Prasiskolinusi Savivaldybė ima paskolas atlyginimams išsimokėti. Kas bus toliau?

Rajono taryboje

Antradienį įvyko rajono tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 tarybos narių (nedalyvavo R. Čirba ir M. Bružienė).

Apsvarstyti 27 reikalai ir priimti sprendimai. Šį kartą, kaip niekad, tarybos nariai kėlė įvairius klausimus, norėjo diskutuoti, bet posėdžiui pirmininkavęs meras jų nė neklausė. Tuoj pat prašė balsuoti. Priimti net labiausiai diskutuotiną sprendimą balsų užteko: keturiolika tarybos narių balsavo net už tai, kad iki kaklo į skolas įklimpusi Savivaldybė dar pasiskolintų 2 milijonus litų. Pakako V. Šimonėlio paaiškinimo, kad skolintis dabar apsimoka, nes Vyriausybė, neturėdama kitos išeities, skolas bus priversta nurašyti. Savivaldybei atseit reikia vykdyti Vyriausybės pavestas funkcijas, o be pinigų nieko nepadarysi. Darbo partijos atstovė rajono taryboje Marija Gudonienė siūlė kitą variantą: ne skolintis, ne vasarą vaikų lopšelius-darželius uždarinėti, bet panaikinti valdininkų, kurie yra visiškai nereikalingi, etatus, pirmiausia, mero patarėjos, be kurios apsiėjo visi lig šiol buvę merai. O gal ir vicemeras V. Radionovas galėtų dirbti visuomeniniais pagrindais, kaip darė praėjusią kadenciją? Pasak „darbietės“, patiems reikia rodyti taupumo pavyzdį.

Visi pasiskolinti pinigai bus išleisti pravalgymui (1,527 milijono – darbo užmokesčiui, o 473 tūkstančiai – socialinio draudimo įmokoms).

Ne ataskaita, o paplepėjimų registravimo sąrašas

Teikdamas tvirtinti tarybos ir savo darbo ataskaitą, rajono meras perskaitė beveik paraidžiui visą 22 puslapių tekstą: kokia yra rajono tarybos sudėtis ir struktūra, kaip tarybos nariai lankė posėdžius, kiek kartų kuris pasisakė, kokius sprendimus priėmė rajono taryba 2008-aisiais metais, kokie yra tarybos komitetai, kiek posėdžių kuris surengė, kiek kartų meras buvo nuvykęs į kurį nors rajono kaimą, ką kalbėjo su ministrais ar Seimo nariais, nuvykęs į Vilnių, kiek priėmė gyventojų, kokiuose renginiuose dalyvavo… Neparašyta tik, kiek ir kieno buvo pavaišintas, ir kiek butelių, pirktų už valdiškus pinigus, kam nuvežė. Pasak tarybos narės „darbietės“ M. Gudonienės, juokinga skaityti, kad meras giriasi nupirkęs čiobiškiečiams kamuolį. Tarybos nariai vis dėlto pastebėjo, kad mero darbo ataskaitoje pilna klaidų. Buvo pateiktas tas pats „Širvintų krašto“ laikraštyje ( Nr.31, balandžio 29 d.) aprašytas faktas, kad 2008-ųjų metų gegužės 15 dienos popietę meras kalbėjosi ne su kultūros ministru J. Juču apie Kultūros centro renovavimą, bet vaikščiojo po miestą su savo partijos bosu Artūru Zuoku.

Rajono tarybos nariai pastebėjo, kad ataskaitoje klaidingai nurodytos taryboje registruotos frakcijos: visiškai nepaminėta partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcija, o įrašyta kažkokia nepriklausoma frakcija. Gal taip pavadinta perbėgėlių, išdavikų grupė, vadovaujama paties mero? Esą taip ir reikėtų rašyti.

Ataskaitoje parašyta: „Meras inicijavo ir kreipėsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, Lietuvos savivaldybių asociaciją dėl vaikų globos sistemos tobulinimo“. Tarybos narei M. Gudonienei, ir ne tik jai, buvo nesuprantama, ką reiškia tie žodžiai, kas merą įpareigojo kažkur dėl kažko kreiptis? Meras Kęstutis Pakalnis nieko negalėjo pasakyti. Išsisukta tradiciniu būdu – pažadėta tarybos narei atsakyti raštu. Kiek kartų taip jau buvo, deja, tokie mero pažadai „šakėmis ant vandens“… Posėdžiuose rajono tarybos nariai nuolat skundžiasi nesulaukiantys jokių atsakymų.

Tarybos narys V. Jasiukevičius klausė, kokius konkrečius reikalavimus pernai pateikė Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje, kaip į juos buvo reaguojama, kodėl kai kurie nebuvo vykdomi?

Tarybos narė Genovaitė Abromavičienė sakė, kad ataskaitoje reikėjo rašyti apie pasiektus rezultatus, o ne apie tai, kur, su kuo ir kada meras plepėjo. Deja, apie tai neparašyta nė žodelio, nes konkrečių mero darbų 2008-aisiais metais lyg ir nėra. Gal tada ir belieka rašyti apie nupirktą kamuolį Čiobiškio jaunimui? Beje, tarybos nariai pastebėjo, kad teikiama svarstyti ir tvirtinti ataskaita nebuvo mero net pasirašyta, taigi jos negalima laikyti dokumentu.

