Meilė gyvūnams blėsta

Gyvunai.jpgg

Benamių šunų Širvintų miesto gatvėse daugėja.

Neveiklumo adresais
 
Valkataujantys gyvūnai – viena iš pagrindinių problemų, kurią įvardijo širvintiškiai. Iš tikrųjų miesto gatvėmis besišlaistančių benamių šunų ir kačių  per vasarą gerokai padaugėjo, o ir rudenį vargu ar ši situacija pagerės, labiau tikėtina, kad benamių augintinių skaičius tik dar labiau didės.
 
Sunku suprasti, kaip žmogus, įsigijęs, auginęs, rūpinęsis, lepinęs naminį gyvūną, staiga paima ir šaltakraujiškai išmeta jį į gatvę. Aišku, tokį žmonių elgesį galima laikyti dar vienu ekonominės krizės padariniu, nes šeimininkai, nebeišgalėdami augintiniams nupirkti pašaro, yra priversti jų atsisakyti. Deja, dažniausiai tai daro toli gražu ne pačiais geriausiais būdais.
 
Apmaudu, bet ir Savivaldybės vadovai nepadarė nieko, kad šią problemą išspręstų, net nepasistengė užkirsti kelio jos atsiradimui. O tiksliau – lyg ir pradėjo rūpintis gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklėmis, bet, kaip ir daugeliu atvejų, nebaigė – viskas liko tik popieriuje.
 
Daugelis prisimena, kad prieš metus kilus kaimynų konfliktui dėl šuns paaiškėjo, kad Savivaldybės Gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklės neatitinka tikrovės. Tik iškilus šiam faktui, tuometinis administracijos direktorius ėmėsi skubiai taisyti minėtas Taisykles ir šių metų sausio mėnesį „Širvintų rajono savivaldybės gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklių“ naująją redakciją patvirtino rajono taryba. Šios Taisyklės turėjo išspręsti benamių gyvūnų problemą, nes joje buvo numatyta įdiegti gyvūnų ženklinimo sistemą. Tačiau viešasis konkursas gyvūnų ženklinimo paslaugoms teikti ir šiandien dar nepaskelbtas.
 
Aišku, Savivaldybės vadovai dabar teisinsis sunkmečiu ir lėšų trūkumu. Tačiau viską reikia daryti savo laiku. Jeigu minėtas konkursas, kaip ir priklausė, būtų paskelbtas žiemą, tai dabar tikriausiai ne tik Širvintų mieste nebūtų valkataujančių gyvūnų, bet ir šeimininkai už augintinių nepriežiūrą būtų priversti atsakyti įstatymo nustatyta tvarka.
 
Įdomu, kas turėtų nubausti Savivaldybę už nesirūpinimą savo „globotiniais“? Nekalbant jau apie tai, kas priverstų Savivaldybę atsakyti, jeigu toks benamis gyvūnas įkąstų žmogui? Juk, kaip prieš keletą mėnesių „Širvintų kraštui“ sakė Širvintų rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Ričardas Putrimas, beglobiai gyvūnai priklauso Savivaldybei.
 
Tačiau Širvintų rajono Savivaldybės vadovai ne tik nesirūpina kasdien gausėjančiu savo „augintinių“ būriu, bet ir toliau skatina rajono gyventojus vadovautis tikrovės neatitinkančiomis Gyvūnų laikymo ir priežiūros teisyklėmis. Minėtos Taisyklės yra Savivaldybės internetiniame tinklalapyje tarp informacijos gyventojams. Jose aiškiai parašyta: „Šunų ir kačių savininkai privalo registruoti ir identifikuoti laikomus gyvūnus ir mokėti nustatyto dydžio rinkliavą. Už šunų, kačių registravimo, laikymo bei rinkliavos rinkimo kontrolę atsako registratorius.“ Tačiau jokio registratoriaus, t.y. ženklinimo paslaugas teikiančios įmonės (ar asmens) Širvintų rajone nėra.
 
Kokia prasmė šiomis Taisyklėmis „puošti“ Savivaldybės internetinį tinklalapį? Nejaugi tik tam, kad įvairiausių taisyklių būtų kuo daugiau ir visi matytų, kaip „dirbama“?

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Meilė gyvūnams blėsta"

  1. Raseivis BO parašė:

    Taisykles, taisykles ir dar karta taisykles. Na dar istatymo numatyta tvarka bausti. Kitaip butu surasyti popierius ir surinkti pinigus. Popieius viska iskes. Taip ir kencia. Tik kas labiau popierkos, surasytos be jokio proto balso ar tauta. Turim ka turim, nes darom ka darom. Lietuva…

Comments are closed.

scroll to top
+