Negi administracijos direktorė dirba 25 valandas per parą?

 Administracijos direktorė - dar viena Savivaldybės "devyndarbė"?

Administracijos direktorė - dar viena Savivaldybės "devyndarbė"?

Dienos tema

Širvintų rajone tikriausiai dar niekada vienu metu nebuvo vykdoma tiek projektų: „Širvintų miesto pietinio kvartalo ir Igno Šeiniaus gatvės rekonstrukcija“, „Širvintų miesto nuotekų valyklos rekonstrukcija“, „Musninkų vidurinės mokyklos renovavimas mažinant suvartojamos energijos sąnaudas“, „Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos pastato rekonstravimas siekiant sumažinti suvartojamos energijos sąnaudas“, „Širvintų mieste esančio Beržės upelio būklės gerinimas“, „Paplūdimio prie užtvenktos Širvintos upės Širvintų mieste įrengimas“ ir t.t. Tačiau žmonės tokius darbus vertina įvairiai. Vieni širvintiškiai piktinasi sugadintomis gatvėmis, iškasinėtu miestu, kiti – kantriai laukia išgražėjusio miesto, pasibaigus darbams. Yra ir tokių, kurie mano, kad suskubta viską daryti iš karto tik dėl artėjančių rinkimų – juk reikia pasirodyti, kaip dirbama. Tačiau ar nors vienas gyventojas susimąstė, kam Širvintų rajono Savivaldybėje šiuo metu vykdomi projektai atneša papildomos materialinės naudos?

Remiantis Širvintų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėjos Ingridos Baltušytės pateiktais duomenimis, iki 2010 metų rugpjūčio 19 dienos:

– pasirašyta 14 projektų finansavimo ir administravimo sutarčių;

– 1 projekto paraiška patvirtinta ir priimtas sprendimas dėl  finansavimo;

– 3 projektų paraiškos vertinamos;

– 3 projektų paraiškas planuojama pateikti 2010 metais;

– 6 projektų projektiniai pasiūlymai planuojami pateikti 2010 metais.

Pasak Ingridos Baltušytės, įvertinus projektus, dėl kurių pasirašytos finansavimo ir administravimo sutartys, pateiktos paraiškos, bei planuojamas pateikti paraiškas ir projektinius pasiūlymus, šiuo metu yra vykdomi 27 projektai.

Širvintų rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėja Roma Džiovėnaitė „Širvintų kraštą“ informavo, kad už projektų, vykdomų iš ES struktūrinių fondų lėšų, įgyvendinimą yra tiesiogiai atsakingas projekto vadovas, kuriuo dažniausiai paskiriamas projektą įgyvendinančios institucijos vadovas. Anot Teisės ir personalo skyriaus vedėjos, visų šiuo metu vykdomų projektų, išskyrus „Musninkų vidurinės mokyklos renovavimas mažinant suvartojamos energijos sąnaudas“ ir „Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos pastato rekonstravimas siekiant sumažinti suvartojamos energijos sąnaudas“, vadovė yra Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Elena Davidavičienė. Minėtų dviejų projektų vadove yra paskirta Investicijų ir savivaldybės nuosavybės skyriaus vedėja Ingrida Baltušytė.

Administracijos direktorė Elena Davidavičienė patikino, kad valstybės tarnautojai, kuriems projektuose numatytas darbo užmokestis už projektų veiklų įgyvendinimą, leidimus dirbti kitą darbą turi.

Tikime, kad Elena Davidavičienė, kuri yra beveik visų šiuo metu vykdomų projektų vadovė, leidimą dirbti kitą darbą turi. Juk užmokestis už projektų veiklų įgyvendinimą tikriausiai yra visai nemenkas? Sako, jis gali siekti net keliasdešimt tūkstančių… Jei taip yra iš tikrųjų, kodėl gi nepasinaudoti – ar ne? Juk tokios progos, pasikeitus valdžiai po ateinančių Savivaldos rinkimų, Elenai Davidavičienei daugiau gali ir nepasitaikyti? Tačiau problema kita – kaip vienas žmogus gali rūpintis tokiu skaičiumi projektų? Juk jiems reikia skirti tikrai nemažai laiko. Kada tuomet Elena Davidavičienė dirba savo tesioginį – Administracijos direktorės darbą? Ar visiems darbams atlikti Elenai Davidavičienei tikrai užtenka 24 valandų per parą? Nebent minėtus projektus iš tikrųjų vykdo Savivaldybės specialistai, o pinigėliai atitenka Administracijos direktorei? Klausimų iš tiesų daug, tačiau gyvenimo tiesa viena – dažniausiai tas, kuris vienu metu mėgina sėdėti ant kelių kėdžių, nė vieno darbo nepadaro gerai…

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

45 Atsakymai į “Negi administracijos direktorė dirba 25 valandas per parą?”

 1. Thalita parašė:

  Radza rašo:nera NET 1..2.3 versijai RECOMENDET , o cia jau apie 1.2.4 snaket. Nebus dar ilgai pas mus servo ant 1.2.4, net neverkit, nes poto verket kad luzta, dinksta itemai ar lagina, Mes zinom geriau kaip serva tvarkyt , tad bukit malonus susilaikykit nuo pastabu jog blemba jau yra 1.2.4 Aciu

 2. Laura parašė:

  Gerai kad vykdomi projektai, džiugu kad gražėja mūsų Širvintos. Bet noriu vieną pastabą pareikšti: kas projektavo Šeiniaus gatvės rekonstrukcijos planus. Kodėl pačiame centre nebeliko nei vieno medelio, nei mažiausio žemės lopinėlio žolytei ar gėlytei pasodinti. Kodėl vienoj gatvėj 20 elektros stulpų, kurie taupymo ir sunkmečio laikais nedegs, kai tuo tarpu visame mieste dega vos kelios lempos. Pristatys dirbtinų puodų su gėlėmis o žiūrėk po kelių mėnesių ardys trinkeles ir sodins medelius. Vėl reiks pinigus mokėti už ardymą, pakartotiną tvarkymą. O kas pagalvojo apie ūkiškumą. Jau prie Norfos skverelis trinkelėm išklotas, fontanų neveikiančių pridaryta, Va tai tau grožis nieko nepasakysi. Mano nuomone reik tvarkyti gražinti, bet nekloti viso miestelio trinkelėmis.

 3. JOO parašė:

  Atėjo toks laikas, kad europinės lėšos ateina į rajonus ir be jokių ,, pramušinėjimų“ .. Rajonams reikia tik laiku ir tinkamai paraiškas ir projektus pateikti. Būtent čia ir pasireiškia savivaldybės kompetencija. Ir man atrodo, nėra toje srityje taip blogai, kaip čia pateikiama. Jei nebūtų projektų. rėktumėt, kodėl jų nėra. Problema kitur- kaip dirba projektą laimėjusios firmos. Bet pabandykite per viešųjų pirkimų konkursą ,, pramesti“ kokią nepamatuotai pigią kainą pasiūliusią firmukę- iš teismų neišeisit. Taip savivaldybės ir tampa tokių ,,šūdfirmių“ įkaitais. Prasta darbų kokybė tik dėl viešųjų pirkimų nesąmonių.

 4. viskas del savo geroves parašė:

  toks patarejos darbas…. o kaip galvojat ka jinai ir toliau nori kitoje kadencijoje silta vietele ir gera alga tureti

 5. ajajai parašė:

  rinkimai ant nosies…savivaldybes viesieji rysiai ant komentaru nuosirdziai dirba:))))

Comments are closed.

scroll to top
+