LSDD frakcija: priimkime kitų metų biudžetą ir sėskime prie derybų stalo, kad realiai būtų patenkinti reikalavimai artimoje ateityje

GediminasSeimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija ragina Seimo narius susitarti ir priimti kitų metų valstybės biudžeto projektą, lygiagrečiai sėdant prie stalo viešojo sektoriaus atstovams, tarp jų, žinoma, ir švietimo bendruomenei, ir dėliojant tinkamiausia variantą dėl atlyginimų didinimo palaipsniui ateityje.

„Turbūt visi supranta, kad nepriėmus biudžeto kitąmet mokant pensijas ir viešojo sektoriaus atlyginimus būtų sukeltas chaosas, todėl turime būti vieningi ir kitų metų biudžetą priimti. O tada būtina sėsti profesinėms sąjungoms ir politikams dėlioti visą atlyginimų viešajam sektoriui sistemą, kad būtų išgirsti ir streikuojantys, ir valstybė realiai turėtų galimybes tuos reikalavimus patenkinti“, – sako Seimo LSDD frakcijos seniūnas A.Palionis.

Pasak A. Palionio, iš esmės biudžetas yra orientuotas į žmonių pajamų didinimą – siūloma rekordinė 5 472 mln. eurų suma socialiniai sričiai.

„Buvo pritarta mūsų frakcijos inicijuotam pasiūlymui didinti vaiko pinigus, kils atlyginimai biudžetininkams, bus didinama minimali mėnesio alga (MMA) ir neapmokestinamas pajamų dydis (NPD), kas realiai padidins dirbančiųjų pajamas, kils pensijos. Visa tai yra sveikintina. Nepamirškime, kad kartu su kitų metų biudžetu didės ir planuojamas finansavimas krašto apsaugai – o tai yra mūsų įsipareigojimas NATO aljansui. Taigi, frakcija ketina palaikyti biudžeto projektą“, –  sako Seimo LSDD frakcijos seniūnas.

Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas sako, kad destrukciją įvedinėjanti opozicija yra didelėje desperacijoje.

„Konservatoriai yra desperacijoje, nes artėja prezidento rinkimai, ir jie susiję su sprendimais Seime, ir jų baigtis nulemta susidariusios situacijos, todėl visais būdais siekiama chaoso visuomenės gyvenime, o nepriėmus biudžeto, tą chaosą lengva sukelti. Jie nenori, kad būtų įgyvendinta mokestinė reforma, kuri atneš naudos valstybei. Ir manau, kad daug įtakos turi tie, kurie stovi sprendimams už nugaros. Priimta pensijų reforma nepatenkinti suinteresuoti Pensiniai fondai, kurie gaus mažesnes pajamas iš Sodros. Todėl visais būdais bandoma tam užkirsti kelią konservatorių ir „socialdemokratų-paluckininkų“ rankomis“, – sako Seimo LSDD frakcijos narys, Seimo vicepirmininkas G.Kirkilas.

Evelina Butkutė-Lazdauskienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "LSDD frakcija: priimkime kitų metų biudžetą ir sėskime prie derybų stalo, kad realiai būtų patenkinti reikalavimai artimoje ateityje"

  1. volas parašė:

    Eilinės priešrikiminės pasakos,nieko nepagisti pažadai

Comments are closed.

scroll to top
+