LSDDP laimėjimas teisme įpareigojo Vyriausiąją rinkimų komisiją laikytis demokratinių rinkimų principų

BernatonisGruodžio 5 d. Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas išnagrinėjęs administracinę bylą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo, skiriant komisijų pirmininkus artėjantiems rinkimams, iš dalies patenkino Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) skundą.

Pagal š. m. lapkričio pradžioje priimtą savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimo nuostatą, savivaldybių tarybų rinkimų komisijų pirmininkų skaičius turėtų būti proporcingas parlamentinių partijų narių skaičiui. Seimo nutarimu buvo išplėsta komisijų sudėtis, įtraukiant į jų sudarymą visas parlamentines partijas, savo veiklą atnaujinančius rinkimų komitetus, partijas, gaunančias finansavimą iš valstybės biudžeto. LSDDP į savivaldybių rinkimų komisijas pasiūlė 31 asmenį ir visi jie buvo paskirti komisijų nariais. Tačiau, LSDDP nuomone, VRK nepaisė proporcingo komisijos pirmininkų atstovavimo principo.

Vyriausiojo administracinio teismo sprendime teigiama, kad „proporcingumo siekis negali būti vertinamas tik kaip rekomendacinio pobūdžio nuostata. Proporcinis atstovavimas yra vienas iš rinkimų organizacinių principų“. Todėl jo, laikantis įstatymo, turi būti paisoma.

Šis sprendimas įpareigoja VRK ir savivaldybių rinkimų komisijas vadovautis rinkimų įstatyme nustatytu proporcingumo principu.

Vyriausiasis administracinis teismas ne tik pripažino proporcingumo svarbą rinkimuose, bet ir panaikino, kaip neteisėtą, VRK užmojį po savivaldos rinkimų peržiūrėti rinkimų komisijų sudėtį, pašalinant iš komisijų dalį narių, paskirtų pagal naujausią savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimą. Teismo sprendimu šios komisijos turi tęsti savo darbą tokios pat sudėties ir per Europos Parlamento, ir per Prezidento rinkimus.

„Džiaugiuosi, kad teisme pavyko apginti demokratinius rinkimų principus, lygiomis teisėmis rengiant rinkimus dalyvauti visoms politinėms partijoms ir visuomeninių rinkimų komitetų pasiūlytiems kandidatams. Raginčiau visus aktyviai dalyvauti sudarant apylinkių rinkimų komisijas ir svarstyti visų rinkėjų, norinčių būti rinkimų apylinkių komisijų nariais, pageidavimus“,- sako LSDDP pirmininko pavaduotojas Juozas Bernatonis.

Evelina Butkutė – Lazdauskienė

Naujausi komentarai
  • ŠIRVINTAI    2018-12-06 14:57         

    Spyris paluckininkams į tarpkojį :)

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt
Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 14 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.