Seimo LSDD frakcija dėl Vilniaus darželių kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą ir sostinės merą – neužtenka tik nustatyti pažeidimus

frakcija 2018 06 28Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija Seime raštu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą bei Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių dėl pažeidimų, kurie aptikti didelėje dalyje Vilniaus miesto vaikų darželių. Savivaldybės atstovai sako, kad ne jų funkcija tikrinti, kaip laikomasi nustatytų taisyklių. Frakcijos vardu išsiuntęs kreipimąsi seniūno pavaduotojas Algirdas Butkevičius prašo ministro ir sostinės mero atsakyti į klausimus, kas atsakingas už tai, kad pažeidimai nesikartotų, ir kaip bus sprendžiamas šis klausimas ateityje.

„Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento specialistai atliko vaikų ugdymo įstaigų ir švietimo paslaugų tiekėjų saugos sveikatai vertinimą Vilniaus mieste. Iš informacijos viešojoje erdvėje galima suprasti, kad Vilniaus mieste patikrintas 101 darželis iš sostinėje veikiančių 370-ies, kurie priklauso ir savivaldybei ir privatiems steigėjams. Patikrinimo metu užfiksuota gausybė pažeidimų. Tačiau iki šiol neaišku, ar dėl pažeidimų tie darželiai bus kažkaip baudžiami, per kiek laiko darželiai privalo tuos pažeidimus pašalinti, ir kada bus vykdomas pakartotinis ugdymo įstaigų patikrinimas? Kokia institucija apskritai yra atsakinga už ikimokyklinio ugdymo įstaigų saugos kontrolę? Kol kas tėvai negali būti ramūs, kad jų vaikai lankys darželius, kuriuose bus ištaisyti nustatyti pažeidimai. Tuo tarpu savivaldybės kompensacijos už darželius privatiems steigėjams kapsi į kišenę“, sako Seimo narys A.Butkevičius.

Seimo LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis įsitikinęs, kad neužtenka tik užfiksuoti pažeidimus, reikia, kad kažkas kontroliuotų, jog reikalaujamų minimalių normų būtų laikomasi.

„Ar normalu, kad darželiuose vykdoma veikla neatitinka leidime-higienos pase ir ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygų vertinimo pažymoje nurodytos veiklos bei sąlygų? Man atrodo, kad darželiuose, kurie iš kompensacijų surenka nemažas sumas, turėtų dirbti pedagogai, o ne žmonės neatitinkantys reikalaujamos kvalifikacijos. Dalis darželių, kuriuose aptikta pažeidimų priklauso Landsbergių šeimai, kuri nepraleidžia progos mėtytis kritikos strėlėmis į kitus. Austėjos Landsbergienės darželiai, kaip rašoma viename naujienų portalų, šių metų trims ketvirčiams gavo 416,4 tūkst. eurų, o iki metų pabaigos, tikėtina, gaus ir visus 600 tūkst. Tai yra pavyzdys, kiek lėšų kompensacijų forma iš savivaldybės gauna privatūs steigėjai. Mūsų nuomone, meras turėtų pagalvoti, kaip keisti nustatytą tvarką ir neerzinti vaikų tėvų, kurie nežinodami, kaip pažeidžiamos higienos normos, leido savo vaikus į tas ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Pažeidimų yra ir kituose privačiuose darželiuose, kuriems tos kompensacijos yra mokamos iš savivaldybės“, sako LSDD frakcijos seniūnas A.Palionis.

LSDD frakcija neatmeta, kad panašių pažeidimų gali būti ir kituose miestuose, todėl ministro klausia, ar bus atliekami panašūs patikrinimai kitose Lietuvos savivaldybėse.

„Svarbiausia yra vaikų saugumas, kad mažieji patektų į jiems tinkamą aplinką, juk higienos normos yra nustatytos ne veltui. Tikiuosi, kad ministerija bei sostinės meras neatidėlios šių klausimų ir atsakys į juos“, sako Seimo LSDD frakcijos narys A.Butkevičius.

LR Seimo archyvo nuotrauka.

Evelina Butkutė-Lazdauskienė

     

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar leidote fejerverkus Naujųjų Metų naktį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.