Nauji projektai dėl 14 metrų trasos?

UAB KRS Šermukšnių gatvėje šį pirmadienį ir antradienį dirbo visu tempu.

UAB KRS Šermukšnių gatvėje šį pirmadienį ir antradienį dirbo visu tempu.

Mūsų gyvenimo grimasos

Pirmadienį į Širvintų miesto Šermukšnių gatvę įvažiavo gausybė šiuolaikinės technikos: ekskavatoriai, kranai, asfalto pjovimo mašinos… Keturi tos gatvės gyventojai džiaugėsi – pagaliau šventė atėjo ir į jų kiemą, žmonės turės vandentiekį, kanalizaciją, nebereikės rūpintis fekalijų išvežimu… O ir geriamasis vanduo bus sveikesnis, tikrai be jokių nitratų, nitritų. Žodžiu, ir jie gyvens kaip mieste, o ne gūdžiame kaime.

UAB KRS vyrai dirbo iš peties: pjovė asfaltą, kasė, klojo vamzdžius, lygino… Tik tuoj pat paaiškėjo viena “mažytė” smulkmenėlė – iš keturių gatvėje gyvenančių šeimų, vandentiekis ir kanalizacija bus įrengta tik dviems: Bronei Martinėlienei ir Elenai Džiovalaitei. Esą kitų namų nėra projekte. Savo teisių ginti stojo Šermukšnių gatvės antrojo namo gyventojas, senas statybos inžinierius Petras Kisielius:

- Kaip gi taip, juk kalbama tik apie 14 – 15 metrų trasos. Jei buvo nuspręsta įvesti tinklus į šios gatvės namus, taip ir reikia daryti. Koks projektuotojas galėjo taip pasielgti?

- Tai didžiausias biurokratizmas, - kalba, Petras Kisielius. - Netikiu, kad iki žiemos ir mes turėsime patogumus, "duoklės" mokėti (taip daryti siūlo kaimynai) tikrai nesiruošiu.

- Tai didžiausias biurokratizmas, - kalba, Petras Kisielius. - Netikiu, kad iki žiemos ir mes turėsime patogumus, "duoklės" mokėti (taip daryti siūlo kaimynai) tikrai nesiruošiu.

Žmogus tą pačią dieną nuėjo į Savivaldybę pas administracijos direktorės pavaduotoją Joną Purvanecką, išsakė savo nerimą. Šis atidžiai išklausė, sakė viską perduos projektą koordinuojančiam Petrui Opanovičiui, kuris esą turės išspręsti tokį paprastą reikalą.

O UAB KRS darbininkai, brigadininkas, net darbų vykdytojas kategoriškai tvirtino:

- Nieko nežinome, o iki pirmojo ir antrojo namų tvorų vamzdžių tikrai netiesime, nes tai daryti nenumatyta projekte.

Tą patį rangovai tvirtino ir “Širvintų kraštui”. Pasak jų, yra ir daugiau tokių kuriozų, pusė centrinės Vilniaus gatvės gyventojų šiemet taip pat liks be vandentiekio tinklų. Esą tie darbai nukelti antrajam darbų etapui, kai bus tvarkomas Širvintų kaimas, Kernavė.

- Negi protinga dėl 14 metrų vamzdžio laukti dvejus – trejus metus, kai dabar tam reikia tik kelių litų, – kalba Petras Kisielius. – Aukščiausio laipsnio biurokratizmas! Pradžioje sakė, kad Šermukšnių gatvėje parengtas projektas tik vienam namui, kai pakėlėme triukšmą, atsirado kažkodėl ir dar vienam. Čia kažkas ne taip.

Nors projekto koordinatorius Petras Opanovičius šiuo metu atostogauja (ar taip turėtų būti, kai jo kuruojamas projektas pačiame darbų įkarštyje?), “Širvintų kraštui” pavyko su juo susisiekti ir pasikalbėti.

- Projekte pridaryta daugybė klaidų, ir aš dėl to tikrai esu nekaltas, nes projektavimo stadijoje to darbo nedirbau, – kalba darbų koordinatorius. – Šermukšnių gatvės situaciją žinau, yra Širvintų mieste dar septyni panašūs atvejai. Esu padavęs dokumentus skubiai suprojektuoti tuos darbus, manau, kad jie vis dėlto bus padaryti pirmajame etape, t. y. iki šių metų rugsėjo.

Paklausėme trumpai aiškiai:

- Tai kada bus padaryta, šiemet ar po dvejų trejų metų?

- Šiemet, kaip kirviu nukirto P. Opanovičius.

Jeigu tai teisybė, kam reikėjo audrinti žmones, kodėl negalima buvo jiems paprastai ir suprantamai paaiškinti? Kodėl apie tokį sprendimą nieko nežino patys rangovai – UAB KRS? Gal jie būtų padarę viską vienu sykiu, avansu, juk dabar jiems reikės vėl pjauti asfaltą, vėl iš naujo asfaltuoti, vėl, kaip jie patys sako, grėbliuku sutvarkyti aplinką?

Šermukšnių gatvėje gyvenantys žmonės įsitikinę, kad tokie P. Opanovičiaus pažadai žurnalistams tik eilinis atsikalbinėjimas. Neilgai teks laukti, pažiūrėsime.

Steponas Liktoravičius

Naujausi komentarai
 • Anonimas    2010-08-05 10:37         

  paziuresim, ar pazadus pildo ar tik tusciai zada

 • XX    2010-07-26 18:57         

  Paplūdimys
  Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
  Peršokti į: navigaciją, paiešką

  Paplūdimys – lėkšta jūros, ežero, upės ar kitokio vandens telkinio kranto dalis, kurios lygis nedaug iškilęs virš vandens lygio, susidariusi veikiant bangoms. Tai sausumos ruožas tarp kranto linijos ir pajūrio kopų ar aukštumų (arba aukštosios kranto dalies). Sudarytas iš smulkių uolienų dalelių: smėlio, žvyro, gargždo, žvirgždo. Taip pat būna kriauklių, koralų liekanų. Paplūdimiai susidaro dėl akumuliacijos proceso, bangoms nešant ir nusodinant uolienas ant kranto. Dažnai vėjas iš sunešto smėlio supusto pakrantės kopas.

  Uolėtose ežerų ar jūrų pakrantėse paplūdimių gali nebūti.

  Paplūdimiai – svarbi rekreacinė zona. Ypač vertinami smulkaus, minkšto smėlio paplūdimiai.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 13 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.