Nuteistas už šmeižtą „negali nešmeižti“?

Rugsėjo 20 dieną surengtas Širvintų rajono tarybos posėdis galėjo įeiti į istoriją kaip vienas ramiausių. Tąkart darbotvarkėje įrašyti klausimai absoliučiai jokių diskusijų nekėlė, tarybos nariai daugmaž balsavo vieningai ar kai kurie opozicijos nariai – pasirinktinai, gal net pagal išankstinį susitarimą, „dėl principo“ susilaikydavo ar balsuodavo prieš. Posėdis taip būtų ir pasibaigęs, jei ne rajono tarybos nario Zenono Miselio paklausimas apie vienoje žiniasklaidos priemonėjje pasirodžiusį straipsnį, kuriame Savivaldybė kaltinama švaistanti lėšas.

Kad būtų visiškai aišku, tarybos narys turėjo omenyje buvusio rajono tarybos nario, šį mandatą praradusio dėl teistumo už šmeižtą, Darbo partijos rajono skyriaus pirmininko Alfredo Astiko mestus kaltinimus viename iš opozicijai ištikimų informacijos šaltinių. Vos tik išgirdęs klausimą, tarybos narys Kęstutis Pakalnis, su kurio valdoma įmone turtiniais santykiais yra siejamas tas informacijos skleidėjas, griebė savo daiktus ir nėrė pro duris. Matyt, ne kartą išbandyta taktika „nusiplauti“ nuo nepatogių klausimų.

O štai kiti tarybos nariai išklausė merės Živilės Pinskuvienės pasipiktinimą tokia netiesa, kurią, jos žodžiais, galėjo paskleisti tik „visiškai neišprusęs, nenuovokus žmogus“. Merė įžvelgė pastaruoju metu esantį didelį norą skleisti netiesą, dezinformaciją, kuri nukreipta prieš Savivaldybės darbuotojus. Živilė Pinskuvienė sakė neprisimenanti, kad darbuotojai taip energingai ir efektyviai dirbtų, kad pateiktų tiek didžiulių projektų, kaip yra pastaruoju metu.

Alfredui Astikui užkliuvo mūsų Savaldybės darbuotojų pateiktas ir finansavimą gavęs projektas – Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos aktų salės įgarsinimas. Net 330 rajono gimnazistų džiaugėsi, kad jiems už Europos Sąjungos lėšas bus įrengta per 50 tūkst. eurų kainuojanti garso ir kita įranga, kokios galėtų pavydėti ne viena didesnė kultūros ar mokymo įstaiga. Svarbiausia, kad Savivaldybei tai nekainuos nė euro. Tačiau, kaip sakė merė, iššoksta turbūt dokumentų nesugebantis perskaityti neišmanėlis, o gal tyčia ima teigti, kad tokius pinigus Savivaldybė išmetė … įgarsindama koncertus.

– Tarybos nariai, turbūt visi čia esantys gerai pamenate, kad prieš dvejus metus patys balsavote, jog Kultūros centrui būtų nupirkta įgarsinimo įranga, – klausė merė tarybos narių, norėdama priminti, kad koncertai įgarsinami visai už kitus pinigus, o ne gimnazijos bendruomenės sąskaita.

Galimai ieškodamas pigaus populiarumo, Savivaldybę užsipuolęs politikuotojas ją kaltino ir … batutų nuoma. Suprantama, kad už mokesčių mokėtojų pinigus.

– Absurdas, paistalai… Kitaip tokių teiginių nepavadinčiau, – „Širvintų kraštui“ šį kaltinimą pakomentavo Živilė Pinskuvienė. – Nei mes per trejus metus, nei, ko gero, prieš tai buvusieji valdžioje per vieną ar dvi kadencijas batutų nenuomojo, tam neišmetė nė euro ir verslininkams dovanėlių nedarė. Jie dėkingi, kad mes įsileidžiame juos per šventes atvažiuoti ir užsidirbti. Tas žmogus, matyt, vartė dokumentus, skaitinėjo, bet taip ir nesuprato, kad Savivaldybė pateikė europinį projektą ir gavo 30 tūkst. eurų, už kuriuos Širvintose atsiras batutų parkas visiems rajono žmonėms! Norėčiau pasikartoti – rajonui tai nekainuos nė euro, – sakė merė.

Dar vienas neseniai bilietų į SEL koncertą dalijimu už narystę įtarto Darbo partijos Širvintų skyriaus vedlio „perliukas“ – kaltinimas Savivaldybę skintoms gėlėms išmetus 18 tūkst. eurų. Pasak merės, kaltintojas greičiausiai pasirinko tik vieną jam patinkančią eilutę ir nutylėjo, kad minėti pinigai biudžete skiriami ne tik skintoms gėlėms, bet ir gėlynams, sodinukams, medeliams. Ne veltui sakoma, kad pusė tiesos blogiau nei visiškas melas.

– Savivaldybė labai dažnai sulaukia verslininkų geranoriškumo, kai rengiame įvairius renginius, atsidėkojame žmonėms. Štai neseniai vyko įspūdingas Šimtmečio širvintiškių pagerbimo renginys, kuriame nuostabiomis puokštėmis buvo apdovanoti iškilūs krašto žmonės, tarp kurių buvo ir šalyje gerai žinomų žmonių. O juk visas šias puikias rožes PADOVANOJO Širvintų verslininkė Janina Šidlauskienė. Ir štai piktavalis nenuovoka savo teiginiais tarsi bando sukurti intrigą, kad tuo metu, kai žmonės dovanoja, Savivaldybė TAŠKO dešimtis tūkstančių, – iš konteksto ištrauktais ir galimai piktybiškai iškraipytais skaičiais piktinosi Živilė Pinskuvienė.

Tarybos posėdyje merė šiuos ir kitus polikuotojo teiginius prilygino šmeižtui, bet tuo labai nesistebėjo, juk buvęs tarybos narys Alfredas Astikas iš Tarybos buvo atstatydintas už teistumą dėl šmeižto. Živilė Pinskuvienė sakė autorių ir informacijos skleidėją informavusi per 14 dienų paneigti tiesą neatitinkančius teiginius, kitaip tai bus padaryta teisminiu keliu.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Nuteistas už šmeižtą „negali nešmeižti“?”

 1. Anile parašė:

  Taip. Labai malonu..Mere ir jos komanda buvo tarp zmoniu ir su zmonemis. Visiems rode demesi ir pagarba. O kaip ankstesnieji..stovedavo kaip Breznevai pasipute, tipo, mes valdzia, atsargiai.

 2. Anonimas parašė:

  Tresese, Jūs teisi , net labai

 3. Teresė parašė:

  Tikrai švntė nuostabi. Ypač miela buvo matyti tarp paprastų širvintiškių merę ir jos komandos narius.Kalbino, sveikinosi, su šypsena. Ankstesnieji ponai tik išdidžiai stovėdavo ir laukė patys dėmesio. Tik šito nepripažins. Suks uodegas ir vėl dergs. Iš pavydo.

 4. nijole parašė:

  Noriu pasidziaugti labai grazia Rudens svente. Aciu visiems rengejams.

 5. parašė:

  Bobų vasaros, anot klimatologo, turėtume sulaukti kitos savaitės antroje pusėje, spalio pradžioje.

 6. stasys parašė:

  Šitas žmogus neturi sąžinės. Ką Živilė galvojo susidėdama su juo? Padėjo įsidarbinti jam, juo žmonai, o dabar – štai. Gerai, tegu žmonės mato, kas per brudas tai yra. Nebalsuosiu.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+