Meras Kęstutis Pakalnis pateikė rajono tarybai tvirtinti melagingą savo darbo ataskaitą?

Antradienį meras Kęstutis Pakalnis rajono tarybos posėdyje teikė svarstyti ir tvirtinti 2008-ųjų metų Širvintų rajono savivaldybės tarybos ir mero veiklos ataskaitą. Darbai surašyti dvidešimt dviejuose puslapiuose. Nesiimame spręsti apie visos veiklos ataskaitos teisingumą. Tam patikrinti reikėtų ilgesnio laiko. Atsitiktinai pasirinkome vieną vienintelį devynioliktąjį puslapį: „Darbas su Vyriausybės ministerijų, žinybų atstovais, rūpinantis rajono plėtra“. Iš dvidešimt penkių įrašų bent jau keturi (16 procentų) yra tikrai neteisingi. Statistikos specialistai pasakytų, kad, galima manyti, jog ir visos ataskaitos patikimumas yra tik apie 84 procentai.

Žinoma, pats meras ataskaitos nerengė. Tą darbą už jį darė kiti, pirmiausia, matyt, jo patarėja Jadvyga Barbaravičienė, kuri prieš visą Lietuvą guodėsi, kad jai Savivaldybėje tenka „kruvinai“ dirbti. Bet juk meras neturėjo besąlygiškai pasitikėti savo „dešiniąja ranka“. Prieš dokumentą siunčiant visiems tarybos nariams susipažinti, prieš jį dedant į interneto tinklalapį, gal reikėjo patikrinti, kad žmonės nesijuoktų.

O gal tai yra elementarus darbų prirašymas, kad ataskaita būtų solidesnė, kad nesigilinantieji į jos turinį mero pastangas vertinyų geriau, negu priklauso? Palikime tai aiškintis patiems rajono tarybos nariams. Kadangi posėdis vyko, kai laikraštis jau buvo spausdinamas spaustuvėje, negalime pasakyti, ar kuriam nors mūsų išrinktajam ši problema užkliuvo, ar buvo apie tai posėdyje kalbama (apie tai parašysime kitame „Širvintų krašto“ numeryje).

Pateikiame savo pastebėjimus apie minėto devynioliktojo ataskaitos puslapio įrašus.

Pirmasis. Rašoma, kad sausio 31 dieną meras susitiko su Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriumi V. Raslanu dėl sportinės bazės Širvintose rengimo galimybių. Tai neteisybė. Susitikti su Departamento direktoriaus pavaduotoju R. Vaiginu rajono meras Kęstutis turėjo sausio 29 dieną po pietų. Bet jis į Vilnių dėl tik jam vienam žinomų priežasčių nenuvažiavo ir nepranešė nei R. Vaiginui, nei pačiam direktoriui V. Raslanui. Abu Departamento vadovai tą dieną Širvintų mero laukė daugiau nei valandą ir nesulaukė. Kovo viduryje „Širvintų krašto“ žurnalistui G. Bielskiui Departamento direktoriaus pavaduotojas teigė esąs labai supykęs dėl tokio neatsakingo mero požiūrio. Jei meras sausio 31 dieną (po dviejų dienų) būtų nuvažiavęs ir pasiaiškinęs dėl įvykusio nesusipratimo, nėra abejonės, Departamento vadovas su žurnalistu būtų kalbėjęs kitaip. Pagaliau, pasitikrinome paprastesniu būdu. Atsivertėme interneto tinklalapyje tebesančią mero darbotvarkę. Joje parašyta, kad sausio 31 dieną rajono meras susitiko tik su Ligoninės vyriausiąja gydytoja D. Alekniene. Jokių kitų įrašų nėra. Negi susitikimas su Kūno kultūros ir sporto departamento direktoriumi yra toks bereikšmis, kad pokalbis su Ligoninės gydytoja – svarbesnis? Kam tada tokį bereikšmį įvykį, kurio gal net nebuvo verta rašyti į darbotvarkę, minėti svarbiausių mero darbų ataskaitoje?

