Šungaudžiai atvyks, jei apkandžios šuo?

cucikasgNe vieną kartą „Širvintų krašte“ rašėme apie miesto gatvėmis besišlaistančius benamius šunis ir kates, kurių kasmet vis daugėja. Aplink daugiabučius namus lakstantys beglobiai gyvūnai nuolat teršia šaligatvius, smėlio dėžes, kuriose žaidžia vaikai.

Gana dažni straipsniai šia tema, matyt, davė lauktą rezultatą… Atsirado pirmi šios problemos sprendimo žingsniai. Širvintų rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyrius informuoja, kad 2010 metų rugpjūčio 11 dieną buvo pasirašyta sutartis su UAB „Nuaras“ dėl gyvūnų globos ir kontrolės paslaugų teikimo. Vis dėlto sutarties trukmė ir minėtos įmonės galimi atvažiavimai į Širvintų rajoną leidžia manyti, kad čia tik trumpalaikis, o gal tik imituotas problemos sprendimas…

Infrastruktūros skyriaus vedėjo Roberto Bartulio teigimu, sutartis su UAB „Nuaras“ dėl gyvūnų globos ir kontrolės paslaugų teikimo pasirašyta iki šių metų gruodžio 31 dienos. Anot vedėjo, situacija yra stebima, atsižvelgiama į gyventojų skundus, bendradarbiaujama su UAB Širvintų komunaliniu ūkiu, esant ekstremaliai situacijai, bus kviečiama UAB „Nuaras“. Tik ką reiškia „ekstremali situacija“? Kai per valkataujančius gyvūnus nebegalima bus pereiti miesto gatvėmis? O gal kai benamis šuo sukandžios žmogų?

Štai bendrovės „Nuaras“ Alytaus filialo šungaudžiai į Panevėžio rajoną buvo numatę vykti tik su sąlyga, jei beglobių gyvūnų susirinks ne mažiau kaip penki. Tik kaip „įpareigoti“ valkataujančius gyvūnus pulkeliu laukti, kol atvyks šungaudžiai? Vis dėlto ir ten buvo numatyta išimtis – ekstremaliu atveju, jei agresyvus gyvūnas užpuls ir apkandžios žmogų, bendrovės darbuotojai per dvi valandas privalėjo atvykti ir dėl vieno šuns.

Beje, su UAB „Nuaras“ sutartis rajone buvo pasirašyta ir 2007 metų spalio 18 dieną. Pasak Roberto Bartulio, ji baigėsi, kai Širvintų rajono savivaldybės administracija visiškai atsiskaitė už suteiktas paslaugas. Prieš porą metų rajono gyventojai šiai įmonei turėjo nemažai priekaištų. Esą, atvažiuodavo ir beveik nieko nepagaudavo. Kažin, ar situacija ir dabar pasikeis, nes šiemet pirmą kartą Širvintose apsilankę UAB „Nuaras“ specialistai miestelio centre sugavo tik valkataujantį šunį ir kelias benames kates.

Pasak Infrastruktūros skyriaus vedėjo, UAB „Nuaras“ atvažiavimo į Širvintas kaina priklauso nuo suteiktų paslaugų pobūdžio ir kiekio. 1 ekipažo reido (trukmė – 4 val.) kaina – 120 litų. Prie šios sumos pridedama suteiktų konkrečių paslaugų (už gyvūnų paėmimą, laikymą, eutanaziją ir kt.) kaina.

O gal jau laikas būtų pagalvoti apie patikimesnį problemos sprendimo būdą? Štai visai neseniai buvo svarstoma apie bendros Širvintų-Ukmergės benamių gyvūnų prieglaudos kūrimą. Anot Roberto Bartulio, šios minties neatsisakyta, tačiau dabartinė finansinė Savivaldybės padėtis bei nuolat didėjantys reikalavimai šių paslaugų teikėjams (dėl teritorijos, apsaugos, laikymo sąlygų ir kt.) neleidžia jos įgyvendinti.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

