LSDD frakcijos narių nuomone, nauji pasiūlymai, kaip reformuoti sveikatos apsaugos sistemą, daugiau kosmetiniai

IMG_7396Lapkričio 20 d. Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija pasikvietė Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl naujai Seimui pateiktų pasiūlymų, kaip reformuoti sveikatos priežiūros sistemą. Nustatyti kriterijai, pagal kuriuos ligoninės pačios turės apsispręsti, kaip persitvarkyti, tačiau  LSDD frakcijos nuomone, vis tiek iki galo nėra aišku, kurios ligoninės ir kaip persitvarkys, nes anot ministro, tokio sąrašo dar nėra.

„Pokyčiai sveikatos apsaugos sistemoje yra būtini – niekas tam neprieštarauja, bet skubota reforma gali tik dar labiau pakenkti ir sumažinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą rajonų gyventojams. Į pateiktus pasiūlymus, žinoma, reikia įsigilinti, tačiau iš pirmo žvilgsnio matyti, kad tai yra daugiau kosmetiniai pataisymai. Esminių pokyčių teikiant naujus pasiūlymus nėra. Lieka tie patys nežinomieji: neremiama regioninė sveikatos politika, ligoninių tinklo kriterijai paaiškėjo, bet pačios ligoninės dar turės apsispręsti, ar jos atitinka kriterijus, o tai pareikalaus laiko, nes vis tiek nėra aišku, kas su kuo ir kaip gali jungtis“, – reaguodama į ministro A.Verygos atsakymus sako Seimo LSDD frakcijos narė, vicepirmininkė I.Šiaulienė.

Pasak LSDDP narės I.Šiaulienės, akivaizdu, kad esama padėtis netenkina nei gyventojų, nei medikų, nei politikų.

Seimo narys Petras Čimbaras išsakė priekaištus dėl kai kuriose regionų ligoninėse išpūstų vadovybės administracinių aparatų, tačiau sakosi iš ministro neišgirdęs nieko naujo ir konkretaus. „Manęs ministro pozicija netenkina, nieko naujo neišgirdau. Juk vykdant ligoninių restruktūrizacijos etapus, daugelyje rajoninių ligoninių buvo panaikintas ne vienas skyrius, o dabar tų ligoninių, kurios neatitinka kai kurių kriterijų, likimas neaiškus. Svarbiausia, kad tokių ligoninių ateitis – ne Seimo, bet Vyriausybės rankose, nors iš tikrųjų tie kriterijai turi būti reglamentuoti įstatymu. Akivaizdu, kad vizijos nėra, manęs netenkina ir požiūris, kad rajonų savivaldybės turi spręsti, kokį variantą rinktis – jungtis prie didesnės ligoninės, išlaikyti savarankiškumą ar plėsti slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas. Todėl ši problema išlieka opi ir reikia tolesnių diskusijų“, – įsitikinęs P. Čimbaras.

Seimo LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis sako, kad tinklo pertvarka, kai pačios ligoninės turės apsispręsti, ar jungtis prie didesnių, ar likti savarankiškomis ar slaugos ligoninėmis jam neatrodo greitai įgyvendinama. Net ir priėmus įstatymą išlieka daug nežinomųjų.

„Ligoninės bus priverstos persitvarkyti, jei jose nebus visą parą veikiančios skubios pagalbos arba neatitiks 3 kriterijų iš nustatytų 5, t.y. neteiks kai kurių paslaugų. Jos bus priverstos kažką rinktis ir laikui bėgant nunyks. Kita vertus, jei neįtrauksime kriterijų į įstatymą, tai bet kuri Vyriausybė galės savo nutarimu keisti kriterijus, kaip nori – o ligoninės priklausys nuo Vyriausybės veiksmų. Bet visuomenei ir pačioms gydymo įstaigoms, taip ir lieka neaišku, kaip pagerės pacientų gydymas, medikams darbo sąlygos, kai kaimiškų rajonų gyventojai negalės skubiai pasiekti  gydytojų. Šia tema tikrai dar diskutuosime LSDD frakcijoje“, – teigia parlamentaras A.Palionis.

Evelina Butkutė-Lazdauskienė

     
Naujausi komentarai
  • Velnias    2018-11-20 18:14         

    negi kesinasi gandragalviai ir i musu ligonine?

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar leidote fejerverkus Naujųjų Metų naktį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.