Po apsižodžiavimų buvo balsuojama. Penkiolika rajono tarybos narių balsavo už tai, kad labai nesolidi ir melaginga rajono mero darbo ataskaita būtų patvirtinta.

Nuo gegužės 18 dienos rajono meras bus išleistas eilinių atostogų.

Vaidinimas krizės akivaizdoje

Kasdien per televiziją, radiją girdime raginimus valdžiai veržtis diržus, mažinti atlyginimus, taupyti. Apie taupymą nuolat kalbama ir Širvintų savivaldybėje. Kalbama, kad netrukus nebus iš ko mokėti atlyginimų mokytojams, kad gali tekti leisti nemokamų atostogų kai kuriuos darbuotojus. Suprantama, reikėtų rodyti pavyzdį ir patiems rajono bei Savivaldybės administracijos vadovams. Pradėta nuo direktorės Elenos Davidavičienės ir jos pavaduotojo Jono Purvanecko. Šį tarybos posėdį buvo svarstomas reikalas dėl atlyginimų priedų (15 procentų) nemokėjimo. Pasak Jono Purvanecko, tai reiškia, kad jis praras apie 800 litų per mėnesį. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad toks pavyzdys vertas dėmesio, kad apie tokį sprendimą reikėtų visais varpais skambinti. Tačiau rajono tarybos nariai pastebėjo įdomų faktą: tame pačiame sprendime rašoma – nuo šių metų gegužės J. Purvaneckui mokės atlyginimą pagal 16-ąją, o E. Davidavičienei – pagal 17-ąją valstybės tarnautojo kategoriją. Pasirodo, kad lig šiol Administacijos direktorius buvo 16-os, o pavaduotojas – 15-os kategorijos tarnautojai. Padidinus kategorijas, padidės ne tik atlyginimas, bet ir priedai už darbo stažą. Nesiimsime skaičiuoti, kas kiek po tokio sprendimo praras ar laimės. Aišku viena – prieš žmones norima pasirodyti taupiems, o iš tikrųjų, viską „suvynioti į vatą“ ir galbūt net išlošti. Už tokį sprendimą balsavo taip pat tik 15 rajono tarybos narių.

Kiti reikalai

Už sprendimus buvo balsuojama beveik vienbalsiai. Tvirtinant Savivaldybės kontroliuojamų įmonių ir viešųjų įstaigų metines finansines atskaitomybes susilaikė vienas, o skiriant lėšų seniūnijų keliams greideriuoti – du tarybos nariai.

* * *

* Vaikų lopšelis – darželis „Saulutė“ nedirbs nuo birželio 1 iki liepos 15 dienos. Tuo metu jo vaikučiai turės lankyti lopšelį – darželį „Buratinas“.

Vaikų lopšelis – darželis „Buratinas“ nedirbs nuo liepos 16 iki rugpjūčio 31 dienos. Vaikai tuo metu turės lankyti vaikų lopšelį – darželį „Saulutė“.

Kernavės, Musninkų, Vileikiškių ikimokyklinio ugdymo skyriai nedirbs nuo liepos 1 iki rugpjūčio 14 dienos. Vaikus turės prižiūrėti tėvai.

* Leista nuomoti Bartkuškio pagrindinės mokyklos sporto salę ir patvirtinti paslaugos įkainiai (10 – 30 litų už valandą, atsižvelgiant į apšvietimą ir šildymą).

* Patvirtintos įvairios specialiosios programos, tarybų ir komisijų sudėtys, išnuomotos patalpos Motiejūnų ir Medžiukų kaimų bendruomenėms, patvirtintos įmonių finansinės atskaitomybės, paskirtos lėšos keliams greideriuoti, patvirtintas remontuotinų vietinės reikšmės kelių sąrašas…

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Prasiskolinusi Savivaldybė ima paskolas atlyginimams išsimokėti. Kas bus toliau?”

 1. sos parašė:

  Tikrai KAS BUS TOLIAU su tokiom skolom manau nebus kita kadencija norinciu i valdzia nes sitas berastis ir bemokslis tiek pridare….

 2. juozas parašė:

  kas is to rasymo,viskas suniui ant uodegos,rasyk nerases,o karavanas vistiek eina,laisve,ka padarysi,gali rasyti,komentuoti…

 3. DZINGLAS parašė:

  Tai kas vyksta su musu salim su musu miestu tai slykstu,baisu ir apmaudu net kartais pagalvoji negi mes visi tokie slykstus Lietuviai, NE!susidaro nuomuone kad politikai po kiek laiko parduos ir savo Tevus,Vaikus,Zmonas nes jau tai padare su visa tauta.Politikai kaip naciai vygdo genocida tik vienas skirtumas musiskiai daro tai su savo TAUTA.vienas zodys VAGYS o vagyms vieta viena uz grotu, gal kada nors???

 4. “darbietės” parašė:

  Šaunolis MERAS

 5. cv parašė:

  Kai Širvintose darzeliuose mazina etatus, tai niekas nezino. Bet va nevietine palygino su Vilniumi. Matyt pavydas kai kur pagrauze.

 6. nevietine parašė:

  na taip… taupome. KAI vilniuje 12 grupiu darzeliuose muzikes turi 1,5 etato , tai sirvintose 2et. ,kai didmiesciuose darzeliu metodininkes 6 grupiu darzeliuose dirba uz 0,5 ettato-sirvintose visu etatu ir ka jau cia pritaupysi…

Comments are closed.

scroll to top
+