Ponai už atliekas nemoka?

 Ar į šį atliekų konteinerį atliekas verčia tik čia gyvenantys žmonės?

Ar į šį atliekų konteinerį atliekas verčia tik čia gyvenantys žmonės?

Skaitytojų laiškai

Prie daugiabučio namo, kuriame gyvena socialiai pažeidžiamos šeimos, stovi buitinių atliekų konteineris. Kaip ir visur. Kiekvienos savaitės pirmadienio rytą čia atvažiuoja UAB “Ecoservice” šiukšliavežė ir išveža šiukšles. Už vieno 1,1 kubinio metro dydžio konteinerio atliekų išvežimą juo besinaudojantys žmonės moka be kelių centų 50 litų. UAB “Ecoservice” kruopščiai skaičiuoja kiekvieną išvežtą konteinerį, išrašo gyventojams sąskaitas… Kas pasakys, kad jos mažos, tegul meta į mane akmenį.

Sugrįžkime prie šio daugiabučio namo šiukšlių konteinerio. Jis stovi netoli gatvės esančios automobilių stovėjimo aikštelės kamputyje. Kad žmonėms mažiausiai trukdytų. Į aikštelę įvažiuoja “nuliovas” juodas automobilis. Iš jo išlipa solidus ponas. Atsidaro bagažinę ir gal kokias penkias minutes krauna į konteinerį atliekų maišelius… Po daugiabučio namo kiemą vaikšto žmonės, bėgioja vaikai. Niekas neprieina, nesugėdija, kad taip elgtis tikrai negražu, nes už jo sukrautas į konteinerį atliekas turės sumokėti ne kas nors kitas, bet jie, skurstantys to daugiabučio namo gyventojai.

Stebimės, kad Vokietijoje, iš kurios stengiamės imti pavyzdį, visur tvarka ir švara. Pabandyk ten ne vietoj numesti cigaretės nuorūką, juo labiau didesnę šiukšlę, sudėti atliekas į svetimą konteinerį. Nereikės jokio pareigūno. Kiekvienas pro šalį einantis sudraus, sieks, kad pažeidimas būtų likviduotas. O pas mus atvirkščiai – ko man pyktis, koks mano reikalas, aš taip pat ne šventasis…

UAB “Ecoservice” neužmiršta pasigirti – jau sudaryta sutarčių su 60 – 70 procentų gyventojų. Bet juk tai reiškia, kad 30 – 40 rajone gyvenančių, poilsiaujančių žmonių už atliekas nemoka, o už juos sumoka tie, kurie yra sudarę sutartis. Kas kitas, jei ne Savivaldybė turi kontroliuoti situaciją, siekti šimtaprocentinio jos sprendimų vykdymo? Tikriausiai tada ir šiukšlių išvežimo paslauga atpigtų?

Petras Každailis

Naujausi komentarai
  • Anonimas    2010-08-05 10:43         

    ponams gi uz dyka viskas, tam jie ir ponai, nu:)))

  • Pavlikas    2010-08-04 08:32         

    Ir mano kaimynas ponas konteinerio dar neturi.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 9 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.