Seniūnai skelbia karą šiukšlintojams

Seniūnijose, buvusiose komunalinių atliekų surinkimo aikštelėse, pastatyti antrinių žaliavų surinkimo konteineriai, vadinamieji „teletabiai“. Šalia tų aikštelių esantys užrašai perspėja, kad čia griežtai draudžiama mesti komunalines atliekas. Savaime suprantama – juk kiekvienas gyventojas privalo sudaryti sutartį su UAB „Ecoservice“ ir pasistatyti konteinerius. Deja, kaip sakoma, turbūt lengviau išmokyti karvę šokti, nei mūsų žmones pripratinti prie tvarkos. Aikštelėse prie „teletabių“ nuolat pūpso šiukšlių krūvos. Seniūnai, tiesiogiai atsakingi už Atliekų tvarkymo taisyklių vykdymą, nori nenori priversti iš viešųjų darbų varganų lėšų samdyti žmones, ieškoti transporto ir surinkti bei išvežti susikaupusias šiukšles į Šniponių sąvartyną. Prabėga šiek tiek laiko – ir vėl tas pats…

Neapsikentęs dėl nuolatinės netvarkos Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas nutarė surasti kaltininkus. Nemalonu, bet, pasirodo, visiškai nesunku – tarp šiukšlių įkalčių netrūksta: išmestose sąskaitose – ir žmonių pavardės, ir adresai. Juodiškių atliekų surinkimo aikštelėje tarp išmestų šiukšlių rasta Zibalų seniūnijos Šešuolėlių II kaimo gyventojos Dorotos Andrejevienės, Molėtų rajono Giedraičių kaimo gyventojo Olego Andrejevo, Algimanto Pintuko sąskaitų. 

Širvintų seniūnijos seniūnė Laimutė Griškienė irgi pasiryžo padaryti tvarką savo seniūnijoje. Didelis „skaudulys“ nuo seno – „vietinės reikšmės“ šiukšlynas Juodelių kaime (beje, apie jį „Širvintų krašte“ jau rašėme pernai). Šiemet per visuotinę talką „Darom“ seniūnė pasirūpino, kad šis sąvartynas būtų sutvarkytas.

– Bent jau kol kas švaru, galgi žmonės įgaus proto ir nustos teršti aplinką, – svarsto Laimutė Griškienė.

Seniūnės rankose „įkalčiai“ su Kielių kaimo gyventojo Andriaus Pupšio pavarde… Vindeikių aikštelėje mėtėsi dokumentai, kuriuose įrašyta Stefanijos Valantavičienės net iš Gelvonų seniūnijos Pasodninkų kaimo pavardė…

Seniūnai minėtiems gyventojams išsiuntė kvietimus atvykti į seniūniją. Šiukšlintojams bus taikoma atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 straipsnį – įspėjimas arba bauda iki dviejų tūkstančių litų.

– Kol kas galbūt apsiribosime tik įspėjimais, bet ateityje sieksime, kad pažeidėjai būtų nubausti griežtai,- sakė Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas. – Žmonės privalo priprasti tvarkytis ir suvokti, kad tvarka ir švara turi vyrauti ne tik savame kieme, bet ir visur kitur. Juk turbūt nė vienas nenorime gyventi šiukšlyne.

Širvintų seniūnė jau anksčiau yra įspėjusi kelis šiukšlintojus. Pirmiausia pasidomima, ar žmogus turi sudaręs su „Ecoservice“ sutartį. Jei ne – jam rekomenduojama tai kuo skubiau padaryti, pasistatyti konteinerį ir neteršti aplinkos. Laimutė Griškienė sakė, kad paprastai žmonės gailisi dėl neapgalvotų savo poelgių, parašo pasiaiškinimus, pasižada daugiau taip nesielgti.

