+

Pasikartojantys šiurkštūs Prienų rajono mero įstatymų pažeidimai – naujasis besikeičiančios LSDP veidas

MART2122Nedeklaruoti asmeniniai interesai ir verslo sandoriai, pildantys Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovo Prienuose – mero Alvydo Vaicekausko kišenes – Vyriausiosios Tarnybinės etikos komisijos neseniai buvo pripažinti šiurkščiais pažeidimais. Įstatymų nesilaikantis Prienų raj. meras dėl to nesuka sau galvos ir toliau vadovauja Prienams, tarsi nieko nebūtų įvykę. Mažas miestelis, niekam neįdomūs mero „užsiėmimai“? O gal taip Prienų rajono šeimininkas demonstruoja požiūrį į visiems galiojančius šalies įstatymus – kažkas yra truputį lygesnis už kitus? Vadovui – viskas leidžiama? Vadovui nusispjauti į rajono žmonių nuomonę ir į šalyje galiojančius įstatymus? Tai toks yra garsiai deklaruojančios, kad keičiasi, LSDP veidas šalies regionuose?

Viename naujienų portalų vykstančioje apklausoje apie šalies merus A.Vaicekauskas pasiskelbęs, jog jo mėgstamiausias posakis – „Nėra nepadaromų darbų“. Akivaizdu, kad nėra – nes jei yra kažkas, ko negalima daryti – tiesiog peržengi įstatymus – ir op „tavo darbeliai padaryti“. Taip turbūt buvo ir su sandoriais, apie kuriuo meras turėjo viešai deklaruoti – bet išlaikė „paslaptį“. Paslaptingasis A.Vaicekauskas – ne pirmi metais politikoje, tad sunku būtų patikėti, kad nežino interesų deklaravimo tvarkos, o juolab, kad turėdamas asmeninių interesų, dirbdamas tokioje svarbioje pozicijoje, spręsdamas su jo asmeniniais interesais susikertančius klausimus, privalo nuo jų nusišalinti, kad niekam nekiltų abejonių.

Turbūt garsiai deklaruojančių, kad keičiasi, LSDP veidas jau niekad nepasikeis, nes vidus ir požiūris į valstybės įstatymus bei nustatytą tvarką, turinčią galioti visiems, yra gerokai papuvęs. Apie pasikeitimus, turbūt jau realiai niekas nesvajoja, bet garsiai pasijuokia, kai pamato LSDP reklamą, kaip vyksta pasikeitimai. O reklamos šiuo metu apstu – patys žmonės, ne kas kitas – ir sumoka už gražią LSDP vadovo šypseną plakatuose.

Bet grįžkime prie A.Vaicekausko. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), atlikusi tyrimą konstatavo, jog Prienų raj. meras privačių interesų deklaracijoje nenurodė narystės asociacijoje „Prienų ūkininkų sąjunga“, kurios nariu buvo nuo 2014 metų spalio iki šių metų vasario. Meras tikino iš asociacijos išstojęs žodiniu pareiškimu 2015 metais ir nebemokantis nario mokesčio. Negražu, mere, kvailinti žmones – visi supranta, kad išstojimas „žodžiu“ – nieko nereiškia. Ir kadangi „melo kojos yra trumpos“, labai greitai išaiškėjo tiesa – VTEK nustatė, kad A. Vaicekauskas sumokėjo įmoką už 2015 metų narystę, o raštišką prašymą nutraukti narystę pateikė tik šiemet. Taigi A.Vaicekauskas, nesiėmė veiksmų interesų konfliktui išvengti, ir būdamas sąjungos nariu 2015 metų birželį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje nenusišalino svarstant du su „Prienų ūkininkų sąjunga“ susijusius klausimus. O gal čia merą turėtume suprasti – juk taip patogu „prieiti“ prie reikalingų sprendimų, kai esi vadovas?

Apie savo narystę kitur – meras A.Vaicekauskas viešai nesiskelbė: mažiau žinos visuomenė – ramiau miegos, o tuo tarpu, turbūt, bus galima spręsti su tomis organizacijomis susijusius klausimus savivaldybės taryboje – palankiai. Taip, kaip reikia organizacijoms, kurioms meras priklauso.

VTEK nustatė, kad ponas A.Vaicekauskas yra kredito unijos „Prienų taupa“ narys nuo 1999 metų ir yra sudaręs galiojantį paskolos sandorį. Privalomą deklaruoti narystę meras nuslėpė, aiškindamas, kad narystė unijoje „Prienų taupa“ yra formali, todėl pakanka deklaruoti gautą paskolą. Ką reiškia „formali“ žino vienas A.Vaicekauskas, tuo tarpu įstatymai nurodo deklaruoti tokią narystę, o juo labiau nusišalinti nuo priimamų sprendimų dėl šios unijos. Deja, būdamas „formaliu“ nariu, 2015 metų gegužę, 2016 metų kovą ir 2017 metų lapkritį meras savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstant klausimus dėl savivaldybės patalpų nuomos sutarčių su „Prienų taupa“ pakeitimo, mielai šiuos klausimus sprendė, nors turėjo nusišalinti. Bet, ai – čia tik formalumas…

Slėpti nuo visuomenės, kad gauni tūkstantines sumas už savo individualią veiklą, merui pasirodė, teisingiausias žingsnis. Nežino visuomenė – ir galvos neskauda. Vykdydamas individualią veiklą, A. Vaicekauskas ir 2016 metais, ir 2017 metais sudarė deklaruotino dydžio – 3.000 Eur sumą viršijančius sandorius. Toks pasikartojantis elgesys rodo, kad tai buvo apgalvotas rajono vadovo žingsnis – slėpti tokius sandorius.

2017 metų gruodį VTEK konstatavo, kad A.Vaicekauskas pažeidė reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti, kai dalyvavo savivaldybės tarybos posėdyje sprendžiant dėl savivaldybės 2017 metų biudžeto patvirtinimo. Šiuo sprendimu greta kitų objektų finansavimo lėšų skirta ir mero sutuoktinės vadovaujamai Pakuonio pagrindinei mokyklai.

Pakartotinai darantis pažeidimus meras ir toliau sėdi savo kėdėje. Negana to, VTEK sprendimą A.Vaicekauskas žada skųsti. Skųstis meras turi teisę – bet kur dės akis, susitikęs rinkėjus? Ar į žmonių nuomonę rajono vadovui nusispjaut? Juk pokyčių nori ne tik LSDP, bet ir miesteliai, kuriems vadovauja LSDP atstovai. Pokyčių, turbūt, norės ir Prienų rajono žmonės, tad, gerbiamas mere, ar neturėtumėte atsistatydinti – ir bent tokiu būdu parodyti, kad jaučiate gėdą ir atsakomybę, kad LSDP tikrai keičiasi – ir prisivirę košės – pripažįsta klaidas? Save ir žmones gerbiantis politikas, pripažintas ne kartą šiurkščiai pažeidęs įstatymus, turėtų atsisakyti posto. O kaip pasielgsite jūs, gerbiamas mere?

Seimo LSDD frakcijos seniūnas

Andrius Palionis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Savivaldybė kviečia dalyvauti apklausoje dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Širvintų rajone rugsėjo 2 d.

2019-07-30 Tarybos posėdis

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (IV)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (III)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (II)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Nuo 14 val. stebėkite pirmąjį Tarybos posėdį internetu!

Kokių staigmenų sulauksime pirmame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+