Meilutei Saidienei – taip, pensininkams – ne

Nors trasa, pasak P. Opanovičiaus, padaryta už paskutinius sutaupytus litus, įvado gyliu ponai Saidžiai, atrodo, tikrai negalės skųstis. Laimė nusišypsojo ir liberalcentristės kaimynams.

Nors trasa, pasak P. Opanovičiaus, padaryta už paskutinius sutaupytus litus, įvado gyliu ponai Saidžiai, atrodo, tikrai negalės skųstis. Laimė nusišypsojo ir liberalcentristės kaimynams.

Mūsų gyvenimo grimasos

Ne vieną kartą rašėme, kad projekte, pagal kurį vykdomi Širvintų miesto ir Kabaldos kaimo vandentiekio ir kanalizacijos trasų tiesimo darbai, pridaryta daugybė klaidų. Pasak projekto koordinatoriaus Petro Opanovičiaus, nesuprojektuota 5 kilometrai trasų. Kanalizacijos arba vandentiekio trasų neturės net centrinės Vilniaus gatvės namų nuo bažnyčios iki Musninkų gatvės gyventojai. Dėl tokių klaidų Krantinės gatvėje gyventojai buvo surengę net protesto mitingą („Š.k.“, 2010 m. rugpjūčio 21), apie padėtį Šermukšnių gatvėje taip pat rašėme („Š. k.“, 2010 m. liepos 24).

Gyventojų ir „Širvintų krašto“ kovingumas subrandino vaisius. Šį antradienį Petras Opanovičius redakcijai pranešė, kad dalis projektavimo klaidų jau ištaisyta. Pasak projekto koordinatoriaus, paaiškėjo, kad pakeitus trasų klojimo būdą (iš atvirojo į uždarąjį) sutaupyta nemažai lėšų, už kurias rangovas (UAB KRS) apmokėjo projektuotojams (UAB „Hidroprojektas“) ir tuos papildomus darbus padarys per rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius.

Suprojektuoti ir bus padaryti kanalizacijos šuliniai Kalnalaukio gatvėje ties septyniais tos gatvės skersgatviais, kad antrajame darbų etape (pasak P. Opanovičiaus, jie turėtų prasidėti kitų metų pavasarį) būtų galima įrengti kanalizacijos šulinius prie visų toliau nuo tos gatvės pastatytų namų. Šiame etape kanalizacijos įvadai esą bus įrengti likusiems Šermukšnių ir Krantinės gatvių namams (pasak projekto koordinatoriaus, Šermukšnių gatvėje dėl to reikės perdaryti iš naujo visą trasą, nes reikės keisti vamzdžius į storesnius – lyg specialistai nežinojo, kad prie paklotųjų reikės ateityje jungtis dar keliems likusiems namams – S.L.). Papildomai suprojektuotas trasos Kriaunaitiškių gatvėje, Kabaldoje, pratęsimas iki Nendrių gatvės. P. Opanovičius teigia, kad antrajame darbų etape tikrai bus įrengti kanalizacijos arba vandentiekio įvadai (kas kam nepadaryta) likusiems Vilniaus, Kalnalaukio, Musninkų gatvių, vieno Paupio skersgatvio namams. Pabaigus abu darbų etapus, be kanalizacijos įvado esą turėtų likti vienintelis S. Skinderio namas Kabaldoje (atseit namas yra nuošalioje vietoje). Primename S. Skinderis tuo metu, kai buvo tie darbai projektuojami, dirbo UAB „Širvintų vandenys“ vadovu, taigi pats neapsižiūrėjo, palaimino tokį projektą.

Gerai būtų, jei taip būtų. Žmonės laukė dešimtmečius, palauks dar pusmetį ar metus. Tačiau yra vienas „bet“. Patys rangovai žmonėms aiškina, kad antrasis darbų etapas bus geriausiu atveju baigtas po 2-3 metų, o gal dar vėliau (matyt, žino, kad nesuspės šiemet padaryti visų pirmojo etapo darbų, kitais ir dar vėlesniais metais turės taisyti padarytą broką). Gudienos kaime, esančiame Kaišiadorių rajone, neseniai už Europos Sąjungos lėšas taip pat buvo nutiestos naujos kanalizacijos trasos, šią savaitę, kaip praneša DELFI, fekalijos apsėmė kaimo gyventojų kiemus ir rūsius, viską reikia kasti iš naujo, nes griovių lygiai skirtingi, broko labai daug. Ar nebus taip ir Širvintose?