Antrasis. Rašoma, kad gegužės aštuntąją rajono meras susitiko su ūkio ministru V. Navicku dėl Dujų perpumpavimo stoties statybos Jauniūnų seniūnijoje. Nesigilinsime į paties įrašo klaidingumą. Kam jau kam, bet rajono merui tikrai reikėtų žinoti, kad Dujų perpumpavimo stotį numatyta statyti Graužių miške, kuris visas priklauso ne Jauniūnų, bet Širvintų seniūnijai. Tos dienos mero darbotvarkėje parašyta, kad rytą jis susitiko su valstybės kontrolieriumi, paskui – su finansų ministru dėl mokinio krepšelio lėšų panaudojimo, o sugrįžęs į Širvintas susitiko su choro „Navis“ dainininkais, sugrįžusiais iš Lenkijos Rakonevicų savivaldybės, kur atstovavo Širvintų rajonui. Apie jokį susitikimą su ūkio ministru nerašoma. Vėlgi, ar tokia ataskaita nenorima parodyti širvintiškiams, kad dėl Dujų perpumpavimo stoties statybos meras labai stengiasi rajono gyventojų naudai. O juk iš tikrųjų yra atvirkščiai. Dėl neteisėtų rajono tarybos sprendimų tuo reikalu Vyriausybės atstovas jau kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

Trečiasis. Rašoma, kad gegužės penkioliktąją meras buvo susitikęs su kultūros ministru J. Juču dėl lėšų skyrimo Kultūros centro renovacijos projektui. Darbotvarkėje parašyta, kad tai įvyko 16 valandą. Viskas būtų puiku, jei ne vienas „bet“… Gegužės penkioliktąją, 16 valandą, rajono Kultūros namuose buvo vaidinamas Širvintų vaikų lopšelio darželio „Buratinas“ vaikų teatro spektaklis „Daktaras Aiskauda“. Salėje tikrai sėdėjo ir pats rajono meras Kęstutis Pakalnis. Ir ne vienas, o su Liberalų ir centro partijos pirmininku Artūru Zuoku. Po spektaklio įvykusiame susitikime su širvintiškiais A. Zuokas sakė, kad su Širvintų meru visą pusdienį vaikščiojo po miestą, apžiūrėjo daromus darbus. Tai kam meluoti, kad meras tos dienos popietę buvo Vilniuje? Jei jau darbotvarkėje nuslėptas susitikimas su partijos, kurios rajono skyriaus pirmininku vėliau tapo pats K. Pakalnis, bosu, kam reikalingas alibi, kad tuo metu meras susitiko su kultūros ministru, kam klaidinti visuomenę ir rajono tarybos narius?

Ketvirtasis. Akivaizdus melas. Rašoma, kad rugpjūčio dvidešimt antrąją rajono meras Kęstutis Pakalnis susitiko su Kelių direkcijos direktoriumi dėl tikslinių lėšų tilto per Beržės upelį panaudojimo. Nesiimsime spręsti, ar tuo metu, kai jau lėšos buvo skirtos, kai vyko konkursai, buvo apie ką kalbėti su Kelių direkcijos direktoriumi. Reikėjo ne su direktoriumi kalbėti, o stebėti, kad savosios Savivaldybės administratorius skaidriai viską organizuotų; nebūtų Savivaldybė įsivėlusi į tokią situaciją, kokią turime šiandien. Reikalas kitas – rugpjūčio 22-ąją rajono meras atostogavo. Būdamas atostogose K. Pakalnis ne tik, tikriausiai, nevažinėjo po ministerijas ir departamentus ar direkcijas Vilniuje, bet ir neturėjo teisės to daryti. Pagal įstatymą bet koks vadovo sprendimas, padarytas atostogų metu, yra niekinis. Darome išvadą – niekur meras tą dieną nevažiavo ir su niekuo nesusitiko, nebent su kuo nors kuriame nors pajūrio paplūdimyje. Įrašas darbo ataskaitoje yra grynų gryniausias darbų prirašymas įvaizdžiui pakelti?..

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

19 Atsakymų į “Meras Kęstutis Pakalnis pateikė rajono tarybai tvirtinti melagingą savo darbo ataskaitą?”

 1. Nagi nagi parašė:

  Tarp kitko. Manau, kad p. Pinskuviene prisidirbusi meslo iki ausu, praradusi tarybos nariu pasitikejima ir isdrebta is savivaldybes , dabar neturi kaveikti (nes nera meslo), tai knisasi mero subinej ten jo beieskodama:)))

 2. Nagi nagi parašė:

  Chebrite, argi nezinote kad sis laikrastis priklauso Pinskams, ir jiems beliko tik svaicioti, apie mero pasivaiksciojimus su Zuoku (liberalcentristu?) ir t.t., skaitykite laikrascius ir ziurekite televizoriu, jei dar elektra neatjungta. Vakar Gintautas Babravicius snekejo apie Zuoko isdavyste partijai, pasak jo jau nuo ankstyvo pavasario Zuokas nebe Liberalcentristas, o naujos TAIP partijos kurejas?????

