LSDDP Taryba patvirtino, kad partija dalyvaus merų ir savivaldybių tarybų rinkimuose

Praėjusią savaitę į Tarybos posėdį susirinkę Lietuvos socialdemokratų darbo partijos nariai vieningai priėmė nutarimą dėl dalyvavimo merų ir savivaldybių tarybų rinkimuose. Tarybos posėdyje taip pat aptarta šalies politinė ir ekonominė padėtis, patvirtinta LSDDP komitetų sudėtis ir darbo reglamentas.

„2019 m. savivaldybių merų ir tarybų rinkimais prasideda naujas politinės valdžios formavimo ciklas Lietuvoje. Mūsų valstybės piliečiai deda daug vilčių į pažangias permainas, užtikrinančias jų geresnį gyvenimą. Dažniausiai tai siejama su naujomis politinėmis jėgomis, nepraradusiomis žmonių pasitikėjimo. Todėl šie rinkimai bus ypatingai svarbūs mūsų partijai, kuri pirmą kartą dalyvauja juose“, – LSDDP Tarybos posėdyje kalbėjo pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Rinkimų štabo vadovas, LSDDP pirmininko pavaduotojas Juozas Bernatonis paskelbė nutarimą, kuriuo LSDD partija apsisprendė dalyvauti 2019 m. visų savivaldybių, kuriose yra įkurti LSDDP skyriai, merų ir tarybų rinkimuose įvairiomis formomis, sudarant koalicinius sąrašus su kitomis pagal programas artimomis politinėmis partijomis, dalyvaujant bendruose politinių partijų ir rinkimų komitetų sąrašuose ir remiant nepriklausomus kandidatus.

„Partija atsisako bendradarbiauti tik su – priešinga politine kryptimi dirbančiomis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija ir jų satelitais – Lietuvos socialdemokratų partija, vadovaujama Gintauto Palucko. Jau dabar akivaizdu, kad LSDP dirba išvien su konservatoriais, o tai nėra priimta jų rinkėjams, tad akivaizdu, kad į kairiosios visuomenės dalie poreikius nėra atsižvelgiama. Tokios klaidos LSDDP (vadovaujama G.Kirkilo) neketina daryti“, – sako J.Bernatonis.

Nutarta iki spalio 1 d. parengti savivaldos rinkimų programines nuostatas „Naujųjų socialdemokratų tikslai vietos savivaldoje“, pagal kurias kiekvienas skyrius patvirtins savo konkrečias programas savivaldybėje.

Tarybos posėdyje kalbėjęs pirmininkas G.Kirkilas priminė, kad ką tik Seime baigėsi pavasario sesija, kurios metu buvo priimta gausybė įstatymų projektų, leisiančių reformuoti svarbias Lietuvos žmonėms sritis. Būdami valdančiosios koalicijos dalis ir siūlydami įstatymų projektus LSDD frakcijos nariai pasiekė, kad būtų priimti kompromisiniai projektai.

Nepaisant nuolatinio pagalių kišimo į ratus, Seimo valdančioji dauguma, kuriai priklauso ir mūsų LSDD frakcija priėmė svarbius ekonominius ir socialinius sprendimus. Priimtos Gyventojų pajamų mokesčio, Valstybinio socialinio draudimo, Sveikatos draudimo, Mokesčių administravimo, Pelno mokesčio, Viešųjų pirkimų, Pridėtinės vertės mokesčio, Labdaros ir paramos įstatymų pataisos, leisiančios pagerinti socialinę gyventojų padėtį.

„Sodros reforma siekiama užtikrinti, jog socialiniame draudime neliktų įmokomis nepagrįstų išmokų, atsisakyta Sodros įmokos dalies pervedimo į pensinius fondus, ko ir reikalavo mūsų rinkėjai. Šalpos pensijų įstatymo korekcijos leis padidinti mažiausias pensijas, kurias gauna apie 90 tūkst. senjorų. Ir ne tik.
Pacituosiu Prezidentę, kuri pasirašė Pensijų sistemos pokyčių įstatymus: „atsiranda galimybė didinti Sodros pensijas ne tik tiems, kurių pensijos šiandien mažiausios, bet ir visiems dabartiniams pensininkams“.

Tačiau svarbiausia, ir tai galime įrašyti sau į nuopelnus, ypač dėkui Andriui Palioniui už jo iniciatyvą, mes pirmąkart realiai, o ne žodžiais įvedėme progresinius mokesčius t. y. 20 ir 27% GPM tarifus. O ligos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokoms bus taikomas mažesnis -15% GPM tarifas. Manau, kad pats progresinio mokesčio precedentas yra dar svarbiau. Taip pat padidintas Neapmokestinamųjų pajamų dydis – nuo 2019-jų 300e, nuo 2020 – 400, nuo 2021 – 500 eurų. Be to, mūsų frakcija palaikė mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelį, kurio reikalaujama jau daug metų. Per ateinančius dvejus metus mokytojų darbo užmokesčiui bus skirta beveik 100 mln. eurų papildomai, realiai padidės mokytojų atlyginimai, pagerės darbo ir kvalifikacijos kėlimo sąlygos“, – Tarybos posėdyje kalbėjo LSDDP pirmininkas G.Kirkilas.

LSDD frakcijos atstovė spaudai

Evelina Butkutė-Lazdauskienė

Naujausi komentarai
  • horacijus    2018-07-15 18:25         

    tai aisku, kad bus 1 pries. Kas gi blaskys jegas, jeigu ruosiamas kilnus tikslas?

  • ?>?    2018-07-15 18:11         

    Spėju, kad vėl bus Pinskuvienė ir bendras kandidatas prieš ją. Jei savo neras, priregistruos pas VS kokį atlėpausį.

  • Kamelija    2018-07-13 09:28         

    Jei kels Pinskuvienę tai tikrai balsuosime visa šeima. Mus tenkina, kad vyksta tokios ryškios permainos. Nebegėda kam nors pasakyti, kad esame iš Širvintų. Visi žino, kas buvo – tas giria. O tos klaidelės… Ech, kas nedirba, tas neklysta.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 7 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.