Širvintų rajono taryba pažeidė įstatymą!

Širvintų rajono savivaldybės taryba sausio 29-ąją priėmė sprendimą Nr. 1-13 „Dėl laisvo (neužstatyto) žemės sklypo Širvintų mieste“, kuriuo praktiškai buvo grąžintas 1 hektaro sklypas buvusiam savininkui Mykolui Jachimavičiui. Už sprendimą balsavo nusprendę nevykdyti Darbo partijos programos nepriklausomais tarybos nariais pasivadinę K.Pakalnis, J.Barbaravičienė, A.Meško, M.Bildžiukas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas A.Astikas (tos partijos atstovas rajono taryboje R.Jotautis posėdis nedalyvavo, o M.Jachimavičienė ir jos duktė M.Bružienė neturėjo teisės balsuoti, nes buvo sprendžiamas būtent jų šeimos nuosavybės atkūrimo reikalas), Naujosios sąjungos atstovai N.Dorofejevas ir J.Raudeliūnienė, Krikščionių demokratų partijos pasiuntinė J.Karalienė. Juos parėmė Tėvynės sąjungos ir socialdemokratų atstovai. Prieš šį sprendimą balsavo Darbo partijos atstovė Marija Gudonienė ir du Valstiečių liaudininkų partijos atstovai: V.Šimonėlis ir V.Lučiūnienė (R.Čirba, J.Šiukštienė posėdyje nedalyvavo).

Pasipiktinę tokiu sprendimu širvintiškiai vasario 29 dieną kreipėsi į Vyriausybės atstovą Vilniaus apskrityje prašydami išnagrinėti šio tarybos sprendimo teisėtumą.

Sprendimas privalo būti panaikintas

Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius ištyrė Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2008 metų sausio 29 dienos sprendimo „Dėl laisvo (neužstatyto) žemės sklypo Širvintų mieste“ teisėtumą ir nustatė, kad sprendimas prieštarauja Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymui.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2008 metų sausio 29 dienos sprendime Nr.1-13 nurodyta žemė nėra laisva ir negali būti grąžinama natūra, o turi būti išperkama valstybės.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2005 metų kovo 29 dieną patvirtintame sprendime Nr.77 yra nuoroda, kad 8,5 ha plotas Širvintos upės dešiniojo kranto miesto teritorijos (nuo P.Cvirkos gatvės tilto iki užtvankos) yra visuomenės poreikio teritorija, kurioje būtent ir yra Savivaldybės tarybos 2008 metų sausio 29 dienos sprendimu numatomas grąžinti buvusiems savininkams žemės sklypas. Detaliajame plane nustatytas teritorijos, kurioje yra numatomas grąžinti natūra žemės sklypas, tvarkymo ir naudojimo režimas atitinka Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 12 straipsnio 3 punkte numatytas žemės išpirkimo sąlygas (teritorija numatoma naudoti bendroms gyventojų reikmėms).

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 1 punktu, Vyriausybės atstovas teikimu pasiūlė Širvintų rajono savivaldybės tarybai svarstyti Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2008 metų sausio 29 dienos sprendimo Nr. 1-13 „Dėl laisvo (neužstatyto) žemės sklypo Širvintų mieste“ panaikinimo klausimą.

Teisingumą teks įvykdyti pačių rankomis

Sutinku, žemė buvusiems savininkams turi būti grąžinta. Bet ten, kur tai galima padaryti, kur ji nėra užstatyta, kur ji nėra visuomeninės paskirties. Tokiais atvejais ją reikia grąžinti kitoje vietoje arba sumokėti kompensaciją. Taip numatyta įstatymuose, kurių pažeidinėti niekam nevalia – net partijai „Tvarka ir teisingumas“. Apmaudu, bet būtent tos partijos nariai tai pamiršta. Žmonės kalba, kad Melanija Jachimavičienė ir jos duktė Milda Bružienė balotiravosi į rajono Savivaldybės tarybos narius tik dėl to, kad atsiimtų uošvio (senelio) žemę.

Galima įtarti, kad tai teisybė, nes vienas pirmųjų šios porelės prašymų buvo būtent šis. Sprendimo priėmimą protegavo ir rajono tarybos narius agitavo palankiai balsuoti pats partijos „Tvarka ir teisingumas“ rajono skyriaus pirmininkas Alfredas Astikas (teisės mokslus baigęs vicemeras turėjo suprasti, kad pažeidžia įstatymus). Dėl palankaus balsavimo už žemės grąžinimą Jachimavičiams opozicijai pažadėta padėti „išversti“ iš posto buvusią administracijos direktorę Živilę Pinskuvienę. Taip „Tvarkai ir teisingumui“ pavyko įvesti Širvintose savo „tvarką“…

Laimei, TEISINGUMAS vis dėlto atėjo į širvintiškių kiemą. Sausio 29-ąją išgertas šampanas už pergalę nepadėjo. „Aplaistytos“ žemės teks atsisakyti ir nori nenori reikės balsuoti už sprendimo panaikinimą. Klausiau teisininkų, kas bus, jei rajono tarybos nariai užsispirs ir balsuos vis dėlto kitaip? Buvo paaiškinta, kad taip pasielgti jie negali, o jei taip atsitiktų, Širvintų rajono taryba būtų paleista ir įvestas tiesioginis valdymas.

Matysime, kaip bus pasielgta? Negi partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai supras klydę? Per daug gerai tuos savanaudžius, lipančius be jokių sentimentų per kitų galvas pažįstu ir nemanau, kad taip galėtų atsitikti. Tikriausiai bus ieškoma kokių nors įstatymų vingrybių, bandoma reikalą taip supainioti, kad vėliau niekas negalėtų rasti siūlo galo. Pasiteisinti prieš rinkėjus tie žmonės visada sugeba – PROVOKACIJA, politinių priešų siekis susidoroti ir pan.!

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Širvintų rajono taryba pažeidė įstatymą!”

  1. plika akis parašė:

    mielos, mamyte ir dukryte zmones tikrai viska mato ir supranta,o jums mielosios jeigu zmones jus rinko tai ir dirbkite ne sau i kisene, o zmonem

  2. makaronas parašė:

    Matosi, kad autorius yra baisiai subiektyvus. Ponas Steponai, ar zinote, kas tai zurnalistine etika? Matyt ne. Zurnalistas yra ne kas kitas, o tik tarpininkas tarp ivykio ir skaitytoju. Jus privalejote tik atpasakoti tai kas ivyko posedyje, nes jusu idiotiski pamastymai niekam neidomus. O zveriska neapykanta A.Astikui darosi juokinga. As neginu vicemero, nes irgi juo nemegstu. Palikite savo nuodus sau paciam. Rasykite apie tai kas ivyko – teisingai, be izeidinejimu ir tada zmones jus gerbs. O isvadas zmones padarys patys, jie ne kvailiai ir ne akli.

Comments are closed.

scroll to top
+