 3. Lochas parašė:

  Va, to purvelio, tai sočiai, valio, mes kaip, kiaulės, mėgstamm purvelį.

 4. “Visvaldui” parašė:

  kad tik kulnu neapšiktu,o tiltas gražus.

 5. Visvaldas parašė:

  Nu jums jokia konkurencija nebaisi tikrai geras laikrastis visko ir kulturos ir politikos zemes ukio ir intrigos nu to purvelio. Galetumete jau respublikiniu mastu rasyti.Rasau tikrai nuosirdziai sekmes.

 6. kodelciui parašė:

  Nusipirkti visuomet yra bet ant virsaus uzkrauna Astiko laikrascius ir nesimato. Be to labai daug skaitytoju skaito parduotuvej laikrasti ir ten padaro toki jovala kad surast neimanoma. Visi gi taupo, neperka arba internete iesko.

 7. kodelcius parašė:

  oi kaip veza sitas internetinis laikrastukas visus….. visi skaito varo prunkscia burba o nusipirkti jau savaitgali norfoje nebuvo kodel..

 8. Teresė parašė:

  Juokingiausia žinot kas – ogi skaityti kai kuriuos atsiliepimus: „Šlykštu skaityt“ ir pan. Kas verčia skaityt? Man jei nepatinka kokia TV laida, tai jos ir nežiūriu…

 9. “KĘSTUTIS P” parašė:

  Gražus tiltas

 10. Edgaras parašė:

  Maladec Sirvintu krastas nesat viska i viesuma anuomet nesupratom ko taip i valdzia braunasi dabar jau aisku piniginiai priedai valdiski automobiliai telefonai ir visos kitos privilegijos apie tuos statybu konkursus tai ner ka kalbeti net ir zioplas supranta ka jie dirbineja… net nesvarbu ar zomem ka nors duosi ar padesi juodas melas zmonem i akis ir net nerausta eina mieste pasiputes kaip tas su skiautere

 11. DARBO ataskaitai parašė:

  2005-06-13 KĘSTUTIS P. nebuvo meras. Mąstyk, ko klausi. Orientuotis nors kiek situacijoje reikia. Jeigu taip juokinga cia skaityti tai nereikia ir skaityti.

 12. Meska parašė:

  Rase ir rase,kad tiltas per Berze duobetas,kada sutvarkys(o tada dar buvo ziemos pabaiga),kaip blogai kaip blogai.Stai sutvarke.Tai ko straipsnio neparasot,a?
  Jum kad tik „apsikt“,purva pilat,galvos issiseme apie ka rasyt.

 13. “Darbo ataskaita” parašė:

  įdomu ką meras KĘSTUTIS P. veikė 2005.06.13.Nu parašykit….

 14. oho parašė:

  [darbo ataskaita]juokas ima apie koki cia darba kalba eina

 15. stebetojas parašė:

  sakote ataskaitoje meluoja.o jei kitaip ir nemoka,bet melo kojos trumpos.

 16. ša parašė:

  ai viskas jums blogai , įdomu jei Živilė ten sedėtų, ką gero padarytų? bet irgi ne kas būtų, neturėtumėt ant ko tulžies lieti.

 17. Meda parašė:

  Paskelbė ir velui. Teisingai pastebėjai. Liktoravičiui duota Ponios P. užduotis aukštinti ją, kokia buvo darbininkė. Šlykštu skaityti, kaip vis giriama kiek daug nuveikė, o meras nieko nedaro tik kenkia. Ir šiame str. kokios smulkmenos. mat nėra prie ko rimčiau prisikabint.

 18. fedia parašė:

  Tai ko cia pykt jei parasyta teisybe? Manau rajono savyvaldybe ne vaiku darzelis,jei kas dar neisaugo is to amziaus tai Sirvintuose dar darzelis dirba,tai vietoj sedeti mero kedeje ir mulkinti zmones-nueitu i darzeli,gal pasemtu is ten lankanciu patirties meluoti.

 19. ir vėl parašė:

  Vėl tas pats per tą patį, užknisot jau visus su savo juokingais straipsniais.Kiek dar losit vieni ant kitų? Ar nenusibodo? Aiškinkitės savo santykius asmeniškai, o ne per laikraštį, durnių laivas kažkoks

Comments are closed.

scroll to top
+