+

LSDDP lyderis G. Kirkilas: Rinkėjai nori ne nesibaigiančių diskusijų ir patyčių, o sprendimų

DSC_0289Spalio 20 d. Širvintų rajono savivaldybės kultūros centre įvyko antrasis Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) Tarybos posėdis. Posėdį pradėjęs partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas apžvelgė politinę situaciją Lietuvoje, kalbėjo apie pasiruošimą artėjantiems savivaldybių rinkimams, koaliciją su Tvarka ir teisingumas frakcija ir opozicijos pasipriešinimo priežastis.

„Ateityje mes galime pasitikėti tik savo koalicijos jėgomis. Tai svarbu ne tik mums, LSDDP, bet ir visai valdančiajai daugumai, nes reikės dar pritarti kitų metų biudžetui, reformoms, daugeliui kitų sprendimų, kam, akivaizdu, opozicija priešinsis. Tai reiškia, jog pačioje koalicijoje bus galima daug konstruktyviau spręsti kylančias diskusijas ir efektyviau priiminėti sprendimus. Nes mūsų rinkėjai nori, visų pirma, ne nesibaigiančių diskusijų, politinių patyčių, o sprendimų. Sprendimų, kurie mažina skurdą, skatina ekonomiką, stabdo migraciją bei išsprendžia daugelį kitų mūsų visuomenei svarbių problemų. Tačiau tai reiškia ir dar vieną akivaizdų dalyką, sprendžiant iš ypač aršaus opozicijos pasipriešinimo. Mūsų konkurencijos artėjančiuose rinkimuose paniškai bijo ne tik paluckininkai, bet, kaip paaiškėjo ir konservatoriai bei liberalai“, – kalbėjo G. Kirkilas.

Partijos lyderis supažindino Tarybos narius su prieš kelias dienas Lietuvos Respublikos Seime pristatytu kitų metų biudžeto projektu.

„Visas biudžeto projektas dar bus svarstomas, bet neabejotinai pritarsime toms dalims, kurios susijusios su žmonių pajamų didinimu: minimalios mėnesio algos didinimui iki 430 eurų, 1,3 proc. valstybės pareigūnų, tarnautojų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimo bazinio dydžio didinimui. Atlyginimus siekiame padidinti 180 tūkst. darbuotojų, tam biudžeto projekte numatyta 33,4 mln eurų. Gerokai didinamas finansavimas sveikatos apsaugai, švietimui. Pridėkime prie to vaiko pinigų didinimą, tai daroma mūsų frakcijos iniciatyva, taip pat priedus gausioms šeimoms, vienkartinę socialinę paramą mokinio reikmėms ir t.t., o ir pensijų padidinimą vidutiniškai 8 proc. Taigi visas socialinės apsaugos biudžetas bus didžiausias ir rekordinis, beveik 5,5 mlrd eurų“, – sako G. Kirkilas.

Dėl pasirengimo artėjantiems merų ir savivaldybių tarybų rinkimams aktualiais klausimais kalbėjęs LSDDP pirmininko pavaduotojas Juozas Bernatonis sakė, kad šie rinkimai yra labai svarbus etapas mūsų demokratijos įtvirtinime.

„Po naujos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos vėliava dalyvausime rinkimuose pirmą kartą, todėl kiekviena iškovota vieta savivaldybių rinkimuose bus mūsų pergalė, nes tai vyks pirmą kartą. Būsime pati demokratiškiausia ir savo įstatais liberaliausia partija. Kaip savo šalies, savo miesto ar rajono patriotai mes esame už efektyvesnę savivaldą, žmonių gyvenimo gerinimą ir ekonomikos plėtrą regionuose. Mūsų darbas – spręsti esmines vietos savivaldos problemas ir pasiūlyti rezultatyvius problemų sprendimo kelius, kad žmonių lūkesčiai būtų pateisinti. Pagrindinės veiklos kryptys aiškios – darbo vietų plėtra, verslo aplinkos gerinimas, investicijų pritraukimas. Ypač svarbus žmonėms gyvenamosios aplinkos kokybės gerinimas. Tai ir išplėtota infrastruktūra, ir gatvių remontas, rajoninių žvyrkelių asfaltavimas. Savivaldybės turi aktyviau dalyvauti švietimo, kultūros, sveikatos sektorių veiklose ir programose, garantuoti jautrių socialinių grupių problemų sprendimą“, – kalbėjo J. Bernatonis.

Parengė Evelina Basevičiūtė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • ja ja parašė:

  Dabartine opozicija yra labai silpna.Skundu rasinejimas potencijos nepriduoda.

 • Anonimas parašė:

  Mano balsas bus uz dabartine mere

 • x parašė:

  Skundus pasiraso didesnis burelis , ne vien tik sie 🙂

 • Saulius parašė:

  Vistiek man labiausiai patinka du kandidatai, tai skundu rasytojas Virgutis ir Anacka , lygis 😀

 • ? parašė:

  o pas mus rajone valstieciu partija yra? kas jos idejinis vadas?

 • galimoj parašė:

  taips skaniai prisikvatojau is delfio pranesimo, kad valstieciai su gerb Pinskuviene neis i kolalicija. Tik kodel tie valstieciai nepaklause Pinskuvienes, ar ji eis su jais i koalicija? Na bet ir smaikstoliai!!! Lauksime valstieciu kandidato Sirvintose ? Gal koki importuos is sostines mums valgiarasciu sudarineti? Oi bus skanaus juoko!!!!

 • f parašė:

  oho

Kiti straipsniai:

Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Savivaldybė kviečia dalyvauti apklausoje dėl draudimo prekiauti alkoholiniais gėrimais Širvintų rajone rugsėjo 2 d.

2019-07-30 Tarybos posėdis

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (IV)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (III)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28 (II)

Širvintų rajono tarybos posėdis 2019-05-28

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Prie Širvintų rajono savivaldybės vairo – keturios moterys

Prisiekė nauja tarybos narė

Vieno piršto kombinacija?

Antrą kartą tiesiogiai išrinktai merei regalijas įteikė pirmasis Širvintų miesto meras

Taryboje bus kariaujama žnyplėmis ir ragais, o įsiplieskusios aistros bus gesinamos šaltu vandeniu

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Tarybos posėdis

Stebėkite Tarybos posėdį

Nuo 14 val. stebėkite pirmąjį Tarybos posėdį internetu!

Kokių staigmenų sulauksime pirmame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+