Lietūs senkančios upės negelbsti

Nulijo lietūs ir paaiškėjo, kad Širvintų rajono aplinkos apsaugos agentūros vadovas Romualdas Sližauskas, prieš kelias savaites tikinęs, kad Širvinta žemiau miesto užtvankos senka tik todėl, kad balandį šalį ištiko sausra, pasirodė esąs neteisus – upės vandens lygis ir toliau kas kelios dienos labai nukrinta. Tai tik įrodo, kad žvejai buvo labai teisūs sakydami, kad pagrindiniai šių bėdų kaltininkai – neatsakingai užtvanką eksploatuojantys hidroelektrinės savininkai.

– Jei jau čia „kalta“ sausra, kaip paaiškinti, kad vieną dieną upė „staiga išdžiūva“, o jau kitą dieną upės vanduo vėl pakyla iki normalaus lygio, nors nelyja lietus, nebūna kitų kritulių. Ir taip nuo hidroelektrinės „darbo dienų“ tęsiasi ištisus metus, kas 2-3 dienos, – tada teigė žvejai pridurdami maną, kad prieš kelerius metus atliktas upės vagos išvalymas buvo ne kas kita, o elementarus „pinigų išplovimas“. Gamtai neabejingi širvintiškiai pagrasino, kad kreipsis į aukštesnes instancijas, jei rajono vadovai nesiims jokių priemonių problemai išspręsti. Kaip vieną protesto formų, jie tada įvardijo prie Savivaldybės ketinamus rengti piketus, kuriais būtų siekiama išsiaiškinti, kam tarnauja jų išrinktoji valdžia – rajono gyventojams ar atskirų „oligarchų“ interesams?  

Į redakciją kreipėsi ir širvintiškis Rimantas, kuris atkreipė dėmesį į dar vieną šios užtvakos problemą. Anot skaitytojo, jau ne vienerius metus apsauginė tvorelė, pastatyta ties Širvintų „marių“ užtvanka, neatlieka savo funkcijos, nes joje nėra apsauginių skersinių. Skaitytojas sako kreipęsis ir į komunalininkus, ir į hidroelektrinės aptarnautojus, nurodęs šį vaikams pavojų keliantį įrenginį, tačiau visos kalbos – tarsi žirniai į sieną. Negi žmonėse nebeliko nė krislelio atsakingumo?

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Lietūs senkančios upės negelbsti”

 1. trombas parašė:

  Kokie jus zmones esate vienasaliski, juk tokie patys reiskiniai vyksta ir prie didesniu elektriniu netik sirvintose, tai yra normalus darbas ir noramlios salygos eksplotuitoi uztvankas, jeigu jus norite kad upeje pastoviai butu vandens tada neturi butu isvis uztvankos ir viskas natuiraliomis salygomis vyktu, bet butu taip kaip nemunas uztvindydavo kauno senamiesti pakol nebuvo heso. tai ir cia butu dideli potvyniai ir greitus atoslugiai.

 2. zuvis parašė:

  tai va va taspats ir plauna ir todel nieko nemato

 3. oho parašė:

  uzdarykit elektrine ir viskas bus tvarkoj vistiek is jos naudos jokios tik pinigo plovimas

 4. Juozas parašė:

  ka tas slizauskas zino,plepys ir tiek ir kodel jo niekas nepakeicia,tai juk ne pareigunas,o stabdis,arogantiskas sirvintu bernas

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+