16 Atsakymų į “Šungaudžiai atvyks, jei apkandžios šuo?”

 1. Svetlana parašė:

  Panevežy ,Piniavos kaime pastoviai begioja,Levens gatveje manau 12 namo,kiemsargis,agresivus pastoviai bega lodamas iš paskos,dar šiandien už pirštiniu griebe,o ryt gal i koja ikas,ir kodel šeimininkai niekad neprisyriša savo kiemsargio,gal laukia nelaimes,

 2. Rūta parašė:

  Pas mus kauno rajone pastoviai laksto du maži šunyčiai, ir loja bei puola žmones, iškart lengvai juos būdavo galima nuvyti, šiandien jau maniau sukandžios. ar galima kažkur kreiptis kad juos išveštu? Ar kol ko neapkandžios visiems dzin bus?

 3. Edas parašė:

  Dažnai tenka tranzuoti. Šale pamėgtos tranzuotojų vietos yra sodyba (prie Garliavos, šale kelio Kaunas – Alytus), prie kurios bastosi 3 šunys. Dažnai aploja, kai sustoja mašina ir pradedu eiti link jos kimba į kojas, lenda mašinai po ratais, kai mašina pajuda. Šiandien va kaip tik vienas grybžtelėjo dantimis. Visa laimė, kad šunys ne koviniai. Spėju kad jie nėra beglobiai, įtariu, kad iš minėtos sodybos. Šiaip nesu nusistatęs prieš šunis, netgi juos mėgstu. Šuo yra vienas mano mėgstamiausių gyvūnų, kita vertus nėra malonu, kai šuo, kad ir nedidelis bando įkasti, nu būtų mano tie šunys, tai pririščiau prie būdos, ar apynasrį bent jau už dėčiau… Nežinau… Kaip manot ką tokiu atveju reiktų daryti?

 4. Anonimas parašė:

  mane velniskai veikia sunys ir jie ta jaucia ,del to ir loja ,kartais net akmenu pasiemu 🙂 o dar prakeiktas tas lojimas mane varo ir proto,reikes parasyti skunda y seniunija kad atvaziuotu nes kaimyno suo didelis ir daznai loja be priezasties kodel as turiu ta klausyti .

 5. kaimas parašė:

  jei matom pašsutą šuniuką-bandom gydyti

 6. kaimas parašė:

  šaudom kitų kiemuose

 7. kaimas parašė:

  nušautas ,jau prijaukintas šuo

 8. kaimas parašė:

  ar esat matę, kaip riklydusį ir jau globojamą sunį, nusšauna matyt,protiškai,neįgalus kaimynas.

 9. :) parašė:

  Kol yra zmoniu, tai bus ir gyvunu!!!

 10. aha parašė:

  saudyti

 11. Saviv.. parašė:

  Debylus sunys kandzioja, slunkiams jie maisosi..:):):)

 12. Anonimas parašė:

  BYJAI SUNU EIK I MISKA GYVENTI!!! :D..
  JOKS SUO BE REIKALO NIEKAS VAIKUI, JEI JIS NELYS PRIE SUNS

 13. !!!!! parašė:

  nu su sunimis nereiketu juokauti, nes kai apkandzios kokius vaikus ar kad ir suaugusius..nemalonu kai kiekviena pavasari gaujos sunu valkatauja, savivaldybe turetu labiau tuo rupintis

 14. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! parašė:

  Bzeskiu suo pats geriausias!!!!!ne vienam jau dantis parodes ir palikes!!!!!!!!!!!!!!!!!!! P.S. Atsargiai tas suo gyvena Kalnalaukyje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. !!! parašė:

  Galima pagalvot, kad tik beglobiai gyvūnai nuolat teršia šaligatvius, smėlio dėžes, kuriose žaidžia vaikai.
  Reikėtų sumažinti (įstatymiškai) gyvūnėlių augintojų skaičių, tai ir beglobių bus mažiau.

 16. Anonimas parašė:

  Debiliskas mastymas:)
  Argi ka nors pakeis tas gyvuneliu gaudymas, tai tik pinigu metymas su tuom prieglaudom. Vienus pagaus, atsiras kiti, o tas is zmoniu kisenes.

Comments are closed.

scroll to top
+