Įdomus dar vienas momentas. Lyg lietus iš giedro dangaus praėjusį šeštadienį (pasirodo, UAB KRS šeštadieniais dirba) gausybė įvairios technikos suvažiavo į vieną Paupio gatvės skersgatvių. Ekskavatorininkai, net neperspėję gyventojų, ėmė kasti giliausią griovį, ardyti tik ką baigtą sutvarkyti pačią Paupio gatvę. Pirmadienį žmonės jau skambino į „Širvintų krašto“ redakciją ir aiškino, kad labai operatyviai poilsio dieną padarytas kanalizacijos trasos įvadas atokiausiai nuo gatvės įsikūrusiai mero Kęstučio Pakalnio bendrapartietei Meilutei Saidienei. (Ji liberalcentristų rajono skyriaus pirmininko pavaduotoja. Pirmininkas – pats K. Pakalnis.) Faktas pasitvirtino. Nuvažiavę į Paupio skersgatvį dar radome tebedirbančius UAB KRS darbininkus. Iš tikrųjų, trasa iškasta tokio gylio, kad ponai Saidžiai, gyvenantys ant kalniuko, manau, galės išleisti nuotėkas į kanalizaciją net iš rūsio (ne taip, kaip Krantinės gatvės gyventojai – „Š.k.“, 2010 m. rugpjūčio 21 d.). Projekto koordinatorius Petras Opanovičius paaiškino, kad liko dar šiek tiek pinigų, todėl buvo nuspręsta pirmajame darbų etape įrengti įvadus dar ir vienam Paupio gatvės skersgatvių. Į klausimą, kodėl pasirinktas būtent tas, o ne kitas skersgatvis, „Širvintų kraštui“ paaiškinta, kad tas skersgatvis yra trumpesnis, kad kitam lėšų nebūtų užtekę.

Nepatingėjome išmatuoti abu Paupio skersgatvius. Iš tikrųjų, nuo Paupio gatvės iki M. Saidienės tvoros 2 metrais mažiau, negu nuo Paupio gatvės iki V. Karaliaus namo sklypo. Bet įvertinus vieną posūkį, galima atsakingai sakyti, kad abi trasos lygios. Taigi, ne metrai čia, tikriausiai, esmė, ir nereikėtų žmonėms „kabinti makaronų“. Padaryta, matyt, kaip visoje Lietuvoje, vadinamajame „švogerių“ krašte. Nutaikyta pati geriausia proga, tyliai ramiai. Jei ne „Širvintų kraštas“, žmonės nė nebūtų sužinoję.

Žmonės negali suprasti vieno – negi lėšos apskaičiuotos taip, kad iš dešimčių milijonų nebeužteko kelių tūkstančių litų suprojektuoti ir padaryti įvadus abiem skersgatviams ir neerzinti žmonių. Juk užtenka pinigų kasioti tą pačią gatvę kelis kartus, o KRS direktorius K. Šrubėnas viešai prašė neskaičiuoti jo bendrovės pinigų. Antrajame darbų etape dėl likusių keturių namų viename Paupio gatvės skersgatvių juk vėl reikės važinėti gatve sunkiasvore technika, vėl bus sugadintas asfaltas, viskas bus knisama, verčiama. Ar tai ūkiška? Valdžiai tokie dalykai, reikia manyti, visiškai nerūpi. Teisybės dėlei, mano nuomone, reikėtų įvardyti daug svarbesnį motyvą: užmirštame Paupio gatvės skersgatvyje gyvena neįtakingi žmonės: pensininkai, buvę mokytojai, vairuotojas, vaistininkė. Žmonės, nepriklausantys jokioms partijoms, neturintys valdžioje giminių ir užtarėjų.


Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

10 Atsakymų į “Meilutei Saidienei – taip, pensininkams – ne”

 1. Klausimėliai parašė:

  Tai turėsim šią žiemą vandenį iš naujosios trasos ir naujaisiais nuotekų tinklais galėsim naudotis? Ar bus pajungta trasa tiems, kuriems įvadai įvesti?
  Kas gali tiksliai pasakyti?

 2. nemo parašė:

  visi ten tokie susirinko lieralcentristai labai „mokanys „gyventi……….geda geda.

 3. skaitovas parašė:

  vertetu gyliau pasidometi apie sia poniute idomiau butu.Ponas Steponai sveikatos ir istvermes

 4. to samuele parašė:

  mokantiems gyventi… ar … na, žinok, čia samuele rimtai kažkam užklivai

 5. samuelei parašė:

  toks netaktiskas komentaras rodo pacios ne itin puiku prota…

 6. to samuele parašė:

  na Steponas toks žmogus, kad Jam ir taip visko užtenka, kodel Tu viską vertini mašinomis ir namais? Ar Tu tik viena vokdama viską turi, tuoj patikrinsim…

 7. “Opapa” parašė:

  tu matai liberalcentristė

 8. 2 parašė:

  pritariu anonimui

 9. Anonimas parašė:

  vat per tokius mokancius gyventi kiti ir negali nieko uzsigyventi….

 10. samuele parašė:

  Liktoravičiau, baigi nugyvent amžiu, bet nesugebėjai nei mašinos nusipirkt, nei namo pasistatyt, nei pinigų turi, nes esi durnas, gyveni iš atlyginimo. Nepavydėk kiteims mokantiems gyventi.

Comments are closed.

scroll to top
+