijono.) Pasak Sigito Jozonio, širvintiškei įmonei tai labai dideli pinigai.

Sutaupytos lėšos ir tai, kad šiemet nepabrango, o šiek tiek sumažėjo kuro kaina, be to, bus mažesni nuostoliai šilumos trasose, leis bent jau iki Naujųjų metų nedidinti šilumos energijos tarifų. Pasak direktoriaus Sigito Jozonio, apie spalio mėnesį turėtų galutinai paaiškėti, kas nustatys šilumos energijos tarifus. Lig šiol lemiamą balsą turi Lietuvos kainų ir energetikos kontrolės komisija. Bet daroma viskas, kad šį reikalą galutinai spręstų tik rajonų tarybos. Jei taip atsitiks, tikriausiai ir po Naujųjų metų šilumos kaina liks nepasikeitusi, ir šiluma bus viena pigiausių Lietuvoje.

„Širvintų šiluma“ direktorius Sigitas Jozonis sako, kad didinti tarifus įmonei nenaudinga, nes taip padidėtų visiškai nemokančių už šilumą žmonių skaičius, ir būtų surenkama mažiau pinigų, nei surenkama dabar. Prisiteisti skolas nėra taip paprasta, o ir kainuoja nemažus pinigus. Pasak direktoriaus, žmonės, norėdami mažiau mokėti už šilumą, neturėtų pykti dėl per didelių tarifų, bet privalėtų stengtis taupyti šilumą, jos mažiau suvartoti, šiltinti patalpas, keisti langus, duris. Labai blogai, kad tame pačiame daugiabučiame name vieni gyventojai šilumą taupo (renovuoja patalpas), o kiti (dažniausiai tie, kurie gauna kompensacijas) – ne. Tokiu atveju techniškai neįmanoma pasiekti, kad visiems būtų gerai. Sutvarkytuose butuose būna per šilta, o apleistuose – per šalta.

Liko nerekonstruota didžioji dalis smulkių šilumos trasų, vedančių į atskirus namus. Jose šilumos tiekimo įmonė taip pat praranda daug šilumos. Žiūrėk net per šalčius tose vietose žolė žaliuoja. Direktorius sako, kad bus kreiptasi į ES struktūrinius fondus dėl paramos, ir artimiausiu metu tie darbai bus padaryti. Tada Širvintos galės pasigirti ne tik palyginti pigia šiluma, bet ir iš pagrindų rekonstruotomis šilumos trasomis. Miestas dėl to turėtų pasidaryti dar patrauklesnis.

Steponas Liktoravičius

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kaip feniksas iš pelenų – atidarytas atgimęs Jaunimo sodas

Širvintos – gerasis pavyzdys, kuris užkrečia?

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+