Beje, sąvartynais paverčiamos ne tik antrinių žaliavų konteinerių aikštelės, pamiškės, pagrioviai, bet ir autobusų stotelės pakelėse. Sunku žmones perauklėti, bet reikia. Įspėjimas po įspėjimo, bauda po baudos – gal vienų konkrečios pamokos bus naudingos kitiems. O ir kaimynai, visi bendrapiliečiai privalo būti principingesni bei kovingesni, jei jiems ne vis vien, kokioje aplinkoje nori gyventi. Pastebėję piktybiškus šiukšlintojus prašomi pranešti seniūnams, o šie savo ruožtu jau imsis atitinkamų priemonių.

Širvintų krašto apylinkės vaizdingos, daug jaukių poilsio kampelių, tad negalima leisti, kad visa tai būtų paversta šiukšlynu. Jei jau dėl netvarkos negėda patiems, tai turėtų būti gėda prieš į rajoną atvykstančius svečius.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Seniūnai skelbia karą šiukšlintojams”

 1. As parašė:

  Jei abieju sazine siukslese skesta,tai ir aplinka siukslina.ko tiketis is tokiu !!!!

 2. Elenute parašė:

  Manau,kad nera gerai,kad kaime yra statomi teletebiai,nors kaime prie ju tvarkingiau nei miestuose.O zmogaus duomenu paviesinimas yra neleistinas.Galima buvo to isvengt,manau ne is blogos valios ten buvo padeti siuksliu maisai.

 3. xxxx parašė:

  ai ai ai kaip negrazu dorotele tokia tvarkinga o matai kaip daro,idomi seimynele atseit tvarkingi bet siuksles meto kur papuola cha cha gerai kad tokius gaudyt ir baudas det nemazas.

 4. anonimas parašė:

  o kaip otkatus paims jeigut seniunai siukles ves o ne ekoservis… oi bankauskai su tokiais gerais norais ar nenudegsi

 5. Uoga parašė:

  Jei seniūnai patys rūpinasi šiukšlių išvežimu – kam reikalingas Ecoservice?
  Manau, galėtų seniūnai sudaryti sutartis su gyventojais, kurių netenkina Ecoservice paslaugų kokybė- pastatyti gyventojams patogioje vietoje savo konteinerius, juos išvežinėti.
  Būtų visiems gerai: ir gyventojams patogu ir Ecoservice nebūtų vienintelė šiukšlių išvežimo paslaugas teikianti ir savo sąlygas diktuojanti įmonė.

 6. pilietė parašė:

  Žinoma, labai negražu, kad šiukšlės metamos bet kur, šiukšlinama aplinka, kurioje patys gyvename. Bet ne tik kultūros stoka mūsų žmones paverčia šiukšlintojais.
  Jūs rašote, kad to priežastis nesudarytos sutartys su Ecoservice. Deja ir sudarius sutartį su Ecoservice dalies šiukšlių žmonėms nėra kur dėti. Kalbu apie stambiagabarites, statybines ir kitokias atliekas, kurios netelpa į Ecoservice konteinerius. Nejaugi žmonėms jas sandėliuoti savo namuose ir laukti, kol paslaugas teikianti įmonė kelioms dienoms pastatys konteinerį minėtose aikštelėse prieš Velykas ar Kalėdas? Kur dėti šiukšles , likusias po atlikto remonto, susidėvėjusius ar sulūžusius baldus? Gal geriau būtų, kad Ecoservice prisitaikytų prie gyventojų poreikių, o ne tik vis didėjančias sąskaitas už neatliktus darbus, ar faktiškai negyvenančius, bet Širvintose registruotruotus žmones siuntinėtų. Dabar gaunasi taip, kad šiukšles tvarko seniūnai,gaudo šiukšlintojus, o atlygį ima Ecoservice. Siūlau aikštelėse, kur gyventojai krauna šiukšles pastatyti didelius konteinerius. Mokėti už šiukšlių išvežimą privalo kiekvienas faktiškai Širvintų rajone gyvenantis žmogus, o paslaugas teikianti įmonė privalo prisitaikyti prie gyventojų poreikių. Rankioti šiukšles ir gaudyti šiukšlintojus tikrai ne seniūno darbas.

Comments are closed.

scroll to top
+